Підсумки торгово-економічного співробітництва України і Польщі за 2008 рік

Відзнаками Посольства України в Республіці Польща нагороджено українських та польських підприємців, які зробили найвагоміший внесок у розвиток торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та Польщею у 2008 році. Найвищі нагороди Посольства «Інвестор року» (на фото) отримали польська фірма «Церсаніт» («Cersanit») та українська «ІСД Польща» («ISD Polska»).

Сім інших фірм – Українська гірничо-металургійна компанія, «Неміров» («Nemiroff»), «Органіка» («Organika»), «Pamapol», «PPH Gras», «Łmeat-Łuków», Український економічний центр та «PZU» - відзначено спеціальними грамотами.

Нагородження відбулося в ході прес-конференції, присвяченої підсумкам українсько-польського торгово-економічного співробітництва за 2008 рік. Польща посідає перше місце за розмірами торговельного обороту з Україною серед країн Центрально-Східної Європи та третє місце серед країн світу – підкреслив Надзвичайний і повноважний посол Олександр Моцик (на фото).

Про взаємну привабливість ринків наших країн для представників бізнесу свідчить майже 1 мільярд доларів США інвестицій наших підприємців у польську економіку та майже 700 мільйонів доларів США польських інвестицій (на 30 мільярдів закордонних інвестицій в Україні - автор). в українську економіку, які станом на 2008 рік мали тенденцію до зростання. Як у попередні роки, польські інвестори традиційно віддавали перевагу переробній промисловості (60%), фінансовому сектору (20%), а також гуртовій та роздрібній торгівлі (12%). Тут варто згадати про найважливіші польські інвестиції в Україні: паркетну фабрику «Барлінек», меблеву фабрику «Новий стиль», фабрику упаковок «Кен-пак», фабрику автомобільних запчастин «Інтер-гроклін», м’ясопереробне підприємство «ПКМ Дуда», банки «Кредо» та «Плюс банк». Серед найважливіших українських інвестицій у Польщі Варшавський завод легкових автомобілів (Авто-ЗАЗ), Металургійний комбінат («Гута Ченстохова») у м. Ченстохова (Індустріальний союз Донбасу), суднобудівний завод у Гданську (ІСД) та «Центросталь Бидгощ» (інвестор Відкрите акціонерне товариство «Українська гірничо-металургійна компанія» / УГМК/).

Криза не стане перешкодою для подальшого зацікавлення українським ринком не лише в середовищі польських бізнесменів, а й серед підприємців інших країн Центрально-Східної Європи – вважає Президент Польсько-української господарської палати (Варшава) Яцек Пєхота (на фото).

Цьому має прислужитися Baltic Business Forum, до участі в якому зголосилися бізнесмени з Швеції, Німеччини, Данії, Норвегії, Фінляндії та Великобританії. Форум відбудеться у Сьвіноуйсьці та Герінгсдорфі 22 – 24 квітня 2009 року. Запропонована послом Олександром Моциком назва форуму – «Україна – нові перспективи» - вважає Яцек Пєхота, не лише має навіювати оптимізм, а спонукатиме учасників форуму до обговорення реальних можливостей та перспектив економічного співробітництва з Україною, зокрема, в рамках політики «Східного партнерства» ЄС. Тому, надзвичайно важливо, щоб трибуну міжнародного економічного форуму максимально використала українська сторона, не лише на урядовому рівні, а й на рівні представників бізнесу – закликав Яцек Пєхота.
 

 


КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram