Громадські діячі звернуться до Трампа, аби той наклав санкції на Садового

25.11.2016 12:39
Зображення 1 / 2 Використовуйте клавіші для перегляду
У Львові громадські активісти, архітектори та небайдужі львів’яни заявляють, що міський голова Андрій Садовий, даючи дозвіл на хаотичну забудову в центрі міста та дозволяючи будівництва в паркових зонах – знищує історичну спадщину міста та перетворює Львів на суцільний «генделик». А щоб Львівській міській раді не заважали знищувати архітектурні пам’ятки під вигаданим приводом, з травня 2015 року було ліквідовано Державний історико-архітектурний заповідник.

Знищити Державний архітектурний заповідник, щоб знищити історію 

За словами активістів, голова Львівської ОДА Олег Синютка підписав розпорядження, відповідно до якого ДІАЗ місту Львів більше не потрібен. Також активісти кажуть, що міська та обласна рада в унісон заявили, що ДІАЗ не виконує своєї роботи, але насправді чиновники робили усе, щоб даній структурі не дати ефективно запрацювати.

«З бюджету міста для ДІАЗу було виділено 256 млн гривень. Куди вони пішли – нам не відомо. Адже чиновники робили усе, щоб дана структура не запрацювала, зокрема не було працевлаштовано штат архітектурного заповідника та його керівника. Зараз ДІАЗ ліквідовано і на території Львова можна нищити культурну спадщину. Найперше скасування ДІАЗ було вигідно міській раді, бо ще у 2010 році чиновники Садового звертались до Азарова і Януковича з вимогою скасувати постанову про створення Державного архітектурного заповідника та скасувати постанову Кабміну про затвердження плану захисту історичних пам’яток», - заявила адвокат Тетяна Молінська. 

Разом з тим юрист наголошує, що якщо буде ліквідовано ДІАЗ остаточно, то пам’ятки архітектури, які знаходяться у Львові, буде нікому захищати, адже чиновники Львівської міської ради часто наголошують, що вони користуються законодавством України, а там не передбачено, що пам’ятки ЮНЕСКО потрібно захищати. 

«У Львові з більше двох тисяч пам’яток архітектури, проте офіційний статус  (внесені у новий реєстр архітектурних пам’яток) мають лише 36 архітектурних об’єктів, з них 20 національного значення та 16 – місцевого. Решту – можна нищити. Адже наш чинний закон не передбачає жодних преференцій пам’ятці архітектури ЮНЕСКО. Через що реконструкція старовинних будинків відбувається методом знищення. Міській раді на них наплювати», - каже активіст Андрій Салюк. 
Разом з тим, якщо б функціонував ДІАЗ, то рішення про будівництво в історичному центрі міста, кажуть активісти, приймав би не Андрій Садовий, а Кабінет міністрів України чи міністерство культури. І це єдиний спосіб врятувати архітектурні пам’ятки Львова. 

Директор Представництва Американського Об’єднання комітетів для євреїв Директор БО «Єврейське Відродження» Мелайх Шейхмет заявляє, що якщо архітектуру Львова будуть знищувати такими темпами, то він від імені свого об’єднання звернеться до президента США з вимогою накласти санкції на міського голову Львова Андрія Садового та голову Львівської ОДА Олега Синютку: «Відбувається систематична руйнація культурної спадщини, адже сьогодні уже Львів втратив дуже багато архітектурних пам’яток. І на цьому цей процес не завершиться. Я, як представник американської правозахисної організації, знаю, що американський уряд ухвалив закон про санкції на країну за нехтування культурними та духовними пам’ятками. А тому я вбачаю можливість звернутись до США, щоб вони наклали санкції на певних людей, які спричиняють знищення духовної та культурної спадщини», - заявив Мелайх Шейзмет. 

Яскравий приклад незаконної забудови, кажуть активісти, це будівництво на вулиці Липинського,37, де знищуючи зелені насадження та нехтуючи законом, будується один із депутатів Львівської міської ради від Блоку Петра Порошенка. 

«Знищують будинок композитора Ярославенка, який знаходиться на однойменній вулиці, нищаться історичні пам’ятки на вулиці Чайковського. Куди поділась львівська бальзамова бруківка – це взагалі загадка, Садовий усе розкрадає і знищує архітектуру міста. Я колись говорив із Андрієм Івановичем і кажу: «Якщо б я вдягнув красивий фрак, але забув надіти штани і пішов би на прогулянку на площу Ринок, то що б про мене подумали? Той мені відповів: «Подумали б, що ви дурний». На що я йому сказав, що через його діяльність зараз так безглуздо виглядає Львів», - каже львів’янин. 
«З приводу знищення історичної спадщини Львова звертався листом до президента, внаслідок чого мене лише викликали у Галицький райвідділ поліції, а потім відписали, що вони розслідуватимуть факти, які я виклав у листі до президента», - каже громадський активіст, львів’янин Петро Вайса. 
 

Замість «Знесіння» - готель на кістках 

Знищують у Львові не лише архітектурні пам’ятки, а й природні. Про це «Вголосу» розповіла громадська активістка з ГО «Магдебурзьке право» Зоряна Іванців 
Зокрема, на території парку «Знесіння», на місці колишнього поховання, хочуть побудувати готельний комплекс. 

«У Львові знищують не лише архітектурні, а й природні пам’ятки. Зокрема триває боротьба за територію парку «Знесіння», що на вулиці Довбуша, 15. Там забудовують рекреаційно-регіональний комплекс , незважаючи на те, що дана територія знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Також там не можна будувати, бо майбутня забудова здійснюється на горі Лева, якій уже більше тисячі років. Також це будівництво може наробити багато бід, адже є інформація, що раніше біля гори Лева був цвинтар, де ховали бідних, самогубців та загиблих від інфекційних хвороб», - каже Зоряна Іванців. 

Активістка стверджує, що там не можна будувати й тому, що парк «Знесіння» є «легенями» Львова. 
«Коли горіло сміттєзвалище то саме парк «Знесіння» стримав ці шкідливі речовини, аби вони не поширились Львовом. Я це можу стверджувати, адже я ще є членом лікарської організації», - додала Зоряна Іванців. 

Разом з тим, за словами активістки, попри судову тяганину із забудовником, на території парку уже почались будівельні роботи. 

«8 листопада була завезена техніка та розпочалась забудова. Очевидці кажуть, що зараз будівельники активно ріжуть дерева. Дирекція «Знесіння» на звернення не реагує конкретними діями, бо на словах усі проти, навіть у міській раді, але насправді нічого ніхто не вирішує», - додала активістка. 

Про те, чому не варто нищити парк «Знесіння» з трибуни Львівської обласної ради 8 листопада говорив і депутат від ВО «Свобода», екс-віце-спікер Верховної ради України Руслан Кошулиснський. 
«Сам парк «Знесіння» вже настільки обкраяли для того, щоб зменшити так звані «легені Львова», що це вже межа. Я звертаюся до представників правоохоронних органів, щоби вони максимально сконцентрували увагу на цьому питанні і уникнули проблем, які можуть виникнути у зв’язку з діями громадськості щодо забудовників», – наголосив Руслан Кошулинський. 

Варто зазначити, що за даними видання «Наші гроші», будівельна компанія, яка здійснює будівництво у парку «Знесіння» - ТОВ «Архібуд» неофіційно належить сім’ї братів Дубневичів, адже саме вони спільно з теперішніми офіційними власниками були засновниками даної компанії . 

«ТОВ «АрхіБуд» у 2007 році отримало в оренду на 10 років земельну ділянку площею 2,83 га по вул. Довбуша, 15 у Львові, від якої без згоди Кабміну відмовилася військова частина 2144 Державної прикордонної служби.. У 2010 році мету оренди змінено на будівництво готельно-рекреаційного комплексу. Власниками «АрхіБуду» значаться Віктор Коць та Ігор Миколайчук. Раніше до складу засновників також входили Тетяна Дубневич і Наталія Дубневич, дружини братів Богдана і Ярослава Дубневичів, які є народними депутатами від Блоку Петра Порошенка. Сьогодні Ігор Миколайчук є помічником нардепа Ярослава Дубневича», - пише видання. 

Не зупинило підприємців й те, що за словами  Зоряни Іванців, 37та 39 сесія ЮНЕСКО заборонила будувати на території парку «Знесіння», і якщо не будуть дотримані ці вимоги до 1 грудня 2016 року, то Львів можуть виключити із списку об'єктів Світової спадщини. 

Саме ці слова активістки підтвердив і член правління Громадської організації «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області» Ярослав Кміт: 

«На сесії ЮНЕСКО до Львова були суттєві претензії, зокрема і через будівництво на вулиці Довбуша,15. Там були вказані конкретні терміни і якщо Львів належним чином не зреагує і не дасть пояснення, на підставі чого відбувається будівництво та чому воно не припинене, то наступним кроком будуть санкції від центрального офісу ЮНЕСКО в Парижі. Зараз важко сказати, у якій формі будуть ці санкції, але це суттєво вплине на статус Львова, як туристичного міста. А тому, якщо Львів проігнорує стихійні забудови у зоні охорони ЮНЕСКО, як от будівництво на вулиці Федорова, Довбуша та інші, то ЮНЕСКО на це жорстко відреагує», - пояснив Ярослав Кміт. 

Марія Чижевська Вголос 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram