На Львівщині російський фельдмаршал щоранку слухає Гімн України

12.07.2017 10:22
Зображення 1 / 2 Використовуйте клавіші для перегляду
Ще три роки тому за ініціативи громади у місті Броди, райцентрі на Львівщині, демонтували пам'ятник імперському генералу Михайлові Кутузову. Погруддя перенесли на господарський двір комунального підприємства «Броди». А натомість, на місці знесеного фельдмаршала, встановили меморіал Героям Небесної сотні. Проте життя світлішого князя на тому не закінчилось: йому знайшли нового власника. На баланс, як це не дивно, його взяла… Бродівська вч А2595. І з того часу Михайло Кутузов височіє на аеродромі армійської авіації України.

При цьому стоїть Кутузов не на задвірках, не на краєчку льотного поля, не поблизу господарської території, а у самому центрі військового аеродрому. Якраз неподалік командно-диспетчерського пункту й злітної смуги. Саме у цьому місці починається день кожного військового льотчика цієї частини. Там у День авіації відбуваються шикування, там вертолітники отримують завдання. Там злітають і сідають гвинтокрили. Там піднімають український прапор та вручають бойові нагороди кращим військовим.

А ще там кожного дня звучить Гімн України. На світанку. Саме тоді, зі сходом сонця, вертолітники заступають на бойове чергування з охорони нашого повітряного простору України. Отакий от парадокс…

Війна проти фельдмаршала

Офіцерам-вертолітникам, це, м’яко кажучи, не надто подобається. От і звернулися вони до полковника, колишнього заступника командира військової частини, а нині керівника Бродівської організації спілки офіцерів України Миколи Зеленського. А той практично одразу оголосив Кутузову справжнісіньку війну. Причому воює він не тільки з російським фельдмаршалом, а з усім Міністерством оборони та РНБО. До слова, як з'ясувалося згодом, у Міноборони не тільки знали про цю ситуацію, а й санкціонували встановлення пам'ятника Михайлові Кутузову на аеродромі вертолітної військової частини.

«Почалось усе з того, що до мене звернулися офіцери, з котрими я колись служив, й попросили допомогти прибрати пам'ятник Кутузову з території військової частини, - розповів Михайло Зеленський. - В Україні іде війна, казали вони, Крим анексовано, існує ДНР, ЛНР, а у нашій частині стоїть Кутузов! Самостійно зрушити це питання, самі розумієте, з місця вони не могли. По-перше: дисципліна для військових – не просто слова. А по-друге: якщо кадровий військовий, а я це добре знаю, займається політичними й ідеологічними питаннями, які ще й суперечать офіційній позиції командування, його переслідують. Я й погодився діяти від себе особисто, але водночас відстоюючи загальну позицію військових офіцерів».

От практично одразу після цієї розмови полковник Зеленський скерував листи у Міністерство оборони та РНБО України і попросив якнайшвидше вирішити ситуацію зі злощасним пам'ятником.

«Чесно кажучи, сподівався, що це питання швидко владнається, - додав він. - Як у військових буває: дали команду – її виконали.  Думав, нормальні люди почитають й вирішать, що це якось невчасно, неправильно, треба дати команду, треба прибрати російського князя… Хай віддадуть його кудись і забудуть цю проблему. Але, на жаль…».

Кутузов – «наше все»!?

Міноборони відреагувало на запит дуже швидко: практично одразу. Написав відповідь, у якій виклав позицію оборонного міністерства, якийсь офіцер, підписав генерал. Словом, усе як годиться. Проте сама відповідь міністерських військових функціонерів просто шокувала і вразила. Бо одразу виникло кілька запитань. Що у них там у головах діється? Чи вони нормальні? Чи не зовсім?

Відповідь Міноборони. Там Кутузова вважають військовим генієм

Виявляється, Кутузова не можна демонтувати, бо він – «наше все»! Він герой, він фельдмаршал, він князь! А ще, він не перебуває у переліку об'єктів, які згідно із законом про декомунізацію, підлягають знесенню. Більше того, офіцери бродівської військової частини не проти пам'ятника цьому герою. Адже вони усі російськомовні. А російську мову, відповідно до наших законів, чіпати не можна.

«Ви навіть собі не уявляєте, як мене зачепила ця відповідь, - веде далі пан Микола. -  У наш час люди, які керують армією, повинні бути патріотами і захищати інтереси українські та ідеологічні, а не прославляти російських фельдмаршалів з неоднозначною репутацією і ставленням до України. А ще – мене вразило, що до мене почали дзвонити з міністерства люди, які не підтримують мою позицію. Казали, що ви там того Кутузова рухаєте? Він така заслужена людина! Ну і що, що він російський… Знаєте, я сам льотчик, сам літав, навчав інших. І багато хлопців, які зараз літають й воюють, є моїми вихованцями – і цим я гордий. А те, що  отакі от люди зараз керують ЗСУ – це просто злочин. Я їх не боюся. Тому, повірте, цю історію я не залишу. Воюватиму до кінця. І я впевнений, що рано чи пізно я досягну бажаного результату: Кутузов покине військове летовище».

Пам'ятники демаркують кордони

«Є така фраза: пам'ятники демаркують кордони, - каже історик, боєць АТО Михайло Галущак. - І, власне, ця бродівська ситуація є негативним прикладом: виходить, що на території української військової частини демарковано кордон російським генералом. Нам, навпаки, потрібно особливо ретельно дбати про ідеологічні речі. А тут отаке…»

До слова, у цьому контексті варто загадати один приклад. У Криму, коли його окупували росіяни , то першим зруйнували пам'ятник Гетьману Сагайдачному. А чому зруйнували саме його? Тому що Сагайдачний був одним із тих, хто підійшов до Москви і ледь її не зруйнував. Росіяни це добре пам'ятали, тому й розпочали війну з пам'ятниками саме з пам'ятника українському Гетьману.

Хто такий Кутузов?

І наприкінці хочеться нагадати нашим шанувальникам російського світлішого князя про те, ким все ж таки був Кутузов.

Так от: фельдмаршала Кутузова водночас називають найбільшим міфом російської історії та найбільш знаменитою персоною у військовій історії. Проте знаменитим він був лише тим, що за своє життя так і не здобув жодної великої перемоги. Ну і ще одна відома притаманна Кутузову риса: він воював не умінням, а кількістю.

Та навіть за кількісної переваги генерал-фельдмаршал програв Наполеону битву під Аустерліцом у 1805 році. Саме цю битву вважають однією з найграндіозніших за своїм значенням у всесвітній історії та однією із найбільших поразок Російської імперії. У «Битві трьох імператорів», як її охрестили сучасники, проти Наполеона виступили імператор австрійський Франц ІІ та російський  Олександр І. Саме Кутузов командував російською армією. Буквально за 5 годин стотисячну російську армію розгромили французькі війська. Загалом у цьому одному бою полягло 15 тисяч росіян, ще 30 тисяч потрапили у полон. При цьому французи втратили 2 тисячі вояків.

У 1811 році у Криму Кутузову вдалося здобути одну перемогу над турками. Але після цієї вимученої перемоги його покарали. Адже здобував він її довго, не один місяць та ще й постійно вимагав підкріплення.

У 1812 році Кутузов знову зійшовся з Наполеоном у Бородінській битві. Інші російські полководці, зокрема Барклай де Толлі, вважали Бородінську битву самогубством і категорично рекомендували покинути Москву, не вступаючи у пряму сутичку з французами. Кутузов зробив навпаки й втратив  заледве не половину війська: 44 тисячі убитими и 15 тисяч пораненими. Покинув він і Москву, при цьому залишивши там усіх поранених, більшість із яких згоріли живцем під час пожежі.

Опісля Кутузов використав напрацьований «скіфський план» Барклаєм де Толлі про застосування партизанських дій з використанням зимових погодних умов.  План Барклая до Толлі справді спрацював й, фактично, приніс перемогу росіянам у цій війні.

Ну а ми.. Ми вшановуємо цю російську бездарність, коли від рук московітів майже щодня гинуть наші хлопці на Донбасі. Щось пороблено у мізках нашого Міноборони? Може, спробувати б лоботомію?

Адріана Гринишин, «Вголос».

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 31 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Микола24 липня 2017 14:03 Відповісти IP:  212.75.106.--- ДО цього слід додати ще одного "видатногго героя" але вже іншої війни і з наших околиць. Маю на увазі генерала армії Івана Черняховського, землячка с Уманского уезда, який своїми бездарними діями поклаів у Дніпро тисячі солдат і за яким такорж крокодилячі сльози проливає наше славне Міноборони. Жаль і ще раз жаль. Водночас сором, коли йде війна - якісь чинуші вихваляють те, що має бути засудженим вже давно.
 • Львів17 липня 2017 01:08 Відповісти IP:  138.197.153.--- ха! повоював б ти з Кутузовим під час війни другої світової! війна закінчена. тільки можете що з памятниками воювати. і кулаками після бою махати. до чого тут друга світова до ДНР??? зовсім з глузду з*їхали??!
 • висновок16 липня 2017 17:08 Відповісти IP:  31.41.71.--- Собака не має що робити - щось лиже. Так само і "патріоти" - робити нічого не хочуть, а видімісь зробити треба.
 • ЛЕВ16 липня 2017 18:33 Відповісти IP:  46.133.125.--- Що тобі зробити треба, москалюго тупоpилий?
 • ярослав16 липня 2017 10:20 Відповісти IP:  93.75.241.--- Проблема України в тому,що треба робити все і відразу.Нема ДРУГОРЯДНИХ речей,які можуть зачекати,НЕМА.Треба і в АТо воювати, і з всілякими інтерами і памятниками боротися.і про зрадників-артистів не забувати.Тільки тоді прийде ПЕРЕМОГА.
 • Північний полюс13 липня 2017 16:33 Відповісти IP:  91.219.237.--- Табличку поряд з розясненням - "спалив Москву".
 • патриот13 липня 2017 15:31 Відповісти IP:  195.98.82.--- Еще не мерла, слушает и охуе-ет.
 • КАЦАПАМ-МОКСЕЛЬ23 липня 2017 00:49 Відповісти IP:  107.167.108.--- МОСКОВОЯЗИКІ В УКРАЇНІ ТА ЇХ НАЩАДКИ – ТО НАХАБИ-ОКУПАНТИ З ЧАСІВ ЦАРЯ ОЛЕКСІЯ I МОСКОВСЬКОГО КНЯЗІВСТВА XVI СТОЛІТТЯ , ВОНИ В БІЛЬШОСТІ ПРИ ВЛАДІ, А МІСЦЕ ЇХ НА РОДІНЄ !!! ВВІМКНІТЬ ТЕЛЕВІЗОР ЧИ РАДІО. В МІСТІ КРУГОМ КАЦАПИ !!! УКРАЇНО, НЕ СПИ, ВСТАВАЙ !!!!
 • КАЦАПАМ-МОКСЕЛЬ23 липня 2017 00:49 Відповісти IP:  107.167.108.--- МОСКОВОЯЗИКІ В УКРАЇНІ ТА ЇХ НАЩАДКИ – ТО НАХАБИ-ОКУПАНТИ З ЧАСІВ ЦАРЯ ОЛЕКСІЯ I МОСКОВСЬКОГО КНЯЗІВСТВА XVI СТОЛІТТЯ , ВОНИ В БІЛЬШОСТІ ПРИ ВЛАДІ, А МІСЦЕ ЇХ НА РОДІНЄ !!! ВВІМКНІТЬ ТЕЛЕВІЗОР ЧИ РАДІО. В МІСТІ КРУГОМ КАЦАПИ !!! УКРАЇНО, НЕ СПИ, ВСТАВАЙ !!!!
 • КАЦАПАМ-МОКСЕЛЬ23 липня 2017 00:49 Відповісти IP:  107.167.108.--- МОСКОВОЯЗИКІ В УКРАЇНІ ТА ЇХ НАЩАДКИ – ТО НАХАБИ-ОКУПАНТИ З ЧАСІВ ЦАРЯ ОЛЕКСІЯ I МОСКОВСЬКОГО КНЯЗІВСТВА XVI СТОЛІТТЯ , ВОНИ В БІЛЬШОСТІ ПРИ ВЛАДІ, А МІСЦЕ ЇХ НА РОДІНЄ !!! ВВІМКНІТЬ ТЕЛЕВІЗОР ЧИ РАДІО. В МІСТІ КРУГОМ КАЦАПИ !!! УКРАЇНО, НЕ СПИ, ВСТАВАЙ !!!!
 • Петро Мих13 липня 2017 13:18 Відповісти IP:  213.5.194.--- Наооборот кутузов герой України бо в усіх битвах знищував російську армію
 • Богдан12 липня 2017 20:05 Відповісти IP:  77.123.170.--- А ще в древньому УКРАЇНСЬКОМУ Львові живе журналістка-путінофілка Марія Пиж-Пакош. НАДЗВИЧАЙНО цікаві речі по-українськи й по-польськи про неї в інтернеті можна знайти! Але СБУ вона, як не дивно, не зацікавила... ((
 • юзько пилсудський15 липня 2017 08:00 Відповісти IP:  95.133.13.--- Бодик! Ти аж ніяк не достукаєшся до "відповідних" органів, вони займаються бурштином. Краще візьми садову косу №6 і виріши це питання самотужки.
 • 6712 липня 2017 18:16 Відповісти IP:  95.132.206.--- Та я не Дзюник, але якщо тобі реально в Бродах нічого робити і ти, як слушно говорить наш колега-коментувальник, борешся з привидами аби знайти щось малошкідливе, незначне але російське, тоді, як ти любиш казати, "[***] тобі в рот,". Продовжуй, може хоч так самоствердишся. Це ж значно легше, аніж боротися з реальними агресивними росіянами та сепаратистами, бо ті й люлєй можуть дати.
 • Володимир13 липня 2017 09:57 Відповісти IP:  194.44.84.--- А ти за що борешся? Підозрюю, що ні за мале, ні за велике. Тому [***] тобі в [***]
 • Володимир12 липня 2017 17:09 Відповісти IP:  194.44.84.--- Щоб поставити крапку. Тут про кутузова майже все і коротко. Навіть кацапи висловили свою позицію: невдаха, негідник і педофіл. Якщо коментувальнику 69 (сорі - 67) то нормально, то дослухатись до його "аргументів" можуть лише ембіцили. http://fakeoff.org/history/pozornye-stranitsy-istorii-rossii-mikhail-kutuzov-shokiruyuschaya-pravda
 • Кому не лінь12 липня 2017 19:20 Відповісти IP:  141.170.2.--- Тобто москалі тобі замовили лізти заважати військовим тренуватись і зносити памятник Кутузова про який більшість і не знала хто це там? Нащадок сексота?
 • Критик справедливий12 липня 2017 16:56 Відповісти IP:  163.172.191.--- Байдуже на камінь. Памятник-символ він лише для тих хто поклоняється.
  Поставити поряд український памятник. Немає у цьому проблеми. Незгоден з Володимиром і ближча позиція "67".
  Інші справи важливіші практичні ніж постамент в якому не одразу хтось і впізнає якогось Кутузова з 2-х століть назад. На щася діти уже Леніна не впізнають хоча його ставлення до "буржуїв" у Раді правильне.
  Нічого боротись з привидами. Кутозов москалів з українців не зробить. Дарма хвилюєтесь. А божевільна вишукування чогоб ще російського знайти і звільнити за це корисного льотчика не додає друзів Україні.
 • ЛЕВ12 липня 2017 16:49 Відповісти IP:  46.133.143.--- А мені подобається цей Кутузов, він мацкфу спалив! Побільше би таких кутузових...
 • ЛЕВ12 липня 2017 16:48 Відповісти IP:  46.133.143.--- А мені подобається цей Кутузов, він мацкфу спалив! Побільше би таких кутузових...
 • 6712 липня 2017 15:15 Відповісти IP:  95.132.206.--- Цим ти щойно підписався у власній бездарності. В Україні є чимало російських загроз: це і Почаївська Лавра, і повсюдна русифікація преси, бізнес-компаній, а воно вчепилося до нікому непотрібного шматка бетону, і подає це як найбільшу загрозу України.
  А мало у Бродах старих нкведистів, які катували українців?
  А мало у військовому містечку колишніх партноменклатурників та парторгів,які душили нашу мову? А мало регіоналів чи корупціонерів? Чи теперішніх проросійських сепаратистів, які засіли поки що на дно?
  В тих же Бродах більшість професійних військових-вертолітників сьогодні дають хабарі, аби поїхати в Африку, а не в АТО, бо там можна більше заробити, аніж на захисті батьківщини.
  Україна їх готує, тренує, озброює,а в АТО йдуть служити аватари, а не професіонали з авіацією.
  Ось що є проблемою військової частини у Бродах: корупція, ухиляння від служби, а не нікому не відомий кутузов, якого ніхто в Бродах й не знає!
  Все це виглядає наче намагання якогось провінційного невдахи здобути свою мізерну "перемогу", коли цей непотріб заберуть з одного заднього двору на інший. Заберуть кутузова - і що зміниться? Тоді рускій мір в Галичині отримає смертельний удар, путін вчинить харакірі, а РПЦ закриється? Це не той напрямок, на якому СЬОГОДНІ (капслоком для Doofus) треба боротися.
  Смішно, мізерно, і нікчемно. Багато смороду з нічого, а Україні - 0 користі.
 • Левко13 липня 2017 17:05 Відповісти IP:  178.137.85.--- Дebile, ці істукани (не тільки кутузу, суворву, каткі ІІ, островстровському,петровському і т.д.) стоять по всій Україні, а не лише в Бродах! Чи потрібна нам та пам'ять про кацапську недоімрерію у вигляді пам'ятників, монументів, музеїв, та назв? Може вже пора позбутись того лайна, а ти смердіиш тут по сайтах, як всикливий зрадо#об!
 • Народна творчість13 липня 2017 17:47 Відповісти IP:  104.223.123.--- Він діло говорить. Розкажи краще як ти від російського газу відмовився, замісь шукати "сліди російської імперії" на задніх занедбаних дворах наче вони мають якесь значення.
 • Володимир12 липня 2017 15:50 Відповісти IP:  194.44.84.--- Пішов на х.у.й, кацапський виб.л.я.док
 • 6712 липня 2017 16:27 Відповісти IP:  95.132.206.--- Ось і вся твоя аргументація і твій петеушний рівень дискусії.
  Я тобі по факту кажу в чому твій фак ап, кажу, що треба зараз проти головнішого ворога боротися, але стає зрозуміло, що ти просто бродівський селюк, який через свою нікчемність нічого не здатен зробити для спільної боротьби, і вирішив доколупатися якогось болвана на краю Бродів.
  А це між іншим диверсія, коли увага боротьби спрямовується навіть не на другорядні, а на третьорядні цілі. Видно рагульок був старанним комсомольцем
 • Володимир12 липня 2017 16:47 IP:  194.44.84.--- Та просто заїбала твоя демагогія, Дзюнику. Іди, души корупціонерів, підпалюй Інтер, підривай пам"ятник катерині, а ми, рагулі-бродівчани, тим часом розберемось з кутузовим. Тобі ж потім, коли передавиш всіх глобальних сатрапів, менше роботи буде. Удачі!)
 • 6712 липня 2017 13:04 Відповісти IP:  46.200.138.--- А хіба Кутузов був комуністом чи нацистом? хай собі стоїть болван на задньому дворі, бо скоро докотимося до обшуків на горищах на предмет наявності книжок Пушкіна чи Чехова.
  Не влаштовуймо істерії, було таке в нашій історії., останки найгіршого ми ліквідовуємо за законом про декомунізацію, але не скочуємося до спалювання вушанок, балалайок і вирубування беріз в парках, бо це нам нагадує про Російську імперію. Не опускаймося до дрібниць - боротися треба в першу чергу не з старим бетонним болваном, залишком історії , який немає жодного ідеологічного значення і впливу.
  Краще спрямувати зусилля на боротьбу з Інтером, Московським патріархатом, повернути Лавру і Почаїв, знести памятник Катерині ІІ в центрі Одеси, подолати русифікацію в бізнесі, а не задовбувати керівника військової вертолітної частини зайвими абсурдними паперовими баталіями
 • Левко13 липня 2017 17:33 Відповісти IP:  178.137.85.--- Москаль бреше наче sraka
  Зраду сіє де не де
  І тут наsрало як собака...
  Та дивиться як дим іде
 • Володимир12 липня 2017 13:46 Відповісти IP:  194.44.84.--- В твоїй історії може таке й було, кацапура, але не в нашій. Почитай, як та військова нездара висловлювалася про українців і Україну. А тепер воно стоїть на аеродромі українських льотчиків. Тому йшов би ти зі своїми порадами... за порєбрік.
 • 6712 липня 2017 13:52 Відповісти IP:  95.132.206.--- якби ти, doofus, у важно прочитав мій пост, то залишки твоїх мізків би зрозуміли, що я не кацапура. Я закликаю боротися зі справжньою кацапурою: з Московським патріархатом, з Інтером, з Катериною в Одесі з рештою, і в останню чергу, коли всі їх буде прибрано з України, можна подумати і про памятник кутузову десь там у Бродах.
  а бити комарів, коли за тобою женеться ведмідь - дуже нераціонально і смішно.
 • Володимир12 липня 2017 14:36 IP:  194.44.84.--- Кожен повинен щось робити на своєму місці. У Бродах нема офісу "Інтера" і пам"ятника Катерині. Зате є бюст українофобу, бездарному імперському полководцю Кутузову. Який ще й до всього стоїть у військовій частині, особовий склад якої покликаний захищати Україну від кацапів. Шо не ясно, д.е .біл?

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram