Як у Стамбулі єврей Гройсман і грек Варфоломій українську церкву створювали

Дивнії діла твої, Господи… Інформації стільки, що не встигаєш відстежувати. Одна іншої важливіша. От, наприклад, українські депутати ухвалили постанову про звернення парламенту до Всесвятості Варфоломія, архієпископа Константинополя і Нового Риму, Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

А напередодні з Константинопольським Патріархом Варфоломієм про це ж балакав український прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Головний урядник країни заявив, що «українці прагнуть до єдиної церкви» та висловив подяку Патріарху за «підтримку єдності українського православ'я».

Який історичний пасаж! Яке дивовижне почуття гумору у вередливої пані Історії! У всуціль мусульманському Стамбулі єврей і грек вирішували долю єдності українського православ’я…

Ні, я не маю жодних упереджень щодо національності цих достойників. Просто сумно, що українці самі чомусь не здатні на такий подвиг – створити свою національну церкву. Церкву, яка б об’єднала увесь народ. Від Сяну до Дону.

І це справді був би подвиг в очах усього світу. Бо такий вчинок вимагає високого духу, гідності і віри від усього народу. І таку б церкву визнали всі. Крім «старших братів», звісно. Бо іґнорувати волю цілого народу не зможе ніхто. Із канонічністю дали б собі раду.

Натомість що ми маємо нині? Українську православну церкву Московського патріархату, Українську православну церкву Київського патріархату,  Українську автокефальну православну церкву, Українську греко-католицьку церкву. Очевидно найбільша проблема із УПЦ МП.

Слушно пишуть депутати у зверненні до Всесвятості Варфоломія: «Сучасний московський патріархат надто тісно пов’язаний з пануючим у Росії політичним режимом, щоб сприйматися українським суспільством саме як Церква, а не як «міністерство ідеології» Російської Федерації». Найсумніше, що у храми цього «міністерства ідеології» досі ходять молитися люди. Навіть ті, чиїх дітей-батьків вбили російські окупанти, зброю яким освячували священики саме цієї церкви.

У це важко повірити, але у воюючій країні діє величезна ідеологічна структура, що цілком толерує окупацію Росією частини України. «Ми же адін народ! Адна страна! Адна церковь!» І тут ніякий Варфоломій не допоможе.

Бо за даними соціологічного дослідження, проведеного у вересні 2016-го року, 32 відсотки українців виступили проти ідеї єдиної помісної церкви, 36 - за те, щоб цей процес відбувався без втручання політиків та держави. Інші віруючі не визначилися з питанням щодо її створення.

Можна, звичайно, взяти під сумнів цифри цього опитування, але чимало українців таки ходять у храми московської церкви, і їм «какая разніца в какой храм хадіть і на каком язикє разгаварівать», відповідно й церкви єдиної їм теж не треба. За великим рахунком, їм і держави нашої не треба.

Хоча є дивовижні поєднання - на Поліссі, Буковині, Закарпатті, де не бракує патріотів, цілком комфортно почуваються московські батюшки, що ненавидять все українське. Ба більше – нав’язують ідеологію «руского міра» питомим українцям. І якось нічого. І за здоров’я Кіріла помолитись – теж богоугодне діло… Хто нам таким допоможе? Де той святий, праведник, чи грішник, що вселить в серця людей гідність і любов до Батьківшини?

Я оптиміст і сподіваюсь ще за свого життя побачити єднання Української церкви та її вірних. Українці нарід терплячий і впертий. Можливо це навіть вдасться Володимиру Гройсману і Вселенському патріарху Варфоломію.

Тоді, цілком можливо, на Київських кручах біля Хрестителя Русі Володимира Великого постануть пам’ятники Гройсману і Варфоломію. І я першим покладу до їх підніжжя квіти. Заслужили…

 

 Богдан Марциняк Волошин

Малюнок Олега Коваленка 

«Вголос»

 

 


КОМЕНТАРІ 6 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Олена19 березня 2017 16:39 Відповісти IP:  87.14.46.--- При чому тут еврей гройсман, по перше гройсман украінський еврей, по друге він прем"єр, по третє не доречно чомусь наголошувати на тому хто еврей чи не еврей, заголовок від провокатора і стаття не повністю толерантна, всі знають з якою церквою є проблеми, а як позбутися цієі проблеми це питання на довгий час
 • гы19 березня 2017 12:05 Відповісти IP:  95.211.104.--- Што за дела , какой гройсман нах?
 • Земні справи18 березня 2017 17:38 Відповісти IP:  137.74.167.--- Пишите: "Із канонічністю дали б собі раду." Як дали б собі раду?

  Київський Патріархат уже нараховує декілька мійльйонів більше ніж деякі канонічні і визнані церкви.


  Церковне "товариство" теж має свої правила і очевидно як бачимо конкурують між собою.

  Протестанти налічують десятки мільйонів. Неканонічна церква - сприйматимуться як вони.

  Особисто вважаю, майбутнє за світською Україною.
 • Дзюник17 березня 2017 17:11 Відповісти IP:  213.130.18.--- Перераховуючи,що "ми маємо нині" ви забули ще одну канонічну християнську церкву - католицьку...Ну і крім того з п"ять десятків протестанських і сект...Єгови там...і прочі...Маю на увазі християн...Львів завжди трохи був новочасним Вавілоном ...І щодо об"єднання церков...Не знає історія таких випадків...Як тільки виникає нова релігія - тут же починає ділитись,розгалужуватись,розколюватись...Це стосується всіх - і мусульманства,і іудаїзму,але найбільше - християн...Причина проста...Богом вони поділитися можуть...Але ніколи не поділяться грошима,які на Ньому заробляють...
 • Comment 17 березня 2017 14:16 Відповісти IP:  141.0.12.--- Серед найрозвиненiших держав свiту - жодної православної країни.
  НАЙЗАМОЖНІШІ У СВІТІ — ПРОТЕСТАНТСЬКІ НАЦІЇ. А це держави Скандинавiїї, частина ЄС, зокрема Нiмеччина та Швейцарiя, Австралiя, Канада, США й Великобританiя -- живуть i, як то кажуть, горя не знають (на душу населення цих країн припадає вiд 50 тисяч до 80 тисяч доларiв ВВП).
  НА ДРУГОМУ МІСЦІ у цьому умовному свiтовому рейтингу — католики. Це Iрландiя iз 45,6 тисячi доларiв ВВП на громадянина, Австрiя, що має 43,7 тисячi доларiв ВВП на особу, Бельгiя — 42,5 тисячi, Францiя — 40,5 тисячi доларiв ВВП на душу населення.
  НАЙБІДНІШІ у християнському свiтi — православнi країни.
  Свого часу нiмецький соцiолог Макс Вебер навiть розробив теорiю "протестантської успiшностi". Вiн вважав, що перехiд до кальвiнiстської чи лютеранської конфесiї зумовлював i подальший перехiд до нової християнської етики.
  Так само iсторики доводили, що ПРОТЕСТАНТИЗМ був найбiльш адекватною формою для iдеологiї iндивiдуалiзму, яка своєю чергою вiдчиняла дверi для суспiльного прогресу, а згодом i добробуту.
  Протестанти першими дали можливiсть людям ЧИТАТИ І РОЗУМІТИ БІБЛІЮ, жити за її цiнностями, переклавши Святе Письмо нацiональними мовами рiзних країн.
  Крiм того, протестанти вважають, що Бог — у кожнiй людинi. Людська душа, на їхнє переконання, — це вияв Бога, а тому НЕ потрiбно такої величезної кiлькостi обрядiв, "iдолопоклонства", як вони це називають, яке є у православних.
  Вони закликають пiзнати Бога в собi. До речi, до цього закликав й український Мислитель Григорiй Сковорода.
  Вiн говорив, що має бути "богомислiє, а не рукомаханiє". Це дуже важливо, бо спонукає кожну людину до правильних дiй на життєвому шляху, спонукає молитися будь-де, а не лише у храмi в недiлю.
  Людина таким чином нiколи не залишається сама, бо знає, що Бог завжди i всюди з нею i не покине її напризволяще.
  Це дає бiльше впевненостi у собi, сприяє прояву особистiсної iнiцiативи, активної життєвої позицiї, а з другого боку — посилює вiдчуття iндивiдуальної вiдповiдальностi за кожен поганий вчинок....
 • юстас17 березня 2017 12:43 Відповісти IP:  95.134.48.--- Респект журналістам. Дуже гарна і влучна стаття!

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm