Олег Соскін: НБУ, змушуючи юридичних осіб продавати валюту, перейшов до політики військового комунізму

Ведення Національним банком України нового правила щодо обов’язкового продажу частини валюти для юридичних осіб свідчить про повний фінансово-економічний провал керівництва країни і про перехід до провадження політики військового комунізму. Про це заявив голова Української національної консервативної партії, професор Національної академії управління Олег Соскін.

«Економічна політика олігархічного режиму все більше показово свідчить про доведення України до фінансового банкрутства та соціально-економічного і політичного краху. Одним з останніх яскравих проявів такого краху є рішення Кабінету міністрів на чолі з Азаровим, яке було підтримане Януковичем і керівництвом Національного банку щодо запровадження обов’язкового продажу валюти для експортерів.

Як ми і передбачали, якщо в країні не будуть здійснені системні соціально-економічні трансформації, то існуюча модель не матиме ресурсів для продовження існування. Доказом цьому стало стрімке обвальне падіння золотовалютних запасів і неспроможність виконувати боргові зобов’язання. Зокрема, розмір золотовалютних запасів станом на 1 вересня 2011 року ставив 38,2 млрд. доларів, а станом на 1 листопада 2012 року – 26,8 млрд. доларів.

Оскільки уряд і Нацбанк не можуть виконати останнє боргове зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом у розмірі майже 1,5 млрд. доларів, вони вирішили перекласти це боргове зобов’язання безпосередньо на юридичних осіб, на підприємців, позбавивши ці підприємства валюти.

Чим це загрожує? По-перше, експортні підприємства втрачатимуть валютні ресурси для свого стабільного функціонування, оскільки вони будуть змушені продавати валюту. По-друге, це означатиме суттєве зменшення валютних депозитів у комерційних банках і погіршення їх ліквідності. По-третє, експортери тепер будуть не мотивовані – не лише українські юридичні особи, а й нерезиденти, транснаціональні компанії, які працюють на експорт, - заробляти в Україні валюту, вони підуть з нашого ринку. По-четверте, ще більше знизиться рівень експорту, який і так вкрай низький. Відповідно, зменшаться експортні надходження, юридичні особи не зможуть утримувати свої представництва і проводити відповідні маркетингові та рекламні піар-кампанії щодо збуту своєї продукції. По-п’яте, підприємства змушуватимуть купувати гривню, що призведе до збільшення гривневої маси, не забезпеченої матеріально-економічними показниками і валютою на ринках, тому що Україна увійшла у фазу рецесії, і промислове виробництво та ВВП впродовж останніх місяців знижуються.

Чи були подібні прецеденти в історії незалежної України? Так, були. Це початок 90-их років, коли було прийнято рішення примусити підприємства продавати 50%, а потім 100% валюти, і це призвело до втрати Україною зовнішніх ринків і до зменшення нашого експортного потенціалу.

З точки зору політекономії такі кроки уряду, президента і Нацбанку можна оцінити, як кроки в бік проведення політики військового комунізму. Саме таку політику свого часу проводив Сталін і Компартія СРСР. Відомо, чим це в підсумку завершилось. Ці кроки щодо обмеження ринкових і капіталістичних відносин в країні призвели до встановлення державного соціалізму, державної економіки із монополією держави на валютні операції. Завершилась така політика розпадом Радянського Союзу і повним крахом та фінансово-економічним банкрутством.

Отже, подібні кроки на 22-му році встановлення ринкової системи в Україні повинні призвести до схожих наслідків. Тим паче, керівництву країни не слід забувати, що у випадку, коли будуть введені такі обмеження на валютно-фінансовому ринку, це означатиме відновлення державного соціалізму в мутантній формі, коли він по своїй суті є державно-монополістичним мутантом соціалізму і комунізму. Зрозуміло, що Західні розвинені країни зараз поставлять питання про те, щоб заморозити статус України як держави із ринковою економікою, розглядаючи Україну як державу із неринковою економікою, до якої вводяться відповідні санкції, фіскальні та обмежуючі заходи. Такі кроки можуть призвести також до замороження членства України у Світовій організації торгівлі та інших міжнародних організаціях, Україну почнуть розглядати як державу, в якій відбувається реванш комуністично-соціалістичних сил, але у формі олігархічного капіталу. Відповідно, тоді країни західної демократії можуть прийняті санкції проти правлячого режиму, як вони прийняті щодо керівництва Білорусії – Лукашенка та його челяді.

Отже, можна казати, що цей закон, який надав Нацбанку право вводити обов’язковий продаж суб’єктами підприємницької діяльності своїх доходів у вигляді іноземної валюти, є шкідливим, антиринковим, це крок в бік військового комунізму і нічого доброго від цього не буде, як нічого доброго не принесли обмеження, введені Нацбанком, коли він ввів директивні обмеження для купівлі-продажу валют, запровадивши паспортизацію цих операцій.

Нові обмеження призведуть до того, що фінансово-економічна ситуація в країні ще більше погіршиться, Україна вже точно стане не четвертою країною в списку держав із ризиками дефолту, а першою. Дії керівництва України щодо примушення експортерів продавати валютні доходи треба оцінювати як дуже негативні, такі, що ведуть до остаточного встановлення диктатури в Україні», - стверджує Олег Соскін.

Фото: strahovik.org.ua

 


КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm