«Не без чиєїсь допомоги із Савченко активно творили ідола»

Днями Надія Савченко оприлюднила списки українських полонених, які й досі перебувають в полоні терористів так званих «ДНР» та «ЛНР». Серед полонених багато і військовослужбовців, що в свою чергу, за словами Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайла Чаплиги, тягне за собою кримінальну відповідальність.

Також нардепа Савченко неодноразово називали «засланим козачком» та звинувачували у зв’язках та співпраці із Росією через її поїздки до країни-агресора та на окуповані території Донбасу, а також неоднозначні висловлювання щодо подій на Майдані.

Ким була Савченко на війні? Чому вона обрала саме таку тактику у своїй нинішній діяльності? І чи дійсно вона співпрацює із Росією? Про це кореспондент «Вголосу» поспілкувався із бойовим побратимом Савченко, а нині – депутатом Полтавської міської ради Тарасом Синяговським.

Де ви вперше зустрілися із Надією Савченко?

Вперше я її побачив у батальйоні «Айдар» з короткою стрижкою, її поведінка та характер говорили про те, що вона досить вольова людина. В той час був поділ на сотні в «Айдарі». Я був у 8-й сотні, яка мала назву «Афганська сотня», вона у 17-й сотні – це була розвідка.

Побачивши її, я відразу підійшов до неї. Звернувся по імені Надя. А вона каже: «Пуля». «Добре», - кажу, - «Пуля». Ми тоді жили в холодильнику у м’ясопереробному цеху. Вона прийшла. Поговорила із нами усіма. «Добре, хлопці», - каже, - «ви мені подобаєтеся в тому плані, що ви дорослі чоловіки, що ви розумієте, що це війна, що це не ігри, що тут смерть. Я буду мати на увазі». Я впевнений, саме тому вона й обрала нас в цьому бою. Була дана команда «Полтава, на броню!».

Де відбувався цей бій?

Під Металістом. «Чорна сотня» наша там була – віджали форму у «беркутівців» і були у чорній формі. Бо у кожного з нас була різна форма. Ми відбили сєпарів. Дійшли до місця призначення і потім пішли у бік Металіста розвідкою танком. Як потім з’ясувалося, вона (ред. Савченко) давала команду зійти із танка. Але на танкові нічого не чути. Зв’язку у нас ще не було, про рації тоді ще й не чули. Тому вона пішла за нами пішки. Мене скинули із танка, оскільки я був важкопоранений в цьому бою.

Чому вона віддавала вам команди? Хто був командиром?

Командиром батальйону був Мельничук, замкомбата Лихоліт, а потім була вона. Нам так принаймні здавалося. Тому що жодних письмових документів ми не бачили.

Тобто, вона була у керівному складі?

Як такого керівного складу офіційно не існувало.

Вам відомо, за яких обставин вона потрапила в полон?

Точно сказати не можу, оскільки був контужений. Там був бій. Коли я лежав, то чув, що то там, то там щось стріляє. Потім вже я чув від неї особисто, що під час бою у неї нібито закінчилися патрони і вона потрапила в полон. Мене ж привезли на плац у Луганськ, викинули з «Камазу», і я лежав на території Ленінського військкомату. Я бачив, як приїжджав «бусик» і з нього виходила Савченко. Її повели, і за нею пішов Плотніцький. Він там теж був.

Під час бою ви також потрапили в полон?

Так. Тоді там теж було дуже багато «наших». Половина на половину. Тим, що мене рятували, їм казали - «да бросьтє єго, пускай здихаєт». Але санітари мене погрузили в швидку, поклали у реанімацію. Там до мене на 3-й чи на 4-й день, коли я почав приходити до тями, приходили лікарі, схилялися і питали: «Ми ж переможемо? Ми, українці, переможемо?».

Як ви ставитеся до нинішньої політичної діяльності Савченко?

Я її прошу, коли зустрічаю: «Надя, піди повчися! Піди повчися!». Але вона не хоче слухати.

А як ви ставитеся до того, що її звинувачують у зв’язках із Росією?

Прикро, але вона лізе в те, що, на жаль, не робить держава. Адже держава мене з полону не обмінювала. Держава мене в полоні не бачила. Служба безпеки мене не бачила в полоні. Міністерство внутрішніх справ вважало мене безвісти зниклим. Мене і моїх побратимів. Обласний комісаріат Полтавський не бачив у полоні. Коли мій батько приходив, то йому казали: «Ми все робимо». Насправді ж мене обмінювали мої рідні і мої однопартійці. Тому, якщо держава цим не займається, то цим займатимуться інші. А от мотиви, якими вони керуються – то вже інша тема для розмови.

Як прокоментуєте поїздки Савченко у так звану ДНР?

Робити цього не можна. І я їй про це казав. Не можна цього робити! Не можна! Вона знає прекрасно, що війна йде між Україною і Росією. Але, можливо, це комплекс військовополоненого. Можливо, тому що до неї приходять матері, дружини, діти полонених  і просять допомогти. Не без чиєїсь допомоги активно творили із Савченко ідола, який може все, і дехто досі сповідує цей культ.

А як ви ставитеся до того, що вона оприлюднила списки полонених?

Я не знаю, де вона ті списки отримала. Зрештою, мої дані викладені в інтернеті, навіть ксерокопія паспорта. У мене є запитання і до Міністерства оборони, і до «ПриватБанку» - от коли всі списки «Айдару» та волонтерів зі всіма даними були засвічені. Ми всі зараз знаємо, що «ПриватБанк», який вже є державним банком, злив цю інформацію.

Задекларована Савченко нова політична сила – чи має вона, на вашу думку, якісь перспективи?

Одне слово – журбинка. Це не політична сила, це все проекти.

А вас вона кликала до себе?

Савченко знає, в якій я політичній силі – ВО «Свобода». Знає, що я не зраджу.

 

Маргарита Косач, «Вголос»

-

Теги: Савченко

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 3 +

КОМЕНТУВАТИ

 • НАДЯ САВЧЕНКО13 січня 2017 10:54 Відповісти IP:  92.112.59.--- На всіх не вгодиш...Вибайчайте, люди.
 • Anton15 січня 2017 17:53 Відповісти IP:  178.137.18.--- А хіба треба ДОГОДЖАТИ?
 • Objectivity12 січня 2017 12:36 Відповісти IP:  194.44.30.--- Публікація нардепом Надією Савченко списку полонених дасть родичам загиблих хибну надію, бо деякі люди з цього списку загинули.
  "Частина людей, які були в тому списку, вже загинули. Яке зараз психологічне відчуття рідних, яким дали надію, а вже відомо, що цих людей немає! Невже так можна гратися з долями людей? Не треба обманювати, краще вже гірка правда", - про це заявив екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко, пише "112 Україна".
  Також він додав, що публікацією списку Савченко підіграє Путіну. "Путін через Медведчука постійно створює інформаційний фон.
  Хоче чи не хоче це визнавати Савченко разом зі своєю сестрою, але за їхніми діями фактично стоїть те саме, що роблять Путін, Лавров, Медведчук. Можливо, Савченко не усвідомлює, але вона всьому цьому підіграє", - заявив Гриценко.
  http://gazeta.ua/articles/politics/_castina-polonenih-iz-oprilyudnenogo-spisku-mertvi-gricenko/745582

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram