Санкції: чи зворушить Америку істерика німців?

Після того, як американський президент Дональд Трамп підписав закон про антиросійські санкції, у деяких країнах Європи почалась істерика. Найбурхливіше на закон про санкції відреагували німецькі урядовці, які, вочевидь, попри все хочуть торгувати із Росією і надалі. Так, міністр закордонних справ Німеччини Габріель Зігмар назвав санкції, схвалені Сенатом США, протиправними, а також звинуватив у цьому Вашингтон, а міністр фінансів в німецькому уряді Бріґітте Цюпріс пішла ще далі. Вона навіть пригрозила Сполученим Штатам Америки санкціями у відповідь та додала, що нові обмеження США порушують міжнародне право.

З огляду на те, що Німеччина бере участь у Мінському процесі, такі «па» її очільників Україну мали б щонайменше настрожувати.

Що ж для Росії та Німеччини означають нові антиросійські санкції, які підписав президент Трамп? Про це «Вголос» запитав у голови Комітету економістів України Андрія Новака, директора Українського інституту майбутнього Юрія Романенка та політичного аналітика Олександра Аронця.

Як ці санкції США вдарять по Росії і як це позначиться на Україні?

Юрій Романенко:

Санкції дійсно вдарять по економіці Російської Федерації, оскільки їх суть полягає у тому, що вони створюють умови, за яких Росія не може модернізовувати свій газотранспортний комплекс. Росіяни не зможуть збільшувати видобуток нафтогазопродуктів,  відповідно, вони продаватимуть менше природного газу і менше зароблятимуть. Ці санкції – це стратегічний крок США. Я думаю, що до 2020 року за допомогою національних фондів Росія зможе покривати втрати від санкцій, але далі уже почнеться суттєвий занепад.

Ці санкції змусять Росію все більше перетворюватись на ізольовану фортецю та економити на армії. Навіть без цих санкцій, якщо ми подивимось на результати минулого року, росіяни різко скоротили видатки (а це від 3,5 % до 2,7% затрат на армію). Це говорить про те, що навіть на таку важливу для Росії галузь у них немає коштів. У Росії фактично провалена система модернізації армії.

Тобто ці антиросійські санкції для України є великим позитивом, хоча для їх прийняття наша влада нічого не зробила. Це наслідок прорахунків Путіна та його політики стосовно США. Політика Кремля сильно розізлила американців. Приємно, що Росія не припиняє дратувати США і від цього Україну очікує ще більша вигода.

Андрій Новак:

Це дуже жорсткі та довготривалі американські санкції, які в найближчій перспективі ніхто не може відмінити, навіть сам Дональд Трамп. Після підписання президентом США цього пакету санкцій Росію чекає економічне падіння: це буде падіння курсу рубля, зрив фондового ринку Росії. Це фактично повна фінансова блокада російських державних підприємств, вони не зможуть брати кредити у іноземних банках. Ці санкції наближають фінансовий дефолт Росії. Запаси двох резервних фондів Росії вичерпуються. Тобто, це в дуже короткій перспективі наближає економічний крах Російської Федерації.

Все залежатиме від подальшої девальвації російського рубля. Я думаю, що його падіння розпочнеться вже за два тижні.

Чому деякі країни ЄС, зокрема Німеччина, висловились проти цих санкцій?

Андрій Новак:

У Німеччини з Росією досить об'ємні економічні стосунки. Німеччина у досить великих обсягах продає свою промислову продукцію на російський ринок. А це обладнання, техніка, автомобілі. Так, у 2016 році товарооборот Німеччини та Росії склав 40 млрд доларів. І це він ще на 11,6% зменшився у порівнянні з 2015 роком. Експорт Росії в Німеччину становить понад 21 млрд доларів, зменшившись на 16,15 % у порівнянні з 2015 роком. Імпорт в Росію з Німеччини склав понад 19 млрд доларів, зменшившись у порівнянні з 2015 роком на 5%. Росія знаходиться в другій десятці країн, які мають торгові стосунки з Німеччиною. А Німеччина – це друга країна по імпорту в Росію. Окрім того, через Німеччину та її газотранспортну систему йдуть поставки російського газу до Європи. Хоча варто визнати: для Німеччини розрив цих економічних стосунків –  це не критично.

Описание: Screenshot_4.jpg

Що найчастіше у Росію ввозять з Німеччини

Юрій Романенко:

Додам, що 300 тисяч німців зайняті тим, що виконують економічні контракти, пов'язані із російським ринком. А тому, враховуючи, що Німеччина прагне перетворитись у найпотужніший газовий хаб Європи і проект «Північного потоку» та «Північного потоку-2» цьому сприяють, то санкції США й справді б'ють по інтересах Німеччини. Через те у них істерика.

Адже ці санкції мають на меті скороти залежність Європи від Росії шляхом заходу на європейський ринок американських компаній, які можуть поставляти скраплений газ. Тобто це економічна боротьба. І Німеччина, яка достатньо сильно зав'язана на російську економіку, намагається нівелювати ці санкції, щоб це не нашкодило її економіці. І, очевидно, що у цій ситуації Україна не цікавить Німеччину.

Олександр Аронець:

Насправді давно відомо, що ЄС, зокрема Німеччина, є основними торгівельними партнерами Росії. Після анексії Криму та після поверхневих санкцій з боку ЄС, торгівля тієї ж Німеччини з Росією не припинялась. Відома історія з «Сіменс» це лише підтверджує. Більше того, по деяких напрямках економічні інтереси Німеччини у Росії поглиблюються. Зокрема, кілька місяців тому німецький автогігант «Даймлер» уклав контракт на 300 млн євро на будівництво заводу з виробництва автомобілів «Мерседес». Чи той же «Північний потік», який співфінансується ЄС...

Чи можуть німецькі компанії не виконувати санкції США? За це буде якась відповідальність?

Юрій Романенко:

Якщо німецькі компанії не будуть виконувати американські санкції, то можуть одержати за це суттєві штрафи. У США уже був інцидент із «Deutsche Bank» та його махінаціями російськими акціями. Тоді цей банк «влетів» на 425 мільйонів доларів штрафу. А тому ніхто не захоче цього повторити. Окрім того, у цьому законі є механізми, які дозволяють Німеччині досягнути компромісу із США щодо санкцій. Але в цілому США отримали потужний механізм впливу на Європу. І всі ці бізнесмени - французькі, італійські, якщо збережуть стосунки з Росією, втратять можливість працювати зі США.

Є і великі компанії, які торгують з усім світом. От «Сіменс» має представництва у багатьох країнах світу, втрата російського ринку для неї буде суттєва, але не критична. Такі компанії будуть виконувати санкції. А ті, які орієнтуються суто на російський ринок, – для них це втрати на десятки мільярдів доларів. Така ситуація – це дуже серйозне випробовування для трансатлантичного світу. Адже Штати більше не можуть спокійно реагувати на дії Росії, спрямовані на розкол співробітництва між США та Європою, порушення РФ кордонів сусідніх держав. Американці розуміють, що, не реагуючи на це, вони порушують довіру до себе з боку союзників. І до того ж, у США є свої економічні інтереси в Європі.

Німеччина обіцяє ввести санкції проти компаній США. Вони це зроблять? Який вигляд матимуть ці санкції?

Андрій Новак:

На мою думку, ніяких санкцій з боку Німеччини проти США не буде. А ці заяви можна сприймати лише як окрему думку деяких німецьких політиків і не більше. Адже є єдина позиція Європейського союзу щодо політичної підтримки санкцій, які запровадили Сполучені штати Америки. Окрім того, ЄС заявив про готовність посилити санкції проти РФ.

Юрій Романенко:

Насправді німці точно так само, як США, зможуть прийняти якісь закони, які обмежуватимуть можливості американських компаній вести активну економічну  діяльність на європейському ринку

Які висновки можна зробити в Україні з приводу нинішніх німецько-російських взаємин?

Олександр Аронець:

Коли США вирішили ввести більш дієві економічні санкції для підтримки України, у Європі одразу заговорили, що для них це принесе шкоду. Але ще більше мене здивували публічні маніпуляційні заяви лідерів ЄС про те, що нові санкції, виявляється, можуть нашкодити і Україні! І що у ЄС можуть ввести контрсанкції проти США!

У такому випадку українській владі варто засумніватись у дієвості  нормандського формату перемовин. Адже той же Держсекретар США Тіллерсон вже прямо натякає, що можна було б змінити і «Мінські угоди», як недієві, і формат перемовин. Позиція Німеччини і ЄС щодо антиросійських санкцій показує, що, на мій погляд, нам треба вимагати у наших гарантів по Будапештському меморандумі, зокрема США та Велику Британію, включитись у переговорний процес саме в будапештському форматі. І це єдиний формат, який дипломатично може вплинути на спроби Путіна дестабілізувати ситуацію в Україні.

Ситуація із санкціями показала гниле нутро європейського політичного бомонду, який вже навіть на словах не підтримує Україну, а піклується про свої бізнесові інтереси.

Україні в цій історії не можна стояти осторонь, адже «Мінський формат» приречений, оскільки наші нібито адвокати з ЄС відверто грають на стороні Путіна. Через це війна в Україні може тривати вічно.

Марія Бойко, «Вголос»

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 31 +

КОМЕНТУВАТИ

 • На Гудзоні5 серпня 2017 18:56 Відповісти IP:  212.21.66.--- Більше санкції російському Мордору - менше проблем наступним поколінням нормальних людей.
 • Дзюник5 серпня 2017 18:09 Відповісти IP:  89.105.248.--- Комуністи колись ділили людство не на національності,а на класи...Так по пам"яті - клас селянства,клас робітників,клас експлуататорів - буржуїв...і так далі...Колись я то досить скептично сприймав,але тепер,читаючи коментарі і судження різмаїтих ідіотів про санкціі,їх провадження і наслідки думаю,що не так вже ті комуїсти були і неправі...Російським можновладцям чхати на санкціі,вони як жерли в три горла ікру так і будуть...Наші рабіновічі-ляшки-гройси і іже теж не спухнуть з голоду у своїх маєтках...Просто дивно дивитись,як наш лемко,купивши на останні гривні бульби на базарі страшенно тішиться з тих санкцій,і як останній придур цілком щиро радіє і зі всіма тією радістю сі ділит...
 • Франц Йосиф5 серпня 2017 18:38 Відповісти IP:  46.101.139.--- Санкції зменшують кількість снарядів і куль в російських окупантів. Набагато радісніше купувати картоплю на неостанні гроші, знаючи зменшення шанстів твого сина загинути в "АТО" як і зменшення шансів прийти рускому міру циган далі Донбасу і Криму.
  Ви на чиїй стороні?
 • Дзюник5 серпня 2017 19:18 Відповісти IP:  89.105.248.--- Відповідаю...Те,що санкціі зменшують кількість куль і снарядів - міф і небезпечна брехня...Навіть коли в Росіі у казні залишиться один мільярд - вона купить за нього бомбу,а не хліб...Ну так вона влаштована...І на чиїй я стороні?Хочеться бути на стороні здорового глузду...
 • Добрий Українець5 серпня 2017 16:21 Відповісти IP:  51.15.134.--- Нікуди ніхто не дінеться від запровадження санкцій і війни з Росією.. Закривати очі на дич російську і її імперські замашки Орди не зможе ніхто ні в ЄС ні в США. Надто все очевидно з агресією росіян повсюди від інтернета до футбольних матчів в Англії.
 • Галичанин6 серпня 2017 13:02 Відповісти IP:  109.248.198.--- йди до свого гітлера, гидото...той теж воював з Росією...
 • Турбіна4 серпня 2017 23:35 Відповісти IP:  192.42.116.--- Росія страждає за тим, що діаманти у сховища лягають дрібні. Проте Україна страждає, що пшона у зупі мешканців замало. Кожному своє. Занадто мрійливі укропітеки мастурбують себе сподіванням, що ось-ось, післязавтра по обіді, Московщина впаде й розвалиться. Але ж попри те згорнеться у н[***]тя соборна Ненька. Як тільки з зогнилої української ГТС перестане краплити струмок газових доларів.
 • Добрий Українець5 серпня 2017 16:19 Відповісти IP:  51.15.134.--- Може тобі просто грошей за тролення не заплатять? Страждай далі раб московський.
 • АТОж5 серпня 2017 16:15 Відповісти IP:  185.114.137.--- Так! кривава майданута гидота вбила журналістів Бузіну та Шеремета! Знущалися з Коцаби та Бердник., тепер мордують Муравицького та Гужву.Про це Коцаба доповів в Раді Європи. Європа обурена свавіллям київскої хунті. Тепер хунта готує різанину правовславних. Смерть каструлеголовому фашизмові!
 • Добрий Українець5 серпня 2017 16:23 Відповісти IP:  51.15.134.--- Збирай пляшик "АТОж" "Руслан Коцаба" і ... - безіменний нікчемний троль, собака яку всі женуть. Нах пішло, сміттєве.
 • Руслан Коцаба6 серпня 2017 12:29 IP:  109.248.198.--- хто майдаУнуватий, там не Янек винуватий...хто каструлеголоватий там не Путін винуватий...Так не вата ж винувата, що готові вже в АТО на каструлеголоватих міцні цинкові пальто...
 • Харків5 серпня 2017 00:48 Відповісти IP:  109.87.11.--- Не знаю як там істерика німців.. а істерика москалоти вже тут у коментарях.
 • Галичанин6 серпня 2017 13:04 Відповісти IP:  109.248.198.--- не вся ще майданута мразь в грунти Донбасу уляглась
 • Харків6 серпня 2017 20:29 IP:  109.87.11.--- Цікавий ФАКТ.
  Мій простий запис факту істерики москалоти у коментарях.
  Ще БІЛЬШЕ її тут ПОСИЛИВ.
  Привіт, "Галичанину" з IP адресою: міста Апатіти, Мурманської області, Дегенеративної держави РФ (роздутих фекалій).
 • Гость5 серпня 2017 06:19 Відповісти IP:  91.185.88.--- 04.08.2017
  «Газотранспортная система (ГТС) Украины находится в критическом положении, что грозит срыву отопительного сезона и несет риски национальной безопасности», — заявили глава «Корпуса защитников Революции Достоинства» Андрей Бойчук, вице-президент — главный инженер ОАО «Укртрансгаз» Игорь Бурак и председатель профсоюза работников аппарата управления ПАО «Укртрансгаз» Виктор Гончаров.
  ----------
  Об этом пишет на свое странице в соцсети «Корпус защитников Революции Достоинства».
  Как сообщил Бойчук, план по техническому обслуживанию и ремонту ГТС по состоянию на 1-е июля 2017 выполнен лишь на 23%. «Прошлый отопительный сезон мы оказались в критическом положении. Ибо «Нефтегаз «, вопреки поручению правительства, не закупил своевременно дешевый газ летом — очевидно имея свои сделки с финансами, после чего начал поздно закупать уже дорогой газ, которого едва хватило. Сейчас из-за не запуск необходимых ремонтных и других технологических работ ситуация зимой может быть еще более критической. Если ничего не изменить — Украина не сможет пройти зиму без аварийных отключений. Создается впечатление, что руководство НАК «Нефтегаз Украины» сознательно ставит под угрозу нормальное функционирование ГТС, тем самым угрожая национальной безопасности государства «, — сказал А. Бойчук.
  -----------
  И. Бурак отметил, что в правление НАК «Нефтегаз Украины» было направлено обращение с призывами исправить ситуацию, однако там все замечания проигнорировали. Зато после того как главный инженер проинформировал о неудовлетворительном состоянии производственных программ на заседании СНБО, руководство компании решило уволить Бурака.
  -----
  И кто истерит?
 • Харків6 серпня 2017 20:33 IP:  109.87.11.--- Не володію в'язью дегенератів.
  Тому читати це не буду.
  Переклади людською, зрозумілою мовою.
  Або йди собі далі куди йшла - в дупу.
 • Добрий Українець5 серпня 2017 16:27 IP:  51.15.134.--- Йой біда...
  Йшла б ти звісди.
 • Дзюник4 серпня 2017 18:08 Відповісти IP:  93.178.243.--- Ось читаю в російських масмедіа,що Саакашвілі прибув сьогодні в Польшу...На якусь імпрезу,якась там річниця...Жодних згадок і повідомлень в українських засобах інформаціі про це нема...Тільки пишуть всяку фігню,як оце та,під якою пишу коментар...І ще згадують про якийсь закон,який от-от подала Геращенко про кримінальну відповідальність за нелегальний перетин кордону...Це,мабуть,щоб зразу посадити того Саакашвілі...Оце така у нас свобода слова,свобода преси...
 • xbnfx4 серпня 2017 20:21 Відповісти IP:  37.55.206.--- Йди Дзюню, читати ресурси свого годувальника. Троль Садового!
 • ЛЕВ4 серпня 2017 19:05 Відповісти IP:  188.230.60.--- А ти читай українські, а не тільки cepи на них. Все написано про Саакашвілі.
 • АТОж5 серпня 2017 14:58 Відповісти IP:  185.114.137.--- навіщо ви претесь до Польші та Росії, а до сееб тягнете грузинів?
 • Добрий Українець5 серпня 2017 16:19 IP:  51.15.134.--- Не прись до нас на сайт, урод.
 • віталій 4 серпня 2017 14:18 Відповісти IP:  37.229.115.--- европа дійсно мае нас украинців в одному місці.наші воякі вмирають за що.за европу.а нам треба самостійну державу а не [***]асів европеидних.слава украині
 • АТОж5 серпня 2017 14:58 Відповісти IP:  185.114.137.--- й це за слуговано.
 • Добрий Українець5 серпня 2017 16:26 Відповісти IP:  51.15.134.--- Заслужено тих здохнеш як Чечетов, Бузина, Мотрола, Гіві, син Януковича і Бережна. Всім вам дорога вмерти вороги українців. Не думайте щ овас балакунів мене і що лише дурним донбасянам і москалям-отпускнікам, обманутим вами, умирати.
 • Руслан Коцаба6 серпня 2017 12:31 IP:  109.248.198.--- Так саме ж ви, каструлегололва гидНото, вбили й Шеремета ?
 • Гость5 серпня 2017 06:43 Відповісти IP:  91.185.88.--- У России общая граница с европейскими государствами:
  Норвегия - 219,1 км
  Финляндия - 1325,8 км
  Эстония - 466,8 км
  Латвия - 270,5 км
  Литва - 288,4 км
  Польша - 236,3 км
  --------
  Расскажи, как убиваешь жителей Донбасса, защищая от Россию Европу?
  Бий своiх, щоб чужI боялись?
 • Богдан5 серпня 2017 17:47 Відповісти IP:  77.123.170.--- Су.ко, всі ваші перелічені сусіди переживають за свою безпеку. Ото сусіда маємо! От ти скажімо, якого милого пасешся на українських сайтах??? Відповідай, су.ко!!!!
 • Галичанин6 серпня 2017 13:06 IP:  109.248.198.--- хто каструлеголоватий, там не Путін винуватий
 • Добрий Українець5 серпня 2017 16:28 Відповісти IP:  51.15.134.--- Іди нах дура. Хто захопив Крим? Чия зброя в РФ і хто керує? Зрадники, які убивають українців - не свої. Вибити їх всіх назад на Урал. І ти вали назад в свою Росію.
 • АТОж7 серпня 2017 15:00 IP:  185.114.137.--- йди до свого Гітлреа,гидото...той теж з Євроьпой поднував тай Москву брав, тай до Урала доходив

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://pix.my/Yo8xxrhttp://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm