Чому Львівська мерія планомірно знищує дитсадок «Дивосвіт»

На чергову сесію Львівської міської ради, яка відбудеться 2 березня, за зверненням управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради винесено проект ухвали про передачу Львівському дошкільному навчальному закладу яслам-садку № 21 в оренду нежитлових приміщень на вул. Сміливих, 26, які належать ДНЗ №42 «Дивосвіт».

«Управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради звернулося до управління комунальної власності департаменту економічної політики зі зверненнями від 01.09.2016 за №4-2601-1827 про надання в оренду Львівському дошкільному навчальному закладу яслам-садку № 21 Львівської міської ради Львівської області нежитлових приміщень, що на вул. Сміливих,26. Нежитлові приміщення загальною площею 889,1 кв. м знаходяться на балансі відділу освіти Франківського району управління освіти департаменту гуманітарної політики та враховуючи довідку балансоутримувача від 06.09.2016 №1286 є вільними та ніким не використовуються. Управління освіти повідомило управління комунальної власності про те, що у ДНЗ №42 є діючим дошкільним закладом, однак частина будівлі площею 889,1 кв. м не задіяна і цей садочок не потребує відкриття додаткових груп», - йдеться у пояснювальній записці до проекту ухвали.

Відповідне рішення чиновників Львівської міської ради приголомшило батьків тих дошкільнят, які стоять на електронній черзі у даний навчальний заклад. Про це «Вголос» уже неодноразово писав. Але, схоже на те, що чиновники із Львівської міської ради, порушуючи закон, все ж хочуть знищити цей дошкільний навчальний заклад. Варто зазначити, що приміщення, які планують передати в оренду, не є самостійним об’єктом нерухомого майна, а частина цілісного комплексу. І хоча обидва садочки є комунальними, вони мають приналежність до різних районів  і знаходяться на великій відстані один від одного.

Відтак колектив та батьківський комітет закликають заборонити незаконну передачу приміщень ДНЗ №42 в оренду ДНЗ№21. Раніше батьки дошкільнят під своїм зверненням до профільної комісії зібрали понад 100 підписів. Але вочевидь, на їхню позицію львівські чиновники відверто начхали.

Що насправді відбувається у ДНЗ № 42, чому його намагаються знищити чиновники  Львівської міської ради? Про це кореспондент «Вголосу» поспілкувався із керівником дитсадка №42 Наталею Заранською.

Що зараз функціонує в приміщенні ДНЗ №42, яке хочуть передати в оренду іншому закладу?

Тривалий час тут проводився капітальний ремонт з відновлення груп саме для ДНЗ №42.  Передавати їх зараз іншому дитсадку – це щонайменше буде нецільовим використанням бюджетних коштів.

По-друге, у цих приміщеннях насправді вже сьогодні функціонує пральна дитсадка№42, кабінет психолога, спортивний зал, гардероб тощо.  Тобто нами зайняті усі приміщення. Вільними є лише ті кімнати, які мають зайняти чотири групи. І ми готові їх набрати хоч сьогодні, але чиновники із Львівської міської ради не дають нам це зробити. 

Чому ж тоді управління освіти Львівської міської ради заявляє, що у вашому дитсадку немає достатньої кількості дітей?

Управління освіти  відверто маніпулює інформацією про наявність дітей, мотивуючи це рішення тим,  що дитсадок №42 не має дітей. Але насправді у електронній черзі в наш дошкільний навчальний заклад зареєстровано 155 дітей у новій системі та 42 у старій системі. А тому подібні заяви ЛМР виглядають. м’яко кажучи, дуже дивно.

Так, вже втретє на рішення сесії Львівської міської ради проштовхують даний проект ухвали про надання приміщень. Зрештою, ми надсилаємо їм свої звернення про те, що ті приміщення, які планують передати в оренду, є невід’ємною частиною нашого майнового комплексу, що підтверджено висновком експертного дослідження.

Тобто фактично в оренду іншого дошкільного закладу хочуть передати відремонтовані приміщення вашого дитсадка, які ви готові використовувати?

Так,  цільові бюджетні кошти були направлені саме для відновлення нашого дошкільного навчального закладу, щоб дітки могли навчатися у гідних умовах. Були виділені кошти  для проведення там капітального ремонту з відновлення груп.  І у нас є декларація готовності цієї частини дитсадка.  Що стосується реконструкції території об’єкту, то на це було виділено 1 млн 600тис  грн. І реконструкція триває.

Чи є реакція правоохоронних органів на подібні дії?

Звичайно, оскільки  ухвала підготована за сфальсифікованими документами. Відповідно за цим фактом відкрите кримінальне провадження. А тому ми виступаємо за те, щоб цю ухвалу зняли з порядку денного сесії Львівської міської ради.  

Попри це є ще одне порушення. У  даному випадку проблема полягає й у тому, що це наші відремонтовані приміщення за бюджетні  цільові кошти. А передача їх іншому навчальному закладу є порушенням кримінального Кодексу. Адже це нецільове використання бюджетних грошей!

Ці кошти були виділенні для нашого садочку. У ремонт нашого дошкільного закладу вкладені мільйони, а зараз вони хочуть ці приміщення передати у якусь там оренду. А тому має бути відкрита ще одна кримінальна справа

Якими будуть ваші дії, якщо сесія Львівської міської ради все ж прийме це рішення?

Батьки і колектив ДНЗ №42, якщо цю ухвалу приймуть , готові використовувати усі законні засоби для того, щоб не допустити цієї вакханалії. Це ж неймовірно: по сфальшованих документах, попри кримінальне провадження вноситься подібна ухвала з пояснювальною запискою на сесію Львівської міськради!

На вашу думку, чому чиновники так наполягають, щоб приміщення вашого дошкільного навчального закладу передали в оренду іншому дитсадку?

Це, на мою думку, є якась їхня помста мені, як керівнику закладу. Бо інакшого пояснення у мене немає. Здоровим глуздом це не назвеш. Як можна забирати частину з  цілісного майнового комплексу?

Далі – маніпулятивним  виглядає пояснення управління освіти, що дошкільному навчальному закладу № 21 потрібні навчальні місця. Як ви знаєте, зараз на вулиці Кульпарківській відкрили новий дошкільний навчальний заклад. Це приміщення запрацювало у січні-лютому цього року. Там є 280 місць, з них лише 120 місць тільки  зайняті. А 160 місць пустує. Тобто, якщо припустити, що ДНЗ №21 справді необхідні якісь додаткові території, то чому б їм не віддати ці? Але насправді там інші мотиви. Невже чиновники ЛМР не розуміють, що своїми діями вони передусім шкодять нашим дітям?

 

Марія Чижевська, «Вголос»

 

PS. Батьки та колектив ДНЗ підготували скаргу, в якій просять депутатів Львівської міської ради не приймати протизаконних рішень. Подаємо її текст у повному обсязі:

СКАРГА

« Про незаконну  передачу в оренду

    приміщень ДНЗ № 42 м.Львова

Колектив   працівників,  батьків   та адміністрація дошкільного навчального закладу №42 м.Львова (надалі –ДНЗ № 42 ), який знаходиться за адресою м.Львів, вул.Сміливих, 26,  вимушено звертаються до Вас з питанням  незаконної  передачі в оренду частини приміщень цілісного майнового комплексу ДНЗ №42, що  містить ознаки  кримінального злочину, передбаченого Кримінальним Кодексом України, а саме :

1.В.о.начальника управління освіти  Довганик З.  на підставі сфальсифікованого подання в.о начальника відділу освіти Франківського р-ну Васюти Л.   внесла завідомо неправдиву інформацію в зверненні управління освіти м.Львова  від 01.09.16 р. до управління комунальної власності  №4-260-1827 про надання в оренду Львівському ДНЗ №21 нежитлових приміщень , які розміщені на території  Франківського району м.Львова на вул.Сміливих,26 загальною площею 889,1 кв.м.  Хоча  ці «нежитлові приміщення»  фактично є невід»ємною  частиною цілісного майнового комплексу ДНЗ №42 м.Львова, що підтверджено  «Висновком   експертного дослідження  ДНЗ №42 № 3916  від 06.12.2016 року  проведеного  ТзОВ  « Судовим експертно-розрахунковим бюро « і згідно діючого законодавства не можуть  бути  об»єктом оренди,  як цілісний майновий комплекс (додаток №1-витяг із ВИСНОВКУ ЕКСПЕРТНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ…)

2.Сфальсифікована довідка  балансоутримувача  відділу освіти Франківського р-ну від 06.09.16 р. №1286 в.о. начальником відділу освіти Франківського р-ну м.Львова  Васютою О., хоча в ДНЗ №42 представлена довідка за №1288 від 06.09.16 р. разом з копіями поверхових планів (цоколя, 1 та 2 поверхів), які не відповідають реальному розміщенню приміщень, не відповідають технічному паспорту будівлі ДНЗ №42, не відповідають поверховим планам, відновлених приміщень ДНЗ №42 після капітального ремонту та кількості приміщень, які хочуть незаконно передати в оренду. За цими вчиненими кримінальними правопорушеннями відкрито кримінальне провадження №12016140080004347, проводяться слідчі дії (додаток№2-лист Головного управління національної поліції у Львівській області  №Кол-57/02/41/16 від 12.12.2016)

3. Приміщення, які хочуть надати в оренду використовуються ДНЗ №42 для навчання та виховання дітей, крім вільних 4 приміщень, на які в системі електронної реєстрації знаходиться 197 дітей ( 155 дітей у новій системі та 42 у старій системі)

Окрім цього, управлінням освіти ДГП ЛМР приховано факт наявності в електронній реєстрації  дітей  заявок  в кількості 42-ох дітей на прийом в ДНЗ №42 , що мають статус «ПІДТВЕРДЖЕНО», як попередня комплектація на відновлені групи після капітального ремонту, зареєстрованих  впродовж 2013-2016 р. із збереженням даних та дати реєстрації  з невідомих причин відповідальна за реєстрацію Клочко Н.  із старої  електронної системи  не перенесла в нову електронну  систему , чим  порушила п.8 « Правил про порядок набору, обліку та забезпечення прозорості у зарахуванні дітей до дошкільних закладів  м.Львова, 2016 р».).

Натомість Клочко Н., зловживаючи службовим становищем,  втручаючись в роботу   електронної системи м.Львова, внесла завідомо неправдиві дані дітей, які не були зареєстровані в старій системі ДНЗ №42 у 2013-2016 р., а саме: Половінкін  С., Романюк М., Городецький Т., Ярема С., Зірченко Т., Демидов Д., Володін К., Степанов Д., Пелипенко В., Боднар Д…., їхні  заявки датовані 2014,2015р., хоча нова система почала працювати 15.08.2016 р.).

Чиновники від освіти Слічна Г., Довганик З. грубо порушуючи чинне законодавство, другий рік знущаються над дітьми, батьками, працівниками  та керівником закладу Заранською Н., забираючи відремонтовані на мільйони приміщення та територію закладу для іншого садка, залишаючи дітей ДНЗ №42 у невідремонтованих приміщеннях і 197 дітей викидають на вулицю. 

Чому не надають ДНЗ №21 вільні приміщення в ДНЗ №168 (вул. Кульпарківська,182),  в якому є 14 груп на 280 дітей (з яких 160 місць є вільними).

Цільові  бюджетні кошти були надані саме для ДНЗ №42 для проведення капітального ремонту з відновленням груп даної частини нежитлових приміщень ДНЗ №42 (Декларація про готовність експлуатації об’єкту №ЛВ 143163511495 від 16.12.2016 р. на об’єкт: «Капітальний ремонт з відновленням груп ДНЗ №42 на вул.. Сміливих,26 у м.Львові») та реконструкцію території  ДНЗ №42 на вул.Сміливих,26. Своїми діями управління освіти порушило ст.119 Бюджетного кодексу - нецільове використання бюджетних коштів, за що передбачена відповідальність згідно ст.210 Кримінального кодексу України.

На підставі вищевказаного, просимо  Вас:

Зняти з розгляду сесії  проект ухвали «Про надання Львівському дошкільному навчальному закладу яслам-садку № 21 Львівської міської ради Львівської області в оренду нежитлових приміщень на вул. Сміливих, 26», який  підготовлений  на підставі сфальсифікованих документів.

 

 

 

 

Теги: Дивосвіт

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram