Кров людська не водиця, Або що робить Яндекс-таксі у Львові

У мене є приятель. З тих, які не кривлять душею і не хваляться, навіть якщо роблять щось дуже важливе. І от, якось він розповів про свою дружину, скромну і сердечну людину, яка в міру своїх скромних фінансових сил допомагає нашій армії, що тримає над нами мирне українське небо. Недавно вона потрапила на оглядини в круту фірму, де її вподобали і призначили велику зарплатню. Але щось насторожило жінку і вона запитала, чи часом фірма не співпрацює з Росією. Відповідь була ствердною. І жінка відмовилась від цієї пропозиції, хоч не розкошує і вміє рахувати копійку.

Я потішився за дружину побратима, за їх міцну сім’ю, бо вони справжні порядні люди і патріоти. А через кілька днів довідався, що у моєму рідному галицькому П’ємонті, Бандерштадті запустилось Яндекс-таксі. Російське таксі!

Наш побожний міський голова, склавши рученята і закотивши оченята д’горі заявив, що це не його рішення, а Києва і він до цього не причетний. Слухаючи Садового, я часто лювлю себе на думці, що він взагалі не причетний до життя міста. Бо все, що обурює львів’ян — не його відповідальність: те, що львівське сміття виловлюють по всій Україні, що люди на Грибовицькій сміттярці загинули, що Львів варварськи забудовують, псуючи й так вже зварваризований забудовниками профіль старого міста, встромлюючи багатоповерхівки поміж старезними будинками... В усьому винен Київ.

Днями брила снігу зірвалась з даху церкви і вбила стареньку, балкон впав і покалічив перехожого. Думаю, що в цих випадках пан Садовий по-християнськи звинуватив би Всевишнього.

І Яндекс-таксі нам Київ прислав. У той час, як українці останню копійку віддають, щоб підтримати свою армію на Сході, у благословенному Львові запустили ресурс, який годуватиме окупанта. І не треба тикати пальцем на Київ, Одесу, чи на небо. Це в першу чергу відповідальність влади. Бо усі ці яндекс.таксі, яндекс.ру, мейл.ру і вкантактікє з аднакласніками — є дочірніми фірмами російських спецслужб. Крім того, ці проекти заробляють чималі гроші. І навіть дитина зрозуміє, що таким чином ми самі оплачуємо послуги ворога, платимо свої кровні всіляким моторолам, гіві і прісно, що мордують наших воїнів. Якщо на Печерських пагорбах ще не усвідомили, хто наш ворог і готові хоч з чортом торгувати, щоб поповнити свої е-декларації, то у Львові місцева влада мала б це розуміти в першу чергу. Або перестати вдягати вишиванку, ходити до церкви і почати спілкуватися на “общєпанятнам” . Так буде щиріше.

Бо якось незручно виходить: галичани споряджають каравани на Схід із допомогою бійцям, а тим часом підприємства Львівщини відекспортували в Російську Федерацію товарів на 39197,3 тисячі американських доларів. І не треба мені розповідати про робочі місця і зарплати. Якщо дбати лише про це — то треба було відразу здатись Путіну і най собі сушить голову з нашими проблемами. Бо ми “раби, підніжки, грязь Москви”. Рабам треба пана і повну миску. Їм нема діла до гідності, війни за свободу, до яндексів і кривавих грошей...

Тим часом львівські активісти, які дбають за честь громади, заблокували автомобілі Яндекс-таксі, вимагаючи їх забратися з нашого міста. І дарма. Бо треба було мати справу не з виконавцями, а владою міста, чий обов’язок є наводити лад. І якщо влада не розуміє, що співпраця з окупантом є неприпустимою, то це страшніше за російські таксі на наших вулицях. Це безпринципна продажність і підлість. Виходить, що під позірною вишиванкою ховається гниле серце запроданця і ворога. Я б не радив пану Садовому в цьому випадку показувати на Бога, щоб виправдати своє існування Його волею. Не думаю, що Йому це сподобається. Або електорату. Та й Київ далеченько.

 ...Закінчуючи розповідь про дружину, яка відмовилась від перспективної роботи, мій приятель сказав: “Щось мені підказує, що оце і є справжній патріотизм. Я пишаюся своєю дружиною.” От і я б дуже хотів пишатися своєю владою. Але якось не виходить. Бо не дуже зрозуміло — якщо ми тут торгуємо і ручкаємось з окупантами, то за що йдуть під кулі наші хлопці на фронті?

Богдан Марциняк Волошин, «Вголос»

Мал. Олега Коваленка

 

 

Теги: таксі

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram