Прем’єр-ліга стартувала із кількох несподіванок

Авторитетні фахівці про початок розіграшу футбольної Прем'єр-ліги в Україні.

В Україні стартував новий футбольний сезон. Уже відбувся матч за Суперкубок та стартові чотири протистояння першого туру Прем'єр-ліги.

Про очікування від нового чемпіонату із «Вголосом» поділилися відомі у минулому футболісти, а тепер тренери Василь Кардаш та Геннадій Орбу.

Що скажете про перші ігри чемпіонату? Хто сподобався, а хто розчарував?

Василь Кардаш:

Найбільше здивувала «Сталь», яка обіграла «Зорю». Думаю, ніхто не міг передбачити такий результат. Але потрібно зробити поправку на початок чемпіонату, упродовж стартових 4 турів команди будуть тільки «входити» в сезон. Зараз відчувається брак ігрової практики. Із фізичними кондиціями усе гаразд, а ось із ігровими є проблеми. Все-таки товариські ігри не можуть замінити офіційні. Тому змістовніший футбол буде через 4 тури.

Геннадій Орбу:

Безперечно, здивувала поразка «Зорі», домашня нічия «Карпат». Загалом перший тур є сумбурним, команди ще не набрали ходу і результати часто були несподіваними.

Від кого можна у цьому сезоні очікувати несподіванок?

Василь Кардаш:

Перший же тур показав, що здивувати може будь-хто. «Сталь» обіграла «Зорю». Перемога «Олімпіка» над «Олександрією» теж із групи несподіванок.

Геннадій Орбу:

Ось це важко вгадати. Наші представники в Лізі Європи – «Зоря» та «Олександрія» – програють домашні матчі… Знаєте, як на мене, зараз в українському футбол дві команди – «Шахтар» та «Динамо» дуже виділяються. Інші клуби більш-менш рівні. На виїзді команди грають від оборони, і суперникам важко буде розкривати цей захист, адже є проблеми із майстерністю.

«Карпати» достатньо активно працювали на трансферному ринку. Львів'яни здійснили якісні придбання?

Василь Кардаш:

«Карпати» минулої зими також були дуже активними на трансферному ринку. Зараз знову група нових футболістів, новий тренер. Не знаю, наскільки доречно так часто здійснювати кадрові ротації. Єдине пояснення у тому, що прийшов новий тренер – і він підбирає під себе гравців. Для нас Серхіо Наварро теж є новим обличчям в українському футболі, потрібно до нього придивитися, до його бачення і методів роботи. А зараз, думаю, ніхто не може сказати, чого очікувати від «Карпат».

Геннадій Орбу:

Судячи із біографій цих футболістів, феєричної гри від них годі очікувати. Якщо ці гравці не були особливо затребуваними у Європі, це є їхньою характеристикою. Дуже хочеться помилитися…  

«Динамо» знову програло «Шахтарю», цього разу у матчі за Суперкубок. Погодитеся, що навряд чи буде «золота» інтрига у цьому чемпіонаті?

Василь Кардаш:

Надто рано ви робите категоричні висновки. Це ж був тільки матч за Суперкубок, а в чемпіонаті команди ще навіть не стартували. Давайте почекаємо ігор.

Геннадій Орбу:

«Шахтар» у матчі за Суперкубок виглядав краще, ніж «Динамо». Але це лише одна гра, чемпіонат ж довгий. Хоча «гірники» зберегли склад. Думаю, 70 на 30, що «Шахтар» займе підсумкове перше місце.

Після завершення минулого сезону усі фахівці в один голос говорили про те, що підбір виконавців «Динамо» слабший, ніж в «Шахтаря», і що киянам конче потрібно підсилюватися. Але столичний клуб не особливо активний на трансферному ринку…

Василь Кардаш:

Будьмо відвертими, «Динамо», як і будь-якому українському клубові, важко запросити якісних виконавців, ті, хто на виду у Європі, не хочуть сюди їхати. Є економічна ситуація, війна на Донбасі, престиж чемпіонату. Тому нашим клубам доводиться шукати підсилення у Польщі, Угорщині чи в інших країнах ближнього зарубіжжя. Там ціни на футболістів не є захмарними. В Україні хороші виконавці уже в когось на контракті, ринок невеликий. Ось і «Динамо» працює на трансферних ринках Польщі, Угорщини. Не знаю, наскільки якісні новобранці, побачимо. Брати когось лише заради галочки ніхто не буде. Тому в «Динамо» не багато новобранців.       

Геннадій Орбу:

А ось це питання не до мене. В київському клубі є президент, головний тренер. Вони і вирішують кого і коли купувати. Важко коментувати зі сторони. Якщо не підсилюються, можливо, не вважають необхідним.

Олег Петренко, «Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram