Україні та Грузії «доведеться почекати» на НАТО

Один із ймовірних кандидатів на посаду генсека НАТО, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в інтерв’ю газеті «Дейлі Телеграф» досить стримано і помірковано висловлюється стосовно перспективи приєднання України до НАТО.

Один із ймовірних кандидатів на посаду генсека НАТО, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в інтерв’ю газеті «Дейлі Телеграф» досить стримано і помірковано висловлюється стосовно перспективи приєднання України до НАТО.

На думку Р. Сікорського прийняття Києва і Тбілісі до Альянсу «є досить далекою перспективою», бо на сучасному етапі в НАТО немає волі до розширення на Україну і Грузію.

Говорячи про причини такого підходу до розширення блоку, глава польського МЗС наголосив на «втомленості» і НАТО, і ЄС попереднім розширенням, а також на додатковій складності розширення у фазі рецесії.

Замість надання «Плану дій щодо членства» (ПДЧ) , Р. Сікорський бачить «волю до заохочення» України і Грузії «до самостійних реформ» спрямованих на досягнення відповідності натовським стандартам. Водночас польський міністр підкреслив, що стосовно цих країн НАТО «повинно утримати консенсус, якого було досягнуто у на саміті в Бухаресті» та «вірогідну перспективу членства».

На вчорашній прес-конференції у Брюсселі Радослав Сікорський черговий раз заперечив своє кандидування на посаду генсека НАТО. В той же час, керівник польського зовнішньополітичного відомства зауважив, що «Після 10 років членства ми (країни Центрально-Східної Європи – автор) вже не є новими членами, ми є просто членами» Північноатлантичного альянсу, тому надійшов час для того, щоб серйозно розглядати кандидатуру представника країн Центрально-Східної Європи на посаду керівника альянсу. Обрання генеральним секретарем НАТО представника однієї з цих країн було б позитивним з точки зору політичної рівноваги в альянсі –т вважає Р. Сікорський: «Це був би важливий сигнал про серйозний підхід до інтересів безпеки й нашого регіону».


Нагадаємо, що процедура вибору Генерального Секретаря НАТО є неформальною й зводиться до проведення неформальних і дипломатичних консультацій (як правило двосторонніх) на найвищому рівні між країнами-учасницями альянсу. Рішення оголошується щойно після досягнення консенсусу стосовно кандидатури нового керівника альянсу.

 


КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram