Леонід Буряк: Якщо Ярмоленко не піде упродовж року, то так і не гратиме у Європі

Екс-наставник «Динамо» прокоментував ротацію на тренерському містку киян.

Повертати чемпіонство для «Динамо» у новому сезон буде Олександр Хацкевич. Він на цьому місці замінив свого колишнього партнера у команді Сергія Реброва.

Про проблеми, з якими зіштовхнеться Хацкевич, «Вголос» поговорив із відомим фахівцем, колишнім наставником «Динамо» та національної збірної України Леонідом Буряком.  

Леоніде Йосиповичу, новий тренер «Динамо» із теперішнім підбором виконавців здатен покращити результати команди?

Для чемпіонату України у «Динамо» достатньо серйозна команда. Якщо ж говорити про Європу, про Лігу чемпіонів, то потрібно підсилюватися. Ми наразі не знаємо, чи залишаться Віда, Хачеріді, Ярмоленко. Ці люди протягом останніх років визначили обличчя «Динамо». Якщо хтось із цієї трійці піде, будуть проблеми. Але, як на мене, у будь-якому випадку «Динамо» потрібно підсилюватися. Моуріньйо, Конте чи інші топові наставники для вирішення завдань купують топових футболістів. І якщо кияни хочуть грати в Лізі чемпіонів, їм потрібно підсилювати склад. Для чемпіонату України цього підбору виконавців вистачає. В Європі ж із цими футболістами навіть найкращому тренеру світу буде дуже важко.   

Тим не менш, в попередньому чемпіонаті «Динамо» чотири рази зіграло внічию, сім разів програло. Такого в історії національного турніру ще не було…

Маєте рацію… Не варто молодих виконавців штучно робити гравцями основного складу. А таке зараз буває. У кожній команді таке відбувається: зміна поколінь, випробування нових виконавців. Але для «Динамо» такий відрив від «Шахтаря» є неприпустимим.

Раніше говорили, що в Україні є два гранди, потім почали говорити про 3, а то і 4 суперклуби. Скільки в Україні зараз є клубів, які можна назвати грандами?

Так, раніше було більше сильніших клубів. Ще років 4 тому в Україні було 8 команд хорошого рівня. «Чорноморець», «Металіст», «Дніпро», «Металург», «Зоря», «Шахтар», «Динамо»… Був непоганий футбол. Але в один момент усе рухнуло. Зараз ми говоримо, що є два найсильніші клуби – «Шахтар» та «Динамо», і у кожного є свої проблеми. Кияни наразі нічого не можуть виграти. Донеччани мають свої проблеми: вони  не грають удома, не мають власного стадіону, бази. А це суттєві проблеми.

Андрій Ярмоленко може піти в це міжсезоння до іншого клубу? Він не пішов, коли був на піку, а зараз це реально?

Ярмоленко не завжди стабільний, але він футболіст високого рівня. Він переріс чемпіонат України. Йому уже 28 років, і якщо Андрій упродовж року не піде із «Динамо», то уже так і не гратиме у Європі.

Керівництво «Динамо» пост тренера команди зазвичай довіряє колишнім футболістам команди. Не вважаєте, що тренер із Європи міг би принести киянам більше користі?

Тренер із Європи вимагатиме придбання якісних виконавців, що коштуватиме великих грошей. Знаєте, школа «Динамо» має свої традиції. До Валерія Лобановського приїздили іноземні фахівці почерпнути чогось нового. За його роботою стежили. І одна із причин теперішніх проблем «Динамо» - це те, що у клубі відмовилися від деяких речей.

Що саме маєте на увазі?

Тренувальний процес, селекцію. Думаю, що усе, що було при Лобановському, і досі є актуальним. Він мав свій почерк, налагоджений тренувальний процес, тактику. Це і приносило успіх клубу.

Але ж часи змінилися. Зараз методи селекційної роботи зазнали суттєвих змін…

Так, тоді не потрібно було купувати - футболістів вибирали і не платили за їхні переходи. Топові тренери вимагають купу грошей на підсилення. Але Лобановський працював і в цих умовах. Зараз «Динамо» більше довіряє молоді, а це потрібно робити дуже обережно. Когось випустиш на поле швидше, ніж потрібно, і загубиш футболіста. Є чимало прикладів, коли перспективні футболісти так і не розкривалися.

Леоніде Йосиповичу, останнє питання про українців у Європі. Чому ніхто так і не грав за кордоном?

Раніше були Шевченко, Ребров, Лужний, Воронін. Зараз такого класу футболістів у нас немає. Ніхто стабільно не грає у Європі. Думаю, це свідчить про їхній рівень.

Олег Петренко, «Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram