Олег Венглинський: Не вірю у гучні придбання нашими клубами

Екс-футболіст Національної збірної України Олег Венглинський зробив невтішний прогноз на трансферний потенціал наших клубів.

В українському футболі розпочалася зимова перерва. Поки футболісти відпочивають, менеджери клуби в поті чола працюють на трансферному ринку. 

Власними очікуваннями від трансферної роботи українських клубів із «Вголосом» поділився відомий у минулому футболіст, а тепер експерт Олег Венглинський. 

«Я, взагалі, із побоюваннями очікую на зимове міжсезоння, – каже Венглинський. – Деякі клуби по ходу першого кола мали серйозні пробоїни у фінансуванні. Корабель почав протікати. У нас залишилося в Прем’єр-лізі 12 команд. І зараз є клуби, які близькі до зникнення. На сьогодні це найбільша проблема нашого футболу. Потрібно не допустити зникнення команд. І для цього потрібне втручання Федерації. Ще зовсім недавно у нас було 16 команд в еліті. Не хотілося, щоби клуби надалі зникали. Але для цього є передумови.

Стосовно трансферної роботи, то середняки і команди із низу турнірної таблиці, ледве жевріють. Тому гучних придбань, мабуть, вони не можуть здійснити. Звісно, хотілося би, щоби Роналду перебрався в Україну, але у нього дуже хороший контракт в «Реалі», тому шансів мало (сміється). Якщо серйозно, то наші клуби робитимуть ставку на своїх вихованців. З одного боку, це добре, молодь отримає шанс себе проявити. З іншого, будьмо відвертими, рівень майстерності багатьох недотягує до рівня Прем’єр-ліги. Їм штучно чи вимушено дали шанс пограти в еліті. І це дуже суттєво знижує рівень чемпіонату загалом. Побутує думка, що потрібно почекати і молодь почне прогресувати. Знаєте, якщо людині не дано бути футболістом високої кваліфікації, то тут час чи терпіння не допоможуть. Тож, двоякі відчуття. Молодь більше грає, але ми втрачаємо рівень чемпіонату, тому менше цікавих ігор, усе менше уболівальників на стадіонах, біля екранів телевізорів. Футбол усе частіше перетворюється на «бий-штовхай». Тобто, що вміють футболісти, то і роблять на полі.   

Взагалі, не вірю у гучні придбання нашими клубами. Навіть, наші гранди, як на мене, цього не робитимуть. «Динамо» і «Шахтар» будуть продавати. Чому? Ми чули заяву президента «Динамо» Ігоря Суркіса про те, що іноземці неохоче їдуть в Україну. Заманити сьогодні когось дуже не просто. Не той час. Мабуть, зараз варто піднімати наш футбол не завдяки дорогим легіонерам. Необхідно правильно поставити справу, залучити молодих талановитих хлопців. Так, ми втратимо у якості та видовищності. Але з часом може ситуація покращитися. 

Розрив між першим і другим місцем чималий – 13 очок роблять надію «Динамо» на золото чемпіонату примарною. Тож, кияни мають можливість працювати із молоддю. Благо, вона у них є. «Динамо» U-19 блискуче із першого місця вийшло у плей-офф Ліги чемпіонів. На цих хлопців варто звернути увагу. І це не вимушений хід, молодь «Динамо», при належній роботі, здатна заграти на хорошому рівні. 

Чи варто утримувати таку кількість легіонерів «Шахтарю» – риторичне питання, відповідь на яке має шукати керівництво клубу. Мені здається, у «гірників» будуть втрати. Чимало інформації про інтерес до донеччан європейських клубів. Найперше, це стосується бразильців. Думаю, уже цієї зими хтось із обойми основи покине «Шахтар». І донеччани уже випробовують такий же шлях, що і «Динамо» – довіряють своїй молоді. Згадайте хоча б останній матч проти «Браги».          

Олег Петренко, «Вголос»  

-

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram