Порошенко-диктатор: «просвітлений лідер» чи кривавий тиран?

Петро Порошенко не просто мріє про авторитарну диктатуру, вважають експерти, він нею марить. Він давно робить для встановлення цього режиму певні кроки, а останнім часом, щоб побачити, як на такий сценарій відреагують українці, уже «зондує грунт». Бо як можна інакше розцінити слова депутата від БПП Анатолія Матвієнка, який впевнений, щоб «без певного авторитаризму ми не виживемо». А дещо раніше про те, що президент України має бути диктатором, говорив Георгій Тука, після чого його кар’єра стрімко пішла вгору.

Втім, вважають експерти, якщо до влади у нас прийде розумний авторитарний лідер, то це може стати певним проривом для України. Адже у світовій історії є чимало прикладів, коли диктатор виводив свою країну на цілком інший рівень.

Але питання в іншому: чи здатен саме Петро Порошенко побудувати дієвий режим особистої влади? І якими наслідками такий режим обернувся б для України?

Про це та інше «Вголосу» розповіли політтехнолог Сергій Гайдай, політичний експерт Олесь Доній та директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

Чи можна зробити висновки про те, що Україна прямує до диктатури, а Порошенко добивається абсолютної влади?

Олесь Доній:

Усі чомусь вважають, що Україна є досі парламентсько-президентською державою. Я вважаю, що це далеко не так: у нас уже певною мірою встановлено авторитарний режим. Причому, встановлено його згідно із законом: у Порошенка ж конституційних повноважень значно більше, ніж у президентів усіх країн Європи, за винятком Білорусі.

А якщо врахувати ті повноваження, які він взяв поза законом… Усі  рішення уже приймаються винятково на Банковій. Структури влади та політичні органи не самодостатні, не самостійні й «живуть» за вказівкою президентської адміністрації. На усіх ключових постах головно «свої» люди - абсолютно безпринципні особи.

А колосальна монополізація фінансових ресурсів? А маніпулювання у медійному просторі? А встановлення цензури, якої не було навіть за часів Януковича? Окрім того, він створив для себе і свого оточення необмежені можливості для збагачення.

То хіба не можна вважати, що у нас уже відбулась концентрація влади? Можна! При цьому усе відбулось у настільки вдалий для нинішньої влади спосіб, що у встановленні ще чогось додатково просто немає сенсу.

Сергій Гайдай:

Я б так не сказав: звичайно, наші можновладці мріють про диктатуру. І Порошенко тим давно марить. Якби він міг, то давно б це зробив, адже це для нього найзручніший спосіб існування у владі.

Чому? Та тому що вільні люди мають власну думку, вони задають незручні запитання, вони вимагають виконання обіцянок від влади. А для чого це Порошенку і компанії? Тому зараз Порошенко голосом своїх приспішників зондує грунт, шукає можливості, тестує, як суспільство відреагує на запровадження диктаторського режиму.

Тому нині назвати Порошенка диктатором у прямому розумінні цього слова ще не можна. І зовсім не факт, що він цього колись досягне. Люди у цьому питанні також можуть сказати своє вагоме слово.

Чи володіє Порошенко рисами характеру, притаманними диктатору? Якщо так, то якими?

Олег Соскін:

Усі риси характеру та задатки, щоб стати диктатором, у Порошенка, безумовно, є. Він дуже підступна людина. Він цілеспрямовано знищує будь-які небезпечні для нього партії, зокрема, українських націоналістів. Він поставив собі за мету знищити своїх партнерів по бізнесу й конкурентів. І він це зробив: Мартиненко, Жеваго, Онищенко. Він знищив того ж Яценюка. Так що підступність чи не найсильніша його риса.

Він вміє використовувати слова, які хоче від нього почути суспільство. Він вміє обіцяти, якщо йому хтось потрібен. Він уміє до нього підлеститись, а потім знищити. Це ми бачимо на багатьох прикладах.

Він не переносить критики. Він ввів шалену цензуру, опираючись на міністра інформаційної політики Стеця, який є таким собі «оператором». Саме Стець домовляється з власниками каналів та інформаційних ресурсів про те, кого Порошенко не хоче бачити в ефірі. Є цілі списки, ціла низка людей, яких не пускають на центральні канали. І за це каналам платять великі гроші.

Також Порошенко жадібний: він перебирає на себе усі фінансові потоки: він «тримає» Нацбанк, ПриватБанк забрали, безліч банків просто ліквідували.

Припустімо ситуацію, що Порошенко таки досягнув бажаного: яким би він був диктатором і чи зумів би він побудувати новий дієвий режим?

Олег Соскін:

Як на мене, він схожий на деяких діючих диктаторів, зокрема на кривавого тирана Асада. Для Асада народ - це ніщо, і задля того, щоб зберегти владу, він воюватиме він до останнього. Йому байдуже, що ллється кров, що люди не живуть, а виживають. У нас також ще довго гинутиме мирне населення й військові. Бо війна нашій владі й Порошенкові зокрема, дуже вигідна. Тому з Порошенком-диктатором в Україні роками триватиме війна.  

А ще Порошенко, якби досягнув свого, вибудував би в Україні режим, схожий на путінський. Він уже повторює дії Путіна: бере під контроль українських олігархів, робить усе для того, щоб стати найсильнішим з них. Аби очолити процес, так би мовити. А також Порошенко за допомогою диктаторського режиму планує продовжити свій термін перебування на посаді, у демократичний спосіб у нього це не вийде. 

А такі речі українці не терпіли б. Тому Порошенко-диктатор – дуже небезпечний сценарій. Така диктатура закінчиться соціальним вибухом, кровопролиттям, акціями непокори та навіть ще однією революцією. Як наслідок цим можуть скористатися зовнішні вороги. І все може закінчитись навіть розвалом України.

Сергій Гайдай:

Людина, яка справді хоче збудувати ефективну нову систему влади, має дбати винятково про три цілі. Насамперед, про безпеку зовнішню: щоб нації не загрожував зовнішній ворог. Про безпеку внутрішню - це те, що зветься закон. Й працювати на розвиток суспільства країни та забезпечувати конкурентноздатність нації у сучасному світі. Про що з цього переліку дбає Порошенко? Він навіть не політик, і навіть не бізнесмен. Він людина, яка використовує важелі впливу влади заради побудови особистої імперії й зростання власних фінансових активів.

Тому Порошенко буде дуже неефективним диктатором. Скажу так: диктатура Порошенко – це крах для України. Хоч насправді так званий просвітлений диктатор і призводив до прогресивних змін у багатьох країнах світу.

Де, наприклад?

Олег Соскін:

Є багато прикладів у світовій історії, коли розумна диктатура чи диктатор стала справжнім порятунком для країни. Наприклад, ніхто не бачив Сингапур незалежним. Але з дуже відсталої території, де були етнічні, економічні проблеми, зовнішня агресія, завдяки диктатору Лі Кван Ю, Сингапур перетворився у дуже маленьку, але надзвичайно успішну країну із однією з найбільш розвинутих економік світу.

Ну а диктатор Ататюрк? Він Османську імперію привів до того, що зараз Туреччина є найбільш розвинутою і проєвропейською країною мусульманського світу.

Сергій Гайдай:

Ще один приклад – Піночет. З ним не усе так просто, але, тим не менше, Чилі, яка свого часу була надзвичайно бідною країною, зараз дуже розвинута, мабуть, найрозвинутіша у Латинській Америці. Вже років з 10 середня зарплата чилійця становить 1000 доларів. У нас є така середня зарплатня? Навіть близько нема. Так, можна закинути Піночету, що він дуже жорстко розправлявся з опонентами і переворот був не м’який, бо загинули люди. Але так чи інакше, від диктатури вони перейшли до більш демократичного суспільства. Сьогодні там повна демократія.

Були також люди, які використовували елементи диктатури. Я кажу про Саакашвілі. Він діяв дуже авторитарно, але водночас Грузія під час його правління була дуже демократичною країною. Так що елементи здорової диктатури Саакашвіли та його команди призвели до повної реформи цієї країни.

Тому не слід боятися розумної диктатури, навпаки – вона могла б стати для нас усіх порятунком. Слід лише усе правильно організувати і контролювати певні процеси.

Якою б мала бути «розумна» диктатура в українських реаліях: хто б мав стати диктатором і у який спосіб потрібно було б його контролювати?

Сергій Гайдай:

В Україні могли б створити, наприклад, Комітет національного порятунку, який би скасував усі існуючі органи влади, взяв владу у свої руки мінімум на три роки, а максимум на 5 років. Чітко дали б українському суспільству зрозуміти, які зміни завдяки цій диктатурі буде зроблено. Нова Конституція, нові правила, нові органи влади, нова політична система. Дуже важливий момент: диктатура повинна мати чіткий термін закінчення. Диктатор чи група диктаторів, хунта, мають чітко людям сказати: ми керуємо і робимо зміни до такої от дати. Після того ми владу втрачаємо автоматично.

До речі, суспільству ще потрібно буде дати певний інструмент, такий собі запобіжник. Наприклад, коли створювалась влада у США, то у Конституції прописали важливий пункт про право народу на повстання. Тобто  якщо уряд перестає виконувати свої зобов’язання, які прописані у Конституції, то народ може повстати. Саме такий запобіжник повинен бути прийнятий й нашою потенційною  диктатурою. Більше того, потрібно прийняти закон на володіння зброєю, щоб не тільки було таке право, а й можливість у людей повстати проти диктатури.

Отака диктатура Україні підійде. Це було б дуже ефективно. Зрештою, а чому б і не спробувати?

 

Марія Дрогобицька, «Вголос»

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 8 +

КОМЕНТУВАТИ

 • OBZ===organizacuia bor''bu so zlom//////////////////////////////21 травня 2017 11:18 Відповісти IP:  188.163.70.--- BAT''KIVSHUNA===OBZ===organizacuia bor''bu so zlom////////////////////////// UKRAINSKIE SIL''NUE DEMOKRATICHESKIE VLASTI UBRALI BU LIUBUIU TSENZURU V SMI PREODOSTAVLIAIA PRAVO NA ANONIMNOM UROVNE VURASHAT'' MNENIE LIUBOMU SHELAIUSHEMU IZ LIUBOI STRANU MIRA.......ETO NEOBXODIMO REALIZOVAT'' KOGDA VLASTI OPIRAIUTSIA NA CHELOVEKOLIUBIVUI ANTIDESTRUKTIVIZM GARANTIRUIUSHII REFORMIROVANIE POLITICHESKOI EKONOMICHESKOI I KUL''TURNOI SFER......LIKVIDATSUIIA NEOGRANICHENNOI VLASTNOI VSEDOZVOLENNOSTI A TAKSHE UNICHTOSHENIE NEOGRANICHENNOGO OBOGASHENIIA I OBNISHANIIA GRASHDAN DOLSHNO BUT'' PRIORITETNOI DOKTRINOI ISTINNO PROGRESSIVNUX UKRAINSKIX VLASTEI.......ZADUMAITES''===POCHEMU=TO UBIVAT'' LIUDEI NA DONBASSE MOSHNO A UBRAT'' LIUBUIU TSENZURU V UKRAINSKIX SMI NEVOZMOSHNO V PRINTSUPE===ETO POTOMU CHTO UKRAINSKIM NARODOM UPRAVLIAET KOLONIAL'''NAIA POROSHENKOVSKAIA KASTOVAIA BANDA OBSLUSHUVAIUSHAIA INTERESU BERLINSKO=MOSKOVSKO=VASHUNGTONSKOGO IMPERSKOGO KLUBA KOTOROMU VUGODNO SOXRANIAT'' LIUBUIU DESTABILIZATSUIU SLAVIANSKOGO MIRA UVASHAIUSHUIU VERXOVENSTVO AVTORITARNUX OLIGARXICHESKIX KORRUPTSUONNUX ELITARNUX KRUGOV........UKRAINSKAIA SIL''NAIA PROGRESSIVNAIA VLAST'' KASHDUI DEN'' DOKAZUVALA BU CHELOVECHESTVU CHTO ETO IMENNO PUTIN OBSTRELIVAET UKRAINU I SOVERSHAET PROVAKATSUONNUE DEISTVIIA SPOSOBNUE RASSHURIT'' TERRITORIIU =LDNR=........UKRAINSKIE PROGRESSIVNUE VLASTI DOLSHNU BEZSHALOSTNO UNICHTOSHAT'' LIUBUE POPUTKI ZAXVATA UKRAINSKIX ZEMEL'' VUXODIASHIX ZA PREDELU =LDNR=.......VSE DOLSHNU VIDET'' REALIZATSUIU IMENNO OBORONITEL''NOI DOKTRINU UKRAINSKIMI VOORUSHENNUMI SILAMI........NO POROSHENKOVSKAIA DIKTATURA NE VUZUVAET DOVERIIA KAK V ETOM PLANE===OBORONITEL''NOM TAK I V PLANE REALIZATSUI POLITICHESKIX I EKONOMICHESKIX PREOBRAZOVANII POTOMU CHTO XOZIAEVAM PETRA POROSHENKO===BERLINU MOSKVE I VASHUNGTONU XOCHETSIA VIDET''' XRONICHESKI NEDORAZVITUIU V INDUSTRIAL''NOM I POLITICHESKOM PLANE UKRAINU STREMIASHUIUSIA VOENNUM SPOSOBOM POSTOIANNO OSVOBOSHDAT'' OKKUPIROVANNUI DONBASS.......V ETOM SHE I ZAKLIUCHAETSIA SUT'' PROVODIMOI DESTABILIZATSUI SLAVIANSKOGO MIRA===UKRAINA I ROSSIIA DOLSHNU BUT'' PRIMERNO TSUVILIZATSUONNO ODINAKOVUMI STRANAMI CHTOBU SLAVIANSKIE NARODU PREBUVALI V XAOTICHESKOM ZAMESHATEL''STVE NEPOZVOPLIAIUSHEM OTDAT'' PREDPOCHTENIE KAKOI LIBO IZ STORON.......CHETKO VIDNO KAK POROSHENKOVSKIMI VLASTIAMI RUKOVODIAT CHTOBU ONI NE DAI BOG NE PROVELI DEISTVITEL''NUX REFORM STAVIASHIX UKRAINTSEV NA NOVUI BOLEE VUSOKII UROVEN'' TSUVILIZATSUI......VOT POETOMU ETA EDINAIA STAIA NUVORISHEI USA ES ROSSII I UKRAINU ZABLOKIROVALI ROSSIISKIE SAITU SPOSOBNUE OKAZAT'' VRED KAK PUTINU TAK I POROSHENKO VSTUPAIUSHIX V IZBIRATEL''NUE GONKI PO OCHEREDNOMU ZAXVATU NEDEMOKRATICHESKOI VLASTI.......ESLI PUTIN BEZUMEN TO POROSHENKO XRONICHESKI VRET O TOM CHTO ON IAKOBU RATUET ZA STANOVLENIE MIRA V UKRAINE POTOMU CHTO MIR===ETO POSLEDUIUSHAIA BUSTRAIA LIKVIDATSUIA KAK POROSHENKOVSKOGO TAK I PUTINSKOGO REGRESSIVNUX RESHUMOV........SIL''NAIA DEMOKRATICHESKAIA VLAST'' V UKRAINE BELORUSSII I ROSSII VVELA BU 50=PROTSENTNUI NALOG S PRIBULI KRUPNOGO BIZNESA I ETI DEN''GI RAZVIVALI BU SLAVIANSKII MIR.......NO POETOMU I IDET VOINA CHTOBU FEODALU V ROSSII UKRAINE I BELORUSSII SOXRANIALI SVOIU VLAST'' I SKAZOCHNO OBOGAHALIS'' OTKRUVAIA NOVUE I NOVUE OFFSHORNUE SCHETA V BOLEE STABIL''NUX CHASTIAX SVETA CHEM POST=SOVETSKOE PROSTRANSTVO.......=========PUTIN LUKASHENKO POROSHENKO TRAMP I MERKEL''===POSHLI VON IZ VLASTI I POLITIKI===VU NESPOSOBNU SODERSHAT'' STRANU V MIROLIUBIVOM SOSTOIANII I RAZVIVAT'' IX UVASHAIA BRIUSSEL''SKIE IDEALU DOBROTU I LIUBVI===RESHUT ETI SLOVA SLUX===NE PRAVDA LI===ETO POTOMU CHTO CHELOVECHESTVO KUL''TURNO DEGRADIRUET........=======ODNA STOLITSA===ODNA STRANA===ODIN NAROD===CHELOVEK.....
 • OBZ===organizacuia bor''bu so zlom//////////////////////////////21 травня 2017 08:56 Відповісти IP:  188.163.70.--- BAT''KIVSHUNA===OBZ===organizacuia bor''bu so zlom///////////////////////////// ETA PUTINISTKA ANGELA MERKEL'' SDELAET VSE VOZMOSHNOE CHTOBU OBOLVANENNUI NEMETSKII NAROD NARUSHUL DEMOKRATICHESKII PRINTSUP NE BELEE 10=TI LETNEGO NAXOSHDENIIA LIDEROV U VLASTI I IZBRAL ETU LSHUVUIU I TSUNICHNUIU ANGELU MERKEL'' NA OCHEREDNOI AVTORITARNUI SROK KANSLERA FRG.......FASHUST PUTIN KASHDUI DEN'' RASSTRELIVAET UKRAINTSEV I UKRAINU A ETI EVROPEISKIE I AMERIKANSKIE PUTINISTU VIDIAT PUTINA SVOIM DRUGOM I SOIUZNIKOM
  SKUPAIA OGROMNUE KOLICHESTVA KREMLEVSKOI
  NEFTI I GAZA.........PRESTUPNIK PUTIN USHE SKUPIL S POTROXAMI VSEX ETIX EVROPEISKIX I AMERIKANSKIX POLITIKANOV A INACHE NA PUSTOM MESTE PROPUTINSKIE MNENIIA I VZGLIADU ISTOCHAEMUE POLITIKAMI STRAN NATO NIKOGDA BU NE STALI REAL''NOST''IU......TOL''KO ZA TO CHTO PUTINIST TRAMP PRIZNAL RANEE KRUM PUTINSKIM A TAKSHE OTKRUTO PODDERSHAL PUTINISTKU I FASHUSTKU MARIN LE PEN AMERIKANSKII NAROD DOLSHEN OTSTRANIT'' DONAL''DA TRAMPA OT VLASTI......STRANU NATO DOLSHNU BUT'' AVANGARDOM GUMANNOGO DEMOKRATICHESKOGO BRIUSSEL'''SKOGO OB''EDINENIIA CHELOVECHESTVA CHTOBU VSE LIUDI VIDELI POZITIVNUI PRIMER SOZDANIIA NOVUX GOS MESH I NADGOSUDARSTVENNUX BRIUSSEL''SKIX UPRAVLENCHESKIX OTNOSHENII........POSMOTRITE NA UKRAINU===KLASSICHESKII PRIMER KOLONIAL''NUX OTNOSHENII......UKRAINA===ETO ANKLAV PO SBUTU PRODUKTSUI STRAN ANGLO=SAKSONSKO=IAPONSKOGO MIRA.......UKRAINTSU DOLSHNU CHTOBU VUSHUT'' I IMET'' MINIMAL''NUI TSUVILIZOVANNUI VID ZAKUPAT'' VUSOKOTEXNOLOGICHESKUIU PRODUKTSUIU ZAPADNOI TSUVILILIZATSUI UBRAV KOTORUIU UKRAINA BUDET VUGLIADET''' PESHERNOI NEDORAZVITOI FORMATSUEI........MALO TOGO CHTO IAPONIIA USA I GERMANIIA XOTIAT BESKONECHNO SBUVAT'' SVOIU PRODUKTSUIU V STRANAX PODOBNUX UKRAINE ///////ONI////// STREMIATSIA VSIACHESKI PODAVIT''' RAZVITIE UKRAINSKOGO RODNOGO OTECHESTVENNOGO PROIZVODSTVA VUSTAVLIAIA U VLASTI SVOIX KOLONIAL''NUX KUKOL PODOBNUX MAGNATU POROSHENKO SOXRANIAIUSHEGO FEODAL''NUE VSEUKRAINSKIE OTNOSHENIIA KRAINE ZAVISIMUE OT RESHENII USA I GERMANII......LIUDI NA SAMOM DELE KUPIAT LIUBUIU PRODUKTSUIU NO VLASTI USA GERMANII I IAPONII BOIATSIA TOGO CHTO NAPRIMER UKRAINA RAZVIVAIUSHAIA OTECHESTVENNOE PROIZVODSTVO ZNACHITEL''NO SUZIT POTREBLENIE NATOVSKIX TOVAROV POETOMU VSESTORONNEE RAZVITIE UKRAINU POSTOIANNO ZABALTUVAETSIA I PODAVLIAETSIA.........OBRATITE VNIMANIE===KROME TEM //////MINSKIX DOGOVORENNOSTEI////// I //////NORMANDSKOGO FORMATA/////// UKRAINSKII NAROD BOL''SHE NI O CHEM DRUGOM DUMAT'' I MECHTAT'' NE DOLSHEN NU ESHE TEMA POLUCHENIIA KABAL''NUX KREDITOV MVF DOLSHNA INOGDA ZVUCHAT'' V UKRAINSKIX SMI NO NA BOL''SHEE UKRAINSKIE KOLONIAL''NUE RABU NE DOLSHNU BUT'' SPOSOBNU......TEMA VOINU===ETO SHE DLIA IMPERIALISTOV LIU[***] MASTEI TEMA NOMER=1 OTVLEKAIUSHAIA VSESLAVIANSKOE SAMOSOZNANIE OT SOZDANIIA ISTINNUX SAMODOSTATOCHNUX OSNOV OPREDELIAIUSHIX TSUVILIZATSUONNOST''===ETO PROIZVODSTVO RAZNOOBRAZNOI PRODUKTSUI UVASHAIUSHEE DOROGUIU RABOCHUIU SILU===STABILIZIRUIUSHEE IADRO LIUBOGO RAZVITOGO OBSHESTVA......PUTIN ===ETO RUSSKII GITLER.......ETOGO NELIUDIA PROSTO NE DOLSHNO BUT'' V KREMLE I SISTEME UPRAVLENIIA ROSSII......KAK SHE ETOT PUTINISTICHESKII PODONOK VREDONOSEN I OPASEN DLIA SLAVIANSKIX MNOGOSTRADAL''NUX NARODOV.....CHTOBU PUTIN PRAVIL SKOL''KO EMU UGODNO UKRAINTSU I ROSSIIANE DOLSHNU UBIVAT'' DRUG DRUGA===V PODOBNUE OTNOSHENIIA NEVOZMOSHNO POVERIT'' NO ETO MRACHNAIA REAL''NOST'' KOTORUIU NIKTO NE MOSHET IZMENIT''.....POROSHENKO===ETO VRAG UKRAINSKOGO NARODA PODUGRUVAIUSHII VMESTE S FRAU MERKEL'' I NATSUONAL=RASISTOM TRAMPOM DIKTATORU PUTINU ZAKUPAIA U PUTINA ENERHETICHESKOE SUR''E A TAKSHE BLOKIRUIA POLITICHESKII EKONOMICHESKII I KUL''TURNUI PROGRESS V UKRAINE......POROSHENKO I EGO SVORA ///////BPP////// ///////OB//////// ////NF/////// OCHEN'' POMOGAIUT PUTINU I LUKASHENKO SOXRANIAT'' VSESLAVIANSKII AVTORITARNUI DIKTAT BETONIRUIA VSEUKRAINSKIE POLITICHESKIE ANTIDESTRUKTIVISTKIE DEMOKRATICHESKIE PREOBRAZOVANIIA.......POLITICHESKII PROGRESS===ETO SHE PRIMER NOVOI SHUZNI SLAVIANSKIX NARODOV POLNOST''IU SABOTIRUETSIA POROSHENKOVSKIM KASTOVUM KLANOVO=OLIGARXICHESKIM IADROM.......VOT VAM I DOKAZATEL''STVO PROSTOI ISTINU===PUTINA MERKEL'' TRAMPA I POROSHENKO NUSHNO VUBRASUVAT'' IZ VLASTI I POLITIKI===ETI PRAVITELI SOXRANIAIUT STARUE OPASNUE OTSHUVSHUE USTOI.......=========MU TREBUEM PREZIDENTSKIX I PARLAMENTSKIX VUBOROV 2017.......UKRAINSKII LIDER IULIIA TIMOSHENKO===PROGRESSIVNUI EPITSENTR STANOVLENIIA ISTINNOII DEMOKRATII===GUMANISTICHESKOI.....
 • OBZ===organizacuia bor''bu so zlom//////////////////////////////20 травня 2017 17:07 Відповісти IP:  188.163.71.--- BAT''KIVSHUNA===OBZ===organizacuia bor''bu so zlom////////////////////////////// ETA OLIGARXICHESKAIA ANTINARODNAIA ORGANIZATSUIA /////////BPP/////// ////OB/////// /////NF/////// IZURODUET LIUBUE PREOBRAZOVANIIA.......ETA POROSHENKOVSKAIA BANDA NESPOSOBNA REFORMIROVAT'' NI IZBIRATEL''NUIU SISTEMU NI NALOGOVOE ZAKONODATEL'''STVO NI SOZDAT'' OTKRUTOE CHESTNOE SISTEMNO=OBSHESTVENNOE FINANSIROVANIE PARTIINOGO ANTIPERSONAL''NOGO STROITEL''STVA.......SEICHAS ///////NARODNUI FRONT/////// NACHAL PIARIT''SIA NA TEME KONSTITUTSUONNOI REFORMU IZURODOVAV KOTORUIU ZAVERSHUT SVOI PSEVDOPROGRESSIVNUE NACHINANIIA.......VOT ETA SVORA VO GLAVE S PETROM POROSHENKO /////BPP///// ////OB//// ////NF////// VSE VUKRUTIAT VSE VUVERNUT VVERX NOGAMI TREPETNO SOXRANIAIA GLAVNOE===OLIGARXICHESKII VSEUKRAINSKII DIKTAT......ZAPOMNITE===IDEOLOGICHESKI UKRAINSKIE POROSHENKOVSKIE VLASTI OCHEN'' SIL''NO POMOGAIUT KAK PUTINU TAK I LUKASHENKO SOXRANIT'' VREDONOSTNUE VSESLAVIANSKIE UPRAVLENCHESKIE USTOI DEMONSTRIRUIA VSEUKRAINSKUIU REGRESSIVNOST'' V OSOBENNOSTI V VOPROSE PREOBRAZOVANII NAIVASHNEISHEI SFERU===POLITICHESKOI........REVOLIUTSUIA DOSTOINSTVA===ETO BULA NADESHDA NE TOL''KO UKRAINTSEV===VSEX PROGRESSIVNUX PREDSTAVITELEI NARODOV POST=SOVETSKOGO PROSTRANSTVA NACHAT'' VURUVAT''SIA IZ ETOGO VEKOVOGO MRAKA TOTAL''NOGO VSESTORONNEGO STOGNIROVANIIA STRAN EVRAZII I VSE MOGUT VIDET'' KAK ETI DENESHNUE MESHKI===ETI NUVORISHU OP''IANENNUE VLAST''IU I DEN''GAMI POD EGIDOI MAGNATA POROSHENKO UGROBILI PROGRESSIVNOST'' UKRAINU......PSEVDOPREOBRAZOVANIIA V UKRAINE===ETO CHAST'' IMPERSKO=KOLONIAL''NOGO SHOU V TISKAX KOTOROGO NAXODITSIA UKRAINA......NU ZADUMAITES''===RAZVE BUDET FRAU GERMANII MERKEL'' GOVORIT'' GLAVAM KANADU AVSTRALII I NOVOI ZELANDII=====////////NEMETSKII NAROD DOLSHEN POMOCH'' KANADE AVSTRALII I NOVOI ZALANDII PODNIAT'' SVOE BLAGOSOSTOIANIE///////======.......TAK OBSHAIUTSIA TOL''KO S KOLONIIAMI===UKRAINE PLANIRUIUT POMOGAT'' VECHNO===VES'' 21 VEK KAK MINIMUM.......POROSHENKO===ETO KOLONIAL''NAIA KUKLA VMESTE SO SVOEI PARLAMENTSKOI KLIKOI DURIASHAIA GOLOVU UKRAINSKOMU NISHEMU OBSHESTVU......========POROSHENKO===ZABIRAI SVOIU OLIGARXICHESKUIU SVORU I UXODI V BIZNES===BIZNESMENU NE DOLSHNU BUT'' GOSUDARSTVOM........======PEREDAVAI VLAST'' V 2017 GODU GOSPOSHE IULII TIMOSHENKO I GOSPODINU VALENTINU NALIVAICHENKO I UKRAINA STANET BOLEE ISKRENNEI I CHESTNOI DEMOKRATICHESKOI STRANOI......
 • OBZ===organizacuia bor''bu so zlom//////////////////////////////19 травня 2017 10:19 Відповісти IP:  188.163.71.--- BAT''KIVSHUNA===OBZ===organizacuia bor''bu so zlom///////////////////////// KRUMSKOTATARSKII NAROD===ETO UKRAINSKII NAROD PREDSTAVITELI KOTOROGO MOGUT I DOLSHNU SHUT'' NA VSEI TERRITORII UKRAINU KAK I VSE DRUGIE GRASHDANE......FORMIROVANIE OSO[***] ANKLAVOV TERRITORII REZERVATSUI I AVTONOMII V UKRAINE DOLSHNO BUT'' NEDOPUSTIMUM......UKRAINSTSU KRUMSKOTATARSKOGO RUSSKOGO VENGERSKOGO RUMUNSKOGO GAGAUZSKOGO POL''SKOGO PROISXOSHDENIIA NAXODIASHIESIA V SISTEME UPRAVLENIIA UKRAINU OBIAZANU IMET'' ODNO GRASHDANSTVO UKRAINSKOE OPIRAIUSHIESIA NA ANTIDESTRUKTIVISTKIE DEMOKRATICHESKIE IDEALU.......UKRAINSKIE GRASHDANE LIUBOI NATSUONAL''NOSTI DOLSHNU I OBIAZANU BERECH'' SOXRANIAT'' I RAZVIVAT'' RODNUIU UKRAINU........STREMLENIE SOZDAVAT'' AVTONOMII===ETO DOKAZATEL''STVO OTSUTSTVIIA PROGRESSIVNOGO KIEVSKOGO TSENTRAL''NOGO
  UPRAVLENIIA ZASTAVLIAIUSHEGO PREDSTAVITELEI UKRAINU OPIRAIUSHIXSIA NA NATSUONAL''NUE I INUE USTOI OBOSOBLIAT''SIA I UDALIAT''SIA OT KIEVSKIX REGRESSIVNUX VLASTEI.......=======MU TREBUEM UVASHAT'' TERRITORIAL''NUIU TSELOSTNOST'' UKRAINU A TAKSHE PROGRESSIVNUI GUMANISTICHESKII DEMOKRATICHESKII POTENTSUAL OB''EDINIAIUSHII I RAZVIVAIUSHII UKRAINTSEV VSEX NATSUONAL''NOSTEI......========MU TREBUEM PREZIDENTSKIX I PARLAMENTSKIX VUBOROV 2017......PARTIIA ///////VO BAT''KIVSHUNA/////// DVISHENIE ///////SPRAVEDLIVOST''////////===NADESHDA STANOVLENIIA NEZAVISIMOI VSESTORONNE RAZVIVAIUSHEISIA DEMOKRATICHESKOI UKRAINU.....
  Порошенко погодився віддати кримським татарам автономний Крим
  Крим після повернення до складу України стане кримськотатарською автономією, пообіцяв президент України Петро Порошенко. Таку заяву він…
  STOPCOR.ORG
 • OBZ===organizacuia bor''bu so zlom//////////////////////////////19 травня 2017 09:38 Відповісти IP:  188.163.71.--- BAT''KIVSHUNA===OBZ===organizacuia bor''bu so zlom////////////////////// PETR POROSHENKO I EGO SVORA ////BPP////// ////////OB///////// /////NF///////// PROVALILI PROGRESSIVNOST'' UKRAINU........UKRAINOI PRAVIAT OLIGARXICHESKIE KLANU VUSSHUI UROVEN'' OTNOSHENII DLIA KOTORUX===ETO BOR''BA ZA VLAST'' I NEOGRANICHENNOE OBOGASHENIE........POROSHENKOVSKII RESHUM PODCHINEN IDEE TOTAL''NOI KOLONIZATSUI UKRAINU ZAPADNUMI KOMPANIIAMI VIDIASHIMI V UKRAINTSAX BESKONECHNUIU DESHEVUIU RABOCHUIU SILU OBOGASHAIUSHUIU KAK UKRAINSKIX NUVORISHEI TAK I BOGATEEV IZ IAPONII USA GERMANII BRITANII I DRUGIX RAZVITUX STRAN........KANADA KAK I UKRAINA TORGUET S EVROSOIUZOM KITAEM I DRUGIMI STRANAMI NO V KANADE I V UKRAINE ABSOLIUTNO RAZNUE UROVNI SHUZNI POTOMU CHTO UKRAINA IZNACHAL''NO PRICHISLENNA K KLASSU KOLONIAL''NOI STRANU S DESHEVOI RABOCHEI SILOI A V KANADE RAZVIVALI DOROGUIU RABOCHUIU SILU I INVESTIROVALI SOTNI MILIARDOV DOLLAROV VO VSESTORONNEE RAZVITIE KANADU.......POROSHENKO===ETO VRAG UKRAINSKOGO NARODA SOXRANIAIUSHII KOLONIAL''NUI STATUS UKRAINU I VLASTI USA GERMANII I ROSSII DELAIUT TOSHE SAMOE POTOMU CHTO NA TOM MESTE GDE NAXODITSIA UKRAINA V PRINTSUPE NE MOSHET POIAVITSIA NEZAVISIMAIA STRANA LIUBUE VLASTI KOTOROI BUDUT UVASHAT'' DOROGUIU RABOCHUIU UKRAINSKUIIU SILU I TSUVILIZATSUONNUI FUNDAMENT POSTOIANNOGO SOVERSHENSTVOVANIIA POLITICHESKOI EKONOMICHESKOI I KUL''TURNOI SFER......=======VAS UKRAINTSU DERSHAT POROSHENKOVSKIE VLASTI ZA PRIMITIVNUX SHUVOTNUX SMOTRIASHIX NA ETOT PSEVDOPARLAMENT PRINIAVSHUI ZA GODU PSEVDONEZAVISIMOSTI TUSIACHI ZAKONOV REZUL''TATOM KOTORUX STALI VUVOZ KAPITALOV I LIUDSKIX RESURSOV IZ UKRAINU V KOTOROI NESKOL''KO SOTEN BIZNESMENOV SHADNO OBOGASHAIUTSIA OKKUPIROVAV SISTEMNUE VLASTNUE STRUKTURU A IZBIRATEL''NOE BOL''SHUNSTVO===VU VSE UKRAINTSU DOLSHNU ZARABATUVAT'' VES'' 21 VEK 100=200 MAKSIMUM 300 EVRO V MESIATS I ETO PRI USLOVII ESLI OLIGARXAT BUDET OBOGASHAT''SIA STREMITEL''NUMI TEMPAMI........REAL''NO POROSHENKO I EGO KLIKA VEDUT UKRAINU K BELORUSSKO=RUSSKIM UPRALENCHESKIM DIKTATORSKIM STANDARTAM===POLITICHESKII PROGRESS V UKRAINE ZABLOKIROVAN.....POROSHENKO NE BOITSIA RUSSKIX MNENII ISTOCHAEMUX IZ //////ODNOKLASSNIKOV////// I /////V KONTAKTE/////// POROSHENKO BOITSIA VASHUX MNENII UKRAINTSU POL''ZUIUSHIXSIA ROSSIISKIMI SAITAMI DLIA VURASHENIIA SVOIX MNENII........IMENNO POETOMU POROSHENKO SUZIL INFORMATSUONNUI INTERNET FUNDAMENT V UKRAINE.....ODNOVREMENNO V UKRAINE POLNUM XODOM IDET RESTAVRATSUIA EKS=REGIONALIZMA===UKRAINSKOGO PUTINIZMA PREDSTAVITELI KOTOROGO SVOBODNO NA 9=OE MAIA IZBIVAIUT VOINOV //////ATO/////.......POROSHENKO==ETO NEGODIAI RAZVIVAIUSHII PUTINIZM V UKRAINE........UKRAINA VOIUET S PUTINUM POETOMU V UKRAINE NE MOSHET BUT'' MALEISHUX PREDSTAVITELEI OTSTAIVAIUSHIX KREMLEVSKUIU IDEOLOGIIU PUTINIZMA NO PUTIN CHEREZ MERKEL'' I NA PRIAMUIU DAVIT NA POROSHENKO TREBUIA SOXRANIAT'' EKS=REGIONAL''NUE STRUKTURU I LIUDEI VIKTORA IANUKOVICHA V SISTEME GOS=UPRAVLENIIA I PETR POROSHENKO SOXRANIAET....A POCHEMU ////////OPPOZITSUONNUI BLOK////// NAXODITSIA V //////PASE//////===ETO DELO RUK PUTINA I MERKEL'' RASSPOSTRANIAIUSHIX PUTINIZM KAK V UKRAINE TAK I V EVROSOIUZE.....=======UKRAINTSU ===FORMULA OPREDELIAIUSHAIA PROGRESSIVNUX LIDEROV ////////SHELEZOBETONNAIA///////====ESLI LIUBOI POLITIK NE TREBUET OGRANICHIT'' PREZIDENTSKUIU I PARLAMENTSKUIU VLAST'''' ESLI LIUBOI POLITIK NE TREBUET VVESTI 10=15=20=25=30=35=40=45=50 PROTSENTNUI NALOG S PRIBULI MALOGO SREDNEGO I KRUPNOGO BIZNESA TO PERED VAMI NAXODITSIA LIBO OLIGARX LIBO EGO POLIT=PROKLADKA OLIGARXICHESKAIA PSEVDODEMOKRATICHESKAIA KUKLA DURIASHAIA VAM GOLOVU OCHEREDNUE 5=10 LET........SOZDANIE APOLITICHNOI IZBIRATEL''NOI SISTEMU===PRINIATIE ZAKONA
  O DOXODNUX PREDPRIIATIIAX OBIAZANNUX
  UVASHAT'' DOROGUIU RABOCHUIU SILU===SOZDANIE INVESTITSUONNOGO GOS=KAPITALA===ETO SOZDANIE NOVOI VSESTORONNE RAZIVAIUSHEISIA UKRAINU SVOBODNOI OT IMPERIALISTICHESKIX XISHNIKOV ROSSII USA GERMANII IAPONII I DRUGIX STRAN KOTORUM PRISLUSHUVAET FEODAL PETR POROSHENKO.......BEZVIZOVUI RESHUM===ETO OBLEGCHENIE SHUZNI BOGATUX UKRAINSKIX TURISTOV.........UKRAINSKIE BEDNIAKI NESPOSOBNU PUTESHESTVOVAT'' DASHE PO RODNOI UKRAINE I STABIL''NO RAZ V NEDELIU POSESHAT'' UCHRESHDENIIA OBSHESTVENNOGO PITANIIA.......EVROPEISKII SHOPING V ///////SEKOND=XEND////////====ETO REALII OLIGARXICHESKOI KOLONIAL''NOSTI PREVRATIVSHEI UKRAINU V OTSTOINUI ANKLAV.......ZAIDITE V UKRAINSKIE MAGAZINU //////SEKOND=XEND//////====TAM STOIAT ZAPAXI BESHENSKIX TSENTROV I TAKIE TOCHNO ZAPAXI BULI V KONTSENTRATSUONNUX NEMETSKIX LAGERIAX OTBIRAVSHUX U UZNIKOV IX LICHNUE VESHI===ETO TAKUIU UKRAINU SOZDALI PETR POROSHENKO I EGO KURATORU==VLASTI ROSSII I STRAN NATO........========POSHEL VON POROSHENKO IZ VLASTI I POLITIKI.......========POROSHENKO PEREDAVAI VLAST'' GOSPOSHE IULII TIMOSHENKO====PUSKAI V UKRAINE XOTIABU CHTO=TO REAL''NO NACHNET MENIAT''SIA.....=======MU TREBUEM PREZIDENTSKIX I PARLAMENTSKIX VUBOROV 2017......
  Сенат Канады утвердил зону свободной торговли с Украиной
  Завершающим этапом ратификации соглашения станет подпись генерал-губернатора Канады
  NEWS.[***]|BY ЛІГА.NET
 • OBZ===organizacuia bor''bu so zlom//////////////////////////////19 травня 2017 09:18 Відповісти IP:  188.163.71.--- BAT''KIVSHUNA===OBZ===organizacuia bor''bu so zlom////////////////////// =======NE DOPUSKAITE UVASHAEMUE UKRAINTSU ETOGO DAL''NEISHEGO UKREPLENIIA BELORUSSKO=RUSSKIX LUKASHENKOVSKO=PUTINSKIX AVTORITARNUX DIKTATORSKIX =STANDARTOV= VNEDRIAEMUX OLIGARXOM PETROM POROSHENKO V VASHU UKRAINTSU SHUZN''......POROSHENKO===ETO CHISTUI RAFINIROVANNUI DIKTATOR......MECHTA VSEX SLAVIANSKIX NARODOV MILIONU PREDSTAVITELEI KOTORUX POGIBLI V GRASHDANSKIX VOINAX I REVOLIUTSUIAX===ETO PROSTUE NA PERVUI VZGLIAD USTREMLENIIA===DOSTISHENIE LIKVIDATSUI NEOGRANICHENNOI VLASTI TSAREI I MONARXOV A TAKSHE NEDOPUSHENIIA NEOGRANICHENNOGO OBOGASHENIIA I OBNISHANIIA GRASHDAN===VSEGDA OSOZNANO LIBO INTUITIVNO DOSTISHENIE ETIX PROGRESSIVNUX TSELEI OPREDELIAET RASSTUSHEE NEDOVOL''STVO NARODNOGO BOL''SHUNSTVA ZAKANCHIVAIUSHEGOSIA PROTESTAMI BUNTAMI I REVOLIUTSUIAMI......NE BULO PROGRESSIVNOGO FUNDAMENTA NIKOGDA U SLAVIAN===KAPITALISTICHESKOGO ANTIDESTRUKTIVISTKOGO GUMANISTICHESKOGO POETOMU REVOLIUTSUI I PROTESTU VSEGDA XOROSHO NACHINALIS'' NO PLOXO ZAKANCHIVALIS'''......REVOLIUTSUIA DOSTOINSTVA POLNOST''IU POVTORIAET VASH PROGRESSIVNUI PORUV UVASHAEMUE UKRAINTSU ZAKONCHIVSHUISIA KAK I VSEGDA V SLAVIANSKOM MIRE POLNUM PROVALOM ESLI NE SCHITAT'' KONECHNO OBRETENIE UKRAINOI CHASTICHNOI NEZAVISIMOSTI OT VLIANIIA PUTINSKOI KREMLEVSKOI RUSSKOI IMPERII.....=======OPIRAITES'' UKRAINTSU NA POLITICHEKII GUMANIZM===KAPITALISTICHESKII ANTIDESTRUKTIVIZM===CHISTUIU ISTINNUIU DEMOKRATIIU I MENIAITE ETOGO OLIGARXA POROSHENKO NA GOSPOSHU IULIIU TIMOSHENKO LIBERALIZM KOTOROI POZVOLIT RAZVIT'' DEMOKRATIIIU V UKRAINE......=======MU TREBUEM PREZIDENTSKIX I PARLAMENTSKIX VUBOROV 2017........PARTIIA ///////BAT''KIVSHUNA////////// DVISHENIE //////SPRAVEDLIVOST''////////===NADESHDA STANOVLENIIA ISTINNOI DEMOKRATII===GUMANISTICHESKOI.....
  Чи стане Порошенко вдруге президентом: прогнози експерта
  У теперішнього гаранта є реальні шанси стати президентом вдруге, якщо він успішно завершить ряд реформ, основними аспектами яких є справедливість…
  7DNIV.INFO
 • альоша18 травня 2017 22:51 Відповісти IP:  109.86.241.--- "На фоні того, як пане Президент взаємодіє з РФ (контрабанда, торгівля , шпіонаж і т.д.) Закриття ВКонтакте дешевий і безглуздий Піар на кануні Президентських виборов !!!!
  В Україні лохов нема пане Президенте !!!!"
 • Дзюник20 травня 2017 17:45 Відповісти IP:  93.178.255.--- Як це так,в країні лохів лохів нема?..

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram