Кров людська не водиця, Або що робить Яндекс-таксі у Львові

У мене є приятель. З тих, які не кривлять душею і не хваляться, навіть якщо роблять щось дуже важливе. І от, якось він розповів про свою дружину, скромну і сердечну людину, яка в міру своїх скромних фінансових сил допомагає нашій армії, що тримає над нами мирне українське небо. Недавно вона потрапила на оглядини в круту фірму, де її вподобали і призначили велику зарплатню. Але щось насторожило жінку і вона запитала, чи часом фірма не співпрацює з Росією. Відповідь була ствердною. І жінка відмовилась від цієї пропозиції, хоч не розкошує і вміє рахувати копійку.

Я потішився за дружину побратима, за їх міцну сім’ю, бо вони справжні порядні люди і патріоти. А через кілька днів довідався, що у моєму рідному галицькому П’ємонті, Бандерштадті запустилось Яндекс-таксі. Російське таксі!

Наш побожний міський голова, склавши рученята і закотивши оченята д’горі заявив, що це не його рішення, а Києва і він до цього не причетний. Слухаючи Садового, я часто лювлю себе на думці, що він взагалі не причетний до життя міста. Бо все, що обурює львів’ян — не його відповідальність: те, що львівське сміття виловлюють по всій Україні, що люди на Грибовицькій сміттярці загинули, що Львів варварськи забудовують, псуючи й так вже зварваризований забудовниками профіль старого міста, встромлюючи багатоповерхівки поміж старезними будинками... В усьому винен Київ.

Днями брила снігу зірвалась з даху церкви і вбила стареньку, балкон впав і покалічив перехожого. Думаю, що в цих випадках пан Садовий по-християнськи звинуватив би Всевишнього.

І Яндекс-таксі нам Київ прислав. У той час, як українці останню копійку віддають, щоб підтримати свою армію на Сході, у благословенному Львові запустили ресурс, який годуватиме окупанта. І не треба тикати пальцем на Київ, Одесу, чи на небо. Це в першу чергу відповідальність влади. Бо усі ці яндекс.таксі, яндекс.ру, мейл.ру і вкантактікє з аднакласніками — є дочірніми фірмами російських спецслужб. Крім того, ці проекти заробляють чималі гроші. І навіть дитина зрозуміє, що таким чином ми самі оплачуємо послуги ворога, платимо свої кровні всіляким моторолам, гіві і прісно, що мордують наших воїнів. Якщо на Печерських пагорбах ще не усвідомили, хто наш ворог і готові хоч з чортом торгувати, щоб поповнити свої е-декларації, то у Львові місцева влада мала б це розуміти в першу чергу. Або перестати вдягати вишиванку, ходити до церкви і почати спілкуватися на “общєпанятнам” . Так буде щиріше.

Бо якось незручно виходить: галичани споряджають каравани на Схід із допомогою бійцям, а тим часом підприємства Львівщини відекспортували в Російську Федерацію товарів на 39197,3 тисячі американських доларів. І не треба мені розповідати про робочі місця і зарплати. Якщо дбати лише про це — то треба було відразу здатись Путіну і най собі сушить голову з нашими проблемами. Бо ми “раби, підніжки, грязь Москви”. Рабам треба пана і повну миску. Їм нема діла до гідності, війни за свободу, до яндексів і кривавих грошей...

Тим часом львівські активісти, які дбають за честь громади, заблокували автомобілі Яндекс-таксі, вимагаючи їх забратися з нашого міста. І дарма. Бо треба було мати справу не з виконавцями, а владою міста, чий обов’язок є наводити лад. І якщо влада не розуміє, що співпраця з окупантом є неприпустимою, то це страшніше за російські таксі на наших вулицях. Це безпринципна продажність і підлість. Виходить, що під позірною вишиванкою ховається гниле серце запроданця і ворога. Я б не радив пану Садовому в цьому випадку показувати на Бога, щоб виправдати своє існування Його волею. Не думаю, що Йому це сподобається. Або електорату. Та й Київ далеченько.

 ...Закінчуючи розповідь про дружину, яка відмовилась від перспективної роботи, мій приятель сказав: “Щось мені підказує, що оце і є справжній патріотизм. Я пишаюся своєю дружиною.” От і я б дуже хотів пишатися своєю владою. Але якось не виходить. Бо не дуже зрозуміло — якщо ми тут торгуємо і ручкаємось з окупантами, то за що йдуть під кулі наші хлопці на фронті?

Богдан Марциняк Волошин, «Вголос»

Мал. Олега Коваленка

 

 

Теги: таксі

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 9 +

КОМЕНТУВАТИ

 • ИванКарп1 березня 2017 15:23 Відповісти IP:  82.117.245.--- О чем тут говорить, если Яндекс.Такси просто ужасный сервис, они и так не смогут закрепиться в Украине, как показала практика в Харькове и Киеве. Я лично пользуюсь OnTaxi - самый толковый вариант на сегодняшний день
 • Націоналізація комуналізація28 лютого 2017 22:48 Відповісти IP:  185.38.14.--- Російські підприємства влада не забирає переживаючи за свої в Росії (в тому числі в Криму і "ЛДНР") і долю з продажу російського газу населенню, його транзиту територією України.
  Людей поставили перед вибором - або працюєш на роспідприємствах або вмираєш з голоду(не завжди і не всім можна знайти роботу закордоном).
  Нажаль дивно будо б якби було інакше. Тому Україна і 300 років не мала своєї держави що такі керували.
  Ну і патріоти чомусь маючи шанс потрапивши у владу розчаровували справами і продажністю.
  Але ми ще є. Україна існує і буде надалі. Будьмо.
 • Петро28 лютого 2017 22:33 Відповісти IP:  31.41.71.--- "І не треба мені розповідати про робочі місця і зарплати" І за що жити тим, що залишаться без робочих місць і зарплат?
 • В"ячеслав.28 лютого 2017 13:55 Відповісти IP:  194.44.15.--- Молодець Богдан. Гарно написав. Але які ж скотиняки, московські "падпевали" тут деякі дописувачі.
 • ванда27 лютого 2017 22:28 Відповісти IP:  46.201.2.--- Пане Марциняк , перейшли на фантастику .Пишіть про природу це Вам краще вдається.
 • ігор27 лютого 2017 23:04 Відповісти IP:  194.44.120.--- Як впаде тобі, дурепі, балкон на голову, от і опинишся тоді у фантастичному свті.
 • Вишиватник27 лютого 2017 21:03 Відповісти IP:  178.93.40.--- Я молюсь(хоча не надто віруючий), щоб це було тонким тролінгом від автора. Інакше - його потрібно покласти на стаціонар в психіатричну лікарню...
 • ігор27 лютого 2017 22:59 Відповісти IP:  194.44.120.--- А що тут не так, самонемічний? Тебе сам раз на дурку, там і помолишся своєму садавому.
 • Лемко27 лютого 2017 20:35 Відповісти IP:  176.106.203.--- Чому тут дивуватися. Ви згадайте, як свого часу Садовий і вся його каманда почала цвенькати на общєпанятном. Тоді атдєл культкри вазглавляла судариня Падаляк, а тепер он цілий закон про мову написала. Продовження ще буде.

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram