Львівські журналісти просять дати оцінку спекуляціям "Експресу"

Понад 50 львівських журналістів звернулися у секретаріат Львівської обласної організації Національної Спілки журналістів України щодо газети «Експрес».

Подаємо повний текст відкритого звернення:

«Звертаємось до вас з огляду на ситуацію, що склалася у журналістському середовищі Львова. Львів, який завжди був прикладом свободи слова та дотримання журналістських норм, сьогодні постав перед загрозою повної дискредитації професії журналіста та нівеляції професійних стандартів, а відтак – повної втрати довіри до засобів масової інформації. Така загроза спричинена систематичним порушенням етико-моральних норм, а часто – і Закону України «Про друковані засоби масової інформації в Україні» газетою «Експрес» та персонально її головним редактором Ігорем Петровичем Починком.

Вдатися до офіційного звернення до Спілки журналістів нас змусили останні події навколо газети «Експрес» і їх трактування самою газетою. Практично у кожному числі видання читаємо про «системний тиск» з боку влади, правоохоронних органів та чиновників, який чиниться на «незалежне видання». В умовах загроз свободі слова в Україні такі звинувачення мали б стати причиною належного реагування усієї журналістської спільноти, яка мала б стати на захист демократичних стандартів та вільної преси. Однак за однієї умови – якби вони були правдивими.

Насправді мова швидше про спекуляцію статусом засобу масової інформації, подання неправдивої та перекрученої інформації і прикриття журналістськими матеріалами особистих інтересів власників газети.

Так, на шпальтах газети «Експрес» знаходимо редакційні статті, в яких йдеться про «незаконні затримання працівників газети», «віроломні обшуки в помешканнях журналістів», «стеження за ними», «вибухи в друкарні» тощо.

Насправді жодне зі звинувачень не відповідає дійсності. «Вибух в друкарні» став наслідком несправного газового обладнання.

«Стеження за журналістами» відбувалося, вочевидь, з допомогою «жучка», знайденого в шафі одного з журналістів газети. Нагадаємо, жодних доказів, що знайдений прилад був підслуховуючим пристроєм, редакція не надала. Понад те – сам «підслуховуючий пристрій» щез, а коли правоохоронні органи в рамках кримінального провадження, ініційованого самою газетою, пробують отримати свідчення чи докази, це оголошується «перешкоджанням професійній діяльності». Самого ж журналіста, в помешканні якого начебто знайшовся «жучок», керівництво редакції звільняє з роботи, не виплативши заробітої платні, відтак той змушений шукати захисту в правоохоронців. Щодо «незаконних затримань», то мова про затримання представниками «Альфи» одного з працівників друкарні, якого підозрювали у сприянні контрабанді зброї (тепер слідство дотримується версії, що він не був поінформований про вміст поштових відправлень на його адресу). Тобто жодна з подій не має стосунку до журналістської діяльності, а тим паче – до перешкоджанню їй.

І такі випадки не поодинокі. Минулого року газета «Експрес» вийшла у світ з порожньою білою шпальтою. Це було подано як акція протесту проти спроб тиску на видання. Однак, як з’ясувалося пізніше, причиною такого кроку став господарський конфлікт між власниками однієї з бізнес-структур Ігоря Починка і програш останнім справи в суді.

Позиціонуючи себе як демократичне та незалежне видання, «Експрес» з легкістю порушує українське законодавство та Етичний кодекс українського журналіста. Зокрема в критичних матеріалах видання зазвичай відсутня позиція другої сторони. В останніх номерах газети читаємо розшифровки приватних розмов, що суперечить не лише законодавству у частині законного збору інформації, але й елементарній журналістській етиці.

Уважаємо, що така політика газети «Експрес» є неприпустимою і шкідливою для всього журналістського середовища. Поширення недостовірної, перекрученої, висмикнутої з контексту інформації під гаслом боротьби за свободу слова дискредитує професію журналіста, підриває довіру до ЗМІ, а також – довіру між самими журналістами.

В нинішніх реаліях, коли лише вільна журналістика може сприяти формуванню громадянського суспільства та протистояти спробам посилення авторитаризму в країні, нівеляція статусу ЗМІ загрожує не лише самим журналістам – вона може завдати непоправної шкоди Україні як незалежній державі. ЗМІ як одна із інституцій, які все ще користуються довірою серед населення, особливо відповідально повинні ставитися до тієї місії, яка на них покладена.

Нехтування журналістськими стандартами в обмін на тимчасову, меркантильну вигоду одного з видань ставить під сумнів роботу усіх представників нашого цеху.

Просимо Секретаріат ЛОО НСЖУ розглянути це наше звернення і дати оцінку викладеним у ньому фактам».

Підписали звернення:

1. Олександра Баландюх, редактор відділу соціальних проблем «Львівської газети»
2. Роман Балук, фотокореспондент ІА ZIK
3. Ігор Берчак, заступник головного редактора «Львівської газети»
4. Сергій Бобра, фотокореспондент (репортер) ІА "Гал-Інфо"
5. Андрій Болкун, шеф-редактор інтернет-видання «Вголос»
6. Юрій Боруцький, директор ІА «Вголос.Ком.Юа»
7. Уляна Вербицька, журналіст радіо "ФМ Галичина"
8. Мар’яна Вербовська, редактор відділу екології «Львівської газети»
9. Тетяна Вергелес, заступник головного редактора IA ZIK
10. Наталія Вихопень, журналіст
11. Ірина Гамрищак, заступник головного редактора «Львівської газети»
12. Христина Гоголь, журналіст інтернет-видання «Новий Погляд»
13. Олександра Губицька, журналіст сайту "Наші гроші. Львів"
14. Ігор Гулик, директор і головний редактор «Львівської газети»
15. Михайло Дашкович, фотожурналіст
16. Уляна Депутович, журналіст газети «Ратуша»
17. Наталія Дудко, відповідальний секретар газети «Ратуша»
18. Надія Дудок, журналіст газети «Ратуша»
19. Світлана Захаренко, випусковий редактор IA ZIK
20. Руслан Заєць, журналіст радіо "ФМ Галичина"
21. Мирослава Іваник, редактор відділу львівських новин «Львівської газети»
22. Ярослав Іваночко, редактор відділу політики iPress.ua
23. Зоряна Іленко, керівник інформагентства «Медіастар»
24. Олександр Ковальчук, головний редактор інтернет-видання «Варіанти»
25. Оксана Колодрубець, член НСЖУ
26. Мстислав Коцький-Боб’як, журналіст газети «Ратуша»
27. Юлія Лаврів, журналіст ІА ZIK
28. Володимир Моісєєв ТРК «Люкс»
29. Данило Мокрик, політичний журналіст "Zaxid.net"
30. Юлія Несвєтайло, журналіст ІА ZIK
31. Наталія Онисько, журналіст сайту «Наші гроші. Львів»
32. Олег Онисько, головний редактор сайту TVi.ua
33. Роман Онишкевич, директор підприємства «Редакція «Новий Погляд»
34. Андрій Павлишин, журналіст ІА ZIK
35. Павло Паламарчук, незалежний фотокореспондент
36. Володимир Палига, журналіст, член НСЖУ
37. Ірина Процик, випусковий редактор радіо "ФМ Галичина"
38. Микола Савельєв, головний редактор газети «Ратуша»
39. Марія Симоненко, журналіст ТРК «Гал-ТБ»
40. Олександр Сирцов, редактор відділу новин «Львівської газети»
41. Андріана Стахів, фрілансер
42. Тарас Смакула, головний редактор ІА ZIK
43. Наталя Фанок, випусковий редактор ІА ZIK
44. Чамара Олександр, головний редактор інтернет-видання «Вголос»
45. Юрій Ткаченко, фотокореспондент газети «Ратуша»
46. Віктор Чарномський, заступник редактора газети «Ратуша»
47. Наталія Чиж, головний редактор інтернет-видання «Новий Погляд»
48. Галина Чоп, журналіст iPress.ua
49. Юрій Чопик, заввідділом газети «Ратуша»
50. Тетяна Штифурко, журналіст ІА ZIK
51. Наталія Шутка, журналіст ІА ZIK
52. Юлія Щеглова, журналіст ІА ZIK
53. Віктор Юдаков, випусковий редактор ІА ZIK
54. Ірина Юзик, заввідділом газети «Ратуша»

Відповідь Ігоря Починка на заяву

 


КОМЕНТАРІ 41 +

КОМЕНТУВАТИ

 • 12322 березня 2013 01:04 Відповісти IP:  0.0.0.--- Якщо комусь подобається хавати поп-корн у виконанні Експресу і називати це справжньою свободою слова, хай насолоджується. Одного разу денькович зі сторінок цієї вільної газети втопив БЮТ на Львівщині. Наступного -- втопить вас (на російські гроші, до слова)
 • ім'я22 березня 2013 12:58 Відповісти IP:  194.44.15.--- Це не повний список. Виявляється цю телегу підписав й такий чмошнік Як Моня, він же Михайло Хвойницький. Це приклад конченого дебіла, пристосуванця й політичної повії. Що тут ще коментувати.
 • Петрик22 березня 2013 12:17 Відповісти IP:  94.231.70.--- В Експресі справді багато "бульварщини", але це не означає, що на догоду властям треба її "клеймить позором". Нагадує часи, коли трудколективи збиралися по заводах "судить врагов народа". Павлік Морозов теж з цієї когорти.
 • Провладні журналісти21 березня 2013 11:56 Відповісти IP:  0.0.0.--- Це напевно Львівська газета, ЗІК і ФМ Галичина дійсно журналістські незалежні групи? Цей список - це список продажних журналістів, і не більше. ЗІК - це взагалі телеканал дескридитування опозиційних сил, там жодного слова критики вбік влади не почуєш, а самі передачі - маніпулятивні низькорівневі сюжети. І після такого демаршу Ви ще й відстоюєте свободу слова. Чи часом газета Вголос не належить політичній партії, окремі депутати з яких часто забігають до Клюєва)))
 • 12321 березня 2013 07:01 Відповісти IP:  0.0.0.--- Степане, у жодній країні журналіст не записує журналіста прихованими диктофонами.
 • Степан21 березня 2013 05:26 Відповісти IP:  94.231.64.--- У війні журналістів проти влади групка із 54 журналістів виступила на боці влади. Такого немає в жодній країні. Тьфу на таких журналістів, вони недостойні цієї професії! Їх завдання по-рабськи переповідати заказуху.
 • ОЛЬГА18 березня 2013 12:22 Відповісти IP:  178.136.0.--- я ВПЕВНЕНА. лУЗЕР. чОМУ ТИ МЕНЕ СПРЯМОВУЭШ ЧИТАТИ бЛИСКАВКУ. яКЩО МЕНЫ БЛИСКАВКА. ТО ТОБІ - бУКВАР СЕКСОТ 50-Й.
 • До усіх17 березня 2013 06:53 Відповісти IP:  0.0.0.--- А у Європі кажуть що Починок найкращий редактор року. Тому у цих підписав та коментарях віддає заздрістю, нереалізованістю, недолугістю або елементарних невмінням і не знанням справи. А серед тих що підписали то більшість Починка в очі не бачили, а підписати міг один Дубневич чи скажімо заздрісник, як Ви по свій тут його кличите - раб Домік. Відносно того, що пан luzer, ой user щось шепоче про рабів, то це насправді люди які мають сім'ї, дітей і займаються професійно, на відміну від luzera- usera , своєю роботою. А useru потрібно зібрати всі своі сили і гроші в кулак і сходити до таких дівчат, що допоможуть йому реалізувати раба в собі, тайм ще задоволення отримає.
 • user17 березня 2013 11:50 Відповісти IP:  62.221.53.--- Святославу: Ваша упевненість, мабуть, базується на потаємних власних думках. Де ви зауважили у тексті бодай одну згадку про ЖУРНАЛІСТІВ Експресу? Хіба можна звинувачувати ПІДНЕВІЛЬНИХ рабів у тому, що вони мовчки виконують накази пихатого господаря?
 • Станіслав17 березня 2013 10:44 Відповісти IP:  31.43.67.--- Зрозумів одне -- завтра оті 54 підпишуться -- арештувати й розстріляти експресівців. Смердить тут.
 • Львов17 березня 2013 09:48 Відповісти IP:  0.0.0.--- Есть вещи которые приличные люди не делают в силу моральных устоев и воспитания. Например, не бьют женщин или лежачего, не наносят удары ниже пояса, не рассказывают чужих тайн и не полощат грязное бельё чужой личной жизни. Много ещё чего. Но это приличные люди... Тут видно, что для Починка предавать и врага, и брата за 30 серебряников уже давно стало нормой жизни - таким руки не подают.
 • user17 березня 2013 09:39 Відповісти IP:  62.221.53.--- Ні, станіславе, при НКВД друкували приватні розмови ворогів народу для всенародного засудження, як це зробив Почин з Доміком.
 • Станіслав17 березня 2013 01:26 Відповісти IP:  31.43.67.--- Таку гидоту останні рази підписували при енкваеде. Ганьба цим людям.
 • до 'user'16 березня 2013 02:59 Відповісти IP:  0.0.0.--- А Ви вірите в те, що "доктор Пі" володіє супер унікальною пам'яттю??? Таку "унікальність" продемонстрували глядачам журналісти за допомогою відповідної технології... Якщо б ішлось тільки про "фокуси"... , але ж така людина бралась "лікувати". А якщо б Ваші рідні, чи Ви опинились в руках лікаря-обманщика?!. Зрозуміло,що повинна бути чесна експертиза цих всіх діянь. Хоча авторитетні, висококваліфіковані лікарі заявили, що Слюсарчук немає медичних знань. І як би то все мало далі бути? А може то треба подякувати журналістам, що врятували людей від такого "лікаря". Поживемо - подивимось.
 • user16 березня 2013 02:06 Відповісти IP:  62.221.53.--- До Афоні. Я вже тут рекомендував одній пані і вам рекомендую -- читайте Блискавку. То газета акурат для такої публіки, як ви. А ще -- можна оголошення на парканах
 • Афоня16 березня 2013 01:30 Відповісти IP:  178.95.96.--- Тепер я знаю, які видання не треба читати, дивитися, і слухати, Ви і ваші медіа для мене пропали.
 • с16 березня 2013 12:37 Відповісти IP:  212.1.99.--- Починок, конечно - жулик, "Доктор Пи, от журналистики"...Но посмотрите, КТО его критикует! Сами-то пишут рафинированные материалы, на строго заданные темы, одобренные пресс-службами и пресс-секретарями. Получили разрешение на травматику, и возомнили себя крутыми...Ребята, вы молодцы, но от вас НИЧЕГО не зависит. А Починок - плоть от плоти "нижеподписавшихся".
 • Правед16 березня 2013 11:34 Відповісти IP:  194.44.15.--- Молодці журналісти, нарешті подали голос справедливості. Той Пачинок, то ще цей фрукт. Весь час піариться, галасує. То він вміє, зі самих початків. Памятається колись якийсь віз з гарбузами у центр вивозив Мастак -- фальшак. Читав його "душераздірающіє" матеріали про нібито переслідування владою. Але немає там жодного вагомого аргументу. Запис розмови з підісланою на переговори працівницею нібито облдержадміністрації, не витримує жодної критики, така собі проста приватна розмова, подається як начебто суперсенсація. Гидко від цього пане Пачінок. НЕ порядно...Так як і від того плюгавства навколо Слюсарчука, тобто "доктора Пі". У всіх матеріалах про нього тільки нагнітання істерії і всюди обійдено чи головне -- володіє той чоловік феноменальним розумом, особливою пам"яттю. Про це ні слова. Тільки істерики про жертви. Звичайно, він має відповідати за вчинки, але ж теба за принципом чесної журналістики підійти до справи й з іншого боку. Але у розумінні Пачинка і його авторки хіба той гой має право на такий талант. Значить -- замочити. Посилатися на Комітет ВР, столичні структури також пусте. Там просто не знають істинного стану справ і дуже боляче реагують на будь які навіть натяки на переслідування ЗМІ. А Пачинок мастак "пустить пыль в глаза". Всі підписанти -- молодці, на це треба мати мужність. Вітаю!
 • ?!16 березня 2013 10:51 Відповісти IP:  0.0.0.--- . Де ви бачили за кордоном, щоб там хтось плювався по вулиці, кидав сміття де попало, писав глупства по стінах (ті ж самі і в коментах таке пишуть), опшарпані під’їзди, ліфти. Повинна бути ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА по вихованню своїх громадян починаючи від дитсадків, шкіл, радіо, телебачення. Не можна надіятись тільки на сім’ю, бо далеко не всі батьки мають елементарний рівень культури і совісті. Не буде добра в нас, поки ми не станемо цивілізованими. Перш за все - людина повинна поважати себе і свого ближнього. Це і є основа-основ.
 • user16 березня 2013 08:31 Відповісти IP:  62.221.53.--- Та вуйцю, сексоти ж не підписуються своїми іменами, а от ви чогось боїтеся. "Партизанка" вже скінчиласі
 • вуйко з лісу15 березня 2013 10:21 Відповісти IP:  31.43.64.--- ото ті люди шо під тим доносом піпдисалися то -- журналісти? нє. не журналісти. журналісти так не ролблять -- так роблять тільно сексоти
 • user15 березня 2013 10:17 Відповісти IP:  62.221.53.--- Де ж Ви, шановний "ім'я", прочитали "закрити". Зрештою, хай вже пахне "нафталіновою совдепією", аніж експресівським лайном
 • ім'я15 березня 2013 04:42 Відповісти IP:  0.0.0.--- Нафталіновою совдепією смердить : колективні заяви... закрити... І то називається - свобода слова...
 • Студентка15 березня 2013 04:34 Відповісти IP:  0.0.0.--- "Експрес" давно пора закривати. Стільки жовтизни і "триллерства" в одному флаконі забагато для "найтиражнішої газети країни"
 • Читач15 березня 2013 12:34 Відповісти IP:  94.231.68.--- Шкода, що ФМ Галичина і Вголос потрапили у цю гоп-компанію! Це медії, які заслуговують на повагу і не повинні брати участь у публікації доносів. Тим більше, що в унісон з цією заявою виступив горезвісний Добородомов, який виявив себе затятим борцем проти Об'єднаної опозиції на останніх виборах (користуючись тим же Експресом), а отже техкандидатом регіонів, чи кого там ще?
 • Читач15 березня 2013 12:21 Відповісти IP:  94.231.68.--- В часі війни влади проти української журналістики така заява виглядає як звичайне замовлення. От так і народжуються СЕКСОТИ! Для чого писати доноси на Експрес, який ніколи не виступав з критикою цих видань?! Заздрість, конкуренція, продажність чи ще щось??? Якість аналітики ЗІКу, Гал-Інфо, нічим не відрізняється від Експресу. Про маргінальну Ратушу і мови немає. Захід-нет має єдине спрямування - плювати на націоналістів всім чим можна. Тому такий ДОНОС в таборі журналістів виглядає гидко, яким би там Експрес не був!
 • Львів'янин15 березня 2013 09:55 Відповісти IP:  0.0.0.--- На маю думку, газета "Експрес" є дійсно найкращою.
 • Sergiy 201315 березня 2013 12:40 Відповісти IP:  94.153.8.--- Ось почитайте http://rkm.kiev.ua/kalejdoskop-sobytij/48771/
 • Правда15 березня 2013 12:24 Відповісти IP:  0.0.0.--- Львівська газета та FM Галичина належать браткам Дубневичам що мають "дуже теплі "стосунки з Починком.
 • Sergiy 201315 березня 2013 12:00 Відповісти IP:  94.153.8.--- Доля журналіста Зозулінського - - це психічно неврівноважена особа, яка матами криє, напивається - це позор журналістики
 • Сторінка:12

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram