Претенденти на посаду мера Чернівців

Наслідком „помаранчевої революції” стала нова розстановка сил на політичній арені. У Чернівцях, поряд з функціонуючими політичними партіями – СДПУ(О),СПУ, ”Трудова Україна”, КПУ, ”Батьківщина”, після перемоги В.Ющенка на виборах Президента, найчисельнішою і найвпливовішою стала НСНУ. Зрозуміло, що напередодні наступних виборів міського голови, най вірогіднішими претендентами на крісло міського голови є якраз представники НСНУ.
Наслідком „помаранчевої революції” стала нова розстановка сил на політичній арені. У Чернівцях, поряд з функціонуючими політичними партіями – СДПУ(О),СПУ, ”Трудова Україна”, КПУ, ”Батьківщина”, після перемоги В.Ющенка на виборах Президента, найчисельнішою і найвпливовішою стала НСНУ. Зрозуміло, що напередодні наступних виборів міського голови, най вірогіднішими претендентами на крісло міського голови є якраз представники НСНУ.

Головним претендентом на крісло мера вважають Миколу Трохимовича Федорука, нинішнього міського голову, який вже одинадцять років обіймає цю посаду. Під час трьох попередніх виборчих кампаній (1994, 1998 і 2002 рр.) він зі значною перевагою випереджав своїх опонентів. В одному зі своїх недавніх публічних виступів М. Федорук зазначив: „Якщо чернівчани наймуть мене на роботу мера ще на чотири роки, то я буду працювати далі”.

Якщо Федорук балотуватиметься на посаду мера Чернівців вчетверте, то на його користь гратиме та обставина, що його добрим знайомим є Микола Ткач – професор фізики, екс-ректор Чернівецького держуніверситету ім..Ю.Федьковича, а тепер – голова облдержадміністрації (нинішній мер же колись працював викладачем у цьому навчальному закладі). Подейкують, що голова ЧОДА обіцяв допомогти „вічному мерові” М.Федоруку, якщо той вирішить ще раз спробувати щастя на виборах мера Чернівців. Слабкою стороною нинішнього міського голови є те, що на початку „помаранчевої революції” він підтримував В.Ф.Януковича. Тільки остаточно упевнившись, що абсолютна більшість чернівчан виступає за Ющенка, а не за провладного кандидата, мер Чернівців змінив політичну орієнтацію і перейшов на протилежну сторону. Однак політичні опоненти можуть звинувачувати його у тому, що він є „таємним і прихованим ворогом помаранчевої революції”.

Ще однією проблемою для Федорука може стати те, що нинішній міський голова за три виборчі кампанії і одинадцять років перебування біля владного керма встиг висловити багато обіцянок, більшість з яких, звичайно, залишилась виконана не повністю, або не виконана взагалі. В місті існує ряд проблем , це – жахливий стан доріг, відсутність належного освітлення вулиць, незадовільне водозабезпечення, проблеми з електротранспортом, аварійний стан житлового фонду центра міста, недостатня увага приділяється малозабезпеченим верствам населення, тощо. Особливу занепокоєність викликають не працюючі підприємства-заводи „Кварц”, „Гравітон”, „Лемаш”, „Радіотехнічний”. Попри передвиборчі обіцянки, міська влада не зробила жодного ефективного кроку для відновлення їхньої роботи.

Головним суперником нинішнього мера у боротьбі за підтримку з боку НСНУ вірогідно стане Валерій Миколайович Чинуш, голова Чернівецької міської організації „НСНУ”, депутат міської ради, керівник фракції „Наша Україна” в Чернівецькій міській раді. Валерій Чинуш є не просто активним політиком-нашоукраїнцем, але й успішним бізнесменом: директором ТОВ „Бізнес-центр „Буковинський” і власник готелю „Чернівці”.

Ще одним серйозним претендентом на крісло чернівецького мера є народний депутат від цього міста, член ПРП, генерал-лейтенант міліції у відставці Віктор Миколайович Король. Народний депутат Король добився значних грошових вкладень у реставрацію будівель освіти та медичного забезпечення. За його сприяння були виділені кошти на реставрацію корпусів ЧНУ. Онкологічній лікарні надали 1 млн. грн., обласній лікарні-3 млн. грн., психіатричній лікарні-1 млн.200 тис. грн.. Крім того, Віктор Король серйозно взявся за відновлення слави буковинського спорту, виділивши потрібні кошти. Спортивно - оздоровчий комплекс „Буковина” було профінансовано у сумі 300 тис. грн.;100 тис. грн.. виділено на виготовлення документації для будівництва стадіону для хокею на траві та бейсболу. Завдяки цьому, якщо він висуне свою кандидатуру на пост мера, певна кількість чернівчан віддасть йому свої голоси. .

Висунути свою кандидатуру на пост мера може й депутат міської ради, директор МТК „Калинівський ринок”, член фракції „Наша Україна” - Іван Іванович Ринжук. Він неодноразово засвічувався у Чернівцях, отримувавши різного роду нагороди. Однак не це зробило його відомим для чернівчан. Калиновський ринок входить в число трьох-чотирьох найбільших ринків України, це – величезний матеріальний ресурс і значна кількість робочих місць для чернівчан, а тому, висуваючись на мера, І. Ринжук може розраховувати на підтримку певної частини мешканців.

На пост мера може також претендувати перший заступник М. Федорука – Микола Петрович Попадюк. На виборах 2002 року він балотувався, але зняв свою кандидатуру на користь теперішнього мера. Завдяки цьому отримав посаду першого заступника. Не виключено, що на прийдешніх виборах він може повторити цю саму операцію, знявши свою кандидатуру на користь найімовірнішого переможця на крісло мера. Вірогідно, що не тільки для нього головним призом на мерських перегонах буде крісло не першої особи, а когось із чільних посадових осіб мерії.

У міській раді припускають, що на виборах мера буде висунуто 7-8 кандидатів. Серед них 5 представників буде від партій, та 2-3 самовисуванці. Попередні результати будуть відомі після проведення анкетування серед чернівчан для визначення головного претендента на крісло мера. Особливу увагу слід звернути на те, що чернівчанам потрібна нова команда „енергійних патріотів міста”, які будуть мати бажання і здібності для того, щоб вивести місто з існуючої „кризи”. Втрутитись у боротьбу між М. Федоруком і В. Чинушем зможе лише кандидат від Києва, з умовою, що його підтримає значна політична сила.

 


КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram