«Під парасолькою НАТО поляки можуть увійти в Галичину і залишитись тут назавжди»

У неділю, 26 лютого у селі Гута Пеняцька, що на Львівщині, урочисто вшанували польське населення, яке у лютому 1944 року було знищено внаслідок німецької каральної акції . Зазначимо, що пам’ятник загиблим полякам у Гуті Пеняцькій на початку 2017 року був підірваний невідомими вандалами, проте вже до 26 лютого меморіал відновили українським коштом.

І все б нічого, якби не історичний кретинізм польських ЗМІ, які  гучно повідомили своїм глядачам, слухачам та читачам, що поляків у Гуті Пеняцькій вбивали не «гітлерівці», як це історично доведено, а українці, воїни Української Повстанської Армії. Не набагато гідніше поводились й самі українці: так, під час вшанування поліція арештувала активіста, українського історика Михайла Галущака, який прийшов на урочистості з червоно-чорним прапором та банером про сплюндровані українські могили у Польщі, які там ніхто відновлювати не поспішає.

Та це ще не все: українські правоохоронці, присутні представники обласної влади промовчали, коли ті ж самі поляки, які були на вшануванні вбитих гітлерівцями своїх співвітчизників, мали шеврони «Армії Крайової» - карального органу, який під час Другої світової війни жорстоко знищував тисячі українців. Про звірства Армії Крайової на території України «Вголос» уже писав.

«Українці подали однозначний сигнал, що роблять черговий жест доброї волі, не зважаючи на те, що за останні три роки в Польщі знищено 14 українських пам'ятників і жодного з них не відновлено, вони відновлюють польський пам'ятник. Культурно і ґречно запитують, коли Польща дасть відповідь, яку можна буде назвати «взаємністю»? І не треба було довго чекати на відповідь офіційних державних структур - TVP i Polskie Radio офіційно повідомили, що злочин в Гуті Пеняцькій був здійснений УПА! Польська історична пропаганда перейшла ще одну «червону лінію». Взаємність, яку чекали українці, виглядає так: «73 річниця пацифікації УПА Гути Пеняцької» Підкреслимо: УПА!», - пише польсько-український портал «Dobrodziej».

Що насправді відбулось у Гуті Пеняцькій? Чому відсутність позиції в української влади призвела до чергової польської історичної пропаганди? Чого цим добиваються поляки та як це вплине на Україну?  Про це «Вголос» запитав у історика, воїна АТО Михайла Галущака та історика, дослідника українсько-польських стосунків Романа Грицьківа.

Як відбувалась церемонія вшанування вбитого нацистами польського населення під час відкриття оновленого пам’ятника у Гуті Пеняцькій, що на Львівщині? Що це був за скандал із банером та червоно-чорним прапором?

Михайло Галущак:  На Львівщині, у Гуті Пеняцькій, минулої неділі відкрився зруйнований на початку цього року вандалами  пам’ятник . Туди я прийшов із червоно-чорним прапором та банером, на якому містилася інформація про знищені українські могили на території Польщі.  Спочатку згорнути прапор-символ боротьби УПА у мене вимагали поляки. За їхніми словами, червоно-чорний прапор є символікою «бандитів» та тих, хто вчинив геноцид поляків. Я не погодився, бо Українська Повстанська Армія, яка воювала під цим прапором в середині ХХ століття, воювала за незалежну Україну. Навіть значна частина сьогоднішніх бійців АТО вважають червоно-чорний прапором символом боротьби. Я наголосив полякам, що під цим прапором українські воїни захищали не лише кордони України, а й всієї Європи.

Після цього до мене підішли вже українські правоохоронці. Вони теж сказали, що цей прапор потрібно зняти, бо вони вбачають у цьому провокацію. Я їм відмовив. Тоді вони почали мені інкримінувати організацію якогось несанкціонованого мітингу. Це мені нагадало часи Януковича, коли було заборонено збиратися на вулиці трьом особам, а зараз вийшло так, що й одному не можна мовчки стояти. Хоча я стояв осторонь, не біля пам’ятника. Я не вигукував жодних образливих закликів. Я просто стояв з прапором і банером про знищення українських могил у Польщі. У цьому нема нічого образливого. Я думаю, що кожен християнин має засудити руйнування могил. І я засуджую, як руйнування польських могил на території України, так і українських на території Польщі . Я прийшов туди, щоб вшанувати пам'ять, як загиблих поляків, так і загиблих українців. Наша поліція сказала мені , що я повинен піти, інакше вони застосують проти мене силу. Коли я з ними пішов, то показав своє посвідчення «Учасника бойових дій». Вони записали усі мої дані. Але цього було недостатньо, ми  прийшли до їхньої машини, а це були співробітники Бродівського райвідділу поліції. Від мене почали вимагати згорнути мій банер. Я погодився, але відмовився згортати червоно-чорний прапор. Тоді вони зробили кілька дзвінків, ймовірно до свого керівництва. Після чого заявили, що складають на мене протокол про адміністративне порушення. Я попросив їх скласти протокол і про затримання, оскільки вони мене утримували у своїй машині доволі довго. Але правоохоронці відмовились. Після цього я подзвонив на гарячу лінію 102 і пояснив, що правоохоронці перешкоджають моєму пересуванню. Але вони мене тримали рівно до того часу, поки не завершилось вшанування загиблих.

Доволі дивно спостерігати подібні речі в демократичні країні. Адже якби правоохоронці хотіли б уникнути якихось сутичок між мною та радикально налаштованими поляками, то їм, напевно, було б варто охороняти мене, а не тих, хто був у більшості.

Як себе поводили поляки, окрім того, що вимагали від вас прибрати червоно-чорний прапор?

Михайло Галущак:  Коли усе завершилось, то поруч з польським пам’ятником був й пам’ятник загиблим українцям під час трагічних подій 1944 року. Мене дуже вразив той факт, як відбулось вшанування українців: біля польського пам’ятника були мікрофони, велика делегація, були перші особи не лише Львівської області, а й представники з Польщі. Так-от, до українського пам’ятника підійшло тільки кілька десятків людей, в основному представники влади Львівської області. Поляки проігнорували українські могили. Це не справедливо, бо українці поставились з повагою до польських жертв. Ми можемо собі уявити, що за таких умов відбувається у Польщі.

Також там були люди, які мали нашивки «Армії Крайової», а це організація, яка воювала проти українців. Були і польські радикальні мілітарні організації, які між, іншим діють у Львові.

Що це за мілітарні організації? Що вам відомо про них?

Михайло Галущак: Дуже дивно було побачити там польську мілітарну організацію, яка діє у Львові –  «Lwów». В інтернеті є відео та фото, де ці члени польської радикальної міліарної організації ходять з автоматами по українському місту Львів.

Я ініціюватиму звернення до Служби безпеки України із питаннями, що подібне польське збройне угрупування робить у Львові. Ми знайшли в Інтернеті, коли члени цього угрупування говорять, що «Львів – це польське місто». В нашій історії вже були випадки, коли казали, що «Крим наш», «Донбас наш», а тепер і «Львув наш». Я вважаю, що СБУ повинна відреагувати. Уявімо, якою була б істерична реакція поляків, якби в Перемишлі чи Ряшеві діяла українська мілітарна організація. На мою думку, в такий тяжкий час для України, якщо вже хтось хоче застосовувати зброю, то він це повинен робити це не у мирному Львові, а в зоні АТО.


Польська мілітарна організація Lwów на Личаківському кладовищі у Львові

Як стверджують джерела ІА Вголос, дані навчання польської мілітарної організації Lwów відбуваються саме у Львові

Польські ЗМІ стверджують, що поляків у Гуті Пеняцькій знищила Українська Повстанська Армія, хоча перед тим вони зазначали, що це ніби то зробила СС «Галичина». Офіційно ж історики кажуть, що це вчинили німецькі карателі. Де правда?

Роман Грицьків: Те, що відбувається, свідчить про чергове загострення українсько-польських стосунків. Якщо ж говорити з точки зору історії, то мусимо розуміти, що в цій науці є два поняття: правди та брехні. Коли ми говоримо про Гуту Пеняцьку та польську національну політику, яка вже триває кілька років, то це брехня. Коли ми говоримо про факти, то  документами німецьких архівів, свідченнями і дописами діячів радянсько-партизанського руху підтверджено, що Гуту Пеняцьку зачищали каральні німецькі дивізії СС.

Українських дивізій там не було, у цьому не брали участь підрозділи Української Повстанської Армії. Варто зазначити, що, аналізуючи українсько-польські стосунки 40-х років ХХ століття, не варто забувати і про інші чинники, а це радянський і німецький. І саме  в історичному контексті питання Гути Пеняцької ми маємо розглядати враховуючи ці складові. Бо це село у 1944 році було головною базою на півночі Львівщини для радянських партизанських загонів. А очевидно, що вони ставили собі за мету перш за все дезорганізацію німецького тилу і боротьбу з українським визвольним рухом. А тому напад на село з боку німецьких каральних органів міг бути відповіддю на дію радянських партизанів, коли за вбивство одного чи кількох військових німців знищували цілі населені пункти. Таких і в Україні, і в Польщі було знищено багато. А все, що ми зараз маємо – це фальсифікація і маніпуляція з боку поляків цими історичними обставинами

Михайло Галущак: Повідомлення у польських ЗМІ мене також неприємно вразили: якщо раніше вони писали, що злочин проти поляків вчинила дивізія «Галичина», то зараз вони уже заявили, що це була УПА. Все ведеться до того, що це все злочин українських націоналістів. Ті речі, які зараз відбуваються у Польщі – це ще один тривожний дзвінок для України.


скріншот з польських державних ЗМІ

А що зі знищеними українськими могилами у Польщі? Чому вони й досі не відновлені?

Михайло Галущак: Щодо відновлення українських могил у Польщі, то, як мені відомо, українці готові це робити за свій кошт, але там  місцева польська влада чинить перешкоди. Коли представники української влади приїхали у Польщу і почали стирати ці образливі написи на могилах, місцева польська влада викликала поліцію. А польські правоохоронці заборонили нам відновлювати могили наших покійних громадян. Якщо буде дозвіл з боку польської влади, я думаю, що Україна зможе відновити ці могили.

Тобто поляки свідомо фальшують українсько-польську історію?

Роман Грицьків: Треба сказати, що польська сторона не зацікавлена в об’єктивному вивчені українсько-польських питань. На жаль, останній семінар «Україна-Польща: важкі питання» відбувався ще десять років тому. Там польські та українські історики узгоджували проблемні питання спільної історії ХХ століття. Зараз польська сторона відійшла від позиції наукової та пішла у позицію політичну. У підсумку ми маємо фальсифікацію поляками спільної історії.  

Маніпуляції подібними історичними, трагічними фактами з боку Польщі – це злочин проти людяності. Зараз немає точної кількості жертв українсько-польської  спільної історії. І коли поляки дозволяють собі випади в бік Організації Українських Націоналістів, яка нібито знищувала поляків – це фальшування. Польські історики замість ґрунтовного дослідження інтерпретують ці події з якихось поем, свідчень очевидців, художніх творів. Поляки створюють цілі поеми, в яких описують звірства українських націоналістів проти мирних поляків.

Але коли ми, українські історики, починаємо це вивчати, у підсумку бачимо, що на території Волині, зокрема колишнього Володимирського повіту, насправді поляків ніхто не вбивав, вони просто поїхали. Дуже шкода, що Польська держава у такий складний час для України  час йде свідомо на погіршення українсько-польських відносин.

Як ви оцінюєте реакцію української влади на інцидент у Гуті Пеняцькій, чи була вона адекватною?

Роман Грицьків: Інцидент, який трапився під час відновлення пам’ятника у Гуті Пеняцькій показав, що наша влада, наші провідники не в стані зайняти якусь позицію в сфері регулювання українсько-польських стосунків. Одразу ж, коли було знищено пам’ятник, його почали відновлювати. Але ніхто не замислився над тим, а які там написи на цих могилах. Зрештою, можливо цей пам’ятник має стояти в іншому місці, ніхто не перевіряв кількість жертв з польської сторони.

У середині 90-х, коли стояло питання Цвинтаря Орлят, тоді кожну літеру вивчали науковці і давали своє пояснення. Там немає жодної зайвої літери. Але це було ще у 90-х. Згадаймо, що було недавно. Так, ми усі пам’ятаємо, що наприкінці позаминулого року у Львові відбувся інцидент з приводу самовільного повернення поляками левів на Цвинтар Орлят. Тоді міська влада Львова зайняла боягузливу позицію, мовляв, хай забирають. Добре, але для цього не було жодних законодавчих чи нормативних підстав.

Ніхто не взявся контролювати питання, а які там будуть написи, яка символіка. Відзначимо, що скульптури левів були одним із конфліктних питань при відкритті Цвинтаря орлят у Львові. Адже леви зі щитами є одним із мілітарних символів Польщі і  символом «польського Львова» . Тобто, це означає, що польська влада своїми діями офіційно підтримує те, що «Львув – польське място», а українська влада –  мовчить.

І це в час, коли пан Качинський, взявши собі за приклад Юзефа Пілсудського, вирішив відновити Польську імперію.

Тобто, поляки, за допомогою фальшування історії хочуть повернути собі території Західної України, а те, що відбувається зараз, зокрема діяльність мілітарних польських організацій – це просто підготовка до чогось масштабнішого?

Роман Грицьків: Історія – це наука, яка дозволяє легітимізовувати певні інтереси, а поляки – це народ, який дуже активно експлуатує своє минуле. І коли ми говоримо про історію Першої, Другої, Третьої  Речі Посполитої, то українські території були у складі цієї імперії. Але так історично склалось, що попри все, польського населення тут є абсолютна меншість, або його фактично немає. Але певна культурна, ментальна тяглість у поляків до цих територій є. У підсумку ми бачимо ситуацію, коли з допомогою фіксування чи бетонування певних сакральних речей поляки намагаються якимось чином легалізувати свої претензії на певні території. Показати, що раніше ці території були частиною Польщі і якщо навіть тут немає польського населення – це не означає, що вони не мають права тут проводити певні заходи з перспективою на ще щось.

На що?

Роман Грицьків:  Тут я б наголосив, що одним з аспектів є питання власності. Зараз ми всі активно йдемо в напрямоку до ЄС, а там є така проблема, як реституція. Тобто ці об’єкти власності, які належали іншим власникам, потрібно буде повертати. Дуже багато поляків тут у Львові та у Західній Україні мали нерухомість, то відповідно до Європейського законодавства, вони можуть вимагати повернути їх. А це означає, що ті ж самі поляки можуть повернутися сюди, щоб продовжити тут жити.

 З іншого боку є така проблема, як «Карта поляка». Зараз цьому ми усі дуже радіємо, кожен шукає якісь корені, намагається отримати цю карту, щоб без проблем їздити до Польщі, отримувати там освіту, роботу та певне соціальне забезпечення. Що це, як не формування польської ідеологічної та демографічної бази для відстоювання власних інтересів на території України? Польський уряд піднімає документи і одного дня на міжнародному рівні заявляє: «Це Карта поляка, стільки людей в Західній Україні володіє цією картою, значить вони є поляками». Відповідно виникає питання, що поляки на законодавчому рівні мають претензії на українські землі і можуть цим скористатись. Звернімо увагу й на культурні аспекти: в нас Римо-католицька церква, на жаль в Західній Україні є польською Римо-католицькою церквою. Вона стала головним речником збереження польської культурної та історичної спадщини у Львові.  Польські католики зараз висунули низку претензій на наші матеріальні цінності, зокрема вимагають повернути їм  певні об’єкти, як-от: музичну школу, що на вулиці Личаківській, біля костелу Святого Антонія, комплекс колишньої духовної семінарії на вулиці Кривоноса, а також біля Катедри.

На мою думку, завдяки цим аспектам здійснюються базові кроки, щоб підготувати Львів до польського повернення .

Але Польща зараз у ЄС та НАТО. Чи може вона мати територіальні претензії до країн-сусідів?

Роман Грицьків: У разі критичного розвитку ситуації вони можуть українські землі  реокупувати. Я пригадую 2014 рік, коли Радослав Сікорський, залишаючи свою посаду в уряді Польщі, дуже зніяковів, коли його німецькі журналісти запитали, а чи пропонував йому Путін розділити Україну. По його реакції на питання було видно, що пропонував. Розмови про те, щоб розділити Україну, велися.

Відповідно до цієї концепції  відбувається поділ  України на три частини: східна Україна – Новоросія, вона є під впливом Росії, центральна Україна стає буферною зоною, а західну Україну окуповує Польща. Ця концепція дуже гостро обговорюється в експертних колах і досі не виключається її реалізація. Це дуже серйозний знак.

Але у який спосіб поляки могли б реалізовувати свої плани щодо окупації Західної України?

Роман Грицьків: Найгірший розвиток подій – Росія оголошує відкриту війну Україні. Натомість можна сподіватись, що країни-члени Будапештського меморандуму, раптово згадають про свої зобов’язання перед Україною. І припустимо, що сюди, на територію Західної України, можуть увійти навіть війська НАТО. То очевидно, що  якщо такий розвиток подій можливий, то цими натовськими військами буде регулярна армія Польщі, а не армія США. Тобто, це буде законна окупація під виглядом захисту України. Після цього поляки уже звідси просто так не підуть. І якщо такий розвиток подій буде реалізований, то в кінцевому результаті ми отримаємо ще і окупацію України Польщею. Зрозуміло, що через російський наступ ми не зможемо воювати на два фронти  - це дуже виснажливо і складно. Якщо така ситуація буде реалізована – це означатиме те,  що українці позбудуться можливості мати свою державу. А це дуже вигідно полякам.

А для чого полякам наші території?

Роман Грицьків: У польській свідомості сформований образ українців, як «челяді». Це коли в період феодалізму, за часів Речі Посполитої лояльні до них люди, а саме українці, за певну невелику плату виконували для поляків функції із оборони та прислужництва. Згадаймо реєстрових козаків, які захищали ту саму Польщу. І поки вони були лакеями на побігеньках у польських панів, Річ Посполиту це влаштовувало, а як тільки пригноблені українці повставали – вони одразу ставали зрадниками, вбивцями. Це ж саме було із гайдамаками, Богданом Хмельницьким. В ідеалі українсько-польські стосунки для Польщі повинні бути такими, як у 20-х роках ХХ століття. Коли Пілсудський змусив Петлюру відмовитись від Східної Галичини, а поляки її окупували. Тоді з галичан поляки зробили безправну «челядь», яку можна принижувати, навіть вбивати у разі непокори.

Але українська держава виникла значно раніше за польську. Спершу були українські князі, а потім вже польські королі.

Що робити, щоб не допустити реалізацію поляками цього сценарію?

Роман Грицьків: Я описав дуже негативний сценарій розвитку українсько-польських стосунків  для України. Наголошую, що ті кроки, які нині вживаються польським урядом, є небезпечними для України і цілком можливо, що втілюється саме цей розвиток подій.

Ми мусимо бути готовим, що доведеться вживати більш радикальних заходів і, окрім Росії, остерігатися ще і Польщі.

Михайло Галущак : Додам, що ставлення до минулого визначає ставлення до майбутнього.  Ми не можемо відмовитись від історії УПА, адже вони захищали нашу країну. У цьому випадку нашій владі насамперед треба поважати Україну і побороти своє рабське почуття меншовартості, яке з українського боку присутнє в українсько-польських стосунках. У світі поважають позицію сильних, нашій владі попри все треба мати цю позицію.

 

Марія Бойко, «Вголос»

 

В тему:

Тему українсько-польських стосунків Вголос неодноразово висвітлював. Зокрема, ось що про ймовірність нападу Польщі на Україну говорив військовий експерт Олег Жданов: «Це повністю допустимий варіант в плані того, що Польща захоче повернути собі контроль над кордоном зразка 1939 року». За словами військових експертів, єдине, що стримує Польщу зараз від анексії Західної України – це домовленості із ЄС та НАТО.

 

 

 

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 89 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Polak4 березня 2017 04:14 Відповісти IP:  93.175.121.--- Polska nie jest zainteresowana żadnym przejęciem Galicji i Lwowa. Wszyscy, którzy tak piszą nie życzą Polsce dobrze. Nikt normalny nie wyłoży pieniędzy idących w dziesiątki miliardów dolarów na remont rozpadającej się infrastruktury Galicji i Lwowa. Nikt również nie chce wziąć na utrzymanie ludzi we Lwowie mieszkających, tym bardziej, że po takim czynie mielibyśmy ataki partyzanckie na terytorium Polski osób niezadowolonych z powodu zajęcia tych terenów.
  Nikt w Polsce nie chce rozpadu i upadku Ukrainy, gdyż nie chcemy mieć milionów imigrantów (jak z Bliskiego Wschodu) uciekających do Polski. Polska nie byłaby w stanie przyjąć kilku a może nawet kilkunastu milionów ludzi. Należałoby tych ludzi gdzieś zakwaterować, wyżywić itd. a nie ma Polska nie ma takich możliwości i środków.
  Ukraina jest również dla Polski buforem oddzielającym ją od Rosji ograniczającym jej kierunki natarć militarnych. Teraz mamy dwa kierunku tj. wschodni (przez Białoruś) i pólnocno-wschodni (Kaliningrad). Kolejnego nam nie potrzeba.
  Nit nie chce zajmować Galicji i Lwowa bo to się zwyczajnie nie opłaca. To by była dla Polski kula u nogi... Polska obawia się rozpadu Ukrainy i jej upadku. Nikt nie chce mieć "somalii" europy tuż przy granicy.
 • Polak II6 березня 2017 12:00 Відповісти IP:  141.129.1.--- 100% w punkt , takie artykuły jak ten mają 1 cel - skłócić Polaków z Ukraincami.
 • ЛЕВ6 березня 2017 22:16 Відповісти IP:  141.170.238.--- Ні, мета розібратись в історії. Чи, може, в часи Хмельницького все "спровокував" також інтернет? Чи зараз ваш Качинський (той, що чомусь не полетів у Смоленськ) також начитався подібних статей?
 • ЛЕВ4 березня 2017 15:48 Відповісти IP:  141.170.238.--- А ніхто в Україні і не думає, що Польща здатна (не плутай з хоче) зайняти Галичину. Кишка тонка! Хоча допускаємо, що у випадку великої війни з кацапістаном поляки зроблять, як робили завжди - вдарять в спину. Мова йде про постійні ляські завивання над українською історією. Нам, українцям, за великим рахунком байдуже, що Польща була найкращим другом гітлерівської Німеччини. Не суньте, ляхи, носа і в наші справи...
 • Polak4 березня 2017 17:36 Відповісти IP:  93.175.121.--- Jeśli chodzi o Pana zmartwienia, to zapewniam, że Polska nie wbije Ukrainie noża w plecy co najmniej dopóki Rosja nie przestanie być zagrożeniem. Więc jeszcze wiele lat takiej możliwości Polska nie będzie miała. Poza tym, nie ma w Polsce siły politycznej i społecznej chcącej takiego obrotu spraw.
  Dodatkowo, mało kto w Polsce interesuje się Ukrainą i chce zaprzątać sobie nią głowę. Rozumiem, że z perspektywy artykułów w gazetach czy programów w telewizji może się wydawać inaczej, ale prawda jest taka, że mało kogo w Polsce Ukraina obchodzi. Polska ma naprawdę mnóstwo swoich problemów na głowie. Proszę się nie bać i nie panikować, bo Polska nie ma interesu w upadku i rozpadu Ukrainy, ani zagarnięciu Galicji i Lwowa. Polska musi poprawiać byt swoich obywateli, a nie toczyć wojenki grosza nie warte.
  Nie wiem na jakiej zasadzie pisze Pan o Polsce jako "przyjacielu" Niemiec. To marna prowokacja biorąc pod uwagę ile Polaków przez nazistowskie Niemcy zginęło. Jest takie polskie przysłowie "przyganiał kocioł garnkowi". 14 Dywizja Grenadierów SS - SS Galizien...
  Skoro Pan już napisał, że Polska na zajęcie Galicji i Lwowa jest "za cienka" to rozumiem, że tak Pan sadzi, a więc tym bardziej niezrozumiałe jest pisanie coś o nożach w Plecy. Skoro Polska jest na to za cienka to żadnego noża w plecy nie wbije, więc tym bardziej nie ma się czego bać.
 • ЛЕВ5 березня 2017 23:18 IP:  141.170.238.--- Читаєш тебе і складається враження, що маю справу з адекватною людиною. Але поляки в загальній масі далеко не всі такі. В міру ослаблення України в боротьбі з заклятим ворогом расєєю у поляків, як показує історія, виникає непереборне бажання поживитись за наш рахунок. Так було неодноразово і так цілком може бути й зараз. Здоровий глузд в цьому випадку у поляків не спрацьовує... Пілсудський дружив з Гітлером, Качинський цілком може подружитись з xyйлом. І то не дивлячись на факт, що той вбив його брата в смоленській "авіакатастрофі"...
 • Polak5 березня 2017 00:42 IP:  93.175.121.--- @ЛЕВ
  Nie wiem o jakim rzekomym współdziałaniu hitlerowskich Niemiec i II RP Pan mówi. Nie przypominam sobie, aby w 1939 roku istniało Państwo o nazwie Ukraina. Za to wiem, że w 1939 roku hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. O jakim Pan współdziałaniu myśli? Przecież z Hitlerem Polska nie napadła na swoje województwa?
  Z drugiej strony wiemy o współdziałaniu niektórych Ukraińców/Rusinów z hitlerowskimi Niemcami (SS Galizien, Batalion „Nachtigall”) oraz NKWD. Jeśli chodzi o spis Ukraińców/Rusinów kolaborujących z hitlerowskimi Niemcami to proszę w Google poszukać frazy "Kategoria:Ukraińskie_formacje_kolaboranckie_w_służbie_Niemiec_hitlerowskich" i wejść na stronę Wikipedii, gdzie taki spis się znajduje, wraz z linkami do materiałów źródłowych.
  Hitlerowskie Niemcy miały powód aby rozbijać i osłabiać II RP co oznacza, że w sposób naturalny mogły być zainteresowane wywołaniem waśni na tle narodowościowym między obywatelami II RP to jest Polakami i Rusinami(Ukraińcami, Białorusinami, Łemakmi itp.) Są ślady i dowody na inicjowanie i wspieranie przez hitlerowskie Niemcy ruchów narodowościowych na terenie II RP w celu jej rozsadzenia i osłabienia. Z tego punktu widzenia nie tak zaskakujące było upatrywanie przez Rusinów(Ukraińców, Białorusinów) nadziei w hitlerowskich Niemczech jako tego, kto mógłby pomóc utworzyć im samodzielne państwo. Co za tym idzie, kolaboracja między niektórymi Rusinami(Ukraińcami, Białorusinami) z hitlerowskimi Niemcami nie jest niczym zaskakującym. Dodatkowo, ciężarem historycznym i moralnym jest sposób i metody tej walki, gdyż niestety oddziały te wiele razy zasłynęły ze swojego okrucieństwa i mordowania ludności cywilnej.
  Zatem współpracę pewnej części Rusinów(Ukraińców, Białorusinów itp.) z hitlerowskimi Niemcami można wykazać, ale nie ma możliwości, aby II RP z Hitlerem zaatakowała wspólnie swoje terytoria, a zatem o jakiej współpracy tu mowa?
  Tak jak napisałem, co potwierdza przykład obecnej sytuacji na Ukrainie dla Polski ewentualnym zagrożeniem jest Rosja a nie Ukraina. Co więcej zarzut, że Polska chciałaby z Rosją podzielić Ukrainę jest bardzo nierealny.
  Proszę zrozumieć, że Polska po 1989 roku nie zdołała do tej pory odbudować poprawnej sieci dróg lądowych i wodnych oraz szlaków kolejowych. Sama budowa podstawowej sieci drogowej(lądowej) dla Polski na najbliższe lata (w sumie kilkanaście lat) szacowana jest na 200 mld zł to jest około 47 mld dolarów. Do tej krótkiej listy można by jeszcze wiele dopisać... Proszę sobie wyobrazić ile kosztowałaby naprawa samej infrastruktury w Galicji i Lwowie. Nikt na to w Polsce pieniędzy nie wyłoży, bo nawet nie ma skąd. Z samego ekonomicznego punktu widzenia nie opłaca się nam w najmniejszym stopniu próba zajęcia Galicji i Lwowa. To by było samobójstwo ekonomiczne.
  Dodatkowo nikt w Polsce nie chciałby mieć ataków partyzantki na obiekty wojskowe i ataków terrorystycznych na ludność cywilną, a nie sądzę, żeby zagarnięcie Galicji i Lwowa obyłoby się bez tego ze strony niezadowolonych mieszkańców tych terenów. Żeby tego uniknąć to Ukraińcy musieliby zniknąć, czyli albo by się przenieśli - nie wiem, może na Madagaskar - albo musieliby być eksterminowani. No to już jest zupełne science fiction. Nie do przeprowadzenie w Europie XXI wieku, nie mówiąc już, że nikt by na to nie poszedł w samej Polsce.
  Polska z powodów geopolitycznych zainteresowana jest trwaniem Ukrainy, bo jej rozpad lub zniknięcie w obecnych czasach byłoby dla Polski gigantycznym problemem. Nikt też Ukrainy nie zajmie, bo nikt za to ponosić ogromnych kosztów. Sam jej rozpad byłby horrendalnie kosztowny i stanowiłby dla Polski obciążenie. Zatem nie ma szansy aby w najbliższej przyszłości Polska była zainteresowana wkroczeniem do Galicji i Lwowa.
  Nawet gdyby NATO chciało wkroczyć z "misją stabilizacyjną" pod jakimkolwiek pretekstem to myślę, że Polska nie chciałby wykonać tego swoim wojskiem. Być może jakimś innym - amerykańskim - to co innego. Nikt w Polsce nie chce sobie ściągać na głowę problemu Ukrainy, bo obecnie dla Polski Ukraina jest problemem, a jej rozpad, upadek czy zajęcie to problem kolosalny.
 • ЛЕВ4 березня 2017 23:14 IP:  141.170.238.--- А коли расєя перестане бути загрозою? Або коли згине взагалі? Сам і відповідаю: на Україну Польща може напасти тільки слідом за расєєю чи разом з нею. Як і свого часу друзі Пілсудський та Гітлер разом збирались ділити Україну. Історія показує, що будь яка Польська "дружба" проти України закінчується для неї плачевно...
 • Для (Василь 13:01) 3 березня 2017 13:45 Відповісти IP:  141.0.13.--- Краще працювати за кордоном програмістами, лікарями, кухарями, ніж тут працювати українофобськими тролями. Перша праця є моральною, а друга є свинством!
  Поляки теж їздять на роботу в інші країни і ніхто їх за це не засуджує. Такою є тенденція, що Ініціативні люди їздять на заробітки в інші країни і це у всьому цивілізованому світі є звичним явищем.
  Це тільки в тоталітарних режимах негідники тримають своїх громадян за рабів системи і кордони закриті.
  Українські трудові мігранти – це найбільші інвестори української економіки.
 • Василь3 березня 2017 13:01 Відповісти IP:  62.221.56.--- Люди та не їдьте ви до тої Польщі, не нагинайтеся там, і тоді поляки не будуть Вас вважати лакеями. Заробляйте в себе і піднімайте свою економіку. Але тут є один нюанс "в єдності сила народу" а в нас переважає злодій "вор" а не єдність. Якщо і не краде то добра точно не зробить "а нашо". Тому в нас роботи мало, зарплата низька. Якщо поляк до нашого лакея ставиться нормально і платить добре, то наш "земляк" думає якби нагріти свого "земляка" і заставити працювати на халяву, сам такий "брат" іздить на БМВ "на польських" і рахує себе перспективним чоловіком, бо зумів в наглій формі довести "роботягам" що вони не працюють а так собі "маються" і відповідно їм можна не заплатити пів зарплати, яку кинути собі в кишеню за успішну роботу (історія однієї стройки біля Львова). От така історія незалежної....
 • ЛЕВ3 березня 2017 13:35 Відповісти IP:  46.133.126.--- А може і треба їхати... Чим більше в Польщі буде іноземців, тим скоріше вона згине.
 • Володимир3 березня 2017 12:58 Відповісти IP:  194.44.84.--- А відео про мілітарну організацію "Львув" поляки до речі видалили...
 • Objectivity 3 березня 2017 12:38 Відповісти IP:  194.44.30.--- Без українських трудових мігрантів на Польщу чекає падіння економіки – віце-прем’єр.
  Залучення трудових мігрантів зі Сходу – українців та білорусів – вкрай важливе для збереження позитивної динаміки польської економіки.
  "Ми перебуваємо у кращому становищі, ніж Західна Європа. Ми маємо мігрантів насамперед з України, а також з Білорусії. Це люди, які їдуть не за соціальними виплатами, а працювати та сплачувати податки", – заявив віце-прем’єр Польщі Моравецький.
  Він також вважає, що трудова міграція матиме позитивний вплив й на українську економіку. "На відміну від польської міграції за Ла-Манш, коли люди не повертаються додому, ми маємо близьку ментально країну.
  Звісно, частина мігрантів залишиться в Польщі назавжди. Але значна частина через 5-6-10 років повернеться додому, везучи в Україну отримані навички та фінансові ресурси", – пояснив Моравецький
 • ЛЕВ3 березня 2017 13:40 Відповісти IP:  46.133.126.--- Йде процес витіснення ляхів з самої Польщі... Це добре. Вони колись також наводнили Україну, а потім заявили, що це "їхня земля"...
 • ванда3 березня 2017 12:20 Відповісти IP:  46.201.2.--- З маячні таких придурків , як лев створюється негативний образ українців в світі.Вголос чомусь не блокує відертих матюків івсякої бздури таких кретинів як лев.
 • ЛЕВ3 березня 2017 13:21 Відповісти IP:  46.133.126.--- Чого ти пiздиш, підстилко кацапська? Де ж ти, кypво облізла, матюки побачило?
 • Objectivity 3 березня 2017 12:11 Відповісти IP:  194.44.30.--- Криза у відносинах із Польщею: мовчимо про добре, кричимо про погане.
  Різноманітні «істерики» з обох боків і намагаються нас розсварити, але реальна ситуація виглядає інакше – Польща була і залишається нашим найвірнішим союзником і партнером; поляки зацікавлені в територіальній цілісності, незалежності і євроспрямованості України.
  Ситуація в стосунках між двома державами аж ніяк не трагічна (хоча якщо ми не зупинимося у множенні і пригадуванні кривд, то таки взаємно програємо), просто варто звертати погляд і на позитивні речі.
  Наприклад, на те, що в Польщі живуть, працюють і навчаються сотні тисяч (!) українців. Живуть без якихось проблем, у приязному гостинному середовищі.
  Це рідкість, щоб в Польщі хтось заповзявся роздмухувати ворожнечу проти України(крім проплачених ворогом провокаторів), а навпаки – є люди, які перекладають книжки з української, запрошують українських студентів на програми обміну, організовують конференції й відновлення цвинтарів, збирають, урешті-решт, допомогу для АТО.

  Українцям треба бути мудрішими в оцінці подій і настроїв у Польщі: видихнути, охолонути, помічати хороше й позитивне, не вестися на грубі провокації. Пам’ятаючи, що там, де двоє чубляться – виграє третій. Кремль. - (лауреат літературних премій «Дебют» та «Київські лаври)
  Джерело: http://www.[***]/a/28082560.html
 • Галичанин.3 березня 2017 10:23 Відповісти IP:  89.105.247.--- Навіщо уся та нижчевикладена бздура, нині поляки нам навіженим дають роботу, оплачують її, за ці кошти ми утримуєио свої сімї, батьків у яких наша влада забрала кошти для їхнього виживання і разом з тим поносимо їх всякими висловами через декількох і їхніх придурків, нам не страшні так поляки , як наші доморощені хруні.
 • Свідомець3 березня 2017 11:06 Відповісти IP:  37.55.204.--- Ти впевнений що погано про поляків говорять ті хто їздить працювати до Польщі? Я думаю що затяті бандерівці сидять удома в криївці а не їздять за кордон. В галичині процентів 50 бандерівці а решті по-барабану. Я б не хотів щоб подібними дискусіями тих людей радикалізували. Полякам вигідно щоб українці працювали в себе вдома наводили порядок і при тому радикалізувалися? Якщо так то хай не беруть українців на роботу. Може німці будуть їздити працювати а може турки або китайці. Зрештою повно сирійських біженців -- ще дешевша робоча сила.
 • дописувач2 березня 2017 22:40 Відповісти IP:  178.95.46.--- Галичина - це Україна!
 • Ogniem i Mieczem 2 березня 2017 23:48 Відповісти IP:  206.190.158.--- Ніколи нею не була і не буде.
 • ЛЕВ2 березня 2017 23:55 Відповісти IP:  141.170.238.--- А все тому, що Україна значно більша Галичини. Саме тому Галичина не Україна, а тільки одна з частин цієї України. Як Волинь, Поділля, Крим, Сіверщина... Дохідливо пояснив, козломордий?
 • Polak2 березня 2017 20:40 Відповісти IP:  89.70.46.--- Nie bójcie się, nawet jeśli będzie taka możliwość, to nie przyłączymy siłą Ukrainy do Polski, bo nikt nie chce mieć wściekłych antypolskich banderowców w Polsce.
 • ЛЕВ2 березня 2017 21:53 Відповісти IP:  141.170.238.--- Правильно, ляху, мислиш. Бережи очко...
 • Історія не учить поляків2 березня 2017 17:20 Відповісти IP:  87.236.194.--- Захоплення українських земель полякам завжди коштує їх власної державності на користь Росії.
  Дурість поляків не причина страждати українцям.
  Відновлювати ядерну зброю. Очевидна відповідь. Проста і лаконічна.
  А щодо посадовців-підлиз. БПП і Рада підтримує сплату данини Ахметовом "ДНР" і "ЛНР".
  Життя в українців булоб іншим і держава була б 300 років, якби не продажні хруні завжди на посадах від імені Україніи.
  Обломиться полякам як завжди. Львів заснував Данило Галицький.
  Вдавати з себе ущемлених як москалі для приводу вторгнення - смерть польській державі. Поляки не москалі голодні і воюють лише ситі і в безпеці їх міст, а цьому не бувати.
  Українцям є теж багато чого згадати полякам. Їхній націоналізм на нашій землі...
  Та сподіваюсь далі політичної тупості польського Сейму і президентів з премєрами не дійде. Бо війна на другому фронті буде не Львові, а Перемшлі, Холмі і Варшаві на вулицю діти в школу не ходитимуть.
  Закрили б трохи писки шовіністичні поляки під німецькою протекцією...
  І памятаймо. Немає ніяких друзів і адвокатів.
  Ядеран зброя і сильна еконмоміка, влада неторгашам і продажним "барнам".
 • Dawid2 березня 2017 20:33 Відповісти IP:  5.57.152.--- do Історія не учить поляків i ЛЕВ
  To że krzyczycie "moja ziemia" nie znaczy że tak jest. Zanim Daniel który wg ciebie "założył" Lwów była tam od IX wieku osada polskiego plemienia Lędzian, a samo miasto lokował polski król Kazimierz Wielki. Wszystko we Lwowie co ma jakąkolwiek wartość to pozostałość po Polsce. Polacy byli obecni nad Dnieprem zanim ktokolwiek słyszał o Ukrainie. Nawet samą nazwę "Ukraina" wymyślili Polacy. To że dzisiaj Kresy stanowią terytorium Ukrainy zawdzięczasz tylko i wyłącznie Stalinowi. Musi to być nie do zniesienia dla takich szowinistów i nacjonalistów jak wy że to zasługa Rosji a nie OUN i UPA. Jedynie czym ci "wielcy bohaterowie" się wsławili to mordowanie kobiet i dzieci i udział w holocauscie.
  O broni atomowej możecie jedynie pomarzyć - na szczęście nikt normalny nie pozwoli na jej powrót na Ukrainę.
 • Dawid3 березня 2017 11:41 Відповісти IP:  213.136.240.--- ЛЕВ
  dwie sprawy:
  1. Miło że zmieniłeś ton.
  2. Powołujesz się na jakieś mapy. Chciałbym zobaczyć przykład, daj jakiś link.
  W czasie o jakim mówisz używano wielu języków, również języka ruskiego. Przecież chyba wiesz że od połowy XVI wieku było to terytorium I Rzeczypospolitej, a wcześniej Wlk. Księstwa Litewskiego.
 • ЛЕВ3 березня 2017 13:32 IP:  46.133.126.--- Ти знову нічого не зрозумів.
  1. З ворогами в мене тон незмінний. Побажання тобі успіхів є нічим іншим, як посиланням наxyй в дипломатичній формі.
  2. "Вголос" блокує посилання на сторонні ресурси, так що за картами гугли сам. Немає ніякого значення, що велика частина України була окупованою ляхами, Європа в Середні Віки знала топонім Україна. Поляки про неї чомусь довідались пізніше. Цікаво, ким вважаєте Хмельницького, котрий різав вас за національним признаком..?
 • ЛЕВ2 березня 2017 21:56 Відповісти IP:  141.170.238.--- А в Едемі поляків перед Адамом часом не було..?
 • ЛЕВ3 березня 2017 00:36 IP:  141.170.238.--- Dawid, знайди географічні карти хоча би 16 століття і побачиш там Україну й українців. А з генетикою тобі розібратись буде складніше. Пробуй, бажаю успіху...
 • Dawid3 березня 2017 00:21 IP:  5.57.152.--- Dzisiaj potomkowie tych osób mogą czuć się Polakami, Ukraińcami, Rosjanami i wieloma innymi narodami mimo że od tysięcy lat żyją na jednym terenie.
  Ukraińcy tworzyli swoją tożsamość polityczną i społeczną dopiero od XIX wieku, więc nie możesz wszystkich co żyli od wieków na terenie dzisiejszej Ukrainy "uszczęśliwiać" robiąc z nich Ukraińców, bo to nie ma nic wspólnego z prawdą.
  Ci z Donbasu, z Krymu, czy z Zakarpacia nie czują się Ukraińcami mimo że genetycznie są bardzo blisko Ciebie.
 • ЛЕВ2 березня 2017 23:50 IP:  141.170.238.--- Dawid, є така наука генетика. Наука ця довела, що предки українців живуть на українських землях від Сяну й до Дону вже на протязі 40 тисяч років. Ми не приходили на свою землю на протязі цього вього часу нізвідки. Ми тут є весь цей час!
 • Dawid2 березня 2017 23:35 IP:  5.57.152.--- aha... i ci co żyli 40000 lat temu nad Dnieprem to oczywiście byli Ukraińcy i już wtedy sławili UPA i OUN :-)
  Słyszałem o pewnym ukraińskim "badaczu" Wasyl Kobyliuch ale nie myślałem że jego tezy ktoś bierze na poważnie bo on twierdził tylko że Sumer założyli Ukraińcy, a tu popatrz... lesteś lepszy od niego :-)
 • ЛЕВ2 березня 2017 22:51 IP:  141.170.238.--- Не знаю, чи був Адам коли небудь над Дніпром, але українці на своїй землі живуть не менше 40 тисяч років. Принаймні за цей час нізвідки не приходили...
 • Dawid2 березня 2017 22:26 IP:  5.57.152.--- Nie, ale nad Dnieprem TAK. Wiem że trudno ci to znieść ale taka jest prawda.
 • toss2 березня 2017 16:36 Відповісти IP:  194.44.160.--- який ідіот буде окуповувати місто в якому все валиться і не вивозиться сміття. а пенсії тисячам пенсіонерів хто буде платити ні один бюджет такого не потяне. ні нажаль халяви не буде
 • ЛЕВ2 березня 2017 16:48 Відповісти IP:  141.170.238.--- На теке здатні тільки москалі... Ну не самі, звичайно. Бо без союзників вони жодної війни не виграли. А з другого боку, які з ляхів вояки? Напівживі німці в 1939 році крутили їх на дюймовому бoлті і то без змазки...
 • ЛЕВ2 березня 2017 16:12 Відповісти IP:  141.170.238.--- Історія однозначно говорить, що поляк українцеві не союзник, поляки постійно загарбували українські землі і панування над Україною для них було важливішим за незалежність від росії. Ще донедавна тихо сиділи, бо кацапні бояться, але почали готувати грунт для нової агресії в Україну після розпаду расєї... Та й лаври "Третього Риму" спокою не дають цим шовіністам недолугим...
  Ляхи, зверніть увагу:
  1. Ворожнеча між двома народами існувала дуже задовго до виникнення ОУН і УПА. Чи може у Хмельницького поводу не було..?
  2. УПА була створена на окупованих німцями українських землях далеко не тільки як відповідь на бажання поляків максимально позбутись сусідів-українців. Поляки до німецької окупації, хоча й проходила «пацифікація», змушені були про людське око утримуватись від геноциду українців на переданих їм Антантою у тимчасове користування західноукраїнських землях. Після німецької окупації появилась чудова нагода українців позбутись. Німці цьому не заважали. На захист українського народу стала тільки УПА. Захищати українців потрібно було далеко не тільки від поляків, а й від москальні та німців. Тобто, якби поляків на українських землях з якоїсь причини не стало (німці знищили, самі виїхали…), УПА виникла би все рівно і все рівно воювала би. Так що, пани-ляхи, не тіште даремно свою гординю і не думайте, що це тільки вам український народ завдячує таким феноменом, як УПА...
  3. УПА діяла по цілій Україні, а не тільки на українських землях, що були під польською окупацією. Повторюю, по цілій Україні! Але не за межами України! Якби бандерівці різали арабів у Марокко, або персів в Ірані, українці безумовно засудили би такі дії.
  4. Якщо Польща в 1939 році лягла під німців за нецілих три тижні і ще майже півстоліття продовжувала лежати під москалем навіть не дуже стараючись змінити позу, то УПА боролась до середини п’ятдесятих років. Тобто УПА воювала ще довго в часи, коли ніякого польського подразника не було. Повторюю, УПА воювала не тільки проти поляків. І не треба полякам опускати себе до рівня тарганів, котрі скаржаться на отруту, що господар хати насипав у першу чергу проти мишей і щурів…
  5. Різноманітні польські інститути національної пам’яті чомусь найбільше переймаються питаннями т.з. «волинської різні». Інші проблеми, скажімо голокост, цікавлять їх якось так набагато скромніше… А чи не даремно? На окупованій території Польщі німці нищили жидів, які були громадянами тієї ж Польщі. Це ж саме німці робили на території України. Але коли поляки жидів німцям здебільшого здавали (був навіть такий феномен, як шмальцовники), то українці своїх здебільшого ховали! І хто з нас більший людиноненависник..?
  6. Найважливішою у боротьбі УПА була війна з москальською заразою. Внуки-правнуки тих бандерівців зараз також гинуть в цій самій війні. Не плутайтесь у нас під ногами, бо на горло наступимо. І жодне НАТО вас не врятує…
 • Ogniem i Mieczem 2 березня 2017 13:40 Відповісти IP:  206.190.158.--- Повернення Галичини в Польшу, є тільки питання часу ! Ще нічого не починалося, а бандерівські недобитки вже підяли гвалт
 • Історія не учить поляків2 березня 2017 17:23 Відповісти IP:  87.236.194.--- Сибір - Китаю, Кавказ-кавказцями, кріпосне право - росіянам і оголошення зрадниками всіх москалів в еміграції.
 • ЛЕВ2 березня 2017 15:34 Відповісти IP:  141.170.238.--- Вінторогий, часу в тебе майже не залишилось. Олію на рейки історії вже пролито, трамвай, котрий задавить расєю, от-от вигулькне з-за повороту...
 • Dawid2 березня 2017 12:44 Відповісти IP:  213.136.240.--- do ЛЕВ
  Jeżeli dla ciebie wyrazem "bohaterstwa" twojego dziadka z UPA było mordowanie dzieci i kobiet to rzeczywiście świetnie się spisał. W Europie, a szczególnie w Polsce (i myślę, że w większości na Ukrainie też) mamy zupełnie inną definicję bohaterstwa.
  U nas morderców kobiet i dzieci wsadza się do się do więzień, a nie buduje im pomniki.
 • ЛЕВ2 березня 2017 15:54 Відповісти IP:  141.170.238.--- Та зaїбaв ти вже своїми дітьми з бабами. Ворог-окупант ніколи і ніде не мав ні статі, ні віку. Чого в Польщі не сиділи, а лізли в українську хату..? Щодо УПА, то герої ці воювали до останнього в часи, коли ніяких поляків на українській зелмі вже давним-давно не було. І викурило ляхів з України не УПА, а сталінське нквд.
 • Dawid2 березня 2017 19:53 Відповісти IP:  5.57.152.--- Mówisz dokładnie to samo co Hitler. Nie dziwne, bo UPA i OUN też dobrze dogadywała się z nazistami i chętnie uczestniczyła w Holokauście o czym prezydent Izraela powiedział w ukraińskim parlamencie.
 • Dawid2 березня 2017 22:37 IP:  5.57.152.--- Nie fałszuje tylko mówi jaka była prawda, tzn. że OUN i UPA z Banderą i Suchewyczem na czele to mordercy kobiet i dzieci, mordercy żydów i innych nacji. Przecież nawet w Hucie Pieniackiej mordów dokonywali Ukraińcy w hitlerowskich mundurach razem z UPA.
  Co ty wiesz o historii jak nawet sam Wiatrowycz mówił że na Ukrainie dopiero zaczyna się ją badać. To czego tak bronisz to banderowska propaganda a nie historia. Jak Ukraińcy dowiedzą się prawdy o UPA i OUN to sami zburzą te pomniki bandery i innych morderców.
 • ЛЕВ2 березня 2017 22:04 IP:  141.170.238.--- А ти, ляху, й Гітлера слухав? Гілер - друг Пілсудського й Сталіна. У 1934 році Гітлер уклав таємний договір з Пілсудським про війну з СРСР за українські та білоруські землі. За польсько-німецькою домовленістю, після спільної перемоги фашистської Німеччини і пілсудської Польщі над СРСР, окупована більшовицькою Росією у 1919-1920-х роках територія Української Народної Республіки мала дістатися полякам, а німці отримали б Білорусь.
  Однак Голова Польщі, українофоб й ініціатор репресій проти українців Й. Пілсудський несподівано для Гітлера помер 12.05.1935 р. Через декілька днів був влаштований урочистий похорон у Кракові та траурні заходи по всій Польщі, а в Берліні, по наказу Адольфа Гітлера, відбулися поминальні заходи за Пілсудським на найвищому рівні.
  В 1939 році після капітуляції Польщі та взяття Кракова, Гітлер наказав військовій комендатурі виставляти щоденну почесну варту біля гробу Пілсудського. Гарний жест. Він був щирим з боку Гітлера. Адже їх поєднувало спільне бажання захопити та розділити Україну, поневолити український народ.
  Ці факти дозволяють зрозуміти, чому сучасна Польща послідовно фальсифікує всі етапи українського національно-визвольного руху, бореться проти його символу – Степана Бандери, та відновлення національної пам'яті українців. Поляки часів Пілсудського планували за допомогою Гітлера задовольнити свої окупантські апетити: два імперіаліcти знайшли спільну мову. Нині ж, приховуючи це, вони намагаються за допомогою наклепів на С. Бандеру та УПА суто інформаційно перекласти на них свою ганьбу співпраці пілсудчини з гітлерівським режимом.
 • Свідомець2 березня 2017 13:45 Відповісти IP:  91.124.232.--- Українці в своїй масі переконані в тому в чому переконані, хочемо цього, чи ні. Повинен пройти просто час для того щоб можна було зважено підійти до того що ж насправді відбулося. Так сталося, що українці вибрали собі УПА і Бандеру за ікону. Українці їх цінують не за вбивства поляків. Вони взагалі не можуть повірити що таке було можливе. А подібні дискусії тільки підштов[***]ть їх до думки що треба шанувати їх і за те. Обпльовування символів -- те саме що бити головою об стінку чи бити жінок чи воювати з вітряками. Приводить до протилежного результату. Пройшло багато часу і зараз уже складно відтворити події невідомо яких старих часів так щоб достовірність не викликала сумнівів ні в поляків ні в українців. Якщо українці заперечують такі події значить вони тим самим визнають що такі вчинки є неприйнятними, ганебними тощо. І якщо постійно зомбувати що такі вчинки робив той хто є авторитетом то тим самим можна навести на думку що це було правильно. Серед українців завжди знайдуться такі що скажуть що то насправді поляки українцям дерли животи насправді. Скажуть вони так не тому що погані а просто так вважають. І їх голос звучить непереконливо доти доки нема образу ворога. То ж не створюйте його собі на біду. Тому не потрібно ритися в могилах, бо можна там напоротися на таку інфекцію що мало не здасться. Не потрібно відкривати ящик пандори, не потрібно випускати джина з пляшки. Не треба живих приносити в жертву мертвим.
 • ЛЕВ2 березня 2017 15:41 Відповісти IP:  141.170.238.--- Не про "риття в могилах" мова йде. Живими ще залишаються свідки масових злочинів поляків на українській землі. Повинні пройти ще 3-4 покоління, аби можна було починати щось забувати. І то при умові, що ляхи не спровокують нового кровопролиття...
 • censor 2 березня 2017 09:56 Відповісти IP:  82.145.220.--- "Ни один польский политик, без сомнения, никогда не участвовал бы в таких позорных действиях, каковыми является распределение территории другой страны. Ни один польский политик не подписался бы под этим",- заявила премьер-министр Польши.

  "В Польше нет таких идиотов, которые додумались бы пересматривать границы. Даже дураки понимают, что этого делать не стоит", - об этом заявил Адам Михник один из 20 самых влиятельных журналистов мира, основатель и главный редактор польского издания «Газета Избирательная» (польск. Gazeta Wyborcza).
 • Володимир2 березня 2017 10:38 Відповісти IP:  194.44.84.--- Виявляється, що є. Саме польські політики не без кацапської подачі нагнітають антиукраїнську істерію в Польщі.
 • Fakt2 березня 2017 11:02 Відповісти IP:  194.44.30.--- Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні заявив, що питання героїзації лідера ОУН Степана Бандери в Україні ніяк не вплине на відносини України і Польщі.
  «Нам потрібно думати про майбутнє. Качинський також думає про майбутнє. Багато хто, напевно, вже забули, як Качинський під час Революції гідності був на Майдані й кричав "Слава Україні!".
  Це найкращий приклад, що він проукраїнський, а не навпаки», - сказав дипломат, відзначивши, що «справа Бандери – це справа істориків».
  Детальніше на УНІАН: https://www.unian.ua/politics/1792566-posol-polschi-zayaviv-scho-pitannya-gerojizatsiji-banderi-niyak-ne-vpline-na-vidnosini-z-ukrajinoyu.html
 • ЛЕВ2 березня 2017 11:37 IP:  46.133.144.--- Вірити ляху можна не більше, чим москалеві...
 • Dawid2 березня 2017 09:47 Відповісти IP:  213.136.240.--- Nie wiem jak można nazywać takich ludzi "historykami". Jedyne co wybrzmiewa z tych odpowiedzi to organiczna nienawiść do Polski i Polaków. Nie jest dziwne więc dlaczego fałszują historię i zaprzeczają oczywistym faktom że UPA i OUN to mordercy i że uczestniczyli w zbrodni w Hucie Pieniackiej.
 • ЛЕВ2 березня 2017 11:42 Відповісти IP:  46.133.144.--- Ніхто не заперечує, що УПА нищила окупантів всіх мастей, в т.ч. і польських. Дякую діду, що давив поляцьку "гнiду"! Слава воїнам УПА!!!
 • stan 2 березня 2017 07:55 Відповісти IP:  78.11.147.--- Związek strzelecki powstał na terenie Lwowa, kiedy jeszcze bydło ukraińskie chłopami nazywano! Lwów nigdy nie będzie należał do kretynskiej ukrainy, bo to są bandyci, mordercy, leniwy i głupi naród . Polska naiwnie pomaga wam, a nawet nie potraficie docenić tego! Nie macie oprócz Polski żadnych sojuszników! Słaby i biedny naród, który oszukuje sam siebie nie znając, ani swojej historii, ani powszechnej! Sądzicie, jak będziecie mówić Lwów nasz, to nagle w to wszyscy uwierzą ? :D jesteście na tyle głupi, ze wybraliście prezydenta biznesmena, który w d*Pie was ma To banderowcy zniszczyli pomnik i Polski naród, a nie Niemcy. Lwów nigdy nie będzie wasz! Przyjezdzacie do Polski, żeby zarobić, chociaż z tego powodu miejcie szacunek do tego narodu!
  BANDEROWSKIE ŚWINIE !!!
 • stan 2 березня 2017 08:01 Відповісти IP:  78.11.147.--- Zabraliście nam kościoły! Złodziejami was można nazywać i tylko!
 • ЛЕВ2 березня 2017 08:40 Відповісти IP:  46.133.32.--- Ви, скоти ляські, не тільки українські, а й німецькі землі віддасте. Цей ваш сраний пам'ятник москальня взірвала, але наступного разу зроблять це українці... Так що пішли наxyй разом зі своєю вдаваною "підтримкою", союзники недорізані.
 • * * * 2 березня 2017 12:19 IP:  185.26.180.--- Распад России неизбежен, информирует еizvestia.com.
  1. Экономика держится исключительно на экспорте энергоресурсов в условиях критических колебаний цен.
  2. Демографические проблемы имеют катастрофические масштабы.
  3. Огромные незаселенные территории рядом с Китаем, в котором избыток населения и недостаток ресурсов.
  4. Полная международная изоляция. Но самое главное — это формат российского государства.
  http://news.eizvestia.com/news_politics/full/734-raspad-rossii-neizbezhen-eto-vidno-na-primere-dnr-i-lnr
 • Дамян2 березня 2017 09:35 IP:  78.11.147.--- По перше україна за кілька років розвалиться і нажаль як сильно Поляки не хотілиб забрати Львів, ніколи цього не зроблять. Ніхто нище бродові не буде помагати. Польща не буде рушити свою економіку, щоб відбудувати занедбаний Львів садовим.
  Ps. До Німечини тобі так далеко, як з знмлі до неба. Навіть не надійся!!!!!
  По друге не треба показувати свою без культурщину, всі в так давно знаю які українці хами.
  Як потрібна робота відразу Польща, Поляки поможіть, дайте роботу, а тільки вертаєтися на укр, [***]єте Польщу, яка вона погана. Якщо вам так погано в Польщі, то чого їдите????!!!!! Маєте таку класну владу, лає роботу, піднімє зарплату, пінсію......
 • факт2 березня 2017 08:50 IP:  78.11.147.---
 • Повага2 березня 2017 08:39 Відповісти IP:  94.179.239.--- Йди в ср.ку польська курво! А читати то ти українською навчився. Правильно вчи мову, вона тобі дуже знадобиться в найближчий час.Будуть тобі і костьоли, і Львів, і мордою в болото.
  Чому спить СБУ? Коли Львовом ходять "неопілсудчики"? Вам виродкам повторення 118 року потрібно?
  А ти ку.вий сину,, що тут пащикуєш, приїжджай, зустрінемо!
 • ЛЕВ2 березня 2017 08:43 IP:  46.133.32.--- СБУ повинен народ допомагати. І то так, що би жодна ляська кypва навіть не сміла носа в Україні показати...
 • Ogniem i Mieczem 1 березня 2017 21:49 Відповісти IP:  206.190.158.--- Пацифікація в Галичині буде неминуча! Особливо протів бандерівських недобитків.
 • ЛЕВ1 березня 2017 22:22 Відповісти IP:  141.170.238.--- Ти там мову китайську вже вивчив, вінторогий?
 • Rom1332 березня 2017 08:58 Відповісти IP:  78.11.147.---
 • факт2 березня 2017 08:06 Відповісти IP:  78.11.147.--- Закрой свою пасть! Поляки самые лучшие и умение люди , а украинцы кончение бандеровци!!!
 • ЛЕВ2 березня 2017 08:46 IP:  46.133.32.--- Кацап, ти не переймайся, ліпи собі краще пєльмьєні з гiвна.
 • Читач1 березня 2017 21:41 Відповісти IP:  94.179.239.--- А ви подивіться, що Західнет понаписували з приводу української історії, це неподобство, коли видання, яке позиціонує себе, як патріотичне таке виписує http://[***]/news/showNews.do?vid_imeni_narodu__v_imya_banderi&objectId=1419242
  Це не реклама, друзі, це наші рагулі. Коли Польща чи Росія нападе - цей Західнет буде рупором їхньої інформаційної політики. Хочу, щоб читачі Вголосу про це знали і розуміли! Дякую Вам за проукраїнські позиції! Разом ми переможемо!
 • факт2 березня 2017 08:08 Відповісти IP:  78.11.147.--- Вы бандеровци и никогда не пабедите !
 • ЛЕВ2 березня 2017 08:48 Відповісти IP:  46.133.32.--- Кого? Гiвнопєтухофф?
 • Факт 1 березня 2017 21:37 Відповісти IP:  141.0.12.--- Хто б там що не вигадував, але теперішня реальність є такою, що Польща є нашим добрим сусідом і адвокатом на міжнародному рівні та дотримується усіх міжнародних договорів.
  Польща засудила геноцид-голодомор, російську збройну агресію проти України, підтримує Україну і бажає їй цивілізованого майбутнього в ЄС.
  Польща зацікавлена в якості України мати доброго сусіда.
  Раніше усі країни Європи ворогували між собою: Англія воювала з Францією і навпаки, Німеччина з Чехословаччиною, Норвегія з Швецією і т.д.
  А тепер в Європу прийшла ЦИВІЛІЗАЦІЯ і ніхто в Європі ні на кого не нападає і ніхто ні з ким не воює і не відбирає території.
  Люди живуть добре, спокійно, в злагоді та повазі одні до одних.
 • ЛЕВ1 березня 2017 22:20 Відповісти IP:  141.170.238.--- Ляське бидло не Європа. Так на думку міністра закордонних справ Люксембургу Жана Ассельборна, Польща зараз не відповідає копенгагенським критеріям, зокрема щодо верховенства права у державі. Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн висловив сумнів у відданості Польщі європейським цінностям. "Сьогодні Польщу Ярослава Качинського не взяли би до Євросоюзу", - сказав він в оприлюдненому в неділю, 26 лютого, інтерв'ю німецькому виданню Tagesspiegel. На думку міністра, Варшава зараз не відповідає копенгагенським критеріям. Крім того, країни-засновниці ЄС (Франція, Німеччина, Люксембург та Італія) планують створити Європейську Федерацію замість практично вже покійного ЄС. Місця Польщі там, звичайно, не буде. Але це розв'яже ляхам руки на військову авантюру в Україні. НАТО виключить їх зі свого складу і допоможе Україні. В кінцевому результаті Хмельниччина ляхам покажеться за щастя...
 • Rom1332 березня 2017 09:08 Відповісти IP:  78.11.147.--- В нас зайва хромосова, а в бандеровців не до хромосо і то така конкретна
 • факт5672 березня 2017 08:12 Відповісти IP:  78.11.147.--- То українські бандерівці бидло!!! Бідота з якої все світ насміхаеться!
  Ви тупі українці і брехливі вбивці
 • ЛЕВ2 березня 2017 08:51 IP:  46.133.32.--- Ага, куди нам до вас, кацапів, з вашою зайвою хромосомою...
 • георг1 березня 2017 18:03 Відповісти IP:  46.203.122.--- певно місцева влада вміє тільки лизати - свої чи чужі ср..., їм все рівно, бо платять
 • ЛЕВ1 березня 2017 17:28 Відповісти IP:  46.133.254.--- Поляки нападуть однозначно, але без натівської "парасольки". Вони завжди били Україні в спину при кожній війні з расєєю. Нам треба ввести для ляхів візовий режим, максимально обмежити їм в'їзд в Україну, позбутися залишків їх пам'ятників (міцкевича забирати зі Львова однозначно), позбавити громадянства України власників цієї самої "карти поляка"... І, головне, ніколи не забувати, що лях завжди був, є і беде тільки ворогом.
 • тільки2 березня 2017 08:22 Відповісти IP:  78.11.147.---
 • факт5672 березня 2017 08:17 Відповісти IP:  78.11.147.---
 • факт2 березня 2017 08:32 Відповісти IP:  78.11.147.---
 • Ганна1 березня 2017 20:03 Відповісти IP:  46.119.50.--- Я маю карту поляка, але не збираюсь їхати кудись з України. Мій прадід поляк був вбитий нквс, і в тому що я вшановую своїх предків і маю можливість легше отримати візу для подорожей в Польщу (а чом би й ні якщо інші країни для мене закриті) щоб побачити як живуть ЛЮДИ В ЄВРОПІ, немає нічого поганого. Ти спершу етнічних росіян позбав громадянства! Не з тими воюєш!
 • Rom1332 березня 2017 09:02 Відповісти IP:  78.11.147.--- Купила собі карту поляка, щоб водку перевозити через границю, фууууууууууу, аж противна
 • ЛЕВ1 березня 2017 20:27 Відповісти IP:  141.170.238.--- Я є українським націоналістом і ні з ким не воюю за етнічним принципом. Моїм ворогом є ворог України. Національність ворога не має жодного значення. Ворогом України може бути навіть етнічний українець. Я також за його знищення. Це саме стосується і моїх друзів. Ними є друзі України всіх національностей. Але просто так вийшло, що серед наших ворогів найбільше є москалів і ляхів. Живи в моєму домі, який повинен бути й твоїм домом, нікуди їхати тобі не потрібно, але і не змушуй мене бути чужим в моїй рідній хаті...
 • факт2 березня 2017 08:30 IP:  78.11.147.---
 • Polak1 березня 2017 21:47 IP:  188.33.77.--- tylko się nie zesraj ukraiński sługusie ;) trochę prawdy w tym jest, mamy ochotę was przejąć bo posiadacie nasze tereny i jesteście słabym krajem :) nawet wojsk lądowych nie musimy wprowadzać aby was podbić (a przynajmniej naszą część z Lwowem włącznie)
 • Галичанин.1 березня 2017 14:07 Відповісти IP:  89.105.247.--- Нас нещасних вже настільки зашугали Путіним , Польшею, Росією, яка нападає через день, що підвищення цін і тарифів в нашій країні для нас нам кажеться раєм, фейки працюють.
 • Володимир1 березня 2017 16:01 Відповісти IP:  194.44.84.--- 100 років тому так само думала і тодішня українська влада. Правда, тоді вона не знала модного слова "фейк". Наслідки від такої позиції страуса відчуваємо не тільки ми, вони позначатимуться ще й наших дітях та внуках. Дпй Боже. аби вони "нє мовілі по польскі". як це вже не раз траплялося в нашій історії.
 • Історик2 березня 2017 14:15 Відповісти IP:  194.44.129.--- Неосвідчені тупоти, ватники. Скоро будете мовити російською. Хоча серед росіян котрі проживають у Львові є інтелегентніші , освідченіші і мудріші люди. А ви тупота яка завжди тут пула і обріхувала інших та товклася. Вам далеко і до поляків і до росіян. Будете такими не матимете країни. Чи знаєте хоч одного українця котрий розбудовував Львів. Те місто в якому зараз живете після того як ваші патьки приїхали з села. Люди отямтеся ненавистю нічого не побудуєте
 • факт2 березня 2017 08:31 Відповісти IP:  78.11.147.---

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram