Який тюремний термін «світить» Садовому?

Перед міським головою Львова Андрієм Садовим нависла чергова загроза: ймовірність кримінальної відповідальності за загибель чотирьох людей у травні 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі. Адже, як встановила експертиза, на сміттєзвалищі трапився не підпал ( Садовий постійно заявляв, що сміттєзвалище підпалили його політичні конкуренти ), а це було самозагоряння через недотримання технологій утримання ЛКП «Збиранка». У зв’язку з чим Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що винуватцем у даній службовій недбалості, цілком ймовірно, є безпосереднього львівський міський голова.

«Відтак стоїть питання про недбалість службових посадових осіб Львівської міської ради, які призвели до такого становища. По-старому це – халатність. Але все обтяжується тим, що ми маємо трьох загиблих. Сім’ї в праві спитати, хто зі службових осіб Львівської міськради за це відповідає. Саме зараз досудове слідство обласної прокуратури встановлює цього «Хто?». Я не можу виключати, що ним може бути і міський голова, і його заступники, і інші посадові особи», – сказав Луценко.

Ще перед заявою Луценка Андрій Садовий припустив на своїй сторінці у «Facebook», що йому найближчим часом вручать підозру в кримінальному провадженні. При цьому мер Львова саркастично наголосив, що це може бути політична розправа.

Згодом Луценко заявив, що, аби уникнути звинувачень з боку Садового в політичному переслідуванні, справу про пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі передадуть у прокуратуру Рівненської області. Там уже вирішать причетність Садового до трагедії, адже факт загибелі людей на Грибовицькому сміттєзвалищі був. І винні у цій трагедії¸ вочевидь, мають відповідати перед законом.

Ймовірність відкриття кримінального провадження проти міського голови: політична розправа чи розплата за бездіяльність, яка призвела до трагедії? Чи справді загрожує Андрію Садовому кримінальне покарання? Якщо так – то яке? Про це «Вголос» розмовляв із адвокатом Андрієм Болюбашем, екс-головою бюджетної комісії Львівської міської ради Яромиром Самагальським,  політологом, головою правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимиром Фесенком та політологом Володимиром Маньком.

Чи можна вважати заяви Юрія Луценка про ймовірну кримінальну справу проти Андрія Садового політичним переслідуванням?

Андрій Болюбаш: З юридичної точки зору жодного політичного підтексту у кримінальній відповідальності за злочин щодо службової недбалості посадових осіб Львівської міської ради не може бути. Адже є тяжкі наслідки, де троє людей загинули, а тіло четвертого еколога ЛКП «Збиранка» не знайшли й досі. Сім’ї загиблих втратили головних годувальників, а тому вони не лише мають право знати, хто винен у загибелі їхніх рідних, вони повинні бачити покараних винуватців цього страшного злочину. І держава зобов’язана відкрити всю інформацію, хто саме винен у Грибовицькій трагедії: міський голова Львова чи його заступник, чи хтось із посадовців ЛМР.

Я, як адвокат, скажу, що жодного політичного підтексту, як там заявляв Андрій Садовий, у Кримінальному кодексі України немає і не може бути.

Яромир Самагальський: Навіть якщо правоохоронцям не вдасться Садового притягнути до відповідальності за фактом загибелі людей на Грибовицькому сміттєзвалищі, є й інші порушення мера Львова. Хоча його вина у пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі, звичайно є. Адже львівські комунальні підприємства керувались саме міським головою і саме Андрій Садовий відповідає за роботу ЛКП «Збиранка». Окрім того, Андрія Івановича можна притягнути до кримінальної відповідальності й за економічними статтями. А це завищення об’ємів вивозу сміття на полігони протягом багатьох років. За те, що зараз вивозиться сміття по лісосмугах, урочищах. Адже львівське сміття розкидається по всій Україні. Його возять по фальшивих угодах. На мою думку, Садового треба покарати і за це теж.

Володимир Фесенко: Якщо йдеться про ситуацію на Грибовицькому сміттєзвалищі, то тут очевидно, що саме міський голова Львова є політично відповідальний за загибель чотирьох людей, за весь цей його сміттєвий скандал. При цьому Садовий поводиться вкрай безпорадно, у нього поганий менеджмент. Чому він винен? Ну подумаймо: Садовий не перший термін на посаді міського голови і про проблему з сміттєзвалищем він знав. А тому те, що трапилась трагедія – це його пряма провина, бо він, як мер, мав вирішити цю проблему. У цьому немає політичного переслідування.

З іншого боку, треба враховувати й те, що зараз не йдеться про політичну розправу, йдеться про розвиток конфлікту, де Садовий є активною дійовою особою. Кримінальне провадження проти Садового з точки зору політології можна визначити, як розвиток конфлікту. Адже Садовий почав війну з державою

Разом з тим, мер Львова - не святий і за ним є серйозні правопорушення.. І якщо політичне керівництво країни стримувалось від правових дій проти Садового, то це означає, що влада намагалась з ним весь  цей час домовитись.

Попри те, у даній ситуації саме Садовий несе пряму політичну відповідальність за те, що трапилось у Львові, в тому числі й за «сміттєву кризу».

Володимир Манько: Пан Садовий, звичайно, заявлятиме і в подальшому, що це політичне переслідування. Але його виборцям  варто згадати: а коли відкривалась кримінальна справа за фактом загибелі людей на Грибовицькому сміттєзвалищі? А це було ще на початку минуло літа, тобто давненько. Ще тоді не було ніякої блокади чи цього конфлікту «Самопомочі» з Петром Порошенком. Весь цей час вона була у розробці, слідчі шукали певну інформацію. І, можливо, зараз слідство з’ясувало неправомірні дії Андрія Садового, які призвели до трагедії.

Зокрема, мова йде про невиконання службових обов’язків, які саме мер Львова Андрій Садовий мав би виконувати, щоб забезпечувати утилізацію львівського сміття. А зараз львівський градоначальник перекладає вину за сміттєву кризу у Львові  на всіх довкола, лиш би не на себе. Але насправді – це його повноваження. А тому я думаю, що ймовірність кримінального провадження проти Садового, про що заявив Юрій Луценко, і його протистояння з Порошенком – це банальне співпадіння.

Рішення про відставку мера приймає міська рада, але у Андрія Садового у Львівській міській раді є більшість, чи є якась альтернатива?

Андрій Болюбаш: Чиновникам Львівської міської ради інкримінують частину другу статті 367 Кримінального кодексу України, а це – «службова недбалість, невиконання службовою особою своїх обов’язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, якщо воно спричинило тяжкі наслідки». На сміттєзвалищі загинули люди , тобто це тяжкі наслідки. І тут варто зрозуміти, що за обставин, коли висунута підозра, або є кримінальне провадження, слідчі з урахуванням займаної посади Андрія Івановича зобов’язані звернутись до суду про відсторонення міського голови від виконання службових обов’язків на час розслідування. На основі кримінальної справи за статтею 367 ККУ, мера Львова можна відсторонити у трьох випадках: злочин середньої важкості, тяжкий чи особливо тяжкий злочин. Загинули люди, а це, зрозуміло, тяжкий злочин.

Яким міг би бути цей процес відсторонення з юридичної точки зору?

Андрій Болюбаш: Як це відбувається: спочатку вручається підозра ймовірно обвинуваченому міському голові. Паралельно слідчий одразу звертається з клопотанням до суду про відсторонення міського голови від службових обов’язків, керуючись статтею 154 Кримінально-процесуального кодексу України . Далі – слідчий суддя, відповідного районного суду зобов’язаний протягом трьох днів з моменту надходження такого клопотання прийняти позитивне чи негативне рішення. Під час процесу слідчий суддя може викликати свідків у справі. Зазвичай слідчі судді протягом навіть двох днів виносять якесь рішення. За даних обставин я вважаю, що є усі підстави для відсторонення міського голови Львова з посади. Оскільки саме він, як посадова особа вчинила злочин, який призвів до тяжких наслідків. Після цього Садовий перестає бути мером Львова.

Яке покарання у разі відсторонення Садового від посади та доведення його вини загрожує міському голові Львова?

Андрій Болюбаш: Частина друга статті 367 Кримінального кодексу, яку інкримінує Генпрокурор Садовому, передбачає позбавлення волі терміном до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади строком до трьох років. Або ж штраф у розмірі від  від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років.

Але в Україні народ любить «політичних мучеників». Чи стане Садовий таким?

Володимир Манько: На мою думку, саме «Самопоміч», беручи активну участь у блокаді, зробила певний крок, щоб відволікти увагу від львівського сміття на щось більш вагоме. Щоб згодом після відкриття кримінальних справ, Андрій Садовий мав привід звинуватити владу у політичних переслідуваннях чи навіть репресіях. Адже Садовий розуміє, що розв’язати сміттєву проблему у нього не виходить, а робити щось треба. А тому він нарощує свою опозиційну діяльність для того, щоб потім показати своїм виборцям та всьому суспільству, що, мовляв, мене знищують не через бездіяльність на посаді міського голови, а тому що я опозиціонер.

«Сміттєвий» рейтинг Садового й будуватиметься на тому, що начебто влада утискає «ідеального» мера. Але ми розуміємо, що це не так і виборці Садового також це мають зрозуміти. Адже першопричиною будь якої кримінальної справи проти Садового є величезна проблема львівського сміття. А що робити правоохоронцям, якщо на Грибовицькому сміттєзвалищі загинули четверо людей? Мовчати, бо Садовий вважає це переслідуванням?  Але це ж теж злочин.

Яромир Самагальський: Якщо ж таке кримінальне переслідування розпочнеться, то зрозуміло, що команда Садового з нього одразу зробить «політичного мученика», якого переслідує саме «злочинна влада», а не Кримінальний кодекс. Проте  політична складова у цьому є, адже чому злочинна діяльність Садового лише зараз зацікавила правоохоронців, а не кілька років тому?

Проте ми, свідомі люди, повинні розуміти, що Садовий своєю діяльністю та своєю злочинною бездіяльністю сам дав такий інструмент в руки своїх політичних опонентів.

Однак політтехнологи Садового одразу зроблять з нього «мученика, який страждає через правду». Власне цей процес уже розпочався. Головне, аби громадяни знову не клюнули на цю наживку.

В тему:

В Україні були випадки, коли мерів міст відправляли у відставку. Зокрема був такий випадок і у Львові у вересні 2005 року, коли таємним голосуванням депутатів міськради більшістю голосів Любомира Буняка зняли з посади міського голови. Згодом він через суд поновлювався на посаді й після цього його було повторно відкликано.

31 березня 2011 року Чернівецька міська рада прийняла рішення про припинення повноважень міського голови Миколи Федорука. А у 2014 році ця ж міська рада достроково припинила повноваження в.о мера міста Віталія Михайлишина.

5 лютого 2011 р. міський голова Києва Леонід Черновецький написав заяву про відставку. Проте згідно зі статтею 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження міського голови припиняються достроково з дня прийняття міською радою рішення, яким береться до відома факт відставки. 12 липня 2012 року депутати Київської міської ради 110 голосами «ЗА» зі 112 зареєстрованих підтримала відставку Київського міського голови Л. М. Черновецького.

У 2012 році через бездіяльність депутати Алупкінської міської ради висловили недовіру міському голові Віктору Тостоногу і достроково припинили його повноваження. Приводом для прийняття подібного рішення послужив мітинг жителів міста.

5 вересня 2013 року міська рада Збаража, що у Тернопільській області, під час сесії достроково позбавила мера посади через обвинувачення у корупції.

 

Марія Чижевська, «Вголос»

Теги: Садовий

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 27 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Олена22 березня 2017 19:14 Відповісти IP:  79.54.151.--- Просто смішно , поміняють мера і зразу новий полігон знайдеться на державній землі і завод постане як в казці за державні гроші, особливо якщо мер буде слухняний
 • SuperUkropus21 березня 2017 17:34 Відповісти IP:  141.0.13.--- Категорично згідний з п. Лемко!!! Усі ідемо на вибори нового достойного мера м. Львова!!!
 • Олена22 березня 2017 19:16 Відповісти IP:  79.54.151.--- Усі то хто? Ти з лемком? І з мішком грошей?задовбали обмежені
 • До Львів'янин 20 березня 2017 23:0621 березня 2017 17:20 Відповісти IP:  92.222.84.--- І що ті країни варті без великої Європи і НАТО? У жорстокому світі наших сусідів.
 • Дзюник21 березня 2017 10:39 Відповісти IP:  93.178.214.--- Політтехнологи знають,що компромат треба подавати дуже обережно і дозовано...Недодаш - і результату не буде,переборщиш - появиться жалість до об"єкту компроментаціі і сумнів в достовірності компромату...І тоді зовсім інша пара кальош получиться...Перетравили Садового,надто багато лайна на нього вилили,щоб то здавалось випадковістю...Вже зараз більшість впевнена,що [***] по самі вуха Львів це не результат бездіяльності Садового,а результат діяльності Порошенка,і потроху погляди звертаються в бік тих політичних місцевих сил,що бігають в Пороха на підхваті...блокуючи сміттєвози,підбурюючи людей,влаштовуючи катавасіі на кожній сесіі...Безперечно Садовий вибереться з тих перетурбацій ще з більшим рейтингом,чоловік він хитрий,розумний і чудовий стратег...тобто вміє розраховувати діі на довгу перспективу...Недаремно розмістив себе і свою партію на різних точках,потопити обох одночасно майже неможливо...А потоне хтось один - не страшно,другий тут же витягне...
 • Лемко21 березня 2017 10:15 Відповісти IP:  176.106.203.--- Йдеться про скоєння кримінального злочину посадовими особами міськради в результаті якого загинули люди. Слідство і суд встановлять якими саме особами і вину кожного. Крапка! А оці всі таляпання про політичні переслідування, зловмисників-підпалювачів і "руку Києва" від лукавого. Треба було ще десь років тому вирішити проблему (як і обіцяв Садовий) , а не п.здіти львівянам про європейське місто і сонцесяйного мера в ньому.
 • Багнет21 березня 2017 04:50 Відповісти IP:  178.17.170.--- Так звана проблема львівського сміття є надуманою, штучно створеною. Треба чітко уявляти, що Грибовицьке сміттєзвалище вміщує мільони тонн відходів, що накопичувались там шістьдесят років від діяльності потужної колись промисловості Львова. І доля власне побутових відходів є суто незначною в тій горі. 500 тонн ТПВ, що продукує нині щоденно Львів, лунає ніби-то грізно. Але насправді ці ТПВ є маленькою плямкою бруду на спині слона. Краси не додає, але і жити не заважає. Тому треба вирішувати проблему Грибовицького звалища в комплексі. Тобто віднаходити кошти й
  можливості на будівництво сміттєпереробного комплексу саме для Грибович. А поки що продовжувати возити львівське сміття туди ж, де його збирали півстоліття. Ще півроку-рік нічого значного не додасть тій купі відходів. Все решта є звиклий політичний спекулятивний гомін з давно визначеною метою - викинути з львівської Ратуші незручного мера.
 • Олена21 березня 2017 15:10 Відповісти IP:  95.232.65.--- Респект за допис
 • Ванга21 березня 2017 04:45 Відповісти IP:  192.36.27.--- Ось, уявимо на хвилинку. Садового скинули. Та обрали на мера дуже патріотичного, не скажу чесного, якесь кошулю. Як там буде з іншими проблемами - невідомо. Швидше за все - хрєново. Але сміттєве питання вирішиться просто і швидко. Різкі хлопці - активісти пояснять дохідливо мешканцям Грибович, що іхнє невдоволення непатріотичне, спровоковане "Рукою Москви, агентами Кремля". Бо у країні війна і є більш нагальні питання, ніж якась там купка сміття. А хто не зрозуміє відразу, тому просто для початку наб’ють морду. А далі і хату спалять. Й газду недалече у тому ж смітті прикопають. Щоби іншим зрозуміло було. І усе буде апгемахт. Сміттєвози вервечкою далі будуть стрімити на Грибовичську сміттєву гірку звиклим шляхом. Роками.
 • ольга21 березня 2017 12:15 Відповісти IP:  92.112.109.--- оберуть мера навіть не секрет з якої партії. Пройде з"шаленим " відривом від усіх.Вже дістали.НЕарод розуміє,що.це просто нищать Садового.
  Краще б взялися за офшори,а то кожного дня нове шоу з вияленням хабарників..Така думка моя і простий народ всюди про це говорить.
 • Львів'янин20 березня 2017 23:23 Відповісти IP:  93.75.230.--- І ще одне питаннячко:
  Чому 100км від Львова в Польщі люди живуть як люди з впевненістю в завтра?
  На певно тому що там немає москалів?)
  На певно тому що там немає жидів?)
  На певно тому що там не було януковічя?)
  На певно то що там не було майданів?)
  А краще тому бо є одна свідомість народу!!! Якої в нас нажаль немає і в помині,ну хіба якщо в якості самопіару.
  А у нас долар був по 8 став по 27(
  А у нас кожен 3 думає як втікти з країни.І правильно думають кожен з нас живе 1 життя їх не багато воно одне і хочеться прожити його в достатку і достойно,наша держава такої змоги не дає(
  А у нас не до кінця не зрозуміло з ким і за шо (
  А у нас одні герої вічні,але краще жити не стає(
  А у нас з дипломами про вищу освіту можна можна працювати за 100 доларів в місяць
  А у нас хабарники в усіх установах і інстанціях(
  Тільки при свідомій єдності народ може бути багатим та процвітаючим...Якось не про нас (((
 • ЛЕВ20 березня 2017 23:42 Відповісти IP:  141.170.238.--- А у вас є пєтух з гiвна...
 • Ще один львівянин20 березня 2017 20:45 Відповісти IP:  146.185.177.--- Садового прибирає БПП і Порошенко - це очевидно.

  Буде Садовий не буде проблему з сміттям потрібно вирішувати.

  Залякування Луценка відповідальністю убавляє бажаючих.

  За непосадку діамантових прокурорів відповідає Луценко...

  Немає безгрішних перед грядущую соціальною революцією.
 • эх валодя20 березня 2017 20:20 Відповісти IP:  109.86.241.--- Ну що ви казки розповідаєте? Вже давно зрозуміло, що Порошенко і К. на виборах наберуть ху.ню голосів, на відміну від "Самопомочі". Тому у Львові Садовому не дають організувати вивіз сміття. Звичайний галімий шантаж. Хочуть, щоб він приєднався до БПП і НФ.
 • Львів'янин20 березня 2017 19:26 Відповісти IP:  37.73.240.--- Почалося...Досить годувати Кієв і Донбасію!!!!!
  Садового хочуть прибрати нам пора від'єднатися від такої України!!!!
  Львівська, Тернопільська,Хмельницька,Івано-Франквська,Волинська ось наша держава!!!!
  Галіція!!! Ми один народ!!! Центр і Донбасію особисто мені чужі!!!
  Побачите скоро і у нас будуть референдуми)
 • Fakt20 березня 2017 21:16 Відповісти IP:  194.44.30.--- З Донбасу походять дуже багато українських патріотів:
  Патріарх Київський і усієї Русі-України Филарет - (Амвросиєвський район, Донецька область);
  Констянтин Морозов - генерал-полковник, перший міністр оборони України, під час спроби державного перевороту в Москві (серпень в 1991 р.), підтримав курс України на відділення від СРСР і утворення незалежної держави (Луганська область);
  І. Дзюба - Герой України, академік НАНУ, громадський діяч (Донецька область);
  Г. Немиря - член-кореспондент "Центр стратегічних і міжнародних досліджень", політик, історик, політолог (Донецьк);
  Р. Коваль - громадський діяч, письменник, краєзнавець, дослідник історії визвольної боротьби українського народу (народився в Горлівці, Донецька область);
  В. Голобородько - український письменник Лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка, (с.Адріанопіль -Луганська область ;
  Анатолій Солов’яненко - українські народні пісні у його виконанні стали зразком (м.Донецьк);
  І. Світличний - український поет, літературознавець, правозахисник (Старобельский район, Луганська область);
  В. Стус - український поет, правозахисник, дисидент, політв'язень, Герой України. Закінчив філологічний факультет Донецького педінституту;
  О. Федоров - відомий юрист, громадський діяч;
  В. Сосюра - поет, став об'єктом цькування після статті в газеті "Правда", яка звинувачувала Сосюру в "буржуазному націоналізмі" за вірш "Любіть Україну" (народився в Донецькій області);
  М. Кушнир - відомий художник та громадський діяч;
  О. Гросов - голова оргкомітету Донбасівського історико-літературного музею В.Стуса;
  С. Шахів - лідер і засновник громадської організації "Народна довіра", регулярно воює з сепаратистами, допомагає українським військовим і прикордонникам амуніцією, надає фінансову допомогу добровільним батальйонам Національної Гвардії (Луганська область);
  Ф.Шишмін - поет з Маріуполя, відомий своїми патріотичними віршами. Під час Революції Гідності читав вірші на Майдані, щоб підтримати бойовий дух активістів;
  та багато-багато інших патріотів України є вихідцями з Донбасу.
 • Львів'янин20 березня 2017 22:53 Відповісти IP:  37.73.223.--- Факт!
  Але захід України сокійно і щасливо прожеве без Донбасу і Кієва....А вони без нас????
 • Прапорщик21 березня 2017 14:22 IP:  194.44.236.--- Який [***] посилав МЧСників лазити майже по вертикальній стіні після тижня заливання його водою? Яка потреба була у цьому - рятувати людину зі сміття чи збирати пару шлангів, щоб здати на склад? Є чіткі інструкції щодо направлення рятувальників в саме джерело небезпеки. Вина Садового є у безгосподарності на Грибовицькій звалці, але смерть людей - притягнута до нього за вуха, тут і дурневі зрозуміло! Знайдіть на цьому сайті хоч одне добре слово за Садового за три останніх роки. Такі ж і "полтолухи" зібралися, аби топити мера. Це ж вже кажуть - львів'яни йолопи і такого ж обрали, а що буде, коли Луценко доб'ється свого?
 • Ще один львівянин20 березня 2017 20:42 Відповісти IP:  146.185.177.--- Чому тобі центр чужий? І частина на Донбасі за Україну. Навіщо добровільно віддавати Путіну землі? Не будь страхополохом настільки.

  І не, Галіція, тролю російський, а Галичина.

  Хе-хе.
 • Львів'янин20 березня 2017 22:40 Відповісти IP:  37.73.223.--- Я жив в центральній Україні не один рік і скажу що ментальність відрізняєтся в корені)
  Коли я на заході я вдома.Коли в центрі я десь в гостях.Говорю українською питають звідки приїхав?) Це типу норм???
  Я не говорю що хтось хороший чи поганий...Ми просто різні і всім це зрозуміло якщо,подивитись реально по звичайних людях
  ...
  Ми,як нас називають западенци хочемо в цивілізований світ...Вони хочуть в мать расію.Гуд лак їм)))
  Сядьте на машину і подивіться як живуть на Західній Україні а як в центральній,тіки не в містах а в селах різницю очевидно....
  Ну все не хочу сепаратизм розпалювати...
  Так чисто моя точку зору,яку я часто чую від оточуючих людей різного достатку і статусу...
 • Львів'янин20 березня 2017 23:06 IP:  37.73.223.--- А в Європі тіпа країни великі?)
 • Єдність - сила20 березня 2017 23:01 IP:  5.2.75.--- Чим дрібніше - тим слабше.
 • ЛЕВ20 березня 2017 20:22 Відповісти IP:  141.170.238.--- У вас скоро буде xyй в cpaці...
 • Львів'янин20 березня 2017 22:43 Відповісти IP:  37.73.223.--- Чьотко підмітив;)
 • Читака20 березня 2017 19:05 Відповісти IP:  94.179.239.--- І Порошенко сяде. І Садовий сяде, бо ж є за що! Хоча нащо їх садити - розстріляти на місці за держзраду! Стільки натворили. Злодії та рагулі
 • P, S20 березня 2017 17:23 Відповісти IP:  89.105.247.--- Проблематика № 1 це війна, № 2 це Садовий, то ж треба нести таку ахінею на всю нещасну країну.
 • Роман20 березня 2017 16:06 Відповісти IP:  195.110.156.--- За смерть людей в Грибовичах при гасінні вогню несе відповідальність чиновник з МЧС! Садовий несе "відповідальність" за проблеми з МВФ та втечу Януковича з України і здачею Криму!

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram