Три останні надії

Олімпіада в Сочі, яка, до слова, уже багатьом запам’яталася з різними негативними відтінками, набирає своїх обертів.

Мабуть, доволі прогнозовано уся увага українських шанувальників спорту прикута до найпопулярнішого зимового виду спорту – біатлону. І це й не дивно, адже саме у ньому єдину поки що медаль для нашої команди здобула Віта Семеренко (на фото).

Звісно, зважаючи на розвиток зимових видів спорту в Україні, їхнє фінансування та умови підготовки спортсменів, а також інших факторів, це уже, без сумніву, успіх. Утім, не можна сказати, що ми на неї не сподівалися. Більше того, ми сподіваємося на хоча б ще один п’єдестал у біатлоні і щиро цього бажаємо нашим спортсменам.

Чоловіки в російському Сочі наразі нічим особливим не тішать. Україна немає своїх Бйорндаленів та Фуркадів, а відтак на медалі тут сподіватися, мабуть, зась. Не буде наших чоловіків у мас-старті у неділю. Як це не прикро, але навіть Сергію Семенову, попри більш-менш успішну гонку учора (9-те місце), не вдалося потрапити у топ-30. Семенов опинився найвище з українців, але, на жаль, першим під рискою, і на цю гонку буде резервним біатлоністом. Сподіватися на чоловічу естафету можна, однак, аби наша команда приємно здивувала усіх, потрібно аби зійшлася не одна зірка не небі. Мабуть, більше надій в українських вболівальників буде у змішаній естафеті. Завдяки хорошій жіночій команді тренерському штабу нашої збірної можна виставити оптимальний склад, який спробує стрибнути вище голови та своїх суперників.

Українська збірна завоювала бронзу у єдиній «змішці» у цьому сезоні в Остерсунді (не без допомоги Мартена Фуркада, але це вже інша історія). Фаворити тут чехи, які очікувано на змішану естафету виставлять максимально бойовий склад, оскільки на класичні не вистачає рівних четвірок ні у чоловіків, ні у жінок. Традиційні збірні-лідери: росіяни (особливо після позитивного допінг-тесту Старих і хвороби Вілухіної), норвежці та німці у Сочі показують відверто низькі результати. А збірній Франції одного Фуркада (чи навіть двох) для медалі може не вистачити.

Що стосується збірної України, будь-яка двійка з основного складу українок здатна показати хороші результати (на Кубку світу перші два етапи бігли Олена Підгрушна та Валя Семеренко), з чоловіками також не все погано: Сергій Семенов продемонстрував хороший хід і непогану стрільбу в індивідуальній гонці, а Андрій Дериземля, якраз і є спеціалістом по спринтерських дистанціях.

Після сьогоднішньої індивідуальності гонки на 15 км значно перспективніші шанси у наших дівчат. Якщо підсумувати час Валі та Віти Семеренко (19 та 29 місце), а також Олени Підгрушної (8 місце) та Юлії Джими (7 місце) і проаналізувати виступи спортсменок з інших країн, наша збірна однозначно опинилися б в призах. Звісно, якщо б таку статистику вели… Результати наших дівчат у Сочі не в один голос заставляють говорити, що надії на жіночу естафету потрібно покладати величезні. Саме стабільність нашого квартету і повинна стати головним козирем у цьому виді програми. Біжать дівчата непогано, от би ще стрільба була ідеальною…

Лідери загального заліку естафет німкені, норвежки та росіянки на цій Олімпіаді не вражають зовсім. Їх результати у Сочі дещо ставлять під сумнів здобутки цих спортсменок на різних етапах Кубків світу перед Олімпіадою. І хотілося б вірити у те, щоб ці слова були підтверджені результатами жіночої естафети.

Триматимемо кулаки за наших спортсменок і у мас-старті, куди, до речі, пробилися усі. До слова, Україна буде єдиною збірної, де за бортом цього виду програми не опинився ніхто. Тут дівчатам побажаємо не бігти по снігу, а летіти по ньому. І найголовніше, мабуть, це стрільба. Якщо відверто, то розраховувати на медалі можна тоді, коли стрільба буде ідеальною. В інших випадках треба летіти по снігу як уже дворазова олімпійська чемпіонка білоруска Дарія Домрачова. Що таке ідеальна стрільба у вищезгаданій індивідуальній гонці довели білоруска Надія Скардіно та швейцарка Селіна Гаспарін. А що таке провал на вогневому рубежі, сьогодні продемонструвала наша поки що єдина медаліста у Сочі Віта Семеренко. Три промахи на вогневому рубежі відправили титуловану спортсменку аж у третій десяток. А при ідеальній стрільбі Віта точно б опинилася у топ-10. 

Завтра на Олімпіаді в Сочі шанувальники біатлону відпочивають, у неділю дивимося чоловічий мас-старт без українців, а з понеділка очікуємо приємних нових з Сочі. Якщо їх більше не буде з біатлонної траси, то не буде, мабуть, ніде…

Богдан Пастернак, Уляна Куйдич

Фото: Isport.ua

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram