«Не без чиєїсь допомоги із Савченко активно творили ідола»

Днями Надія Савченко оприлюднила списки українських полонених, які й досі перебувають в полоні терористів так званих «ДНР» та «ЛНР». Серед полонених багато і військовослужбовців, що в свою чергу, за словами Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайла Чаплиги, тягне за собою кримінальну відповідальність.

Також нардепа Савченко неодноразово називали «засланим козачком» та звинувачували у зв’язках та співпраці із Росією через її поїздки до країни-агресора та на окуповані території Донбасу, а також неоднозначні висловлювання щодо подій на Майдані.

Ким була Савченко на війні? Чому вона обрала саме таку тактику у своїй нинішній діяльності? І чи дійсно вона співпрацює із Росією? Про це кореспондент «Вголосу» поспілкувався із бойовим побратимом Савченко, а нині – депутатом Полтавської міської ради Тарасом Синяговським.

Де ви вперше зустрілися із Надією Савченко?

Вперше я її побачив у батальйоні «Айдар» з короткою стрижкою, її поведінка та характер говорили про те, що вона досить вольова людина. В той час був поділ на сотні в «Айдарі». Я був у 8-й сотні, яка мала назву «Афганська сотня», вона у 17-й сотні – це була розвідка.

Побачивши її, я відразу підійшов до неї. Звернувся по імені Надя. А вона каже: «Пуля». «Добре», - кажу, - «Пуля». Ми тоді жили в холодильнику у м’ясопереробному цеху. Вона прийшла. Поговорила із нами усіма. «Добре, хлопці», - каже, - «ви мені подобаєтеся в тому плані, що ви дорослі чоловіки, що ви розумієте, що це війна, що це не ігри, що тут смерть. Я буду мати на увазі». Я впевнений, саме тому вона й обрала нас в цьому бою. Була дана команда «Полтава, на броню!».

Де відбувався цей бій?

Під Металістом. «Чорна сотня» наша там була – віджали форму у «беркутівців» і були у чорній формі. Бо у кожного з нас була різна форма. Ми відбили сєпарів. Дійшли до місця призначення і потім пішли у бік Металіста розвідкою танком. Як потім з’ясувалося, вона (ред. Савченко) давала команду зійти із танка. Але на танкові нічого не чути. Зв’язку у нас ще не було, про рації тоді ще й не чули. Тому вона пішла за нами пішки. Мене скинули із танка, оскільки я був важкопоранений в цьому бою.

Чому вона віддавала вам команди? Хто був командиром?

Командиром батальйону був Мельничук, замкомбата Лихоліт, а потім була вона. Нам так принаймні здавалося. Тому що жодних письмових документів ми не бачили.

Тобто, вона була у керівному складі?

Як такого керівного складу офіційно не існувало.

Вам відомо, за яких обставин вона потрапила в полон?

Точно сказати не можу, оскільки був контужений. Там був бій. Коли я лежав, то чув, що то там, то там щось стріляє. Потім вже я чув від неї особисто, що під час бою у неї нібито закінчилися патрони і вона потрапила в полон. Мене ж привезли на плац у Луганськ, викинули з «Камазу», і я лежав на території Ленінського військкомату. Я бачив, як приїжджав «бусик» і з нього виходила Савченко. Її повели, і за нею пішов Плотніцький. Він там теж був.

Під час бою ви також потрапили в полон?

Так. Тоді там теж було дуже багато «наших». Половина на половину. Тим, що мене рятували, їм казали - «да бросьтє єго, пускай здихаєт». Але санітари мене погрузили в швидку, поклали у реанімацію. Там до мене на 3-й чи на 4-й день, коли я почав приходити до тями, приходили лікарі, схилялися і питали: «Ми ж переможемо? Ми, українці, переможемо?».

Як ви ставитеся до нинішньої політичної діяльності Савченко?

Я її прошу, коли зустрічаю: «Надя, піди повчися! Піди повчися!». Але вона не хоче слухати.

А як ви ставитеся до того, що її звинувачують у зв’язках із Росією?

Прикро, але вона лізе в те, що, на жаль, не робить держава. Адже держава мене з полону не обмінювала. Держава мене в полоні не бачила. Служба безпеки мене не бачила в полоні. Міністерство внутрішніх справ вважало мене безвісти зниклим. Мене і моїх побратимів. Обласний комісаріат Полтавський не бачив у полоні. Коли мій батько приходив, то йому казали: «Ми все робимо». Насправді ж мене обмінювали мої рідні і мої однопартійці. Тому, якщо держава цим не займається, то цим займатимуться інші. А от мотиви, якими вони керуються – то вже інша тема для розмови.

Як прокоментуєте поїздки Савченко у так звану ДНР?

Робити цього не можна. І я їй про це казав. Не можна цього робити! Не можна! Вона знає прекрасно, що війна йде між Україною і Росією. Але, можливо, це комплекс військовополоненого. Можливо, тому що до неї приходять матері, дружини, діти полонених  і просять допомогти. Не без чиєїсь допомоги активно творили із Савченко ідола, який може все, і дехто досі сповідує цей культ.

А як ви ставитеся до того, що вона оприлюднила списки полонених?

Я не знаю, де вона ті списки отримала. Зрештою, мої дані викладені в інтернеті, навіть ксерокопія паспорта. У мене є запитання і до Міністерства оборони, і до «ПриватБанку» - от коли всі списки «Айдару» та волонтерів зі всіма даними були засвічені. Ми всі зараз знаємо, що «ПриватБанк», який вже є державним банком, злив цю інформацію.

Задекларована Савченко нова політична сила – чи має вона, на вашу думку, якісь перспективи?

Одне слово – журбинка. Це не політична сила, це все проекти.

А вас вона кликала до себе?

Савченко знає, в якій я політичній силі – ВО «Свобода». Знає, що я не зраджу.

 

Маргарита Косач, «Вголос»

-

Теги: Савченко

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram