Групенфюрер СС мріяв – українська влада зробила

Україна завжди була «ласим шматком» в очах правителів інших держав та націй. Не було винятком і керівництво Третього Рейху, що розглядало Україну як «годувальницю» німецької армії й народу, а українців – хорошою робочою силою.

Згадаймо групенфюрера СС Югнера Штроопа, який розповідав про плани гітлерівської Німеччини щодо України. Його спогади та мрії про життя в Україні описав боєць Армії Крайової Казімеж Мочарський у своїй книзі «Бесіда з катом». Якось у 1949-му їм довелося сидіти в одній тюремній камері до винесення вироку.

«Господи, як там чудово, на Україні. Гумус в глибину один метр 80 сантиметрів, родить без проблем. Багатий край. Уявіть собі, як би це все виглядало по закінченню переможної для нас війни... Прекрасний вечір теплим літом в моєму дворі...», - говорив про Україну Групенфюрер СС Штрооп.

Штрооп мріяв про декілька сотень гектарів землі й палац, де б жив із дітьми та дружиною, яка б «диригувала по-європейськи видресируваною прислугою. Лакей приготував би стіл до вечері. Фарфор, срібло, кришталь, свічки». Робочими в його маєтку були б тільки українці, «сильні і слухняні працівники».  

І допоки він би сидів із дружиною й сином у маєтку, його донька подорожувала б з чоловіком по Європі, скуповуючи речі у французьких магазинах.

Були побоювання у німців щодо міцного здоров’я та високої репродуктивності слов'ян. Питання про можливу загрозу домінуванню німецької арійської нації неодноразово піднімалося у штабі рейхсфюрера СС.

Як «мріяв» Штрооп: «На початковій фазі господарського освоєння України ця популяція нам була б потрібна, особливо в зв'язку з інтенсифікацією сільського господарства і обробної промисловості. Пізніше, у міру механізації сільського господарства і промисловості, ми, напевно, мали б надлишок українців. Існували різні концепції вирішення цієї проблеми».

План «поетапного» геноциду

Вирішення проблеми полягало у реалізації певного плану, один із етапів якого – алкоголізм. Штроооп мав свої міркування щодо ступеня алкоголізації інших народів. Про поляків, росіян, українців і скандинавів він говорив, що це – поглиначі спиртних напоїв.

«Чому не дати українцям багато горілки, якщо вони її так хочуть. Також їм потрібно дозволити співати, тому що співають вони дійсно красиво. Якщо горілка, міцна горілка буде дешевою і її можна буде всюди купити, то українці були б вдячні нам за полегшення доступу до цієї насолоди.

Наступний етап – обмеження друкованої продукції українською мовою: «Звичайно, друковану продукцію українською мовою ми обмежили б до нечисленних газет, пісенників, молитовників і розважальної літератури». До того ж, щоб зовсім позбавити українців можливості самоосвіти, він пропонував створити  спеціальні монопольні магазини, де в будь-яку пору і за низькою ціною продавали б міцні алкогольні напої, але тільки в обмін на принесену книжкову і газетну макулатуру.

З того часу минуло багато років, але плани Штроопа щодо знищення українського народу потроху втілюються в життя.

Якщо подивитися на е-декларації чиновників і керманичів, то знайдуться і сотні гектарів землі, і маєтки з прислугами, старовинний фарфор і порцеляна. Їхні діти навчаються та відпочивають за кордонами, поки діти звичайних українців гинуть на Донбасі від рук окупанта, захищаючи український народ.

Трохи статистики

За статистичними даними Всесвітньої організації з охорони здоров'я за 2014-й рік, Україна входила у десятку країн світу із найбільшим споживанням алкоголю на душу населення – 13,9 літрів. За даними 2016-го року, в середньому, кожен українець випиває 8,5 літрів алкоголю на рік. Але, відповідно до загальноприйнятих міжнародних норм, нація вважається вимираючою, якщо вживає понад 8 л чистого спирту на душу населення в рік. Від алкоголю та нездорового способу життя в Україні щороку помирає близько 400 тисяч людей.

До того ж, у нас досить серйозна проблема серед підростаючого покоління – близько 40% молодих українців починають вживати алкоголь у віці від 13 до 18 років. Найбільше молодь вживає у віці від 18 до 28 років.

Культура читання, сприйняття та аналіз отриманої інформації – знаходиться на досить низькому рівні. Останніми роками люди все більше довіряють тому, про що щодня розповідають із блакитних екранів телеканали олігархів. Думати й аналізувати ніхто не хоче…

Тож, чи втілюється «українська мрія» групенфюрера СС Штроопа в Україні нинішньою владою? І як з цим бути? Про це кореспондент «Вголосу» запитав у експертів – політолога Михайла Басараба, політолога,  директора інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрія Єрмолаєва та політичного аналітика Олександра Солонька.

Чому те, що не вдалося втілити гітлерівцям у життя, а саме зробити із українців рабів, нікчем, вдається зробити нинішній українській владі?

Михайло Басараб:                                              

Проблема поширення алкоголізму є наслідком невдоволення ситуацією в країні. Навряд чи алкоголізм варто сприймати як цілеспрямовану політику знищення української нації. Недаремно алкоголізм вважають соціальною хворобою у будь-якій державі, у будь-якому суспільстві. Пияцтво стає наслідком інших соціальних проблем. Це наприклад, низька зайнятість, неможливість реалізувати себе, відсутність перспектив.

Проблема в тому, що українська влада недостатньо протидіє російській пропаганді, російському культурному і ментальному впливу. Упродовж століть на території України культивувався «рускій мір». Це особливо неприйнятно в умовах збройної агресії Кремля проти України. Москва за будь-що прагнула і прагнутиме втримати культурне та інформаційне домінування в Україні. Це найкраща передумова для воєнної, економічної та політичної експансії. Несформована національна ідентичність робить нас нездатними до опору зовнішній агресії. Можна володіти яким завгодно арсеналом зброї, але бути деморалізованим чи немотивованим. Тоді вся ця зброя перетворюється на металобрухт. Українці потрібні Росії як люди, що не знатимуть своєї історії, не цінуватимуть своєї мови, не пишатимуться своїми традиціями. Власне для цього нам підсувають запівдарма і на кожному кроці продукт російської культури. Навіть українські співаки, що співають російською, згодовують нам російську культуру і цінності. І байдуже де саме він виготовлений. Це віддаляє нас від формування сильної і здатної дати відсіч нації.

Андрій Єрмолаєв:

Зараз у самому тяжкому положенні опинилися незахищені верстви населення, люди, які не мають можливості працювати, великий клас пенсіонерів, а також неповноцінні сім’ї, або ж сім’ї, пов’язані із індустріальними регіонами, де критично мало пропозицій роботи. Разом із тим, достатньо велика частина українців навчилася в цих умовах крутиться. Я зараз не лише про підприємців говорю. У сучасній Україні особи активного віку та ще й з підприємницькими професіями навчилися виживати. Не дивлячись на кризу, ми переживаємо ознаки розбещеного споживацького суспільства. Україна – одна із лідерів по використанню VIP-машин. Це важко сприйняти розумом!

Цей «перекос» між занадто багатими і обездоленими мільйонами – проблема не якогось зовнішнього правління. На жаль, це риса трофейного правління, яке у нас встановилося, де групка самих шустрих, які вивчили правила безправного капіталізму, виросли і звикли до надприбутків. Вони пристосувалися до тіньової економіки і давно ділять свій дохід на легальний, який показують для оплати податків, і нелегальний, який приховують.

Я бачу інше: за 25 років знищити країну, яка у 90-х роках виглядала лідером пострадянського простору – це треба ще вміти. Це наша відповідальність і наша вина. Високий рівень самоексплуатації, збереження моделі портфельного капіталізму і терпіння того, що купка багатих і пронирливих  керує мільйонами поневолених і обездолених.

Олександр Солонько:

Якщо ми говоримо про іноземний експансіонізм чи то німецький, чи то російський, тут трішки різні речі із тим, як поводить себе нинішня влада. Влада, ця що тут на місці, вона діє навіть більш підступно. Тому що, з одного боку, вони повинні, начебто, і вибори вигравати, і демонструвати, що ми ж свої.

Суть нинішнього правлячого класу мало для кого секрет, особливо для людей знаючих. Основна мотивація – це прибуток фінансовий і, звичайно ж, влада. Зрозуміло, що влада цілеспрямовано намагається якісь колорити національного характеру позитивні вбивати і, в першу чергу, намагається завадити процесу самоідентифікації. Найлегше це зробити, експлуатуючи вже розвинені і російськими технологами, і тими, хто працював із різними командами під час виборів у попередні роки, концепції,коли у суспільство вносився штучний розкол там на мовній, конфесійній основі. І, відповідно, найбільш зараз небезпечна і поки що найбільш дієва зброя, це якраз внесення мовного розколу. Нав’язуються оці стереотипи і, відповідно, українцям втовкмачують в голову, що українська пісня на радіо – це погано, закон про українську мову – це погано, а той хто вважає, що це добре – той «агент Кремля» і т.д. Відповідно, нинішня влада, мабуть, чи не більше, ніж російська влада, зацікавлена, щоб ці питання в Україні були актуальні, щоб були певні течії розкольні, щоб продовжувалося зросійщення українців. Адже, із чужою мовою, нав’язується чужий характер, чужі стереотипи, чужа культура, чужий код поведінки. Якраз питання в коді поведінки. Саме знищення коду поведінки українського може й гарантувати владі самозбереження  на своїх посадах, збереження їхнього впливу і т.д.

Очевидно, що нинішня влада одна з тих, хто найбільше зацікавлена, щоб українці себе остаточно не ідентифікували, тому що, якщо ми прокинемося одного дня і всі себе усвідомимо українцями, то для нас не буде стояти питання якихось мовних протистоянь. Перший висновок, який зроблять українці в цілому – це необхідність ротації нинішнього правлячого класу. Влада це прекрасно розуміє. Влада озброюється проти народу. Знаємо історію про нагородні «стволи». Влада підтримує вогник мовного протистояння, культурного протистояння, гуманітарного протистояння саме для того, щоб в один «прекрасний» день цю карту розіграти. Тому що небезпека громадянської війни може бути навіть не тільки на якомусь там мовному чи міжконфесійному плані. Вона може бути між правлячим класом і масою народу. І якщо це станеться, тоді влада просто матиме реальний козир для того, щоб показати, що це не протистояння влади і народу, а протистояння російськомовних і україномовних.

На жаль, якщо із нацистами чи із нинішніми кремлівськими нацистами все в принципі ясно: вони українців, саме українців як спільноту, сприймали і сприймають так, що частину треба знищити, частину депортувати, частина має бути задіяна для якихось проектів, як робоча сила, то із нинішньою українською владою все набагато складніше. Цей ворог для нас набагато підступніший і небезпечний.

Які можливі наслідки таких дій? І що з цим робити?

Андрій Єрмолаєв:

В історії, в основному, такі ситуації завершуються центральними потрясіннями. Іноді навіть революціями. У нас є ризик, що наступна революційна хвиля формується зараз, тому що в центрі вже не питання демократії, а в центрі – соціальна справедливість. Ось ключова тема, яка підриває мізки і жителям провінції, і містянам, які навіть не в змозі оплатити житлово-комунальні послуги.

Олександр Солонько:

По-перше, громада якраз має сама брати в руки питання ідентифікації. В принципі, ми бачимо ці рухи. Люди самооргнізовуються, займаються пропагандою і публічним лобізмом, в тому числі, й у мовному питанні. Це правильно. Просто ці процеси, очевидно, що штучно гальмуються. Цих людей подають, як наче вони із ку-клукс-клану.

В результаті нам потрібно здійснити ротацію правлячого класу, при чому дуже серйозну. І не тільки політичну, а й судової системи, тобто, у максимальній кількості сфер життя. Ми зараз багато говоримо про дострокові вибори. Вони потрібні, бо ця ВР довела свою некомпетентність, неспроможність. Але, з іншого боку, якщо їх проводити з тим самим  законом, законом про люстрацію, якщо не буде люстрації виборних посад – то який сенс допускати до виборів людей, що голосували за закони 16-го січня? Ми маємо провести реальну люстрацію. Прийняти цивілізований закон виборчий. Люди, які вимахували російськими триколорами, кликали Путіна або кричали антиукраїнські гасла, не мають права ні обирати, ні бути вибраними. Тому є дуже багато параметрів, які ще треба впровадити.

 

Маргарита Косач, «Вголос»

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm