Польща: працевлаштування для іноземців буде лібералізоване

Ми вже інформували про нововведення польського уряду спрямовані на полегшення можливостей працевлаштування наших співгромадян в Республіці Польща).

Ми вже інформували про нововведення польського уряду спрямовані на полегшення можливостей працевлаштування наших співгромадян в Республіці Польща).

Днями міністерство праці та соціальної політики РП завершило розробку проекту нового розпорядження, яке дозволить значно лібералізувати процес працевлаштування іноземних громадян. Суть пропозиції у багатократному зниженні оплати за видання підприємцям дозволу на працевлаштування іноземців. Якщо нині дозвіл на працевлаштування іноземних громадян коштує польського підприємця 936 злотих (приблизно 330 дол. США), то з набуттям чинності розпорядження працедавець платитиме районним управлінням праці за місцем реєстрації фірми: 50 злотих (18 дол. США) – за дозвіл на період до 3-х місяців, 100 злотих (36 дол. США) – за дозвіл на період понад 3 місяці та 50 злотих за продовження дозволу на роботу.

Така прогресивна, з точки зору як польських підприємців, так і потенційних заробітчан, зміна стала можливою завдяки внесенню польським парламентом змін до Закону «Про промоцію працевлаштування та інституції ринку праці». Закон чекає на підпис Президента РП і вступить в силу через 30 днів після його публікації. Далі слово за міністерством праці і соціальної політики, яке зможе видавати ліберальні підзаконні акти, правове поле для яких закладено вищезгаданим Законом.

Коментуючи пропозицію Мінпраці для «Правової газети» Збігнев Журек (віце-президент «Business Centre Club») назвав її дуже корисною, але при цьому зазначив, що це лише «один із дрібних елементів змін, необхідних на польському ринку праці».

Іван Козловський (Варшава)

 


КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm