Як конатиме Росія

У такому вигляді як сьогодні, Росія довго існувати не зможе. Цю країну чекає або розпад, або переформатування. Про це сьогодні твердять не лише відомі українські та західні експерти, а й притомні російські аналітики. Відтак «Вголос» вирішив поміркувати, що ж може статись із нашим північно-східним сусідом у кількарічній перспективі.

«Мені перспектива розвалу Російської Федерації зовсім не здається фантастичною. Насмілюся висловити таку точку зору, яка, мабуть, не буде популярною у більшості громадян Росії, але й трагічною вона мені теж не видається», - заявив нещодавно у коментарі українським журналістам головний редактор російського «Щоденного журналу»,  співзасновник Об'єднаного громадянського фронту, один з лідерів руху «Солідарність» Олександр Риклін.

Він вважає, що коли нинішній тренд зберігатиметься й надалі, російська держава на наших очах буде продовжувати руйнуватися разом з економікою. Цікаво, що руйнування РФ, на думку Рикліна, найімовірніше, почнеться з південних регіонів – мовляв, це виглядає більш актуально, навіть у порівнянні з Далеким Сходом.

«Якщо припустити, що такий сценарій в принципі реалістичний, то локомотивом цього процесу стануть не тільки економічні проблеми. Якщо влада в Москві почне «схлопуватися», якщо тут почнуть відбуватися якісь події, суто економічні причини не будуть найважливішими в цьому процесі. Тут пріоритет за політичною ситуацією, а також за тим, як буде розвиватися ситуація в Москві», - переконаний опозиціонер.

Найменш реалістичні сценарії

Російська історія свідчить, що зубожіння і навіть нестерпні умови життя не призводять до невдоволення, яке б переросло у справжній економічний бунт масс. Люмпен-пролетаріат, який становить основу населення Росії, не готовий ламати «підвалини» заради ковбаси. «Більше того, приклад донецько-луганських люмпенів, подібних за пострадянською ідентичністю до російських, показує, що багата й сита Європа викликає відразу своєю чужерідністю. Цей сценарій відмітаємо як неможливий», - вважає громадський діяч, співзасновник Центру стратегій ГОШ (Громадський оперативний штаб) Валерій Пекар.

Так само, на його думку, немає сенсу розглядати й інший сценарій, характерний для європейських країн, але геть неможливий у Росії – економічну революцію середнього класу. Бо і сам цей клас слабкий та не чисельний, і решта населення його не підтримає.

Нереальною виглядає й олігархічна революція: лави олігархів Путін зачистив досить ефективно, вони залежні, не мають власних медіа та парламентських фракцій. Та й чистих бізнесменів у Росії практично немає – здебільшого державні топ-менеджери, яким дозволили «порулити» і трохи підзаробити.

У країні з великою кількістю силовиків та армійців військовий переворот (хунта) може стати реальністю. Але не у випадку Росії: армійські офіцери тут не є замкнутою кастою, не користуються повагою суспільства і пригнічені злиднями, та й спецслужби їх серйозно збалансовують. Тож чин декабристів у ХХІ ст. повторити просто немає кому.

Сценарії з високою вірогідностю

Аби втриматись біля стерна, путінська верхівка може вдатись до ескалації військових дій. Об’єктом може бути як Україна (пряме вторгнення), так і країни Балтії, Білорусь або Польща. Такий сценарій призведе до величезних жертв як в цих країнах, так і в самій Росії, де також може розпочатись ланцюгова реакція у вигляді перевороту чи відокремлення низки регіонів. Зрештою, Захід (США, НАТО) в цьому випадку може завдати удару по інфраструктурі РФ, що за певних умов може перерости у третю світову війну (про її вірогідність раніше писав «Вголос»).

Зважаючи на потяг росіян до усього гібридного, більш вірогідним є варіант «перемикання уваги». Наприклад, на велику війну в Азії. На думку Валерія Пекара, під ударом можуть опинитись, насамперед, Казахстан і Азербайджан. «Якщо Росія вийде з України в обмін на казахські багатства, Захід буде задоволений, зніме санкції і не заступиться за режим Назарбаєва (особливо якщо умови роботи західних компаній буде обіцяно не міняти). Так що збереження нинішнього кремлівського режиму через зміну фокуса цілком можливе», - вважає експерт.

А от вторгнення Китаю на Далекий Схід у цьому контексті виглядає малоймовірним. Китайці вміють чекати, і не виключено, що російські природні багатства самі припливуть їм до рук. При чому, не без допомоги місцевих еліт – про це трохи нижче.

Натомість можливе й зміщення фокуса із зовнішніх ворогів на внутрішніх – прикладів цьому російська історія знає чимало. «П’ятою колоною» традиційно можуть призначити євреїв та інтелігенцію. Враховуючи ріст квазінаціоналістичних настроїв у Росії та кероване розкручування ностальгії за «сильною рукою», надзвичайно високою є ймовірність появи «чорносотенців», репресій, погромів і ГУЛАГів.

При такому розвитку подій вирішується й проблема загонів озброєних бойовиків, казаків та інших відставних «моторол», які зараз воюють на Донбасі за скрєпи «руського міра» - їх енергію та навички просто переключать на інших ворогів. Щоправда, ситуацію може ускладнити поява серед них нового лідера та оновленої шовіністичної ідеології, зерна якої найкраще проростають на подібному ґрунті. В умовах жорсткої економічної кризи та при наявності зброї і людей, які уміють її застосовувати, частина Росії може перетворитись на Сомалі. І животітиме воно, на жаль, поруч з Україною. З усіма відповідними наслідками.

«Хороша» новина полягає в тому, що «сомалійський» варіант можливий лише за умови серйозного ослаблення влади Кремля. А Путін фактично скасував федеративність і вибудував у своїй країні жорстко централізовану вертикаль. Росія зараз нагадує ханство, в якому місцеві князі отримали ліцензію на управління від головного хана в Кремлі. І за те, що вони забезпечили голоси за Путіна, губернатори отримали частку доходів від нафти та право розпоряджатись владою на власний розсуд.

Але колись це спонсорство закінчиться (наприклад, суттєво обвалиться нафта), регіональні барони вийдуть з-під контролю, і тоді ми станемо свідками нового параду суверенітетів. Кандидатів для цього більш ніж достатньо: це Чечня (Кадиров виглядає радше капером, піратом на службі у короля, ніж вірним васалом, і отримує за свою лояльність величезні гроші), це Татарстан (який майже вийшов зі складу РФ ще за Єльцина), це Башкортостан, Карелія, Сибір та Далекий Схід. От це буде іронія долі – сепаратизм, який Кремль так збурював в Україні, обернеться проти нього ж самого!

Больові точки – технології, техніка і нафта

Російська інфраструктура – одне з її найбільш вразливих місць. Зарубіжне програмне забезпечення, імпортне устаткування і системи управління (нафто- і газопроводи, залізниця і авіація, АЕС та мобільні оператори) – при великому бажанні Захід усе це може вивести з ладу, організувавши в РФ такий собі інфраструктурний колапс довільного ступеня.

Про систему SWIFT чи участь у карткових системах (Visa та MasterCard) російський банківський сектор та його постійні клієнти також в курсі. Наразі вони ще функціонують в РФ, але коли справа дійде до справжніх санкцій, ізоляція країни від решти світу може стати повною.

Окрім цих переважно електронних «штучок» є ще момент зношеності техніки. Більшість надбань Радянського Союзу підходять до межі своїх можливостей, тому все частішими стають техногенні катастрофи. Паралельно падає і якість людського капіталу, який стає нездатним утримувати в порядку складні системи. Тож ланцюжок з кількох крупних аварій (на кшталт затоплень Саяно-Шушенської ГЕС та повені на Кубані, аварій на АЕС та крупних військових підприємствах, вибухів на газопроводах та руйнування мостів) здатний повністю розбалансувати державу, вивести з ладу енергетичну систему та зрештою зруйнувати цілісність країни.

Накатаною історичною дорогою

Як свідчить історичний досвід, для Росії майже звиклою є практика зміни влади шляхом двірцевого перевороту. У наближеної до трону купки людей найчастіше спрацьовує інстинкт самозбереження. Далі відбувається запекла боротьба між «наближеними до тіла» (біля царя завше є кілька конкуруючих угруповань, зараз основні – це армія та спецслужби, олігархи занадто кишенькові та залежні).

Результатом може стати поява правителя, прийнятного для Заходу – без зовнішньої агресивності, але здатного контролювати внутрішні сили в РФ та ядерну зброю. Путіна, швидше за все, просто вб’ють (шлях у Гаагу бажаний, але занадто небезпечний для усієї російської верхівки – він забагато знає). А в Кремлі може з’явитись група іноземних  (найвірогідніше – європейських) радників, прогнозує Валерій Пекар.

Якщо при цьому Україні повернуть окуповані території, санкції з Росії знімуть, а її промисловий потенціал та внутрішній ринок почнуть рекультивувати за допомогою іноземних інвестицій – для світової економіки аудиторія у 140 млн. людей усе ще виглядає надто ласим шматком.

Усе це можливо лише за умови, що після двірцевого перевороту вдасться втримати централізовану владу. Однак відцентрові сили у Росії достатньо сильні, та й умовна монолітність федерації тримається, як ми вже зазначали, на фінансовому «клеї». Тож цілком можлива тотальна гризота за трон «всіх проти всіх».

У вир цього смерчу, або радше «чорної діри», може затягнути усіх: «Осмілілі олігархи, регіональні еліти, ісламісти, військові, вуличні нацисти, найманці з Донбасу, пасіонарії з Північного Кавказу тощо. Це буде вируючий казан громадянської війни, в якому Росія або перетвориться на антропологічну пустелю, або розвалиться на безліч шматків, або народить нового монстра типу радянської влади чи Ісламської держави Іраку і Леванту. У такому випадку стіна і рів з крокодилами сусідам не допоможуть», - передбачає Пекар.

Отже, насправді єдиний позитивний сценарій – це успішний прозахідний двірцевий переворот, з метою «посадити ведмедя на ланцюг, вирвавши йому зуби та кігті». Але й він має ризики, оскільки у Росії немає нових сил, підготовлених до взяття на себе відповідальності за країну. А зазомбована маса населення насправді готова до тиранії та російського імперіалізму.

Нафтовий зашморг

Окрім теоретичних припущень, ряд фахівців моделюють сценарії, максимально наближені до реальності. Один з них пов’язаний із цілковитою залежністю Росії від експорту енергоносіїв (федеральний бюджет на 70% наповнюється за рахунок «сировинних» грошей, а 90% російського експорту становить саме сировина - нафта, газ, метали, ліс).

Керівник економічної програми фонду Карнегі Андрій Мовчан бачить чотири основних сценарії щодо нафти і Росії.

Відповідно до першого сценарію, ціна на нафту на ринку виростає до $90-100 за барель, і ця малоймовірна подія штовхає економіку Росії вгору, ситуація консервується надовго (10-15 років або й більше).

Другий, значно реалістичніший  сценарій передбачає, що ціна на нафту не змінюється або знижується. При такому розвитку подій Росія, за 4-5 років розгубивши резерви і дійшовши до межі стагфляційної катастрофи, змінює зовнішню політику і в пошуках капіталу розгортається обличчям до Заходу. «Оголошується «Перебудова-2». На тлі корінних політичних поступок (можливо, навіть пов'язаних з частковою або повною відмовою від ядерної зброї) Захід погоджується зняти санкції за умови укладення всеосяжного договору з Україною, що включає пункт «про території та кордон». Росія повертається до процесів початку 90-х», - прогнозує експерт.

Третій варіант, за версією Мовчана, полягає в тому, що при тих же умовах для нафти (не змінюється або дешевшає) РФ, за 4-5 років розгубивши резерви і дійшовши до межі стагфляційні катастрофи, змінює зовнішню політику і в пошуках капіталу розвертається в бік Китаю, стає фактично залежною державою в обмін на масштабні капіталовкладення і економічну допомогу. Китай бере на себе переговори з Заходом і Україною, досягає з ними взаємоприйнятних угод, санкції знімаються. Росія втрачає самостійність в політиці, у тому числі - внутрішній, хоча, можливо, зовнішній антураж незалежної держави збережеться.

При четвертому варіанті ціна на нафту також не змінюється або знижується, але Росія міняє внутрішню політику, йдучи на лівий поворот. У країні запроваджують заборону на експорт капіталу, націоналізуються залишки промисловості, торгівля, транспорт, вводиться контроль за цінами, розподіл житла тощо. Це дозволяє в рази знизити споживання і утримати залишки валютних надходжень, тим самим збалансувавши економіку, пожертвувавши добробутом громадян і створивши ситуацію загального дефіциту. Зовнішня політика не змінюється, санкції зберігаються.

Власний сценарій розвалу Росії запропонували експерти впливового видання «The Еconomist».

Якщо Путін піде і гроші вичерпаються, Чечня може стати першою, хто вийде зі складу РФ. Це буде мати величезний вплив на решту Північно-Кавказького регіону. Сусідній Дагестан – значно більший і складніший за Чечню – так само може від'єднатися. Конфлікт на Кавказі в поєднанні зі слабкістю центральної влади в Росії спровокує відокремлення й інших регіонів.

Татарстан, де проживає 2 млн мусульманських етнічних татар і 1,5 млн етнічних росіян, може оголосити себе окремим ханством, як це було в 15-му столітті. Він володіє сильними особистостями, різноманітний економікою, яка включає в себе власну нафтову компанію, і добре освічений правлячий клас. Можливо, будуть сформовані особливі відносини з Кримом, який за допомогою кримських татар, які претендують на свою історичну землю, теж оголосить себе незалежною державою.

Уральський регіон може формувати республіку, як це намагалися зробити у 1993 році, навколо Єкатеринбурга, четвертого за величиною міста Росії. А той, у свою чергу, може сформувати союз з Сибіром. Сам Сибір може відродити свою власну ідентичність, з центрами в містах Красноярську і Іркутську, а нафту і газ, як і інші багатства, продавати в Китай.

Китай більше цікавить не територіальна експансія, а економічна колонізація малонаселеного Сибіру і Далекого Сходу. Владивосток і Хабаровськ, два найбільших міста Далекого Сходу, вже зараз більш економічно інтегровані з Китаєм і Південною Кореєю, ніж з європейською частиною Росії.

США у цьому всьому найбільше бояться, що попри наявність командного центру в Москві, контролювати ракети, розкидані по території Росії, може бути важче, ніж це було після розпаду Радянського Союзу.

А найбільшою небезпекою експерти називають те, що Путін привів в рух сили, які процвітають на війні і шовінізмі. Вони не є силою імперіалістичної експансії Росії, їм не вистачає динамізму, ресурсів і бачення того, що імперія вимагає потенціалу. Це лише сили хаосу і дезорганізації. Східна Україна перетворилася в гніздо злочинців і здирників. Вони можуть поширювати не російську цивілізацію, а лише анархію.

Сценарій

Вірогідність (%)

 

Економічний бунт мас

2

 

Економічна революція середнього класу

2

 

Олігархічна революція

3

 

Нацистський переворот

5

 

Велика війна в Європі

5

 

Інфраструктурний колапс ззовні

5

 

Військовий переворот (хунта)

13

 

Національно-визвольні антиімперіалістичні війни

15

 

Велика війна в Азії

20

 

Зміна фокуса війни на внутрішній

45

 

Інфраструктурний колапс зсередини

50

 

Двірцевий переворот

52

 

"Чорна діра"

70

 

"Нафтовий зашморг"

85

 
     

 

Юрій Пелих, спеціально для «Вголосу»

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 115 +

КОМЕНТУВАТИ

 • ЛЕВ14 листопада 2016 23:20 Відповісти IP:  141.170.238.--- Трамп будет говорить с Россией с позиции силы. С таким утверждением выступил помощник Трампа, бывший мэр Нью-Йорка Рудольф Джулиани. Так ли это будет на самом деле покажет время, тем более, что президент-миллиардер на протяжении всей предвыборной компании лестно отзывался о Путине и обещал «поладить с Россией».
  Джулиане также заявил, что новые власти США не намерены отводить войска НАТО от границ с Россией. Более того, по его словам, новый глава Белого дома планирует довести военную мощь США до уровня времен Рональда Рейгана.
  В интервью CNN Джулиани рассказал о планах по взаимодействию новых властей США с режимом Кремля. На вопрос журналиста о возможных контактах предвыборного штаба Трампа с Москвой, Джулиани заверил, что за все последние три месяца, которые он провел в команде шефа, ему не приходилось замечать подобного.
  "Я ничего не знаю о контактах Трампа с правительством России... Я не видел ничего подобного", — заявил Джулиани.
  По его словам, администрация Трампа хотя и попытается сотрудничать с Москвой в сферах, где Обама потерпел неудачу, однако, будет использовать совершенно иной подход, основанный на военных возможностях Америки, которые в течение ближайшего времени планируется значительно нарастить.
  "Верно то, что Дональд Трамп действительно планирует сотрудничать с Россией по тем направлениям, где мы могли бы сотрудничать и где Хиллари Клинтон, Джон Керри и Барак Обама потерпели фиаско, — заявил Джулиани. — Однако имейте в виду, что он собирается делать это иначе.
  Вы забываете о его предвыборном обещании серьезно нарастить численность армии и прекратить политику невмешательства", — указал Джулиани, напомнив, что, в соответствии с оборонной программой Трампа, численность американской армии вырастет с 420 тысяч до 550 тысяч, число боевых кораблей — до 350, истребителей (не считая самолетов другого типа) — до 1200 единиц, численность морской пехоты — с 27 до 36 батальонов.
  По его словам, новый глава государства "будет иметь дело с Путиным от имени страны, которая не сокращает вооруженные силы, а наращивает их до уровня армии Рейгана".
  "Он сделает это для того, чтобы… иметь возможность вести переговоры с Москвой о мире с позиции силы, а не в ситуации, когда страна уменьшает численность армии", — утверждал Джулиане, намекая на сокращение финансирование вооруженных сил при Бараке Обаме.
  На вопрос журналиста о том, действительно ли Трамп собирается отвести войска НАТО от границы с агрессивной Россией, Джулиани ответил отрицательно.
  "Пресс-секретарь Путина заявил о том, что первое, что мог бы сделать Трамп — это добиться отвода войск НАТО от границ с Россией. Есть ли у Вас сведения об этом решении?", — спросил журналист.
  "Нет. Таких решений нет", — отрезал Джулиани, пояснив, что высказывания, которые сделал Дональд Трамп в ходе предвыборной кампании, означали иное, а именно: что странам Альянса, опасающимся русской агрессии, следует нарастить расходы на оборону до рекомендованной величины 2 процентов от ВВП.
  "Я думаю, что президент Трамп намеревается усилить возможности НАТО", — заключил советник нового главы Белого дома, напомнив о союзных действиях членов альянса в ходе агрессии против Ирака.
 • Gen15 листопада 2016 20:19 Відповісти IP:  77.123.179.--- Шарік ти балбес. От ти написав тут цілу купу фактів, а на х.уя? Шо зміниться в цьому світі від твоїх фактів? Кацапи відчують муки совісті? Я ж пропоную перестати істерити як баби, зайнятись зароблянням грошей людям і бюджету, ліквідацію халяви, посвідчень. Скавуління рагулятника про допомогу ніхто не чує. Україна буде або міцною, або зникне.
 • ЛЕВ14 листопада 2016 21:49 Відповісти IP:  141.170.238.--- Три російські винищувачі МіГ-29 вилетіли з авіаносця радянських часів «Адмірал Кузнєцов», і полетіли у напрямку Сирії. Після того, як в повітрі у одного з російських літаків, здавалося, виникли механічні труднощі, вони розвернулися в напрямку авіаносця.
  Російський винищувач впав у воду, і російський рятувальний вертоліт забрав з води пілота, який катапультувався з парашутом. Стан пілота, як повідомили представники розвідки США, залишився невідомим.
 • ЛЕВ14 листопада 2016 23:24 Відповісти IP:  141.170.238.--- Русский самолет разбился в Средиземном море вскоре после взлета с дымящегося авианосца «Адмирал Кузнецов», сообщает Fox News со ссылкой на американские разведывательные источники.
  Так как скрыть факт падения самолета не представляется возможным, путинская банда «минобороны» признала крушение истребителя.
  По данным источников Fox News, 3 русских самолета МиГ-29 взлетели с авианосца и направились в сторону Сирии. Затем один из самолетов столкнулся с «механическими сложностями» и развернулся в направлении к кораблю.
  Пытаясь сесть, истребитель рухнул в воду. Пилот выжил. Речь идет о МиГ-29КУБ, рассчитанном на двух членов экипажа.
  Напомним, что в ходе «похода» в Сирию, русское ржавое корыто застряло в водах Средиземного моря из-за того, что закончилась солярка (или мазут?). На буксире его дотащили до берегов Сирии, где он и стоит в данное время, угрожая ударами по территории Сирии.
 • Справжній українець14 листопада 2016 19:19 Відповісти IP:  217.144.175.--- Милка Милисавлевич, приехавшая в США из Сербии, рассказала о своей работе в семье миллиардера, который избран 45-м президентом США.
  В общей сложности женщина проработала на Дональда Трампа восемь лет. Он нанял её через кадровое агентство и лично провёл собеседование с ней при приёме на работу.
  Милисавлевич вспомнила, что однажды Трамп привёз ей особенный подарок, это было после его поездки в Россию.
  «Он ведь был в России, не помню, по делам или просто. Вернулся, руки за спиной: „Милка, у меня для тебя подарок“. А я не знаю, что и думать. Он сказал: „Я тебе купил русскую шапку. Это тебе от русских на память. Очень хорошие люди, единственные благородные люди“.
  И даёт мне шапку. А я такую первый раз и увидела, — сказала женщина. — Он очень любит русский народ, считает их очень умными, он даже хотел дом в России купить».
 • ЛЕВ14 листопада 2016 21:42 Відповісти IP:  141.170.238.--- Алєнь, ти починаєш вже щось розуміти. Власне через цю любов Трамп допоможе цій мізерній частці нормальних людей позбутись xyйла зі свитою та решти кацапосволоти.
 • Справжній українець14 листопада 2016 19:12 Відповісти IP:  217.144.175.--- На официальной страничке штаба сторонников Дональда Трампа в социальной сети Facebook (более двух с половиной миллионов подписчиков) вчера вечером появилась интересная запись, свидетельствующая о том, что его команда не только не приветствует свержение Януковича в феврале 2014, но и считает это крайне деструктивным событием, инициированным транснациональным олигархом Соросом.
  По словам близких к Президенту США активистов, повторения такого рода событий они не допустят.
  «Мы не позволим Соросу и его компании: 1) контролировать СМИ; 2) способствовать беспорядкам и насилию; 3) свергать демократически избранные правительства, как он сделал это в Украине», — говорится в заявлении.
  На Украине многие уже назвали это «предательством идеалов майдана».
 • ЛЕВ14 листопада 2016 21:45 Відповісти IP:  141.170.238.--- Все вірно. Тупі каци хотіли Трампа, тому й штаби прихильниів в срасєї створювали.
 • Справжній українець14 листопада 2016 17:29 Відповісти IP:  217.144.175.--- Відео як поляки привчають українських рагулів до цивілізації
  https://www.youtube.com/watch?v=9tVl_hPtAU8
 • ЛЕВ14 листопада 2016 23:13 Відповісти IP:  141.170.238.--- У п'ятницю 11 листопада, під час Маршу незалежності, був спалений прапор України. В ЗМІ, а особливо російських, поширили інформацію про те, що це зробили польські націоналісти.
  Однак, як повідомляє autonom.pl, польські націоналісти не мають відношення до інциденту і прапор підпали представники псевдонаціоналістичної організації, так званої "Вільної Національної Польщі" (ВНП), які відомі тісною співпрацею з пропутінською комуністичною партією "Zmiana" та підтримкою російського агресивного імперіалізму.
  "Представники цієї організації відомі перш за все своєю роботою з комуністичною та пропутінською партією Zmiana (її лідер в даний час знаходиться під арештом в очікуванні суду у справі про шпигунство на користь іноземної держави), сприяють шовінізму і ненависті по відношенню до українців… Також варто відзначити їх повну підтримку так званих "народних республік" на сході України, які були створені з ініціативи Росії та за допомогою її армії і фінансування", - йдеться в повідомленні польських націоналістів.
  autonom.pl/?p=16644
 • Справжній українець14 листопада 2016 13:43 Відповісти IP:  217.144.175.--- У Польщі знову побили українців.
  У Ченстохові п'яні українські рагулі хотіли купити горілки без черги. Тому полякам довелося повчити рагулів нормам поведінки в цивілізованому суспільстві В результаті профілактичної бесіди один з рагулів знаходиться в госпіталі. Його трохи копали по голові, але лікарі кажуть, що струсу мозку немає. Тому що у рагулів мізки в голові відсутні.
 • ЛЕВ14 листопада 2016 14:13 Відповісти IP:  46.133.16.--- Козломордий, ти ще скажи, що у свої 16 років кадиров вбив свого першого українця, а не кацапа...
 • Справжній українець14 листопада 2016 16:59 Відповісти IP:  217.144.175.--- Що бомбить? Скоро в Польщі приймуть закон про заборону бандерізма і всіх рагулів викинуть з Польщі. Що будете робити, поїдете в країну - "окупант" на москалів наймитувати? Навіщо Вас окупувати, якщо ви вже наші раби, які на нас за копійки працюють.
 • ЛЕВ14 листопада 2016 21:36 IP:  141.170.238.--- Тупий кацапе, черги за горілкою є тільки в твоєму конаючому кацапістані...
 • Gen14 листопада 2016 20:09 IP:  77.123.179.--- Одеська шаурма теж писала по сайтах, хамила українцям, бігала з прапорами кацапії. І це її не спасло від високої теператури горіння. А ти поц пиши , але памятай, Аннушка вже ролила бензин по пляшках.
 • Генри Киссинджер14 листопада 2016 09:58 Відповісти IP:  163.172.223.--- 11.13.2016
  Генри Киссинджер: Чтобы понять Путина, надо читать Достоевского, а не “Mein Kampf”

  Сразу после победы Дональда Трампа на выборах в США, главный редактор старейшего респектабельного американского журнала “The Atlantic” Джеффри Голдберг взял интервью у патриарха мировой политики - Генри Киссинджера. А до выборов он поговорил с ним еще и о том, как следующему президенту США следует вести себя с Россией, Китаем, Европой, Ближним Востоком.
  Бывшему еще в пору Брежнева и Никсона Госсекретарем США Генри Киссинджеру уже 93 года. Но он до сих пор — «в деле». Как политический гуру, авторитет которого непререкаем, Киссинджер ездит по разным странам, встречаясь с мировыми лидерами. Многие считают, что он таким образом выполняет особые дипломатические «деликатные поручения». Кстати, не единожды Киссинджер был замечен и в Москве у Владимирa Путина, который обменивался с ним мнениями о мировых политических
  проблемах.
  Тем интересней узнать — что думает Киссинджер о Трампе и России.
  Итак.
  РОССИЯ И КИТАЙ БУДУТ ЖДАТЬ СИГНАЛОВ, НАБЛЮДАЯ ЗА ТРАМПОМ
  (Интервью сразу после выборов в США)
  - Голдберг: Вы удивлены?
  - Киссинджер: Я думал, Хиллари победит.
  - Почему вообще это случилось?
  - Явление Трампа - во многом реакция Средней Америки на нападение на ее ценности.
  - Что это (победа Трампа. - Ред.) значит для роли Америки в мире?
  - Это может позволить нам согласовать нашу внешнюю политику и внутреннюю ситуацию. Очевидно, что есть разрыв между восприятием внешней политики США у нашего народа и элиты. Новый президент имеет возможность примирить их. Но как он воспользуется этим, зависит от него.
  - Вы уверены в компетенции Трампа?
  - Мы должны перестать обсуждать этот вопрос. Он - избранный президент.
  - Собираетесь вы ему помочь?
  - Мне сложно до него достучаться. Но если он попросит меня приехать к нему, я приеду.
  - Что вас больше всего обеспокоило на этих выборах?
  - Шок, с которым иностранные государства реагируют на их итог.
  - Как будет реагировать Китай?
  - Я уверен, что Китай будет изучать свои варианты. Подозреваю, что и реакция России будет такой же.
  - Трамп - апологет Путина?
  - Нет. Я думаю, он просто попал в верную риторику, потому что Путин сказал некоторые хорошие слова о нем. И Трамп чувствовал, что должен был ответить.
  - Вы не думаете, что они связаны какими-то предварительными отношениями.
  - Нет.
  - То есть, Россия не бросится сейчас же использовать свой шанс?
  - Более вероятно, что Путин будет ждать, чтобы увидеть, как будет развиваться ситуация. Россия и США взаимодействуют в областях, где ни у одного из них нет полного контроля, это например Украина или Сирия. Возможно, некоторые участники этих конфликтов могут сейчас почувствовать себя свободнее и предпринять что-то. Но Путин будет ждать.
  РОССИИ НАДО ДАТЬ СОХРАНИТЬ ИСТОРИЧЕСКОЕ ДОСТОИНСТВО
  (Интервью накануне выборов в США)
  - Голдберг: Почему у нас снова так напряжены отношения с Россией?
  - Киссинджер: В начале «перезагрузки» наших отношений президентом был Мед-ведев. Белый дом в этот период тщательно ограничивал контакт с Путиным. Кое-кто в администрации (президента США. - Ред.), видимо надеялся, что Медведев уволит Путина и Россия будет идти в сторону демократии, ориентироваться на Запад, стремиться в члены НАТО. И Путин в конце концов поймет, что история движется в направлении Америки.
  Но когда Путин вернулся на пост президента, это все неизбежно дрогнуло.
  Чтобы понять Путина, надо читать Достоевского, а не Mein Kampf. Он знает, что Россия намного слабее, чем это было раньше. Гораздо слабее, чем США. Однако, он - глава государства, которое многие века олицетворяло себя со своим имперским величием, но после распада Советского Союза потеряло 300 лет имперской истории. Россия сталкивается с угрозами на каждом участке своей границы. Демографический кошмар на границе с Китаем. Идеологический кошмар в виде радикального ислама вдоль южной границы. И на Западе - Европа, в которой Москва видит исторический вызов.
  Россия ищет признания как великая держава. Как равный, а не как проситель в системе, спроектированной Америкой.
  Представление о том, что Россия органически может стать государством НАТО опровергается опытом истории. Россия была построена царями, провозглашавшими: «Это болото будет городом Одессой или городом Петербургом." Они пережили столетия под монголами. Король Швеции Карл XII пришел в Россию, думая, что Москве легко привить шведский порядок. Но обнаружил, что русские крестьяне сжигали свой урожай, чтобы лишить пищи захватчиков. Они будут лучше голодать, чем позволят захватить
  свою страну. Карл промаршировал по всей Европе, но он нигде не видел такого. Его войска были вынуждены идти на юг, в Украину, чтобы просто выжить, где и были побеждены.
  Немногие страны в истории вели больше войн, чем Россия в вечном стремлении к сохранению своего статуса и безопасности. Но в критические моменты именно Россия сохраняла и равновесие в мире, разбивая силы, которые стремились его разрушить. Она защитила мир от монголов, от Швеции в 18-м веке, от Наполеона в 19-м веке, и от Гитлера в 20-м веке. И сегодня Россия имеет важное значение в преодолении радикального ислама.
  Я говорю все это, чтобы подчеркнуть: Россию невозможно привести в международную систему путем преобразования. Это уникальное и сложное общество. Вопрос России должен решаться исключением военных вариантов, но так, что бы она сохраняла свое историческое достоинство.
  Но и Россия должна извлечь урок: нельзя получить уважение односторонними требованиями или демонстрацией силы.
  УКРАИНА ДОЛЖНА СТАТЬ МОСТОМ МЕЖДУ РОССИЕЙ И ЗАПАДОМ, А НЕ ФОРПОСТОМ ОДНОГО ИЗ НИХ
  - Как следующий президент США может выйти из нынешнего хаоса в отношениях с Россией?
  - Есть, как минимум, два варианта. Одни говорят, что Россия нарушила международное право и аннексировала Крым, поэтому нужно снова учить урок Холодной войны. Мы должны заставить Россию восстановить нормальные отношения с Украиной с помощью санкций и изоляции. И если Россия в результате этого разрушится, то это цена, которую она должна заплатить.
  Другие, хотя их и меньшинство, мыслят иначе: Россия огромная страна, которая переживает большую внутреннюю травму (после распада СССР). Россия нуждается в самосознании, что она остается значительной державой. Мы, вероятно, можем выиграть новую Холодную войну, но государственные мужи должны понять пределы. Мы хотим получить еще одну Югославию, охваченную конфликтами, но которая будет простираться от Петербурга до Владивостока? Это не в интересах Америки.
  Украина фактически стала символом кризиса. Мы должны быть полны решимости исключить любые дальнейшие попытки военного решения конфликта. Но тогда надо работать и над стратегией дипломатического решения. Нельзя чертить границы НАТО по восточной стороне Украины. Она всего в 300 милях от Москвы. Для Кремля это драматический поворот. Ведь во время Холодной войны эти границы проходили от него в 1000 милях к Западу - вдоль реки Эльбы. Для Москвы будет вполне безопасно, если граница НАТО будет проходить по западной стороне Украины. Украина должна быть задумана как мост между НАТО и Россией, а не форпост с обеих сторон. Роль Украины в международной системе должна напоминать роль Австрии или Финляндии, свободно проводить свои экономические и политические отношения и с Европой, и Россией, но не быть участником какого-либо военного альянса. Сторонники расширения НАТО говорят, что Россия не должна беспокоиться, что НАТО не намерено атаковать Москву. Но исторический опыт обязывает российских лидеров, оценивать возможности своих соседей.
  Все, что я описал, возможно. Но этого не достигнуть, если прийти в Кремль и заявить: "Вот наш план." Как и любая сделка с Москвой, эта потребует понимания русского духа и признательность российской истории. А также достаточную военную силу, чтобы растоптать любые соблазны.
  - Мы потеряли доверие со стороны русских в Сирии?
  - В начале своего президентства в 2001 году, Путин искал в Америке потенциального партнера, в первую очередь для борьбы с исламским экстремизмом. Но начиная с американской поддержки оранжевой революции на Украине в 2004 году, Путин постепенно убедил себя, что интерес США в ослаблении России. Это заставило его искать потенциальных союзников в Китае и других странах. Но даже это не исключает улучшения отношений между Россией и США, хотя возможностей сегодня меньше, чем было в 2001
  году.
  - Вы бы уступили России Украину, чтобы получить максимальное сотрудничество Москвы на Ближнем Востоке?
  - Нет. Я предпочитаю независимую Украину, вне военных блоков. Если от Украины отделить две области Донбасса, она гарантировано станет постоянно враждебной по отношению к России. Украина тогда останется под властью своей западной части. Решение в том, чтобы дать этим областям Донбасса автономию и право голоса в военных вопросах. Но в остальном оставить их под управлением Украины.
 • ЛЕВ14 листопада 2016 13:17 Відповісти IP:  46.133.20.--- Кіссінджер правий. Аби зрозуміти кацапа, читати треба "Ідіота". А ще краще спеціалізовану літературу з зоопсихології...
 • Гость из России14 листопада 2016 12:05 Відповісти IP:  95.104.207.--- Сейчас на Украине две проблемы - нелегитимная власть и государственное устройство. Какой должна быть Украина – федеральной или унитарной, в своей политической программе в 1989 году, Вячеслав Черновол писал: “Вижу в состве Украинской Федеративной Народной Республики такие земли, как Киевщина, Подолье, Волынь, Галичина, Буковина, Закарпатье, гетьманщина, Слобожанщина, Запорожье, Донеччина, Таврия (Черномория), а Крым – как независимого соседа, или автономную республику в союзе с Украиной. Каждая из этих земель будет иметь свой парламент (Донецкий Совет, Галицкий Совет и т.д.) и свое земельное правительство, а двухпалатная (с пропорциональным представительством от всего населения и равным – от земель) Центральная рада Украины будет заниматься и гарантировать демократические права (на оппозицию, на свободные выборы, на свободу слова и печати, на частную или коллективную собственность, на неприкосновенность и достоинство личности)”.
  Крым из состава Украины ушёл вследствие вооружённого переворота и прихода к власти бандеровцев. Ушёл навсегда, так как являлся и является частью России. Остальная территория в составе Украины зависит от решений власти и на совести украинской власти.
 • ЛЕВ14 листопада 2016 14:01 Відповісти IP:  46.133.16.--- Кацап, проблема одна і не тільки України. І ця проблема є власне ти і тобі подібне біосміття... І не допоможуть вам жодні анксії. Смерть москалям!
 • OBZ===organizacuia bor''bu so zlom///////////////////////14 листопада 2016 08:27 Відповісти IP:  188.163.71.--- OBZ===organizacuia bor''bu so zlom///////////////// RUSSKIE SEPARATISTU STALI NA KOLENI PERED TRAMPOM...........PRESTUPNIK PUTIN USHE NA TRONE NE VOSSEDAET===TERRORIST PUTIN STOIT VOZLE TRONA NA KOLENIAX PERED PERTRETOM DRUGA TRAMPA.........SAM GOSPODIN TRAMP NE ZNAET CHTO DELAT'' S VLADIMIROM I EGO GADLIVUMI KRUMSKO=DONBASSKIMI NACHINANIIAMI..........DLIA FASHUSTA PUTINA TRAMP IAVLIAETSIA IKONOI LEGITIMIZIRUIUSHEI PUTINSKIE VSESLAVIANSKIE ZLODEIANIIA........GOSPODIN TRAMP V SVOEI PROSHLOI SHUZNI PROSTOGO OLIGARXA VIDIMO ILI NE ZNAL O TOM CHTO KRUM===ETO UKRAINA ILI PREZIDENT USA IAVLIAETSIA DEISTVITEL''NO SEPARATISTOM I NATSUONALISTOM.........RESPUBLIKANSKAIA PARTIIA V GLUBOKOM SHOKE OT TAKOGO LIDERA NO V AMERIKE LIDEROV NE VUBIRAIUT PO VSEI VIDIMOSTI A NAZNACHAIUT V GLUBOKIX TAINUX KASTOVUX VERXAX........GLAVNOE DLIA CHELOVECHESTVA CHTOBU GOSPODIN TRAMP NE =RAZIVALSIA= DAL''SH I NE NAZVAL ADOL''FA GITLERA SVOIM DRUGOM POSLE INAGURATSUI NA SVOIU VTORUIU PREZIDENTSKUIU KADENTSUIU NAPRIMER.........NATSUONALIZM STANOVITSIA MODNUM TRENDOM U SEVERNUX NARODOV PLANETU===NATSUONALISTU PUTIN I TRAMP USHE PRAVIAT SVOIMI OBOLVANENNUMI NARODAMI........VO FRANTSUI FASHUSTKA MARIN LI PEN RVETSIA K VLASTI UVASHAIA SVOIX KOLLEG PO TSEXU===PUTINA I TRAMPA.......V BEL''GII USHE EVRO=NATSU PRAVIAT PO POLNOI PROGRAMME NAZUVAIA PUTINA //////SIL''NUM LIDEROM////////.........V POL''SHE NATSUONALISTU SHGUT UKRAINSKII FLAG A POL''SKOE GOSUDARSTVO TAKOE NEMOSHNOE BESPOMOSHNOE I INVALIDNOE DO TAKOI STEPENI CHTO S UDOVOL''STVIEM RASSPLODILO ETU NATSUSTKUIU GRIAZ'' SEIUSHUIU MESHNATSUONAL''NUIU ROZN'' VRASHDU VOINU I NASIL''STVENNUIU SMERT''............========AMERIKANTSU ROSSIIANE A TAKSHE VSE SEVERNUE NARODU===VAS NE DOLSHNU ZOMBIROVAT'' PRAVITELI DEGRADANTU POCHEMU TO PRIXODIASHIMI K VLASTI S REGULIARNUM POSTOIANSTVOM......VU NE VRAGI===VU ODIN NAROD====ZEMNOI DOBRUI DRUSHNUI GUMANNUI NAROD=====CHELOVEK.......ZEMNOI NAROD CHELOVEK DOLSHEN IZBIRAT'' GUMANNUX ISTINNO PROGRESSIVNUX LIDEROV SPOSOBNUX OB''EDINIT' CHELOVECHESTVO V NASHEI DOBROI STOLITSE GORODE BRIUSSELE.......POLITIKANU SOXRANIAIUSHIE OMERZITEL''NUI MNOGOPOLIARNUI AGRESSIVNUI MIR ===ETO PRESTUPNIKI RAZOBSHAIUSHIE CHELOVECHESTVO........========ODNA STOLITSA===ODNA STRANA===ODIN NAROD===CHELOVEK........
 • ЛЕВ14 листопада 2016 00:51 Відповісти IP:  141.170.238.--- pbs.twimg.com/media/CxKtmIIXUAAtc33.jpg
 • ЛЕВ13 листопада 2016 23:58 Відповісти IP:  141.170.238.--- США. Трамп намерен взаимодействовать с Россией, но с позиции силы
  Избранный президент США Дональд Трамп намерен взаимодействовать с Россией, но выстраивать отношения с позиции силы. Об этом заявил в эфире телеканала CNN экс-мэр Нью-Йорка Рудольф Джулиани, являющийся одним из ближайших помощников миллиардера.
  Джулиани, который входит в группу, курирующую вопросы передачи дел и полномочий новой администрации, указал, что Трамп хочет взаимодействовать с Россией в сферах, где Вашингтон и Москва могут работать вместе.
  "Но следует помнить, что он (Трамп) собирается делать это иначе", - добавил Джулиани. Он напомнил, что республиканец обещал значительно укрепить вооруженные силы США.
  "Трамп будет иметь дело с Путиным в условиях, когда США не уменьшает вооруженные силы, а значительно их наращивает до уровней, какие были при Рейгане, - пояснил помощник избранного президента США. - Он будет договариваться о мире, но с позиции силы".
  Трамп пока не принимал каких-либо решений относительно возможного отвода сил НАТО от границ России, сказал Джулиани.
  Журналист попросил помощника Трампа прокомментировать слова пресс-секретаря Путина Пескова в интервью агентству AP о том, что Трамп после официального вступления в должность "мог бы убедить НАТО замедлить расширение или отвести силы от границ с Россией".
  "Нет, никаких подобных решений не принималось", - ответил Джулиани.
  "В действительности во время кампании Дональд Трамп говорил о передовом базировании некоторых сил НАТО как о своего рода предмете торгов со странами альянса, которые не несут справедливых расходов на оборону в размере 2%, - добавил экс-мэр. - Думаю, вы увидите больше чего-то в этом роде".
  "Я думаю, президент Трамп захочет увеличить влияние НАТО, но и гарантировать, что эти страны участвуют", - пояснил Джулиани. Он подчеркнул, что во время войны в Ираке военные действия вели главным образом силы США, Англии и Канады, а другие союзники по НАТО "просто наблюдали".
  В июле в интервью журналистам газеты New York Times, говоря о том, как бы он поступил в случае нападения России на одно из входящих в Североатлантический альянс государств, Трамп заявил, что решил бы, нужно ли прийти этой стране на помощь, только после того, как удостоверился, что она "выполнила обязательства перед США".
  "Если они выполняют обязательства перед нами, то ответ - да", - добавил миллиардер.
 • ЛЕВ13 листопада 2016 23:57 Відповісти IP:  141.170.238.--- СМЕРТЬ РОССИИ. Доллар крепнет, нефть и рубль падают
  Политика Трампа имеет приоритетом увеличение энергобезопасности США, в том числе через удешевление стоимости нефти и газа. А это смерть для экономической модели, на которой зиждется режим Путина, пишут комментаторы.
  После избрания Трампа президентом курс доллара продолжит расти, а нефть и рубль - падать. Такого мнения придерживается большинство экспертов, сообщают Bloomberg.
  Нефть ускорила стремительное падение на новостях о том, что Трамп планирует полностью снять ограничения на добычу нефти газа, а также на их экспорт в США. А отмена договора о транстихоокеанской торгове, которая уже состоялась, продолжит укрепление доллара среди других резервных валют мира.
  Для России данная ситуация пока не сулит ничего хорошего. Рубль дешевеет в русле тенденций бегства из сырьевых и развивающихся валют после избрания Дональда Трампа президентом США.
  Bloomberg обращает внимание на тот факт, что даже только слова из уст Трампа о протекционизме американской экономики привели к тому, что биржа на Уолл-стрит показала наибольший рост за последние 5 лет!
  В конце минувшей недели потери рубля в паре с долларом превысили 2,5 процента, хуже него валюты ряда южноамериканских и азиатских стран, в том числе из-за намерений Трампа проводить экспансионистскую экономическую политику США, что может ударить по ориентированным на экспорт в Штаты экономикам этих регионов.
  В то же время ОПЕК наращивает добычу нефти, выкачивая по 33.64 млн баррелей в сутки, т.е. на 240 тыс. баррелей больше, чем в сентябре. Это самый высокий объем добычи, по меньшей мере, за 8 лет.
  Такой рост ставит под сомнение вероятность того, что нефтяной картель введет лимит на свои уровни производства на встрече 30 ноября. Снижение объемов, как известно, может поднять цены на нефть, однако ничего подобного не происходит. Добыча только растет, а цена падает.
  Фьючерсы на нефть West Texas Intermediate с поставкой в декабре упали на целых 2% до $ 43,75 за баррель, что близко к самому низкому уровню почти за два месяца.
  Основной страной, которая форсирует увеличение добычи, является Иран. Эта страна добывала 3,92 млн баррелей в сутки в октябре. Аналитики считают, что стоимость нефти Brend уже в конце ноября составит 40 долларов за баррель. Однако паника может привести к еще большему снижению - до 35.
 • ЛЕВ13 листопада 2016 23:55 Відповісти IP:  141.170.238.--- ПЕНТАГОН: США усилят войска в Европе независимо от намерений Трампа
  Соединенные Штаты продолжат укреплять свои военные силы в Европе, как и планировалось, независимо от намерений нового президента Дональда Трампа.
  Об этом заявил представитель Пентагона Питер Кук, сообщает AFP.
  Победа Трампа, который вступит в должность в январе, вызвала серьезную обеспокоенность в Европе, из-за того, что во время своей предвыборной кампании он обещал, что участие США в НАТО во время его президентства будет зависеть от финансовых взносов стран-членов альянса.
  Вашингтон планирует в феврале начать развертывание дополнительной боевой бригады в Европе, чтобы довести количество бригад на континенте до трех.
  Этот план является частью усилий, чтобы повысить способность Восточной Европы к защите от возможного нападения со стороны России.
  "Мы реализуем планы, так как они были созданы с нашими союзниками по НАТО. Мы оставим следующей администрации говорить об их политическом выборе. У нас есть один верховный главнокомандующий на данный момент", - сказал Кук.
  Напомним, что во время предвыборной кампании Трамп поставил под сомнение отношения с НАТО. Дональд Трамп же стал первым, кто допустил, что альянс не должен автоматически вставать за защиту своих членов от России, если они вкладывают в него мало средств.
  Он напрямую не говорил, что хочет, чтобы США вышли из крупнейшего для мирных времен военного альянса. Однако в ходе предвыборной кампании он называл организацию «устаревшей» и заявлял, что она больше подходит для традиционных войн, нежели для борьбы с т.н. «террористической угрозой».
  Выступая на одном из предвыборных мероприятий, Трамп сказал: «Может быть, НАТО распадется, и это нормально, это не самое страшная вещь на свете».
  Его слова о том, что Америка может не прийти на помощь странам Балтии перед лицом русской агрессии, уже вызвали сомнения о преданности США альянсу и опасения по поводу самого его существования.
  Члены НАТО обязаны тратить на нужды НАТО не менее 2 процентов от своего национального бюджета. США вносят 3,6 процента - больше, чем любая другая страна. В то же время многие страны, в том числе Франция, Германия и Италия не дотягивают даже до минимума и вносят гораздо меньше 2 процентов.
  «Если мы не получим разумной компенсации за огромные затраты на защиту этих огромных и богатых стран… то да, я совершенно готов сказать этим странам: поздравляю, отныне вы защищаете себя сами», - пригрозил Трамп в интервью New York Times во время кампании.
  Между тем бывший генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен обратил внимание на победную речь Трампа, в которой он пообещал «поступать по справедливости» со всеми странами и стараться искать компромисс вместо враждебности.
  «Я уверен, что Трамп времен предвыборной кампании будет отличаться от президента Трампа, так что я всецело за скорейшую встречу с Трампом», - сказал он британскому телеканалу Sky News.
  «Некоторые заявления Трампа во время предвыборной кампании вызвали в Европе большое беспокойство. В числе прочего, он породил сомнения в приверженности США интересам обороны союзников по НАТО», - добавил Расмуссен.
 • Справжній українець13 листопада 2016 23:35 Відповісти IP:  217.144.175.--- Відомий українець Аскольд Лозинський, який виріс у сім'ї емігрантів у Нью-Йорку, написав свої думки щодо перемоги Трампа на виборах у США:
  "Треба признати, на жаль, що було багато українців США, які голосували за Трампа. Я перепитував багатьох тих, що призналися. Відповіді були найбільше на підставі ненависті до політичних можновладців, а зокрема Гіларії Клінтон і її мужа. Були також ті , що голосували вперто традиційно за Республіканським кандидатом який загально вважається більш правим, ніж Демократичний.
  Коли я звернув увагу цим українським-американцям на справу відношення Трампа до України то реакція була десь на пів, половина не була взагалі ознайомлена про відношення Трампа до України, а тим менше про його прихильність до Путіна. Друга половина вважали його вислови пустими фразами перед виборами, які напевно зміняться в майбутньому.
  Коли я звертав увагу, що Трамп ні сам, ні через представника не приймав участі, хоч був запрошений, у відкритті пам’ятника жертвам Голодомору у Вашингтоні минулого листопада, відмовив у зустрічі з Президентом Порошенком у вересні ц.р. та не подав жодних відповідей на виборчий запитник Українського Конгресового Комітету Америки, майже всі респонденти відповіли:”я цього не знав”, хоча були такі які сказали прямо:”то нічого”.
  До речі, були американці українського походження, котрі підпирали Трампа, та на питання відношення Трампа до України відповіли: ”мене Україна не обходить, я американець”. До речі, один навіть живе з українського гроша.
  Про власні переживання
  "Можу стояти, чи сидіти, відносно осторонь і спостерігати як справиться новий президент, якого я маю за примітива у поведінці як політика і як людини, з мінімальною освітою і ще меншими моральними засадами. Його дружина мабуть буде перша “перша леді” котру ввесь світ бачив, або може побачити в еротиці. Але з огляду на велику небезпеку і кривду, яку Трамп може нанести Україні, а ні я, а ні хто інший з українців, котрі були його противниками не можуть бути спокійними".
 • ЛЕВ13 листопада 2016 23:47 Відповісти IP:  141.170.238.--- Українці Америки завжди голосують за республіканців. Завжди! Вони голосували за Рейгана, за Бушів... Трамп буде не гіршим за Рейгана.
 • Факт 13 листопада 2016 18:40 Відповісти IP:  82.145.222.--- Сознательные россияне, этнические украинцы не желают быть человеческим хламом, удовлетворяя захватнические амбиции Кремля.
  России удалось задействовать в военных учениях "Кавказ-2016" лишь 10% от запланированного числа резервистов из Кубани и оккупированного Крыма.
  Данный факт свидетельствует про "глиняные ноги Колосса".
  Очень хороший индикатор для прогнозирования реальных возможностей противника в обеспечении качественными человеческими ресурсами воинственной риторики агрессора.
  Источник: http://www.[***]/world/koloss-na-glinyanyh-nogah-muzhenko-rasskazal-o-realnyh-vozmozhnostyah-armii-rf--752842.html
 • ЛЕВ13 листопада 2016 16:02 Відповісти IP:  141.170.238.--- Польські націоналісти покарали провокаторів за глум над українським прапором: antikor.com.ua/articles/135233-poljsjki_natsionalisti_pokarali_provokatoriv_za_glum_nad_ukrajinsjkim_praporom
 • Справжній українець13 листопада 2016 23:09 Відповісти IP:  217.144.175.--- Польські проукраїнські нацисти напали на польських патріотів. Бризнули їм в обличчя з газового балончика, схопили 2 прапора і втекли. На фото стоять в балаклавах і боятися показати свої обличчя. Такі ж сциклівие хероi як і їх бандерівські побратими з України. Зараз поляки їх посилено шукають. Знайдуть обов'язково. Як знайдуть дадуть їм хорошою піzди.
 • ЛЕВ13 листопада 2016 23:18 Відповісти IP:  141.170.238.--- Кацап, ти настільки тупий, що путаєшся в елементарних термінах. А ще й українською мовою перевантажуєш скромний вміст своєї черепної коробки...
 • Справжній українець13 листопада 2016 15:56 Відповісти IP:  217.144.175.--- Бандерівці - це генетичне сміття!!!
  Откуда взялись бандеровцы: представьте себе, если по всем тюрьмам отобрать сотню самых отмороженных преступников и сотню самых отмороженных преступниц, и дать им вволю плодиться и размножаться, затем отобрать самых отмороженных из их детишек, а более-менее нормальных – просто вырезать, и так далее, из поколения в поколение? Что из этого выйдет? Очевидно, что генетический мусор. Примерно описанное выше и происходило в Галиции, бывшей некогда Червонной Русью, за последние неполные два века, и сейчас значительная часть тамошнего населения – как раз и есть генетический мусор. Это результат проводимого геноцида нормальных людей и пестования дегенератов. Судите сами: сначала – уния. Это, конечно, ещё не геноцид, но водораздел. В те времена вера значила в жизни людей значительно больше, нежели сейчас, и вероотступничество было страшным грехом. Надо ли говорить, что в униаты подались далеко не лучшие представители русинов. И среди принявших миф про украинство большинством были явно не православные. Этот миф, изобретённый, к сожалению, в Малороссии тамошними дегенератами, с удовольствием был подхвачен, и стал активно продвигаться австрийским правительством и польской шляхтой. Но всё же результат был слабоват – большинство в австрийском парламенте от Галиции занимала Русская партия. Эту диспропорцию «исправили» репрессиями против русского населения в первую мировую, и концлагерями типа Таллергофа и Терезина. А после – уход наиболее активной и лучшей части русского населения с отступающей русской армией. Оставшиеся, голосовавшие в межвоенные годы за русские партии в польский сейм, были в войну уничтожены бандеровцами.
  Зараз є тільки один вихід: в Галичині для бандерівців потрібно створити резервацiю. Також як в США створили для індіанців. Тільки індіанці були волелюбний народ і того не заслужили, а бандерівці - це звичайне галицьке бидло, з яких не вийде зробити нормальних людей.
 • Gen13 листопада 2016 16:11 Відповісти IP:  77.123.179.--- Так же базарила і одеська шаурма, з прапориками бігала, гавкала на сайтах. І тільки перед смертю приходила в черепок думка : А нах.уя мені то треба? [***]шник, підійди до дзеркала і задай це питання.
 • ЛЕВ13 листопада 2016 16:21 Відповісти IP:  141.170.238.--- Він за життя своє бореться, бо може існувати тільки в расєйському cpaчї. Цивілізація кацапам смерть...
 • ЛЕВ13 листопада 2016 16:09 Відповісти IP:  141.170.238.--- Кацап, Гугл робить переклад дуже і дуже приблизний. Це стосується і польської і української мов. Ти, може, не мордуйся, cpи просто кацапоязиком. Хоча би хтось та й прочитає...
 • правда13 листопада 2016 14:33 Відповісти IP:  82.145.221.--- Россия, это раковая опухоль, распространяющая метастазы "русского мира" в организме Цивилизации.
  Только при полном удалении метастаз, можно надеяться на успешное лечение локальной опухоли.
  (систематик)
 • ЛЕВ13 листопада 2016 15:35 Відповісти IP:  141.170.238.--- Лікування буде комплесним - хірургічне видалення пухлини, хіміотерапія та опромінення. Смерть москалям!
 • Справжній українець13 листопада 2016 13:39 Відповісти IP:  217.144.175.--- О сегодняшнем Львове как Мекке евроукраинства рассуждает публицист и писатель-одессит Всеволод Непогодин. Не секрет, что последние 12 лет Львов, центр которого – сплошь польская застройка, а окраины – жилой фонд, построенный Советским Союзом, в украинствующих умах – чуть ли не ядро Украины и всего антирусского.
  Если бы Жан Бодрийар, великий описатель симулякров, был жив и посетил Украину, то свой очередной труд он бы посвятил городу Львов. Обоготворение этого захолустного местечка свидомым мидлклассом давно заслуживает пристального изучения социологами и психоаналитиками.
  Рядовой менеджер из Киева, Одессы или Днепропетровска, появившись утром на Львовском вокзале, садится на трамвайчик, сворачивающий с Черновицкой на Городоцкую, выходит у проспекта Свободы и с изумлением фотографирует Оперный театр.
  Пара минут ходьбы — и вот он уже на площади Рынок. Фотографирует ратушу и нищих, вылавливающих монетки из фонтана.
  Он садится в близлежащей кофейне и выпивает горячую каву со штруделем. Утро задалось!
  Потом подъём на Высокий замок, опять фотографии. Обед в «Гасовой лямпе» — плохо прожаренная сковородка картошки с жирноватыми колбасками. Довольная отрыжка и вперед наслаждаться мертвецкой эстетикой на Лычаковское кладбище да мощами митрополита Шептицкого в Соборе святого Юра.
  Пара снимков надгробий и марш ужинать в «Крыйивку». Свинячий восторг от приветствия на входе, пара бокалов разбавленного пива местного разлива и нечто гадкое на вкус из овощей и мяса. Потом покупка сувениров с красно-черной символикой УПА* и миниатюрный бюст Бандеры.
  Радости полные штаны! Яке чудове мисто! Ци москали ничого не розумиють взагали! Львив — це справжне свято украинства!
  Но если протрезветь и чуток отойти от банальных туристических троп, то сразу замечаешь обшарпанные фасады, засцанные подворотни, озлобленных дедуль со впалыми скулами, высокомерных интеллигентов в столь поношенной одежде, что в Одессе ею бы и бомжи побрезговали.
  Нищета, агрессия, разруха, упадничество, ретроградство — это и есть современный Львов! Нет того душистого и музыкального города, что описал Станислав Лем в романе «Высокий замок»! Но только рядовой менеджер, напившись до невменяемости, сядет на трамвайчик и поедет по Городоцкой к вокзалу. Вернувшись домой, он расскажет коллегам по офису, как прекрасно провел время в чудесном городе Львов.
  Но мы ведь знаем, что рядовой менеджер глуп, слеп и туп. Не ездите больше никогда во Львов! Нет больше такой точки на туристической карте! Правда, история — девка разбитная и непредсказуемая. Вдруг он опять превратится в польский Лемберг, но это пока лишь мечты ультраправых варшавян…
 • Objectivity13 листопада 2016 14:23 Відповісти IP:  194.44.30.--- Історію вивчай. . . Польща була всього 19 років (період між першою та другою світовими війнами).
  Галичина на протязі століть до 1-ї світової війни, знаходилась у складі Австрійської імперії, в якій була багатопартійна система, СПРАВЕДЛИВА міжнаціональна політика, парламентаризм, розвиток освіти, науки і культури, свобода СЛОВА, свобода ДУМКИ, свобода вибору РЕЛІГІЇ, свобода пересування і вибору місця ПРОЖИВАННЯ.
  Австрійський імператор Франц Йосиф своїм розпорядженням заснував у Львівському університеті КАФЕДРУ УКРАЇНСЬКОЇ СЛОВЕСНОСТІ.
  Західній Україні у цьому відношенні пощастило, на відміну від інших українських земель.
  На місцевих територіях керівники обирались з місцевого духовенства, науковців, людей які шанувались місцевою громадою.
  Досі нащадки галичан ласкаво говорять: "За бабці Австрії". Так склалась доля - Австрія нам дала європейські традиції, європейський дух.
  В Австрійській імперії закладались ЦИВІЛІЗОВАНІ ПРАВИЛА співжиття народів Євросоюзу.
 • Справжній українець13 листопада 2016 15:00 Відповісти IP:  217.144.175.--- Про Австро-Угорщину - це чергова казка для францюватих дурників. Тільки пан Роман з Тернополя, чомусь все по-іншому розповідає. Напевно він агент Кремля і його Путін завербував ?!
  Корінному жителю Тернополя пану Роману (1926 року народження) задають питання:
  - Дідусь і бабуся, що згадували про австрійські часи?
  - Про австрійські часи мама розповідала: село страшно пило!
  https://www.youtube.com/watch?v=BbmXkf3d3NU
  Галичани були рагулями і жили в селах і пили все життя. А корчми в яких горілка продавалася належали євреям. Грошей у селян не було і євреї їм давали гроші на горілку в кредит. Тому селяни все життя були в боргах і батрачили на євреїв. Тому ваші предки жидів і ненавиділи. А коли німці прийшли в 1941, українці з радістю євреїв повбивали.
  За переписом у Львові в 1930 році жило 60% поляків, 30% євреїв і лише 10% українців. І ті українці виносили за поляками горщики. Тільки коли москалі прийшли в 1939 році - українців стали селити в міста. Хотіли таким чином з рагулів зробити людей. Але як тепер видно людей з вас зробити не вийшло, так і залишилися рагулями.
  Ось така є справжня історія. А Ви можете продовжувати розповідати казки для францюватих дeбiлов ...
 • (перепост) 13 листопада 2016 16:29 IP:  82.145.222.---
  Рагулями спочатку міські українці називали деяких сільських українців, а також загалом обмежених та примітивних людей. І це було ЗАДОВГО до Другої світової війни!
  Та після певної історичної події, це слово остаточно поширилось і на представників інших націй!!!
  Цією історичною подією був відомий у Львові випадок, коли після окупації Львова Червоною Армією, дружини і співмешканки "красних" офіцерів понадягали в Оперу нічні сорочки, які познаходили в квартирах виселених шляхетних міщан, - українців, а в більшій мірі поляків, вірмен та євреїв!
  Вони (дружини червоних командирів), були щиро переконані, що ті комбінації - це "вечерніє платья", і на сміх всьому Львову дефілювали під ручку зі своїми "краснімі камандірамі" по стометрівці в нічних сорочках!!!
  Ще в 90-х роках, при незалежній Україні, у Львові жило повно старших людей котрі пам'ятали цю ганьбу рагулюватих більшовицьких "жон"!
  З того часу українці-львів'яни почали називати рагулями не лише інших українців, але й росіян, молдаван, мадярів, - всіх у кого була відсутня природня шляхетність, і в кого зашкалював примітивізм та обмеженість!
  Так слово "рагуль" стало інтернаціональним!!!
  Це і є реальне значення слова!
  В інтернеті, особливо на сайті "Луркоморье" розповсюджена спотворена версія значення і походження слова, тому поширюйте в мережі ось цю, реальну!
 • ЛЕВ13 листопада 2016 15:33 IP:  141.170.238.--- Кацаптку, рагуль - чисто галицьке окреслення москаля-асфабадітєля, котрий пив з біде і ходив в театр у нічній сорочці. Українці, і галичани зокрема, давно вже носили вишиванки у ті часи, коли угрофіни тільки починали приміряти необроблені шкіри тварин. Потім монголотатари привнесли паростки цивілізації, зробили з мокшів "рюзькіх. Але з колін ви так і не встигнете встати...
 • Справжній українець13 листопада 2016 13:21 Відповісти IP:  217.144.175.--- Новая риторика на украинском ТВ: США и ЕС — ненадёжные союзники, лучше напрямую договариваться с Москвой
  Если режим Петра Порошенко не продемонстрирует готовность к разрешению конфликта вокруг Донбасса на основе компромисса, новое руководство США попросту сменит украинскую верхушку.
  Об этом в эфире ток-шоу «Черное зеркало» заявил политический эксперт Андрей Ермолаев.
  «Мы проходим полосу конфликтов, где идеология разрушает страны. И об этом Трамп своими словами говорит, встречая поддержку. А теперь, что это означает для Украины – нас принудят защищать суверенитет за счет внутреннего компромисса. Если этого не сможет делать нынешний режим из-за коррупции, национализма, — то это будет делать новая власть», — заявил Ермолаев.
  Его мнение поддержал другой украинский эксперт Вадим Карасев. По его мнению, украинской власти нужно переходить к прямым переговорам по урегулированию конфликта.
  «Возможен даже такой вариант, когда Минские соглашения будут менее выгодны, чем двусторонняя сделка с той же Россией. Потому что нас будут заставлять капитулировать, а тут надо будет торговаться, даже с позиции силы. И тоже, может, надо будет забыть про этот «нормандский формат». Потому что немцам и французам лишь бы Украину спихнуть, и всё», — считает Карасев.
 • ЛЕВ13 листопада 2016 13:46 Відповісти IP:  141.170.238.--- Кацап, скільки не бекай "халва", а в козломорді солодше не стане. Ніхто навіть не думає домовлятись з тими, хто конає. Трамп - останній президент расіє. Він її просто похоронить. Смерть москалям!
 • ЛЕВ13 листопада 2016 00:25 Відповісти IP:  141.170.238.--- Кацапи вже сходять на пси у своєму підлабузництві Трампу. Не встиг той натішитись "пачьотним званієм казака", як тут наче сніг на голову якийсь "філософ та блогер" Олександр Нілогов, який за даними Вікіпедії «більше п'ятнадцяти років займається дослідженнями в області генеалогії», "проаналізував" генеалогічне дерево Трампа і зробив висновок, що той "є нащадком Рюрика"... Цікаво, що Трамп скаже на це. Невже на радощах перестане баб хапати..?
 • ЛЕВ13 листопада 2016 00:01 Відповісти IP:  141.170.238.--- На "цікаве" кацапське кіно наткнувся. Назви цієї xiрні афішувати не буду, але подивіться на зміст.
  Содержание:
  0:00:00 - выборы - театр для толпы
  0:00:20 - старейшая демократия в мире
  0:00:52 - что будет при настоящей демократии
  0:02:00 - что такое демократия
  0:02:46 - двухступенчатая система выыборов в США
  0:06:07 - выборы денежных мешков
  0:07:07 - демократическое дурилово для народа
  0:09:22 - почему республиканцы и демократы?
  0:10:54 - сценарий предвыборной кампании
  0:12:37 - почему выборы через 4 года
  0:14:04 - глобальная власть
  0:16:45 - почему Горбачёв стал генсеком СССР
  0:18:54 - почему Путин стал президентом?
  0:19:46 - зачем нужна холодная война
  0:21:00 - президентсткая семья кланов США
  0:21:46 - почему Обама стал президентом
  0:23:47 - почему Трампа назначили президентом США
  0:26:00 - будет ли война в Америке?
  Всі, згадані там президентами ставали, тільки Трампа ПРИЗНАЧИЛИ. Цікаво, якою буде думка Трампа про цей кацапський виcep..?
 • Гiсть iз Россii13 листопада 2016 15:29 Відповісти IP:  95.104.207.--- Извините, уважаемый Лев, но читать Ваши комментарии смешно, впечатление такое, что Вам лет 14 от роду. Каждый год больше 5 млн. украинцев работают в России на низкооплачиваемых работах, но даже те деньги, что они зарабатывают, спасают их семьи. Читатели сайта это знают, но почему-то "стесняются" признать. Зато в любой газете бесплатных объявлений на территории Украины, особенно на Западной, большое количество предложений поездок в Россию: в Москву, в Санкт-Петербург, а уже оттуда - в другие регионы РФ. И эти газеты - в свободном доступе в интернете. Знаете, уважаемый Лев, все россияне просто уверены, что богатенькие украинцы ездят к нам на отдых, в музеи и за покупками. :)
  Желаю Вам того, что есть у нас - стабильности.
  З повагою, Марiя.
 • Gen13 листопада 2016 15:49 Відповісти IP:  77.123.179.--- Маруха, немає у вас стабільності і ти це знаєш. А все ваше бабло , якими ти так гордишся скоро Трамп забере.
 • ЛЕВ13 листопада 2016 15:43 Відповісти IP:  141.170.238.--- А не було би українців, молдаван, таджиків і т.д., хто би в расєї працював? Хто добуває і траспортує ті ж нафту й газ? Кацапи ні на що не здатні - ні працювати, ні воювати. Гастарбайтери-іноземці повністю забезпечують життєдіяльність території, котра зветься расєя. Я тільки за те, аби припинили негайно.
 • Гiсть iз Россii13 листопада 2016 18:23 IP:  95.104.207.--- Я пятьдесят лет прожила на Западной Украине, знаю людей не только во Львове,но и в сёлах Львовской области, знаю, как учителя в Италию горшки мыть выезжали, чтобы семьи кормить, в 90-ые, и как мужики в Тюмень уезжали, и на стройки по всей России, не понимаю только, откуда столько гадости и невоспитанности у людей, которые пишут комментарии на сайте "Вголос"? Вы словно кичитесь своей грубостью и бескультурьем, а тем временем народные "избранники" в Верховной Раде с девятью классами образования за год украли у вас столько, сколько заработали все вместе взятые украинские женщины и мужчины в России, Италии, Испании, Польше за лет десять. Это не прощается. Вам, уважаемый Лев, не прощается, и другим читателям сайта, которые должны знать, сколько семей за это время распалось из-за того, что украинская власть грабит народ, уничтожает государство и лишает украинцев права и возможности работать на Украине и жить со своими детьми, а вы продолжаете рукоплескать этой власти.
  В 90-ые годы Россия была на грани развала, Ельцин сдал все, что было в государстве, американцам. Россияне жили тогда не лучше, чем живёте вы сейчас, но народ сделал выводы, да ещё киевский Майдан помог понять что по чем, так что мы ценим то, что сейчас имеем. А гастарбайтеры России выгодны, кстати, люди с официальным разрешением на работу и подтверждённым дипломом могут спокойно найти работу по специальности и получать больше.
  С уважением, Мария.
 • Гiсть iз Россii13 листопада 2016 15:27 Відповісти IP:  95.104.207.--- Извините, уважаемый Лев, но читать Ваши комментарии смешно, впечатление такое, что Вам лет 14 от роду. Каждый год больше 5 млн. украинцев работают в России на низкооплачиваемых работах, но даже те деньги, что они зарабатывают, спасают их семьи. Читатели сайта это знают, но почему-то "стесняются" признать. Зато в любой газете бесплатных объявлений на территории Украины, особенно на Западной, большое количество предложений поездок в Россию: в Москву, в Санкт-Петербург, а уже оттуда - в другие регионы РФ. И эти газеты - в свободном доступе в интернете. Знаете, уважаемый Лев, все россияне просто уверены, что богатенькие украинцы ездят к нам на отдых, в музеи и за покупками. :)
  Желаю Вам того, что есть у нас - стабильности.
  З повагою, Марiя.
 • simply .12 листопада 2016 22:16 Відповісти IP:  82.145.222.--- Дональд Трамп: "Я настоящий друг России, поэтому никогда не сниму санкции, которые так полезны для российской экономики".
 • Трамп прийде, порядок наведе12 листопада 2016 20:33 Відповісти IP:  217.144.175.--- Украина станет первой жертвой новой политики президента США Дональда Трампа. Об этом в эфире ток-шоу «Черное зеркало» заявил политический эксперт Василий Филипчук, экс-чиновник МИД Украины.
  По его словам, Украина перешла «красную линию», когда вмешалась в предвыборную гонку в США на стороне Хилари Клинтон, обвинив главу предвыборного штаба Трампа Пола Манафорта в коррупции. Тем самым, по мнению Филипчука, украинское руководство обидело лично Трампа, который не оставит без внимания данный жест.
  «У нас абсолютно новая геополитическая ситуация, и первой жертвой этой ситуации может стать Украина. Да, критиковали Трампа много, американские политики, европейские политики, канцлер тоже критиковала, но критикуют политики, не вмешиваясь во внутриполитическую борьбу. А Украина вмешалась, допустила неприемлемое в международных отношениях – перешла красную линию и вмешалась во внутриполитические проблемы США, в предвыборную борьбу в решающий момент, обвинив руководителя избирательного штаба.
  Таким образом, мы, якобы, помогли Клинтон, а, на самом деле, бросили личный вызов, обидели не просто руководителя избирательного штаба, а лично обидели Трампа. Теперь будет ответка. Если раньше и санкции Белого дома, и помощь МВФ базировались на то, что кто-то звонил и просил «давайте поможем», то теперь помощи не просто не будет, а будет негативный ответ», — заявил Филипчук.
 • ЛЕВ12 листопада 2016 21:05 Відповісти IP:  141.170.238.--- Кацап, у будь-якому випадку Трамп робитиме головне - валити з копит твою cpaну расєю. Його суб'єктивні почуття до теперішнього керівництва України значення не мають. У республіканців є дуже позитивне ставлення до українців. За Трампа голосувала українська діаспора. А демонстративне підлабузництво xyйловатих срасєї балів не додасть. Бо кремль ставив на Клінтон. Давай пошукай і процитуй експертів не прокацапівських...
 • Трамп прийде, порядок наведе12 листопада 2016 20:30 Відповісти IP:  217.144.175.--- Начинается международная изоляция Украины
  К третьей годовщине с начала Евромайдана Украина умудрилась испортить отношения с Россией, Польшей и США. Киев фактически входит в период изоляции.
  Об этом в эфире ток-шоу «Черное зеркало» заявил политический эксперт Василий Филипчук, экс-спикер МИД Украины.
  По его словам, с победой на выборах в США президент Дональда Трампа начинается период постепенной изоляции Украины.
  «Есть три ключевых центра влияния на ситуацию в Украине – Россия, США и Европа. Россия враг, но раньше другом были США. Сейчас и Россия враг, и Штаты враг. США, как страна, которую будет вести Трамп, очевидно, будет хотеть каким-то образом дать ответ тем неудачным шагам, которые делала украинская власть.
  В Европе сплошные поражения – нет ни соглашения об ассоциации, ни безвизового режима, еле удерживаются санкции. Фактически мы входим в период мягкой изоляции. Мы смогли испортить отношения даже с ближайшими соседями.
  То, что было сделано с Трампом, год назад было сделано в Польше, когда украинский посол занял позицию одной партии, а победил президент другой», — заявил Филипчук.
 • ЛЕВ12 листопада 2016 21:08 Відповісти IP:  141.170.238.--- А на якому, кацапiдере, етапі в срасєї те, що нібито ще тільки-но починається в Україні..?
 • Gen12 листопада 2016 20:22 Відповісти IP:  77.123.179.--- І шо характерно модератори свободки (вголосу) антиукраїнські коменти не труть. Треба стирати свободку з України.
 • Objectivity13 листопада 2016 14:14 Відповісти IP:  194.44.30.--- Не труть тому - щоб люди бачили, що таке рашизм.
 • Трамп прийде, порядок наведе12 листопада 2016 20:29 Відповісти IP:  217.144.175.--- Чому не труть? Труть, мій коментар про гей-бандерівців видалили. А коментарі залишають, тому що вони сайту переглядів додають. А перегляди - це гроші.
 • Gen12 листопада 2016 20:47 Відповісти IP:  77.123.179.--- Труть бо ти тупий гей , а вони розумні геї. Не було команди з кремля.
 • Трамп прийде, порядок наведе12 листопада 2016 21:21 IP:  217.144.175.--- Ну то що ти гей-бандерівець я вже зрозумів. Редакція "Вголосу" - безсумнівно агенти Кремля. У Тягнибока батько взагалі в КДБ працював. А хто зараз в Україні не агент Кремля? На мій погляд таких немає. У Путіна є хитрий план: він своїх агентів на Україні стравлює і коли вони один одного знищать - то він переможе.
 • Трамп прийде, порядок наведе12 листопада 2016 13:36 Відповісти IP:  217.144.175.--- Ну все рагулі вішайтесь. Трамп не підтримуватиме укробабуінов.
  Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що планує найближчим часом провести телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним.
  Про це Трамп повідомив у інтерв'ю виданню The Wall Street Journal.
  За словами Трампа, він отримав "прекрасного" листа від Путіна
  Команда новоизбранного президента США Дональда Трампа принципиально отказалась от встречи с украинским президентом на фоне скандала с Полом Манафортом.
  Об этом в эфире Еспресо.TV заявил бывший глава Службы внешней разведки Николай Маломуж.
  "После того, как мы начали действия против Манафорта, который был советником всех президентов и политиков... ведь только о Януковиче говорили... Он всех был советником. Это человек, который зарабатывает деньги. А мы тут сказали, что он "враг", давайте его в НАБУ и т.д." – заявил он.
  По словам генерала, команда Трампа отменила встречу с Порошенко в Нью-Йорке именно в связи с этими событиями.
  "Потому что была очень негативная реакция на действия руководства Украины. Команда Трампа принципиально отказалась от этой встречи", – пояснил Маломуж.
  Кроме того, он уверен, что встреча Порошенко с Трампом в феврале практически невозможна.
 • ЛЕВ12 листопада 2016 17:19 Відповісти IP:  141.170.238.--- Ну ще би, телефонна розмова - небувале досягнення xyйла. Чекаємо екстазу козломордих, якщо Трамп дозволить xyйлу руку поцілувати.
 • Трамп прийде, порядок наведе12 листопада 2016 20:24 Відповісти IP:  217.144.175.--- Найцікавіше що це пише звичайний американський xyeсос. Бандерівська падаль завжди звикла лизати чоботи черговим господарям: австріякам, Гітлеру, а потім американцям. Це хіба не твої францюватие брати кричали в в Криму: "Америка з нами" ?!
 • ЛЕВ12 листопада 2016 20:53 IP:  141.170.238.--- Кацик, чисти зуби. Може і тобі щось дозволять.
 • ЛЕВ12 листопада 2016 17:38 Відповісти IP:  141.170.238.--- Але свята кацапiдерам не буде. Ніякого... ukrmir.info/?p=5507
 • Та да.12 листопада 2016 14:29 Відповісти IP:  159.224.167.--- То виходить,без Трампа у вашингтонському Білому Домі,кацапня була не здатна подолати бідну,нещасну та слабку Україну. Ватніки,то може Дональд це ваш президент,а не "сраних і тупих піндосав",як ви до виборів в Америці,називали американців? Моліться йому. Може він приєднає вашу "вілікаю і ніаб'ятнаю матушку Расєю" до Піндосії,черговим п'ятьдесят першим американським штатом.
 • прохожий12 листопада 2016 11:22 Відповісти IP:  109.254.42.--- ВОТ ЕЩЕ ОДИН ПРИМЕР ТОГО, КАК МЫ ЖИВЕМ.
  Печерский районный суд Киева в закрытом судебном заседании постановил обыскать жилье и студию ведущего ток-шоу "Шустер LIVE" Савика Шустера, заявил генеральный директор канала "3S.tv" Павел Елизаров на своей странице в Фейсбук.
 • Трамп прийде, порядок наведе12 листопада 2016 13:19 Відповісти IP:  217.144.175.--- Ти навіщо людям свято псуєш? Сюди галицькі рагулі приходять почитати про те, що "Рашка скоро розвалиться і український прапор буде майоріти над руїнами Кремля". У них остання радість в житті залишилася. Сидять в лайні і мріють про розвал Росії. А ти їх знову мордою в лайно вмочив. Пожалій убогих, не забирай у них останню радість.
 • Та да.12 листопада 2016 11:43 Відповісти IP:  159.224.167.--- Чуєш,тобі напевне зайва,сорок сьома хромосома заважає навчитися читати мовою "проклятих хахлов і госдепавскіх падстілок-жидабендєравцев",та розуміти про що йдеться на цій сторінці "Вголоса. То нагадую,ця стаття про те,як конатиме Росія,а не про обшуки у Шустера. Що за звичка у вас,козлорилих ватанів,завжди міняти тему розмови,дискусії,або обоговорення проблеми,якщо нема чого відповісти,незручно чи бракує аргументів? Га,йолопе кацапський?
 • Маргінал12 листопада 2016 10:17 Відповісти IP:  93.115.95.--- Деякі завошшовані мудрагелики тут шось белькочуть про долю Московії. Перед тим як марно каркати, може варто спочатку на себе у люстро подивитись, провидець ти нездалий? З конаючої країни.
  Вже 25 років Україна невпинно ссувається, але куди? З 91 року до 2004 - сповзала повільно у маргінеси. Після Ющенки і померанчового зриву сповзання різко прискорилось. А після клятого Майдану 13 - 14 років почався зловісний політ у прірву. Разом з АТО прірва перетвориласі у злочинну безодню. Й різна наволоч, типу турчинків, парубійчиків тощо намагаться чимшвидше розтрощити цю країну вщент. Невздовзі кількість іх кривавих жертов з десятків тисяч перетвориться на мільйони. Святкуймо ювілейчики урочисто! Слава хєроям!
 • ЛЕВ12 листопада 2016 11:46 Відповісти IP:  141.170.238.--- Не істеризуй. Іде очишення країни від кацапомоскальської свoлoти. Не омине воно й тебе особисто. Смерть москалям!
 • Стрілець12 листопада 2016 12:51 Відповісти IP:  149.56.128.--- О, знову теє ч.м.о тут перднуло! Вже давно на часі тобі змінити нік. Замість "Лев" тобі пасувало би "Скунс" смердючий.
 • Evidence .12 листопада 2016 09:11 Відповісти IP:  82.145.222.--- На Аляске была Россия, в Финляндии была Россия, в ГДР, в Чехословакии, в Венгрии, в Румынии, в Болгарии, в Польше, в Литве, в Латвии, в Эстонии была Россия.
  Но когда Россия оттуда ушла - то пришла ЦИВИЛИЗАЦИЯ.
 • прохожий12 листопада 2016 08:25 Відповісти IP:  109.254.42.--- Вы знаете, читая все это, только диву даешься. В стране разруха и война, а некоторые идиоты делят шкуру неубитого медведя. Россия стоит на ногах сегодня гораздо крепче, чем Украина, которая всем уже должна и стоит с протянутой рукой.
  Спешу заверить, что я не тролль, не москаль, чтобы некоторым придуркам облегчить работу.
 • Та да.12 листопада 2016 11:03 Відповісти IP:  159.224.167.--- Ти не москаль. Ти є типовий,ватний,козлорилий кацап. Путіноїд,або Homo soveticus. Це не принадлежність до будь-якої національністі,чи раси,або етнічної групи,це-вимираюча,тупікова гілка еволюції людства.
 • прохожий12 листопада 2016 11:18 Відповісти IP:  109.254.42.--- Ты еще раз головой об стенку стукнись. Может из соломы в твоей голове хоть чуть-чуть мозгов на место вывалится.
 • Сторінка:12

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram