Московський патріархат в Україні: «п'ята колона» під прикриттям влади?

Заклики українців молитися до царя за Росію, доведення до самогубства воїна АТО, зневажливе ставлення до загиблого в українсько-російській війні захисника та поширення листівок про те, що українською мовою не можна молитися… І це далеко не повний перелік інформації щодо антиукраїнської діяльності, яку за всього лише кілька днів здійснила в Україні церква Московського патріархату.

Та, зрештою, для толерантних українців зневага з боку московських попів ніколи не була відкриттям. З часів незалежності московські «батюшки» впевнено себе почували в Україні. Вони, осівши у наших святинях, замість молитися,  заявляли, що «такої країни, як Україна, такої мови, як українська – насправді немає, а незалежність – вона не надовго. Бо ж є єдиний «російський народ».

Проте толерантні та ліберальні  українці  мовчали,  бо це ж релігія, вибір кожного. Мовчали українці, і коли у 2014 розпочалася українсько-російська війна, а керівник УПЦ МП Онуфрій відмовився у Верховній Раді вшановувати загиблих воїнів АТО. Мовчали, коли у Почаївську лавру московський патріархат завіз тітушок, щоб бити місцевих мешканців, які надумали покинути «канонічєскую церьковь». Мовчимо і зараз. Хоча нещодавно у Мінкульті заявили, що у них є інформація про співпрацю московських попів з сепаратистами.  Проте традиційно – далі заяв справа не пішла.

«Вголос» уже писав про те, як законно можна позбутись впливу церкви Московського патріархату на території України. Але, судячи із ситуації, ні населення, ні влада проблем у діяльності УПЦ МП не помічають. Чому Московський патріархат в Україні вільно продовжує свою антиукраїнську діяльність? Та що з цим робити? Про це журналіст «Вголосу» спілкувався із українським дисидентом, правозахисником, Героєм України Степаном Хмарою, політичним експертом Олесем Донієм, політологом Михайлом Басарабом та громадським активістом, лідером формації «С14» Євгеном Карасем.

Доведення воїна АТО до самогубства, зневага до загиблого українського солдата на Львівщині, поширення листівок відверто антиукраїнського змісту… Чому Московський патріархат попри Майдан, попри війну з Росією, дозволяє собі таку поведінку в Україні?

Степан Хмара:

Зухвала поведінка московських попів, як і те, що Кремль в Україні на повну використовує цих агентів ФСБ, означає одне:  у нас немає дійсно української влади. Це означає також, що у нас немає СБУ. Адже заяви так званої УПЦ МП – це уже готовий матеріал для наших спецслужб, щоб назавжди припинити діяльність попів-агентів Кремля у нашій країні.

Влада спільно з СБУ мали б дуже серйозно зайнятись цими попами-провокаторами. Бо ця «церква» – це насправді підривне антидержавне угрупування. Мені вже гидко за цим спостерігати. Адже замість зайнятись «п'ятою колоною», наша СБУ обслуговує банду, яка розкрадає країну. Ви тільки подумайте, ніхто з колишньої банди Януковича не притягнений до відповідальності за антидержавну діяльність, ніхто з «п'ятої колони» не покараний. Ніхто!

Михайло Басараб:

Московський патріархат  є складовою доволі розвиненої агентурної мережі російських спецслужб на території України, до якої входять політики, бізнесмени, журналісти, громадські активісти. Усім їм протистоять не так українські спецслужби, як колективний імунітет української нації, загартований століттями безперервного геноциду і етноциду. Українська держава зараз тримається на свідомих громадянах і патріотах. Я це стверджую. 

Євген Карась:

Для розуміння ситуації наведу один приклад. У Києві в парку Перемоги без жодних документів захоплено частину зеленої зони під «храм з гуртожитком для семінаристів» Московського патріархату. Її настоятель, цей «батюшка», проходить по кримінальній справі щодо шахрайства із захопленням квартири у жінки. Цю  забудову МП раніше охороняли представники «Верного казачества». На даний момент частина з них в ізоляторі СБУ за підготовку теракту в Києві. Решта – воюють за сепаратистів. Свого часу ми двічі отримували обіцянку від тодішнього керівника КМДА Олександра Попова, що відбудеться демонтаж незаконної будівлі. Звісно, нічого не було зроблено. Звідси і відповіді на багато питань. Проблема у тому, що такі «батюшки» не вірять в український закон. Вони знають, що їхня надія та опора – це корупція та проросійські сили в Україні.

church_pravosl.jpg

Православні церкви в Україні. Дослідження проводили чотири українські компанії: SOCIS, група «Рейтинг», Центр Разумкова та КМІС у 2015 році

Але чому тоді їхньої антиукраїнської поведінки не помічає українська постмайданна влада?

Олесь Доній:

Московська церква поводиться так, як в їй це дозволяє українська влада та населення. Нагадаю, що більшість церковних парафій в Україні і досі належить Московському патріархату. Після російської агресії, коли було піднесення патріотизму, з Московського патріархату перейшло всього трошки більше 70 парафій. І це з усієї України. Тобто проблема полягає у тому, що населення України не усвідомлює, яку небезпеку становить РПЦ МП.

Я вже 15 років не переступаю поріг московської церкви. Але це персональне рішення. Якщо ж ми подивимось на наших політиків, то виявиться, що більша частина їх є парафіянами церкви Московського патріархату. Велика кількість українських політиків заради електоральних інтересів входили у економічні стосунки з цією церквою. До того ж, це політичні діячі не лише з проросійського табору, а й з так званого патріотичного табору.

Зокрема, у Петра Порошенка на подвір'ї є церква Московського патріархату. І я особисто мав цікаву ситуацію, коли кілька років тому на Водохреща був запрошений до Порошенка. Зайшовши туди, я почув, що службу у його церкві правлять російською мовою. Після цього я одразу вийшов. Але не тільки Порошенко є вірним церкві Московського патріархату, це, на жаль, не поодинокий випадок. Є безліч прикладів, коли відомі українські політики за свій кошти будують церкви Московського патріархату, чим додатково закріплюють вплив цієї церкви на українців. Відповідно, якщо такий приклад показує влада, то хіба можна чекати національної свідомості від населення?

Євген Карась:

Зараз ми спостерігаємо певне бажання депутатів у Верховній Раді погойдати позиції Кремля в питаннях церковного впливу на українців. Але цього недостатньо, у цьому питанні потрібна потужна цілеспрямованість та рішучість. Я цього від парламенту не очікую. Думаю ця кампанія буде провальна. Зрештою, на сьомому поверсі комітетів Верховної Ради посеред кабінетів депутатів розміщено капличку Московського патріархату...

Звичайно, Московський патріархат – це одна з найпотужніших мереж російського впливу в Україні. Просто в центрі Києва маємо Києво-Печерську Лавру, там сидять московські попи. Звідти десять років стартують кволі спроби «русского маршу». Їх розганяли, але вони пробували знову і знову. Свого часу після революції Гідності захищати Києво-Печерську Лавру приїхав особисто Порошенко. Тоді в росіян були побоювання, що майданівці повернуть релігійну святиню Україні. Нас тоді вразило, що єдиним, хто приїхав стримувати активістів і захищати Московський патріархат, був Порошенко. Це відповідь на питання щодо влади.

Михайло Басараб:

У вищому керівництві держави, включно з Порошенком, ще достатньо малоросів, які ходять молитися московським «батюшкам», вважають їх своїми духовними наставниками. Такі політики, на жаль, й дотепер вважають, що боротьба з кремлівською «церквою» – це святотатство. Хоча усі притомні люди давно розуміють і волають, що УПЦ МП не є церквою і ніколи нею не була. Це інструмент гібридної агресії проти України та інших ворогів Московської держави.          

Чим може закінчитись для нашої держави антиукраїнська поведінка московських попів?

Степан Хмара:

Московський патріархат і так веде масову підривну роботу серед найменш свідомого, «затурканого» українського населення. Він постійно працює. Його діяльність коштує нам і так дуже дорого, бо це послаблює українські позиції в Україні.

Михайло Басараб:

Кремль вже давно використовує свою «церкву» проти України. Впродовж століть московське православ'я є традиційним інструментом для реалізації політичної та культурної експансії Кремля в Україні. І навіть в період СРСР, коли Російська імперія була формально атеїстичною, московська «церква» перебувала «під ковпаком» радянської держави і була переповнена агентурою КГБ. Це часто використовувалося не лише у шпигунських цілях, а й для культурної дипломатії Радянського Союзу по всьому світу.

Що стосується застосування московської «церкви» в Україні, то тут вона використовується і для підтримки кремлівської агентурної мережі, і для реалізації політичних провокацій, і з пропагандистською метою – для поширення і утвердження так званого «руского міра». У зоні бойових дій на Донбасі культові споруди УПЦ МП часто використовуються для прихистку окупаційних диверсантів, вербування місцевого населення, складів зброї і пропагандистських матеріалів.        

Олесь Доній:

Додам, що УП МП становить світоглядну небезпеку для України. Вони зневажають українську культуру, досі не вважають українську мову рівноправною та повноцінною. Адже богослужіння у церкві Московського патріархату може відбуватися лише російською або церковнослов'янською мовами. Українською в окремих регіонах може бути лише проповідь. А це означає, що ця церква зневажливо ставиться до української мови, вважаючи нашу мову канонічно негідною. Це парадоксальна ситуація. І цією зневагою до мови, культури вони показують, що їм є не вигідним існування такої країни, як України. Цим вони підточують сам факт існування держави. Це основна проблема.

Інше – це підтримка ідеології свого корінного центру, ретрансляція кремлівської ідеології про «рускій мір», «Україну та Росію, як єдиний народ» та інші. Ключовою метою діяльності церкви Московського патріархату є поглинання Росією всіх наших територій. Тобто за допомогою світогляду поступово підпорядкувати українців російській сфері впливу.

В умовах, коли влада нічого не збирається робити з «п’ятою колоною» – церквою Московського патріархату, що становить небезпеку для фактичного існування держави, як потрібно діяти?

Михайло Басараб:

Точкою кипіння в діяльності УПЦ МП може стати якась чергова зухвалість московських «попів». І це вже буде граничний привід, який зумовить масові протести проти цієї «церкви». Причини для такого протесту накопичилися давно. Якщо українські відповідальні політики та компетентні силовики не почнуть у цьому питанні виконувати своїх повноважень для захисту національної державності України, колись настане той день, коли про це дуже наполегливо попросить українська громада. 

Степан Хмара:

Ця церква має бути негайно заборонена, бо вона відверто займається антиукраїнською діяльністю. Але для цього у нас має бути українська влада, яка б займалась безпекою держави. Але вона того не робить. Владу, образно кажучи, треба «брати на вила» і вимагати або працювати, або йти геть.

А цих московських попів треба «мітлою гнати» з України, бо у нас їхні церкви «кишать» московською агентурою. Це не подобатиметься багатьом, їх захищатимуть. Але на це не треба звертати уваги і не дивитись, що говоритимуть навіть ті ж українські ЗМІ. Адже чого можна чекати від того ж «NewsOne», який цілодобово крутить маразми своїх власників Мураєва-Рабіновіча про те, що нам треба миритися з Росією, а це відверта державна зрада.

Євген Карась:

Треба розуміти, що Московський патріархат – це практично бандитське формування. Відомо про неодноразові випадки, коли російська церква, не витримуючи «конкуренції», йшла на відверті бандитські вчинки.

Наприклад, нещодавно у Чернігівській області в містечку Бобровиця просто спалили українську церкву. В Київській області на рейдерські захоплення Московського патріархату приїздив з дробовиком в руках і командою «тітушок» регіонал-депутат Ландик. Я бачив це на власні очі. Десятки років російська церква просто викидала на вулиці українських священиків і забирала наші церкви. Тому, мені здається, ефективним є просте народне повернення церков. Силами громади, партій, активістів, української церкви, судів. Усіма шляхами. Просто забирати ті церкви, які раніше були захоплені росіянами.

Марія Бойко, Вголос

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 38 +

КОМЕНТУВАТИ

 • колокиевский5 серпня 2017 08:31 Відповісти IP:  95.158.53.--- Заплутали нас Правда-Кривда,
  москва ж завжди щербатить міру,
  Та феміам не всіх задурить,
  І не підмінить церква --- Віру.
 • Тарас Бульба6 серпня 2017 12:34 Відповісти IP:  109.248.198.--- то ж згинь, майданутий недовірко!
 • reality 6 серпня 2017 18:24 Відповісти IP:  194.44.30.--- Данило Яневський: Майдан і післямайданні часи показали, що національний середній клас повернув голову до Творця.
  Моральними авторитетами народу на перших місцях є дві духовні особи — блаженнійший Любомир (Гузар, кардинал УГКЦ — Ред.) і владика Борис (Гудзяк, єпископ УГКЦ — Ред.), та два інтелектуали — Ліна Костенко і Мирослав Маринович.
  Народ поволі прозріває, але на все треба час і терпіння.
  Джерело:http://[***]/zhizn/istorik-i-zhurnalist-danilo-yanevskiy-nacionalni-rabi-i-holuyi-ce-naybilshe-nashe-zlo-339596.html
 • УКР3 серпня 2017 18:42 Відповісти IP:  107.167.116.--- НАВІТЬ А.ГРИЦЕНКО ВІНЧАВСЯ НЕДАВНО У ЦЕРКВІ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ !!! ГАНЬБА ТАКИМ ГЕНЕРАЛАМ !!!
 • УКР3 серпня 2017 18:42 Відповісти IP:  107.167.116.--- НАВІТЬ А.ГРИЦЕНКО ВІНЧАВСЯ НЕДАВНО У ЦЕРКВІ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ !!! ГАНЬБА ТАКИМ ГЕНЕРАЛАМ !!!
 • УКР3 серпня 2017 18:42 Відповісти IP:  107.167.116.--- НАВІТЬ А.ГРИЦЕНКО ВІНЧАВСЯ НЕДАВНО У ЦЕРКВІ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ !!! ГАНЬБА ТАКИМ ГЕНЕРАЛАМ !!!
 • Св.ОНУФРIЙ2 серпня 2017 21:27 Відповісти IP:  178.62.242.--- Московские попы в Украине- раковая опухоль на её теле.Гнать их в па-рашу надо незамедлительно,а храмы- передать в Киевский Патриархат.Это надо закрепить законодательно!
 • Микола2 серпня 2017 17:18 Відповісти IP:  46.175.147.--- Шановні Степан Хмара, Михайло, Евген, Олесь ви є ПОЛІТИКИ І в ХРИСТОВУ ЦЕРКВУ ніколи не лізьте. Ви можете тільки вести свої дискусії з Денисенком.
 • Богдан4 серпня 2017 17:43 Відповісти IP:  77.123.170.--- Неуку, ти хоч святого преподобного отця Пігідія читав??? )
 • УКР3 серпня 2017 19:16 Відповісти IP:  107.167.116.--- МИКОЛО, ЯКЕ ТВОЄ ДІЛО ? БУДЕШ ВКАЗУВАТИ КОМУ ЩО РОБИТИ ? ТЕБЕ ХТО НАЙНЯВ ??? НЕВЖЕ, РАБИНОВИЧ ???
 • Богдан2 серпня 2017 18:05 Відповісти IP:  77.123.170.--- Що спільного має Гундяй з Ісусом із Назарету???
 • Харків2 серпня 2017 17:33 Відповісти IP:  109.87.11.--- Микола, то може підеш та подискутуєш зі своїм Березовським на теми "російського світу", а може на тему того чому УПЦ МП досі є у складі РПЦ (церкви, яка завжди в Росії була на повідку у мирської російської влади) навіть тоді коли Росія почала неоголошену війну проти України та окупувала 7 % території України у т.ч. АР Крим та деякі райони Донецької та Луганської областей, а не з шановними Степаном Хмарою, Михайлом, Євгеном та Олесем. І ще один цікавий факт.
  ***
  Один цікавий факт. Може ЗНАК.
  Березовський народився 5 листопада 1944, c. КОРИТНЕ, Вижницький район, Чернівецька область, Українська РСР.
  Денисенко народився 23 січня 1929, с. БЛАГОДАТНЕ, Амвросіївський район, Сталінська округа, Українська РСР, СРСР. Зараз це село БЛАГОДАТНЕ мучиться ( як і села навколо нього) під російською окупацією, під російськими найманцями та бандитами.
  ***
  І ще один цікавий факт. Може ЗНАК.
  Попередник Березовського - Сабодан помер 5 липня 2014. У рік початку військової агресії Росії проти України. У рік окупації Росією частин України.
 • Микола2 серпня 2017 22:30 Відповісти IP:  46.175.147.--- Харків почитай СТАТУТ УПЦ і тоді будеш знати ,чи УПЦ є в складі РПЦ чи ні.УПЦ визнана
  всіма церквами світу на відміну від КП.
 • Микола4 серпня 2017 22:10 IP:  46.175.147.--- Ці слова налисані від душі. Вибачте,що може кого образив.Я раджу прочитати проповіді Онуфрія і Філарета на Володимирській гірці та прокоментувати їх.
 • Богдан4 серпня 2017 17:41 IP:  77.123.170.--- Що спільного має Гундяй з Ісусом із Назарету???
 • Харків3 серпня 2017 23:01 IP:  109.87.11.--- Стосовно "Дякую тобі брате во Христі за такі слова. Спаси Господи тебе."
  На мій погляд написано не щиро.
  А не щирість це є лицемірство.
  Лицемірство це є гріх .
 • Микола3 серпня 2017 19:23 IP:  46.175.147.--- Дякую тобі брате во Христі за такі слова. Спаси Господи тебе.
 • Харків3 серпня 2017 17:24 IP:  109.87.11.--- Ти дебіл чи що?!
  Я ТОБІ НАВІВ ТЕКС СТАТУТУ РПЦ ДЕ ЧОРНИМ ПО БІЛОМУ НАПИСАНО ЩО УПЦ (МП) Є У СКЛАДІ РПЦ.
  Попитай це у керівництва цієї церкви.
 • Микола3 серпня 2017 16:58 IP:  46.175.147.--- Не розумію ,ща таке " неофіційне уточнення " в твоєму паспорті написано П,І, по Б.
  КРАПКА. А що придумали журналісти якесь мп чи РПЦ в Україні це бред сірої кобили.
 • Харків2 серпня 2017 23:22 IP:  109.87.11.--- Українська православна церква, часто з неофіційним уточненням — (Московський патріархат), УПЦ (МП) — самоврядна православна церква з правами широкої автономії У СКЛАДІ Російської православної церкви
  *
  ( VIII. Самоуправляемые Церкви // УСТАВ Русской Православной Церкви https://mospat.ru/ru/documents/ustav/viii/ )
  * А саме це "https://mospat.ru/ru/documents/ustav/xi-2/"
  З того статуту РПЦ цитата:
  "Самоуправляемые Церкви, ВХОДЯЩИЕ В СОСТАВ Московского Патриархата.."
  "18. Украинская Православная Церковь является самоуправляемой с правами широкой автономии. В своей жизни и деятельности она руководствуется Томосом Патриарха МОСКОВСКОГО и всея Руси 1990 года и Уставом Украинской Православной Церкви, который утверждается ее Предстоятелем и ОДОБРЯЕТЬСЯ Патриархом Московским и всея Руси."
  *(Статут Української Православної Церкви)* на території України.
  *
  Краще сам спочатку прочитай ті статути, а потім пиши.
 • Харків2 серпня 2017 17:40 Відповісти IP:  109.87.11.--- А ще є такий собі Березовський Денис Валентинович — український контр-адмірал, порушник присяги, державний зрадник. ЗРАДА в Християн асоціюється з ІУДОЮ.
  Може Березовський погане прізвище таке? Якесь не надійне чи не так ?
 • P S2 серпня 2017 16:44 Відповісти IP:  89.105.227.--- Шановні українці, більшого ворога в Україні як наша влада , немає.
 • Амста2 серпня 2017 15:43 Відповісти IP:  107.181.174.--- Церкву ФСБ треба брати за звязки з ФСБ і закривати як москалі Свідків Єгови.
 • Objectivity2 серпня 2017 15:06 Відповісти IP:  194.44.30.--- Дивлячись на попів з Московського патріархату виникає питання: серед них хоч хтось в Бога вірить?
 • Богдан2 серпня 2017 11:51 Відповісти IP:  77.123.170.--- У Кацапстані величезну релігійну організацію (свідків Єгови) просто взяли і ... заборонили! Бо ,,екстремісти"! А у нас досі панькаються з реально екстремістською й антиукраїнською ,,УПЦ"-ФСБ!!! ГАНЬБА!!!
 • Патриарх Московский2 серпня 2017 14:38 Відповісти IP:  185.114.137.--- на всех не угодишь...
 • УКР3 серпня 2017 18:36 Відповісти IP:  107.167.116.--- ГЕТЬ МОСКОВСЬКОГО ПОПА !!!! ГЕТЬ МОСКОВСЬКОГО ПОПА !!!!ГЕТЬ МОСКОВСЬКОГО ПОПА !!!!ГЕТЬ МОСКОВСЬКОГО ПОПА !!!!ГЕТЬ МОСКОВСЬКОГО ПОПА !!!!ГЕТЬ МОСКОВСЬКОГО ПОПА !!!!
 • Руслан Коцаба2 серпня 2017 13:04 Відповісти IP:  185.114.137.--- Так! кривава майданута гидота вбила журналістів Бузіну та Шеремета! Знущалися з мене, про що я доповів в Раді /вропи. Європа обурена свавіллям київскої хунті. Тепер хунта готує різанирну правовславних. Смерть каструлеголовому фашизмові!
 • не смішіть мої тапки2 серпня 2017 16:42 Відповісти IP:  194.44.114.--- так ви ж там у днр ту гейропу ненавидите, вважаєте її ворогом ваших духовних скреп.. хулі ви туди жалієтесь, краще пожалійтесь вашому духівнику кадирову, він своїх хлопців пришле і все у вашому житті відразу поправиться)
 • СВіЙ2 серпня 2017 11:18 Відповісти IP:  194.44.194.--- «… у нас немає дійсно української влади».
  - Та народу нормального у нас нема!!! І ЦЕ найстрашніша проблема! Владу можна й переобрати, а от народ…
  «… якщо такий приклад показує влада, то хіба можна чекати національної свідомості від населення?»
  - Століттями у нас не було своєї влади, але народ залишався національно свідомим. Ту навіть не стільки питання національної свідомості, як елементарної людської гідності! Але ми такого поняття не знаємо!... Адже не тільки на Сході вона чинить що хоче, але й на Заході. - Найкращим свідченням цього є інцидент у Жовкві!!!...
  «… коли російська церква, не витримуючи «конкуренції», йшла на відверті бандитські вчинки».
  - Просто слід згадати, як вони здобули «кананічнасть» свою:
  «Московська православна церква 141 рік (з 1448 по 1589 рр.) не мала офіційного визнання своєї автокефалії, яке дістала так.
  - Правитель держави Борис Годунов запропонував Константинопольському Патріархові Ієремії ІІ (Траносу) переїхати з захопленого османами Константинополя до Московії. Патріарх приїхав для переговорів, але на місці виявилося, що Годунов хоче залишити у престольному місті — Москві — власного митрополита, а Патріарху пропонує надати резиденцію у «древній столиці» — Владимирі-на-Клязьмі. Коли Ієремія на це не погодився, то Годунов почав вимагати від нього надання неканонічному Московському митрополиту титулу Патріарха. Цікаво, що ієрархи Московської Митрополії навіть не спілкувалися у вирішенні цих питань. Зрештою, під тиском мирської влади та обставин (ПІСЛЯ ПІВРІЧНОГО УТРИМАННЯ У МОСКВІ В НЕВОЛІ (!!!) у 1588 році), Патріарх Ієремія погодився на умови Бориса Годунова».
  (wikipedia.org/wiki/Російська православна церква).
  Ось така вона єдінствєнная «кананіческая»…
 • Патриарх Московский2 серпня 2017 14:38 Відповісти IP:  185.114.137.--- на всех не угодишь...
 • КАРМЕЛЮК5 серпня 2017 14:20 Відповісти IP:  82.145.221.--- ГЕТЬ МОСКОВСЬКОГО ПОПА !!!
 • Тарас Бульба6 серпня 2017 12:35 IP:  109.248.198.--- згинь, уніатський недовірко!
 • Руслан Коцаба2 серпня 2017 13:05 Відповісти IP:  185.114.137.--- Так! кривава майданута гидота вбила журналістів Бузіну та Шеремета! Знущалися з мене, про що я доповів в Раді /вропи. Європа обурена свавіллям київскої хунті. Тепер хунта готує різанирну правовславних. Смерть каструлеголовому фашизмові!
 • Харків2 серпня 2017 12:03 Відповісти IP:  109.87.11.--- "Та народу нормального у нас нема!!! І ЦЕ найстрашніша проблема! Владу можна й переобрати, а от народ…"
  ЗОЛОТІ СЛОВА.
  Я ще від себе додам:
  У НАС НЕМАЄ ДІЙСНО УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ.
  Саме тому «… у нас немає дійсно української влади».
  У нас є постколоніальне (а може, навіть, досі є колонізоване ментально і навіть без частки "пост") "затуркане" населення. Населення яке немає власної гідності тому її і не обстоює. Наведу наочний приклад, який нас завжди та всюди оточує в Україні:
  Всюди у світі в не колонізованих країнах народ (абсолютною більшістю своєю) у себе в державі розуміє та володіє лише своєю мовою. Беремо наших сусідів: в Польщі - поляк буде розуміти лише польську (якою і говорить), в Румунії - румун буде розуміти лише румунську (якою і говорить), в Угорщині - угорець буде розуміти лише угорську (якою і говорить). А в нас Українець, який розмовляє своєю мовою - українською, з якогось дива повинен ще розуміти, а отже і володіти, вчити мову свого нинішнього та колишнього колонізатора, окупанта, мучителя та загарбника. І це вважається більшістю "нормальним". Це населення своє повсякденне приниження вважає за "нормальність", і вважає що по іншому і бути не може. То тоді виникає риторичне питання, яку владу буде обирати це населення? Звісно що таку саму, як і населення. І тут доки народ не стане українським, національно свідомим, а не колонізованим ментально, "затурканим", приниженим, то хоч 1 000 разів роби вибори (або перевибори), а знову буде це «… у нас немає дійсно української влади».
 • Патриарх Московский2 серпня 2017 14:39 Відповісти IP:  185.114.137.--- на всех не угодишь...
 • Руслан Коцаба2 серпня 2017 13:05 Відповісти IP:  185.114.137.--- Так! кривава майданута гидота вбила журналістів Бузіну та Шеремета! Знущалися з мене, про що я доповів в Раді /вропи. Європа обурена свавіллям київскої хунті. Тепер хунта готує різанирну правовславних. Смерть каструлеголовому фашизмові!
 • Амста2 серпня 2017 15:45 IP:  107.181.174.--- Адміни, ау, приберіть це сміття з сайту. Копіює одне й теж по декілька раз, явно російсько-пропагандиського характеру.

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://pix.my/Yo8xxrhttp://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm