До Європи без Бандери чи без Польщі?

Нещодавно лідер польської провладної партії «Право і Справедливість» Ярослав Качинський в інтерв’ю одному із польських видань заявив, що під час Другої Світової українці «перевершили німців у жорстокості проти поляків». Також він зазначив, що надмірна «бандеризація» в країні може завадити євроінтеграційним процесам: «Коротше кажучи, це справа певного вибору України. Я чітко сказав пану президенту Порошенку, що з Бандерою вони в Європу не увійдуть. Це справа для мене ясна, ми і так виказали величезне терпіння, але всьому є межі».

Це вже не вперше звучать такі заяви з боку Польщі

Висловлювання Качинського збентежили не лише істориків чи політиків, а й пересічних українців та громадських активістів, які висловлювали свої думки у соцмережах.

Так, громадський діяч та журналіст Тарас Шамайда написав на своїй сторінці у Facebook:

«Головний парторг Польщі Качинський, який, на жаль, фактично керує в цій країні урядом і президентом, пробив чергове дно.

Його заява, що під час Другої світової війни українці «перевершили німців у жорстокості проти поляків», зняла останні сумніви, що там безнадійна клініка. Качинський не може не знати, що німецькі нацисти вбили мільйони поляків (переважно цивільних) і перетворили на руїни Варшаву й інші польські міста. Настільки ідіотські заяви може робити лише клінічний українофоб (до речі, ця ж теза присутня і в антиукраїнському фільмі «Волинь», де нацисти відпускають поляків, коментуючи свій «гуманізм» словами «ми ж не українці»).

Це справді серйозне випробування для українсько-польських відносин».

А учасник Несторівської експертної групи Євген Глібовицький зазначив, що «тріщина в українсько-польських стосунках чітко окреслена. На таких умовах Київ допомогу Варшави теж не прийме. І справа не в Бандері. Справа в неготовності метрополії визнати суб'єктність колишньої колонії і готовність бачити тільки свою інтерпретацію подій. Фактично, це той самий тип проблеми, який визначає стан українсько-російських відносин, тільки суттєво пом'якшений європейським культурними рамками».

Лідер націоналістів Волині Анатолій Вітів, зокрема, зазначив, що «у Ярослава Качинського відбувається період загострення польського шовінізму, і він мріє про нову імперію – третю Річ Посполиту. На жаль, в нього коротка і деформована історична пам'ять. Перш ніж погрожувати Україні, що її не пустять у Європу через Бандеру, я б хотів нагадати Качинському, що Бандера жив і був вбитий на вулицях європейського міста Мюнхена агентом КДБ. Дивно, чому Качинський забуває про злочини польських окупантів з Армії Крайової на етнічних українських землях. Чому ігнорує злочини поляків в Україні та тривалий період польської окупації, який розпочався ще з середини XIV століття. Замість політики взаємопрощення, порозуміння та дружби поляки знову починають втручатися у внутрішні справи суверенної держави».

Чому поляки так активно почали маніпулювати історичними фактами, шантажуючи та залякуючи нас черговими проблемами із ЄС? Про це кореспондент «Вголосу» поспілкувався із експертами: головою Українського інституту національної пам'яті Володимиром В’ятровичем, політичним експертом Юрієм Сиротюком та заступником голови київської «Просвіти», старшим викладачем НУ «Києво-Могилянська академія» Олексієм Курінним.

Це вже не перша така заява поляків стосовно України та українських національних героїв. Чому?

Володимир В’ятрович:

Остання заява пана Качинського продемонструвала його цілком викривлене уявлення про минуле і українців, і поляків у роки Другої світової війни. Страшно, що саме ця людина вимагає уваги до свого викривленого уявлення, намагається накидати не тільки польському, а й українському суспільству, і вічно намагається шантажувати Україну, нібито європейським майбутнім. Ніхто пану Качинському не давав повноважень говорити від імені Європейського Союзу. Очевидно, що ця заява не має нічого спільного із позицією Європейського Союзу. На жаль, пан Качинський це робив, оскільки він все-таки не бачить нормальної співпраці з Україною як незалежною, демократичною державою. В інакшому випадку, були б неприпустимим такий тон заяв, неприпустимим був би якийсь шантаж відносно оцінок українського минулого. Україна має бути незалежною і вільною в оцінках власного минулого. І тільки така країна буде незалежною і вільною у майбутньому. Заперечувати можливість України самій давати оцінки свого минулого, це значить, що ця людина не бачить Україну як незалежну державу у майбутньому.

Олексій Курінний:

Дана ситуація вже набуває системності. Тобто, дані заяви цитуються не лише українськими інформаційними агенціями, і не лише націоналістичними колами, але й викликають роздратування українських істориків. Ми, зокрема, пам’ятаємо, що ще у 20-х числах серпня відбулася прес-конференція, у якій брали участь і представники «Просвіти», і представники українського уряду початку 90-х, які започатковували процес примирення, і, відповідно, було висловлено думку щодо неприйнятності такого курсу. Нині уже доктори наук і політики реагують на такі заяви. При цьому парадоксально, що подібний курс відбувається на тлі мовчання європейських лібералів. В самій Польщі зараз ситуацію можна охарактеризувати як 50х50, коли ліберальні сили влаштовують і протести, й виступають проти даних ініціатив. Зокрема, ставлять навіть під сумнів карту поляка.

Але європейські експерти, той же Андреас Умланд, неодноразово критикував український курс, українську державу та прихильність до наших героїв. Всіма своїми думками він показував, що «бандеризація» суперечить рухові до Європи. Однак Умланд при цьому мовчить щодо Романа Дмовського – відомого польського «національного героя», який нічого, крім непорозуміння і навіть огиди,  не може викликати у сусідніх з Польщею народів, як от у литовців, українців. Саме Дмовський пропонував розширити межі Польської держави, приєднавши українську Хмельниччину, частину Білорусі, і всю Литву. Польщі так само властивий шовінізм. І, фактично, у Польщі на сьогодні не чути аргументів, що історія Бандери, трагічна історія Волині, вона була на нашій етнічній території, а не на вигаданій території Східні креси.

Це не сприяє примиренню. Уже з уст українців лунають заяви і про території Закерзоння, Холмщини не як про приєднання, а як терени, де українці піддавалися етнічним чисткам.

Юрій Сиротюк:

По-перше, заява Качинського свідчить, що нинішнє польське керівництво, на жаль, взяло на озброєння так звану ягелонську концепцію розвитку української держави, яка передбачає створення імперії на чолі із Польщею, яка посяде не лише етнічні польські землі, але в союзництві із Угорщиною комунізує Україну, Білорусь, Литву. Це відродження імперської польської традиції, так званої ягелонської. Відповідно, тому їх так бісить ім’я Бандери, адже ж Бандера не брав участь у подіях на Волині у 43-му році. Він фізично не міг цього робити, бо сидів у німецькому концтаборі у Заксенгаузені. А в той самий час поляки в Аушвіці замучили двох його братів. Бандера не був учасником актів нападу на польські банківські установи, Бандера не був виконавцем атентатів. Бандера просто зруйнував цю польсько-імперську, фашистську концепцію, яка передбачала повну колонізацію та денаціоналізацію етнічних українських земель у складі Польщі.

І Качинський, який сьогодні намагається відродити цю імперську політику, розуміє, що оцей польський колоніалізм зупинила, власне, пропагандивна ідеологічна діяльність ОУН, лідером якої був Бандера. Тому це такий історичний «ляп» поляки отримали. Бо поляки, наприклад, повністю колонізували і знищили українську Холмщину. Це етнічна українська земля, яка знаходилася у складі Польщі. Там було повністю переведено на польську мову населення, знищено всі православні українські церкви, насильно полонізовано священиків, знищено цвинтарі, вбито вчителів. І ці землі, як і інші етнічні землі, є цілком полонізованими. А от саме така світоглядна війна, шкільна акція, виступ пропаганди за роботи Бандери, поставили хрест на польському місіонізмі, який намагається сьогодні відродити Качинський. Тому це такий відчайдушний крок загнаного звіра.

Качинський, згадуючи про велику Польщу «од можа до можа», розуміє, що бандерівці в умовах абсолютної окупації, в умовах етнічних чисток, в умовах фашистського режиму Пілсудського, змогли зорганізувати спротив польському колоніалізму і підняти свідомість українців. Саме через те, що дуже активно була відновлена свідомість, патріотичні почуття українців, це не дало змогу полякам здійснити свої плани.

Чи існує ймовірність, що через такі заяви Україну дійсно можуть не взяти до Європейського Союзу?  

Володимир В’ятрович:

 Я вважаю, що в цієї заяви немає нічого спільного з власне позицією Європейського Союзу. Коли ми говоримо про УПА, то ми говоримо, в першу чергу, про боротьбу за свободу. А боротьба за свободу є однією із базових європейських цінностей. Через це, я переконаний, що ця сторінка української історії абсолютно не може і ніколи не стане на заваді інтеграції України у Європу. Більше того, гаслом українських повстанців було: «Воля народам! Воля людині!».

Олексій Курінний:

Важко сказати, як воно відбуватиметься далі. Вочевидь, ці заяви можуть використовуватися в інших, глобальніших небажаннях брати Україну до ЄС. Наприклад, Туреччині вигадують все нові й нові аргументи, але основна причина – мусульманська ідентичність Туреччини. У випадку України, це може бути значна кількість населення, що дасть більше голосів у європейських структурах, які назначаються за чисельністю населення і, відповідно, вони цього бояться. Крім того, економічні проблеми країни. Поки ми є слабкі, з хиткою економікою, воюючою стороною, то розігруватиметься і оця польсько-волинська карта і т.д. Якщо ми станемо сильними, то ситуація буде така сама, як і з Польщею. Сьогодні міжнаціональні відносини стали як відносини сильнішого та слабшого.

Юрій Сиротюк:

Очевидно, що поляків узяли із фашистським режимом Пілсудського, а режим Пілсудського був нічим не кращим за режим Гітлера, Хорти, Антонеску. Це був абсолютно людиноненависницький режим. Тому що кожен йде в Європу, а Європа – це континент націй. І не можна прийти в Європу, позбувшись себе. Нам не подобаються польські національні герої, але це полякам обирати, хто їхній герой. Пілсудський не наш герой, так само, як Бандера не їхній. Але ми не будемо полякам диктувати, хто має бути їхнім героєм, і ми не мусимо нікому дозволити трактувати нам, хто має право бути героєм України. Сьогодні гасло Бандери, прапор Бандери, портрет Бандери – це символ боротьби з нинішнім московським імперіалізмом. В даному випадку, цей удар в спину українцям, зовсім не прикрашає поляків, історичний шовінізм яких просто залив кров’ю їхні очі і вони не розуміють, що падіння незалежності України, або удар по незалежності України неодмінно відгукнеться ударом по незалежності Польщі.

Як українці мають реагувати на подібні заяви? Які можливі наслідки з боку Польщі?

Володимир В’ятрович:

Мені важко передбачити якісь наслідки з боку Польщі, зважаючи на неадекватність цих заяв. Із нашого боку, я думаю, що ми повинні продовжити свою роботу, спрямовану на відкриття своєї історії, на популяризацію цієї історії серед українців, спрямовану надати належну шану всім тим героям, які захищали свободу в минулому. Адже від того залежить, зокрема, готовність сучасних українців захищати цю свободу тепер.

Юрій Сиротюк:

Ярослав Качинський – керівник провладної партії. Він не є прем’єр-міністром і президентом. Очевидно, що Україна, в даному випадку,  повинна далі твердо займати свою позицію, але тут питання не до Качинського. Тут питання до української влади. Янукович у шахрайський спосіб позбавив Бандеру і Шухевича звань Героїв України, і Порошенко, замість того, щоб скасувати це шахрайство за один день, досі тягне із цим питанням. Питання нашої історії, нашого минулого – це наше внутрішнє питання. Ми самі розберемося, хто наші герої. Будь-які втручання ми маємо вважати неприйнятними і поляки мають розуміти, що це не покращуватиме україно-польські відносини. Очевидно, що Україна повинна, якщо поляки підуть далі, дуже чітко вказати, що це для нас неприйнятно в дипломатичних, в культурних, економічних відносинах. Ми в Європу підемо із Хмельницьким, Святославом. Подобається це чи ні полякам. Бо після Бандери поляки нам назвуть ім’я Гонти, Залізняка, а потім і Хмельницького. Бо для поляків добрий українець той, який був рабом Польської держави, а не той, який боровся за Українську Державу. Тому, якщо  ми зараз поступимося у Бандері, то вони пролюструють всю нашу історію. І змусять викинути Богдана Хмельницького, гетьманів, які боролися проти польського колоніалізму, змусять викинути гайдамаків для того, щоб сказати, що ніякої окремої нації українців немає.

 

Алла Федорченко, «Вголос»

-

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 98 +

КОМЕНТУВАТИ

 • ОляОляОля24 лютого 2017 05:19 Відповісти IP:  93.79.148.--- Когда мы слабые убиваемые и растаскиваемые подлой и агрессивной Россией нас
  легче бить унижать. Качинский глуп как все маленькие "напалиончики" и историю
  хочет видеть только со своей колокольни и не видит что подигрывает нашему общему врагу
  России. Мы и так в Европе нам бы в НАТО тогда меньше будут нас скубти такие
  недоростки!
 • тікитак14 лютого 2017 13:20 Відповісти IP:  193.219.124.--- Не втрачайте розум! Взаємини з Польщею потрібно встановлювати з "чистого листа"!
  А піссіонєрукочинському пора на "заслужений" покой.
 • simply 14 лютого 2017 15:30 Відповісти IP:  141.0.13.--- 100% об'єктивно.
 • ЛЕВ14 лютого 2017 16:15 Відповісти IP:  141.170.238.--- Потрібно, але ж не при живих свідках польських злочинів на українській землі. Хоча би ще 3-4 поколінь повинні змінитись...
 • статевий орган в дупу польську10 лютого 2017 21:32 Відповісти IP:  91.124.29.--- Прошу вибачити,найголовніша, мав би писати разом, як кажуть москалі "очепётка".
 • статевий орган в дупу польську10 лютого 2017 21:32 Відповісти IP:  91.124.29.--- Прошу вибачити,найголовніша, мав би писати разом, як кажуть москалі "очепётка".
 • статевий орган в дупу польську10 лютого 2017 21:24 Відповісти IP:  91.124.29.--- Левчику," ЗДОЙМИ "з очей полуду. Абривіатура-скорочення від початкових букв, або від перших складів, як то:НКВС, КДБ, колишня ПНР, смердячі ЛНР і ДНР, а най головніша,ПТН ПНХ. З повагою.
 • ЛЕВ10 лютого 2017 21:36 Відповісти IP:  141.170.238.--- А ЛЕВ на це все не схоже..? І як до першої частини мого запитання?
 • статевий орган в дупу польську10 лютого 2017 21:54 Відповісти IP:  91.124.29.--- Я думав , що ЛЕВ, власна назва,імя сущєствітєльноє, можливо тобі буде краще зрозуміло. Що до відносно "першого запитання": насеріть ви на них, насеріть ВИ, тому, що Я вже давно на них НАСРАВ!!!
 • ЛЕВ10 лютого 2017 22:50 IP:  141.170.238.--- А я вже й дyпу давно витер.
 • КАЛИНА10 лютого 2017 20:34 Відповісти IP:  46.118.135.--- Дзюньо --це маскальська троляка.
 • статевий орган в дупу польську10 лютого 2017 19:37 Відповісти IP:  91.124.29.--- Та насеріть ви на тих ляхів, Волинь, славетна моя ВОЛИНЬ!!!
 • ЛЕВ10 лютого 2017 19:58 Відповісти IP:  141.170.238.--- "Ви" - то хто? Ти не серед них..?
 • статевий орган в дупу польську10 лютого 2017 20:54 Відповісти IP:  91.124.29.--- ВИ, дороге моє левенятко, це ти, я і всі кому не байдужа доля України.
 • статевий орган в дупу польську10 лютого 2017 20:47 Відповісти IP:  91.124.29.--- ВИ, дороге моє левенятко, це ти, я і всі кому не байдужа доля України.
 • ЛЕВ10 лютого 2017 20:56 IP:  141.170.238.--- То чому не кажеш "наcepемо"? Що таке абревіатура також не знаєш?
 • telegraf 10 лютого 2017 09:26 Відповісти IP:  82.145.221.--- В МИД Польши сообщили, что Польша настаивает на продлении санкций против России.
  Варшава никогда не согласится с агрессией Москвы против Киева и будет настаивать на продлении санкций против России, которая имеет все рычаги в руках для деэскалации конфликта.
  Глава МИД Польши Витольд Ващиковский подчеркнул, что два года незаконной аннексии Россией Крыма и развязанного Москвой вооруженного конфликта на Донбассе показывают, что торможение проевропейского выбора украинцев с помощью силы не приносит других эффектов, кроме как нарушения прав человека, смерти и разрушений.
  "Польша считает, что урегулирование вооруженного конфликта на Донбассе и полное восстановление территориальной целостности Украины должно происходить путем имплементации Минских договоренностей и путем политических решений", - подчеркнул глава польской дипломатии
  Источник: http://telegraf.com.ua/mir/europa/2819677-vashhikovskiy-polsha-ne-soglasitsya-s-agressiey-rossii-protiv-ukrainyi.html
 • PAN POLAK9 лютого 2017 22:00 Відповісти IP:  46.238.243.--- Właśnie administrator usunął cześć mojego postu. Cenzura jak za komuny.
  Żegnam szkoda mojego czasu.
 • ЛЕВ9 лютого 2017 22:19 Відповісти IP:  141.170.238.--- Буде тебе дуже бракувати... Надіюсь зустріти на рюзкай феснє. Я там казламордих тролю.
 • Fakt9 лютого 2017 21:06 Відповісти IP:  194.44.30.--- Мислячі люди обох країн розуміють, що міжетнічний польсько-український конфлікт є трагедією обох народів, тож заради майбутньої добросусідства слід припинити ворушити покійників.
  У свій час президентами Ку[***]ю і Ющенком разом з двома президентами Польщі Квасневським і Коморовським було прийнято рішення про те, що з політики потрібно відкинути минуле.
  Вже 21 століття і не потрібно шукати ворога там, де його немає!
  Польща одна з перших визнала незалежність і територіальну цілісність України.
  Польща на усіх міжнародних рівнях підтримує Україну.
  Переважна більшість поляків приязно ставляться до українців, як до своїх слов’янських сусідів.
  Польський політик і державний діяч один із найвидатніших поляків ХХ століття Яцек Куронь сказав: Bez niepodległej Ukrainy nie ma niepodległej Polski, a bez niepodległej Polski nie ma niepodległej Ukrainy. (Без самостійної України не має самостійної Польщі, а безсамостійної Польщі не має самостійної України). Яцек Куронь нагороджений польським орденом Білого Орла, французьким орденом Почесного легіону, німецьким Орденом «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина», українським орденом Ярослава Мудрого, литовським орденом Гедимінаса.
 • PAN POLAK9 лютого 2017 21:42 Відповісти IP:  46.238.243.--- Proszę Pana,
  Jacek Kuroń to był marksista i komunista. Zakładał w czasach stalinowskich czerwone harcerstwo ( polski odpowiednik sowieckiego komsomołu). Żaden prawdziwy Polak nie ma go za żaden autorytet, a jego brednie szkoda cytować. Przecież fakty są takie, że Polska istniała bez istnienia państwa Ukraińskiego.
  Im dłużej czytam to forum, tym bardziej dociera do mnie świadomość, że Ukraina nie jest i nie będzie żadnym partnerem dla Polski, ani dla żadnego innego sąsiada.
  Sami zginiecie.
 • ЛЕВ9 лютого 2017 21:22 Відповісти IP:  141.170.238.--- Дружба і любов між керівниками країн, навіть абсолютно щира, ще ніяк не говорить про можливість чи, тим більше, наявність добрих стосунків між звичайними людьми...
 • Fakt9 лютого 2017 21:35 Відповісти IP:  194.44.30.--- Погані стосунки створюють погані керівники. А звичайні люди хочуть жити в добросусідстві і злагоді.
 • ЛЕВ9 лютого 2017 22:16 IP:  141.170.238.--- Ці польські "прості люди" якраз цього й хотіли на окупованих українських землях. А як же...
 • Fakt9 лютого 2017 21:18 Відповісти IP:  194.44.30.--- Призвіще другого президента України Кучма (не зрозуміло чому вийшли зірочки?)
 • ЛЕВ9 лютого 2017 21:24 Відповісти IP:  141.170.238.--- Тому, що "Вголосу" не подобається буквосполучення "чмo" у слові Кучмoю...
 • з гір9 лютого 2017 19:13 Відповісти IP:  95.134.13.--- Бандера Герой! Але що не вбив ні однієї [***] - то його промашка!
 • з гір9 лютого 2017 19:15 Відповісти IP:  95.134.13.--- *** suky
 • ЛЕВ9 лютого 2017 19:22 Відповісти IP:  141.170.238.--- Ми - його нащадки. І навколо багато cyк...
 • галичанин9 лютого 2017 19:04 Відповісти IP:  176.125.51.--- Без Польщі! нащо нам ті зрадливі шовеністи! поляк - другий мацкаль! в українській історії лях ще ніколи нічого доброго не зробив для України,без власного зиску! коли хлопці вмирали на Майдані за Європу, вони ручкались із кремлівською агентурою в Україні і кричали: "нє стшеляць, то провокацйя"...
 • Історик12 лютого 2017 20:46 Відповісти IP:  194.44.185.--- Дорогий галичанин ти взагалі не галичанин і не маєш права ним називатися. Галичанами були всі хто мешкав у Львові та на тих теренах до 39 року. Це були різні національності,але котрі називали себе галичанами бо ними були.
  Ця територія виходячи з історії , Україною ніколи себе не називала. А чи знаєш відомих галичан: тих меценатів, будівничих міста , викладачів університету. Думаю ні.
  Митрополит Андрей Шептицький теж галичанин (хоча в його роді були поляки.
  А Богдан Хмелницький. Хто він, взагалі? Стояв під воротами Львова. Хотів його спалити.
  А Бандера в час подій 40 років був у тюрмі. Читайте історію , але не совкову . Читайте історію Яковенко. Бо всі ще живуть тим ,що сформував совок у свідомості людей. Писати можна багато. Читайте , навчайтеся самі.Не пишіть нісенітниць.
 • PAN POLAK9 лютого 2017 21:57 Відповісти IP:  46.238.243.--- Polak ma obowiązek dbać najpierw o korzyść swojego Narodu i Ojczyzny. Dopiero potem innych.
  Podobnie Ukrainiec.
  Nie oczekujcie więc, że Świat, Europa, Polska będą za was pracować, myśleć .....
  Czy do was jeszcze nie dotarło, że na majdanie ginęli ludzie od kul strzelanych z hotelu "Ukraina" a ten był w waszych rękach ( majdanowców).
  Strzelano wam w plecy, a dziś giniecie w wojnie domowej, a nie z Rosją.
  Giniecie za pieniądze i interesy Kołomojskiego, Rabinowicza, Waltzmana- Poroszenki, Grojsmana, Jaceniuka, waszego szefa Tiahnybok, szefa Prawego Sektora.
  To wszystko są żydzi i tego nie ukrywają.
  Wykończą was za wasze pieniądze i zasiedlą Ukrainę ludźmi z Izraela, tak jak Nową Jerozolimę w mieście Dnipro.
  Nie zrobią tego Rosjanie, ani Polacy.
  Oni was na Rosjan lub Polaków jeszcze pchną z Banderą na sztandarach. Oby nie.
  Po pozostanie po was tylko wspomnienie .....
 • Fakt9 лютого 2017 18:13 Відповісти IP:  194.44.30.--- Усякий окупант - це є зло. Тому потрібно дорожити своєю державністю. Але що вже було те було, а наслідки залишились…
  Стосовно окупацій українських земель: "Усе пізнається в порівнянні".
  Кількість україномовних видань у Львові у 1937 р.(за Польщі) була значно вищою, ніж за совєтів. Були україномовні школи, у Львівському університеті була кафедра української словесності.
  В Західній Україні, що в свій час перебувала під польською окупацією, українці по-сьогодні розмовляють своєю рідною мовою, мають патріотизм і національну гідність.
  Польська окупація була нетривалою(після 1-ї світової війни з 1919р. і до 1939р.) та не такою жорстокою, як московітська).
  А що сталось з іншими українцями на схід від Збруча, що перебували під московітською окупацією?! . Спалення українських книг, заборона української мови(Емський указ, Валуєвський циркуляр),тотальна русифікація, Геноцид-голодимор, концтабори ГУЛАГ, руйнування храмів і душ людей, вбивства священнослужителів і т. п. Такі жахіття ніде і ніхто в світі не творив.
 • PAN POLAK9 лютого 2017 18:27 Відповісти IP:  46.238.243.--- Dobrze, że Pan właśnie opisał różnicę między życiem Ukraińców w Polsce , a życiem Ukraińców w Sowieckiej części Ukrainy.
  Dziś Ukraińcy mają swój kraj, Polacy swój kraj.
  1990r Ukraina przewyższał demograficznie i gospodarczo Polskę.
  Dziś sami widzicie jak to wygląda.
  Czy Polacy wam szkodzili lub przeszkadzali. Nie.
  Szukajcie więc przyczyn gdzie indziej.
  W sobie samych i w waszych głowach i sercach.
 • з гір9 лютого 2017 19:39 Відповісти IP:  95.134.13.--- а у ваших *гловах вічні пошуки.. то золотого тунелю, то бурштинової кімнати.. хай щастить!
 • ЛЕВ9 лютого 2017 20:01 IP:  141.170.238.--- А ще все у них з крилами...
 • ЛЕВ9 лютого 2017 19:27 Відповісти IP:  141.170.238.--- Вас хтось звинувачує у сьогоднішньому стані України? Радійте, що росії Україна не до порівняння потрібна більше, ніж ви. Ми воюємо зараз, а ви, як завжди, з ножем за нашою спиною...
 • PAN POLAK9 лютого 2017 18:04 Відповісти IP:  46.238.243.--- "ЛЕВ",
  nie mam takich ambicji żeby Panu cokolwiek wyjaśniać.
  Ale jeśli Pan chcesz proszę bardzo:
  Kościuszko, jest bohaterem narodowym dla Polaków, Białorusinów i Amerykanów.
  Dlaczego to już sam się Pan dowiedz.
  Bandera jest tylko "bohaterem" dla banderowców, podobnie jak Hitler dla nazistów.
  Dlaczego? Ponieważ obaj moralnie odpowiadają za stworzenie organizacji i ideologii ludobójczych. Obaj też walczyli ze Stalinem innym ludobójcą co ich absolutnie nie rozgrzesza.
  My Polacy wiemy, że nie wszyscy Ukraińcy wspierali OUN i ich UPA.
  Ale jak tak dalej pójdzie każdy Ukrainiec w Polsce będzie postrzegany jako banderowiec.
  I Państwo Ukraińskie będzie za to odpowiedzialne, że jej obywatele tak jak piłkarz ZOZULA
  będą publicznie piętnowani jako spadkobiercy morderców.
  Mądremu wystarczy, głupiemu nic nie pomoże.
 • ЛЕВ9 лютого 2017 19:19 Відповісти IP:  141.170.238.--- Мене зовсім не цікавлять твої амбіції і ніяких пояснень від тебе особисто мені не потрібно. Питання щодо Костюшка мною вивчено, тому й нагадую всім про його актуальність в плані розмов про Бандеру. Важливими є й багато інших питань, зокрема про Хмельницького... Як він вам подобається? А це також невід'ємна частка нашої історії, від якої українці ніколи не відмовляться. Не одним же Бандерою наші з вами стосунки обмежуються. Та й не тільки до стосунків з поляками має саме пряме відношення Український Герой Степан Бандера. Ще раз відсилаю тебе до мого першого поста у цій темі. Далі. Світ не обмежується однією тільки Польщею, а українцям далеко не в найбільшій мірі залежить на "любові" поляків. Тим більше що цю "любов" ми відували на власній шкірі протягом століть ще до народження нашого героя. Шодо Зозулі. Є в Іспанії друголіговий нікому не цікавий футбольний клуб, фани якого - комунізований люмпен, нащадки тих, хто на догоду сталіну привів Іспанію до громадянської війни. Вони люблять москалів ще більше, ніж ти осбисто. Люблять москальські гроші і за це готові навіть Ісуса розіп'яти ще раз...
 • Олена9 лютого 2017 16:03 Відповісти IP:  93.75.91.--- Сталін / вбивця мільйонів / навішав на Бандеру /який нікого не вбив/, ярлик зомбування і вже більше70 років це як якась мантра на слабенькі мозги діє а якщо почитати першоджерела то все стає на своє місце, але ніхто не читає а повторюють як папужки внесене штучно
 • Прозорливий9 лютого 2017 15:56 Відповісти IP:  192.160.102.--- Поляки забоялись українців як і москалі. Забоялись сильної країни Україна і тому думають в мить слабості навязати вину і нею шантажувати. Донбас і Крим Росія захопила в мить слабості держави під час прогнання пророс влади боячись посилення України.
  Не бійтесь. Ми вас не боляче...згадаєм якщо відмовитись від імперського ідіотизму котрий веде до одного фіналу - війни.
 • ЛЕВ9 лютого 2017 16:55 Відповісти IP:  141.170.238.--- Поляки так поступали завжди. Навіть не треба плекати найменших ілюзій на добросусідство з ними... Є ще одна проблема, про якусь чомусь не говорять: поляки зомбують українську молодь у своїх навчальних закладах. Про це не слід забувати...
 • статевий орган в дупу польську10 лютого 2017 21:12 Відповісти IP:  91.124.29.--- І не тільки у своїх навчальних закладах, і не тьльки у Польщі. Це відбувається у всіх релігійних католицьких(читай польських) релігійніх закладах(костелах). Стверджую це не безпідставно, оскільки час від часу відвідую костел.
 • з гір9 лютого 2017 19:10 Відповісти IP:  95.134.13.--- саме так
 • Олена9 лютого 2017 15:53 Відповісти IP:  93.75.91.--- От руки потирає ТОЙ ЩО в СКАЛІ сидить, все йому майже вдалося,посіяти розбрат
 • ЛЕВ9 лютого 2017 16:56 Відповісти IP:  141.170.238.--- Він проріс вже дуже давно і постійно квітне...
 • Іван9 лютого 2017 11:56 Відповісти IP:  194.44.240.--- оце Герой!, що Його бояться нащадки вбивць українського народу!!!
 • якось буде8 лютого 2017 23:47 Відповісти IP:  46.211.158.--- тут наші російськомовні "доброзичливці" запереживали за нас що через бандеру польща не пустить нас в єс. бути європейцем не означає обовязково йти у збанкрутілу структуру єс. є інші структури. в світі нема взагалі нічого постійного. нині європа і америка ліберально-толерантна, завтра права і консервативна, нині єс, завтра інша структура з іншими членами і іншими правилами. хтось вийде хтось увійде. зараз стурбовані, завтра заспокоїмо і нагадаємо християнську мораль. такщо за нас краще не переживати. в себе вдома розберемося самі.
 • Fakt9 лютого 2017 10:23 Відповісти IP:  194.44.30.--- Те, що Україна - споконвічна європейська держава, сумнівів немає жодна нормальна людина. Сумніваються лише сумнівні політики, сумнівні «історики» та безсумнівні паршуки. Велике і чесне може побачити лише людина велика і чесна. Ліліпутани бачать лише те, чим вони опутані і в чому заплутані. Те, що їм вигідно бачити, - письменник Євген Дудар
  http://volianarodu.org.ua/uk/Polityka/Pysmennyk-satyryk-Yevgen-Dudar-zaklykav-prezydentiv-Ukrajiny-ta-Polschi-do-porozuminnya

 • Не российские9 лютого 2017 08:20 Відповісти IP:  92.113.219.--- А юго-восток,которым дурное хахло-быдло уже надоело,вас собак никто в мире за людей не считает,а теперь не вадать вам ны бэзвызу ны эвропы
 • Хіхоньки з москаля9 лютого 2017 15:51 Відповісти IP:  176.126.252.--- В Криму не світла, москаль в Росії безпреваний, але мріє що українців не поважають. Проти тебе поляки санкції ввели, ідіот.
 • censor 9 лютого 2017 12:36 Відповісти IP:  82.145.220.--- Политика ватников: Штаты — [***]. Немцы — бяки. Турки — подлые собаки.
  С Грузией — была война. С Украиной —теперь война (плохая страна).
  Террористы — египтяне. Вражья морда — англичане. Индия — марионетки. Пакистан — зверята в клетке. Греция — пособник Штатов. Латвия — подстилка НАТО.
  Европейцы — пид..расы. Чурки — люди низшей расы. Белоруссия — и та партизанит из куста! Мексика, Вьетнам, Гренада — даром нам г...вна не надо!
  Не особо-то Китай с нами дружит, и пускай! Остаются Сомали и пигмеи Чада — вот с кем мы дружить бы могли! Только нам не надо!
  (санитар шестой палаты)
 • ЛЕВ9 лютого 2017 10:26 Відповісти IP:  46.133.33.--- Чьо, вінтарогій, нєрвнічаєш..? Баяришніка йoбни.
 • ЛЕВ9 лютого 2017 08:32 Відповісти IP:  46.133.53.--- Козломордий, про зміну ІР так нічого й не зрозумів?
 • Хіхоньки з москаля9 лютого 2017 15:53 IP:  176.126.252.--- до "Не российские 9 лютого 2017 10:06"
  Завидуєш? Тобі не дали візу так і сказавши - рило як у свині? Попросили показати фото мамки для впевненості що людина, а ти побоявся викриття, москаль?
  Бери візу на круїз по Північному морю.
 • Не российские9 лютого 2017 10:06 IP:  92.113.219.--- Свинорылый,почему тебя поляки быдлом называют,тебе только им сраки мыть и за визу раьочую платить-собака!
 • PAN POLAK9 лютого 2017 00:32 Відповісти IP:  77.114.108.--- To prawda, że Unia Europejska jest bankrutem i finansowym i moralnym. Sądzę, że długo w obecnym kształcie nie będzie istnieć.
  Ciekawi mnie natomiast, jak wy Ukraińcy chcecie zaistnieć w Europie z mordercami z UPA-OUN za patronów i ideologię ?
  Naród Polski nigdy nie będzie z wami w takiej sytuacji. Podobnie Węgry, Słowacja, Rumunia, Rosja, Białoruś.
  Prędzej wam do Turcji, oni też mordowali bezbronnych cywilów Ormian ( obecnie Armenia).
  Wasze społeczeństwo wymiera, ludzie emigrują, oligarchowie tak jak żyli dobrze, tak żyją.
  Żyd prezydentem, żyd premierem, żyd szefem partii Svoboda która jest właścicielem tego portalu.
  W mieście Dnipro żydzi ogłaszają Nową Jerozolimie , pewnie za ukradzione wasze pieniądze z PrivatBanku. Nie widzicie tego, że obce siły chcą was demograficznie i finansowe zniszczyć ?
  Jesteście kretynami, czy samobójcami ?
  Tak tylko pytam z ciekawości.
 • Прозорливий9 лютого 2017 16:00 Відповісти IP:  109.163.234.--- Турки мали державу і з армянами жорстоко поступили. Українці не були державою для поляків. А навпаки.
  Армія Крайова чим займалась?
  Холм і Перемешль віддавайте.
  Пілсудського осудіть за показові страти українців. Тоді й поговоримо про засудження злочинів безнаціонально.
  Ви що поляки, самі хитрі? Як москалі приблизно думали і зараз в дупі.
 • PAN POLAK9 лютого 2017 17:02 IP:  46.238.243.--- Nie chcę polemizować o historii z wami Ukraińcami którzy kochają Banderę i OUN-UPA. Już dawno zrozumiałem, że porozumienie w tym zakresie jest niemożliwe. Po prostu wy Ukraińcy reprezentujecie inną cywilizację - bliżej wam do Rosjan i Tatarów. Nie piszę to po to żeby was atakować czy obrażać. Stwierdzam fakt.
  Polskie elity już przestają się łudzić, że jest możliwe porozumienie z banderowskimi elitami Ukrainy. Naród Polski takich złudzeń nie miał nigdy.
  Zostaniecie sami i sami się zniszczycie. Rosja nawet nic nie musi robić. Po prostu poczeka.
  Grozicie wojną Rosji, Polsce ?
  Z górnikami Doniecka nie możecie wygrać w walce, a chcecie wygrać z Rosją albo Polską ?
  To co, komu pierwszemu wojnę wypowiadacie ?
  Pewnie Rosja się wystraszy, podobnie jak Polska.
 • ЛЕВ9 лютого 2017 16:49 IP:  141.170.238.--- Та просто нехай пояснять, чому наш Бандера повинен бути для нас гіршим ніж їх Костюшко для них.
 • Свідомець9 лютого 2017 07:12 Відповісти IP:  46.201.2.--- Прошу пана, зберіть документи і свідчення про злочини і в Гаагу. Щоб воно виглядало якось пристойно. Бо зараз Ви тільки псуєте собі нерви і псуєте імідж усім полякам. А якщо буде рішення міжнародного трибуналу українці його визнають. Українці не вірять у вашу версію подій бо чули від дідів і бабок зовсім іншу. Так само і ви. Тому зовсім не означає що поляки або українці погані. Можливо були колись якісь трагічні моменти в історії. Але не потрібно ворушити трупів задля політичних дивідендів. Так само як не варто повертатися до часів інквізиції чи конфліктів первісних людей. Завжди можна про щось поговорити на підвищених тонах але и потрібно? В нас також є радикальні елементи. Зараз почнеться непотрібна і недоречна дискусія і невідомо чим закінчиться. Більшість людей узагалі не цікавиться такими питаннями. І краще хай не цікавиться. І без того проблем досить. Тому живіть собі спокійно і нам дайте спокійно жити а не влаштовуйте трагедій на рівному місці.
 • ЛЕВ9 лютого 2017 08:38 IP:  46.133.53.--- Цей "пан" - кацап під польською маскою. Та й які свідчення поляки можуть зібрати для Гааги? Про геноцид українців на окуваних ними українських землях..?
 • conclusion 8 лютого 2017 16:40 Відповісти IP:  82.145.221.--- Світ добре знає, якими були совєти. А поляки та інші народи на власному досвіді це відчули. Катинь, депортації і т.д.
  Не існує країн, де з приходом росіян жити стало краще! Але усі країни, з яких пішли росіяни, стали жити краще: Аляска, Фінляндія, Чехія, Словаччина, Німеччина, Естонія, Латвія, Литва, Угорщина, Румунія, Болгарія, Польща...
  Президент Польщі Броніслав Коморовський вважає необхідним постаратись зрозуміти позицію українців у справі героїзації ОУН-УПА, які боролися за незалежність України, а в Польщі мають негативні асоціації.
  "Кожен народ в своїй історії має драматичні моменти, які розділяють його з сусідніми країнами", – зазначив президент Польщі Б. Коморовський

  http://www.unian.ua/politics/1072304-prezident-polschi-varto-zrozumiti-pozitsiyu-ukrajintsiv-schodo-oun-upa-ale-kontrproduktivno-zaboronyati-diskusiyu.html
 • Да8 лютого 2017 15:12 Відповісти IP:  92.113.219.--- И еще,операция "Висла" проходила организованно и там никто никого не убивал,-Чуствуете разницу?
 • Депортація росіян8 лютого 2017 20:49 Відповісти IP:  176.126.252.--- Тобі провести - весилети москалів з їх домівок кудись. Відчувай потім разніцу.
 • ЛЕВ8 лютого 2017 16:38 Відповісти IP:  46.133.224.--- Козломордий, твоя метушня створити видимість численної присутності в темі противників цивілізаційного вибору українців шляхом змін ніків викликає тільки сміх. Твоє pило торчить з-під ІР. Не приходило в твою зайвохромосомну бошку змінювати його? Але куди тобі убогому до цього...
 • Fakt8 лютого 2017 15:05 Відповісти IP:  194.44.30.--- Безпека Європи неможлива без безпеки України. Потрібне поглиблення співпраці в рамках Вишеградської четвірки, - сказала прем’єр-міністр Польщі
  Джерело: http://www.eurointegration.com.ua/news/2016/09/6/7054243/
 • Да8 лютого 2017 15:22 Відповісти IP:  92.113.219.--- Но без фашиста Бандеры,как и Германия без фашиста Гитлера,но почему немцы покаялись а вы нет,видимо просто не хватает ума,а что касаеться какой-то "Вышеградской",то там просто говорят друг-другу "Здрасьте!" и все,не какой серьезной роли она не играет.
  Мы говорим о поляках-УПА и Бандере
 • Бандера - Герой8 лютого 2017 20:58 Відповісти IP:  176.126.252.--- Пошел вон. За Сталіна покайся і Червону Армію, яка звалтувала сотні тисяч німецьких жінок.
  Бандера не захоплював Москву і не бомбив Лондон будуючи Рейх. Не захоплював Фінляндію і Польщу як Сталін.
  Бандерівці захищали свою землю.
  Тому ще раз, москаль, і всі інші продажні і боягузливі шкури, які прикриваються "коспополітизмом", пішли вон.
 • Да8 лютого 2017 14:50 Відповісти IP:  92.113.219.--- Надо выбирать между фашизмом и изоляцией, и цивилизованным миром,а то не будет не "безвиза" не европы,надо срочно собрать голоса и отменить закон о УПА,НРАВИТЬСЯ ЭТО ИЛИ НЕТ,Качинский это голос польского народа,и против народа правительство не пойдет.
  А то что говорят всякие проходимцы типа Вятровича и Сиротюка,ТО ИМ НАДО ЧТО-БЫ ВЫ ЗА НИХ ПРОГОЛОСОВАЛИ НА ПРЕДСТОЯЩИХ ВАБОРАХ,А НА ВАС ИМ ПЛЕВАЬ. Если одна страна в ЕС против,то она может заблокировать любой вопрос
 • Помрій8 лютого 2017 21:03 Відповісти IP:  176.126.252.--- У світі вигаданого фашизму і винуватих українців за опір захватчикам може і постає вибір між ізоляцією і Бандерою. Але це звичайна шиза розплавленого кісельвомо мозку.
  Не західні стурбованості рятували українців від повторення голодомору як на Донбасі в 1933, а бандерівці. Поляки йдуть лісом повертати Перемшль і Холм, які вони собі прихватили під москалями.
 • Не бандер8 лютого 2017 11:47 Відповісти IP:  92.113.219.--- Без Польши вы в Евросоюз никогда не попадете,и это реалии,в то что вам говорит провокатор и брехун Вятрович,он не есть для поляков и всех нормальный людей авторитетом,Бандера фашист хуже Гитлера,и это надо признать,-иначе изоляция
 • Яка радість голодному москалю8 лютого 2017 21:06 Відповісти IP:  176.126.252.--- Гіві з Моторолою не вступлять ні в Євросоюз ні в Росію. Ми самі розберемось, москаль. Не вступить Україна через Польщу в ЄС, Польща вступить в Таможенний повертати проценти рускім за час незалежності від Москви.
  Тобі тролю нічого не облимиться звісно в будь-якому випадку.
 • Я ОСЬО-сьо8 лютого 2017 11:27 Відповісти IP:  92.113.219.--- Без Польши вы-недоразвитые в европу не попадете,вас нигде не считают за людей,весь юго-восток это уже понимает,и нам ваше паганское УПА,вместе с Бандерой и на х... не надо,все наши беды только от вас -недоразвитых
 • Путін нє віноват віоленчель погана8 лютого 2017 21:09 Відповісти IP:  176.126.252.--- Всі ваші біди від бажання захоплювати чуже і не вміння працювати. Недоразвинуті - це ви, москалі і зрадники вигаданого "юго-востока". Розвинуті заміновані і гради з танками телячими очима спостерігають у своїх дворах.
 • Свідомець8 лютого 2017 14:56 Відповісти IP:  178.92.191.--- А надо ли в гейропу?
 • ЛЕВ8 лютого 2017 16:42 Відповісти IP:  46.133.224.--- Кацапи вже в пiдеpaції...
 • angela8 лютого 2017 11:11 Відповісти IP:  83.31.50.--- zakłamane chachły.
 • Степан8 лютого 2017 08:51 Відповісти IP:  212.1.67.--- Дуже шкода що качинський не летів тим самим літаком що і його брат....Тут недопрацювали кацапи. Мало б бути як утім анекдоті коли Господь всіх [***]в сім років збирав щоби посадити на один корабель, який як відомо затонув. Тільки, тільки , перед загрозою московської орди мудра частина поляків почала шукати порозуміння і взаємопрощення зукраїнцями і на тобі, вискакує ця шовіністична гидота , гидота навіть якщо він президент , путін також президент...
 • Історик12 лютого 2017 20:53 Відповісти IP:  194.44.185.--- Степане, якщо всі будуть такими як ви, і мислити такими категоріями то країни не буде . І все для цього роблять такі як ви.
 • Угу8 лютого 2017 11:35 Відповісти IP:  92.113.219.--- А это не Качинский,вас-бандэров весь мир за людей не считает,лример тому футболист Зозуля которыйсфотографировался на фоне флага с изображением Бандеры, с Бандэрой без Польши вы твари в Европу не попадете и слава богу
 • Весь світ ввів санкції за бандер проти РФ8 лютого 2017 20:53 Відповісти IP:  176.126.252.--- Не розповідай за весь світ, москаль. Проти Зозулі купка фанатів, декілька десятків серед декількох тисяч. Бандер не люблять вороги українців, яким він заважав знищувати нас. Не весь світ проти "вигаданого фашизму". Гіві уже відслухав казку про "фашистов".
 • Степан8 лютого 2017 08:44 Відповісти IP:  212.1.67.--- Дуже шкода що качинський не летів тим самим літаком що і його брат....Тут недопрацювали кацапи. Мало б бути як утім анекдоті коли Господь всіх [***]в сім років збирав щоби посадити на один корабель, який як відомо затонув. Тільки, тільки , перед загрозою московської орди мудра частина поляків почала шукати порозуміння і взаємопрощення зукраїнцями і на тобі, вискакує ця шовіністична гидота , гидота навіть якщо він президент , путін також президент...
 • Факт 7 лютого 2017 22:24 Відповісти IP:  82.145.220.--- Папа Римський Іван Павло ІІ мав українсько-польське коріння(мати була українка, а батько поляк), і як для українців, так і для поляків є символом доброчесності, оптимізму, людяності, любові до ближнього.
  Він є вказівником до порозуміння поміж простими людьми по обидва боки українсько-польського кордону.
  http://www.unian.ua/society/1475056-u-lvovi-hochut-nazvati-vulitsyu-na-chest-ivana-pavla-ii-schob-zasvidchiti-vzaemorozuminnya-z-polyakami.html
 • ЛЕВ7 лютого 2017 23:08 Відповісти IP:  141.170.238.--- Папа Римський Іван Павло ІІ для поляків не авторитет...
 • Смоленськ7 лютого 2017 21:15 Відповісти IP:  51.15.46.--- І цьому ми співчували після загибелі брата в Смоленську?
  Росіяни з Качинським згодні по Бандері. Конференція в Москві. Поляки отупіли за парасолькою НАТО,яка не врятує їх після падіння України. Кремль влаштує їм Катинь за спокусу кричати "геноцид" і "геть Бандеру". [***] возомнили себе думаючи що Україна слабка. Хто називав "адвокатами" шантажистів?
 • John Rambo8 лютого 2017 03:28 Відповісти IP:  178.95.16.--- Росіяни дали зрозуміти полякам, що доведеться співчувати ще раз, якщо не почнуть бушувати проти України. А полякам слабо пискуніти проти когось іншого, тільки до України можуть рити. Ніби-то, ''болить їх'' те, що Бандера робив з поляками. А про те, що вони з українцями робили ніхто не згадує. Катували, вбивали, жорстокості не було меж. Не були б вони в НАТО - інакше б говорили.
  Закрити б польський кордон на рік-другий, хай посидять, подумають.
 • ЛЕВ8 лютого 2017 16:45 Відповісти IP:  46.133.224.--- Візовий режим для поляків потрібно вводити негайно!
 • Сторінка:12

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://pix.my/Yo8xxrhttp://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm