Залишусь тільки я! Як Порошенко замість України будує «Рошен»

Будучи ще кандидатом у Президенти України, Петро Порошенко пообіцяв: якщо його оберуть на пост глави держави, він продасть свій бізнес. У грудні 2014 року, будучи вже Президентом, Порошенко в інтерв'ю польській газеті «Wyborcza» похизувався, що українські олігархи уже ніколи не матимуть впливу на українську владу. З того часу минуло вже три роки і… Раптом з'ясувалося, що Петро Порошенко володіє 76 компаніями в Україні та є другим (наразі) власником за кількістю офіційно зареєстрованих на його ім'я підприємств -– після Ріната Ахметова.

«Рошен», «Богдан», ЗМІ, агропідприємства, суднобудування і великий фінансовий сектор – ось з чого в основному складається бізнес-імперія Порошенка.

1401540769_порох-бізнес.jpg

Кількість підприємств станом на 2015 рік, власником яких є Петро Порошенко

У статті 103 Конституції України вказано: Президент не може займатися оплачуваною або підприємницькою діяльністю. Але Петро Порошенко нею формально і не займається. Його активами управляє батько, бізнес-партнери та довірені особи.

Прикметно те, що у час, коли в Україні розпочалася кривава війна, Петро Порошенко не припиняв отримувати величезні прибутки. Так, у 2014 році Президент України заробив майже 369 млн грн, що дорівнює понад 16,1 млн доларів. До слова, тодішній президент США Барак Обама заробив майже в 40 раз менше за президента бідної, воюючої країни – всього 400 тисяч доларів.

Як той факт, що наш Президент є власником великого бізнесу, який щороку стає дедалі розгалуженішим, впливає на українську економіку? Чи справді Порошенко бореться з олігархами? Як президентська посада допомагає Президенту збагачуватись? Про це кореспондент «Вголосу» запитав у економіста, політолога Олега Соскіна, голови Комітету економістів України Андрія Новака, політолога, соціолога, директора соціологічної служби «Український барометр» Віктора Небоженка та економічного експерта Руслана Бортника.

Попри обіцянки продати свій бізнес, наш Президент в Україні володіє 76 компаніями. І за кількістю власних компаній є другим після Ахметова. Чи впливає це якось на економічну ситуацію в Україні?

Андрій Новак:

В Україні влада та великий бізнес – це зрощені поняття. На жаль, навіть після Революції Гідності українцям не вдалось їх роз'єднати. Діючий Президент України так і не зміг стати керівником держави, він так і залишився великим бізнесменом. Адже замість дбати про інтереси держави, Президент займається розвитком свого великого бізнесу. При цьому Порошенко період свого президентства використовує не лише для того, щоб збільшити свої активи, скажімо,  на 5-10%, а для того, щоб помножити все в рази. Він не лише нарощує ті бізнес-активи, які вже має, а й починає роботу у нових для нього галузях. І на Україну це пливає негативно, бо, на жаль, наша держава перетворена на своєрідний бізнес-інкубатор діючого Президента та тих олігархів, які з ними домовились. А так у нас ніколи не буде розвитку малого та середнього бізнесу. А без цього не буде й очікуваних змін.

Олег Соскін:

У нормальній, цивілізованій, процвітаючій країні президент, який керує 76 компаніями – це щось нереальне. Адже зрозуміло, що якщо у людини є фінансово-корпоративна сімейна група, то він, перш за все, відстоюватиме її інтереси. А отже, для нього стратегічною ціллю є його бізнес. І це не має жодного стосунку до інтересів держави Україна.

Одна людина не може одночасно займатись двома стратегічними речами. Він або займається інтересами своєї бізнесової групи, або ж державними інтересами. Заради власного збагачення наш Президент приносить у жертву можливість для зростання добробуту народу, який обрав його Президентом.

Така грабіжницька політика призведе до краху держави. У випадку Порошенка можливе ще перетворення України у суцільну корпорацію «Рошен». Адже виходить так, що Порошенко балотувався у Президенти заради того, щоб зробити свій бізнес успішним та таким, який би дозволив отримувати йому монопольні прибутки. Порошенко не створює чогось нового, він за допомогою влади знищує своїх конкурентів, «віджимає» у них прибуткові компанії.  Наш Президент формує в Україні форму державно-монополістичного капіталу.

Віктор Небоженко:

На посаді Президента Порошенко зробив усе можливе, щоб ще більше накопичити свої статки. Наш Президент – це рудимент 20-річного панування в Україні олігархічних структур. В умовах війни, коли народ біднішає, а Президент багатіє – це нічого доброго для країни не означає. Адже це зайвий раз демонструє, що після Революції Гідності країною і далі керують олігархи, які можуть займатись лише переділом майна, а не піднімати економічні показники України. Адже, щоб подолати кризу в Україні, у цих людей банально немає розумових здібностей.

А якщо мовою цифр: з часу президентства Порошенка, його прибутки зросли?

Руслан Бортник:

Якщо проаналізувати рейтинг «Форбс», то можна побачити, як Порошенко стрімко прогресує у списках найбагатших людей України. Так, у 2011 році Порошенко був 13 у списку найбагатших українців, у 2012 – вже 8, у 2013 році – 7, у 2014, коли почалася війна, 6 у списку з річними доходами 16, 1 млн доларів. Якщо оцінювати статки, то за даними журналу «Новое время» прибутки Порошенка за 2015 рік виросли на 20% – до 979 мільйонів доларів. І це тільки офіційно. Насправді ж статки Президента і його оточення виросли не лише у рази, а у десятки разів.

На чому багатіє Президент та його оточення?

Руслан Бортник:

Я не проти багатства і багатих. Але якщо вони це все нажили чесною працею, вкладали свої сили у розвиток бізнесу. Але наші багатії банально займаються переділом того, що створене не ними. Схем задля поповнення майна тих, хто при владі, насправді багато. Але найпопулярнішою серед них зараз є так звана прихована приватизація під виглядом націоналізації задля державного управління. Сьогодні Президент та його оточення контролюють весь державний сектор економіки. Окрім того, зверніть увагу на те, що відбулось з Одеським припортовим заводом, «Приватбанком», коли за наш з вами кошт ці підприємства нібито перейшли під державний контроль, але, по факту, вони обслуговують оточення Петра Порошенка.

Також влада використовує рейдерство, тобто самозахоплення активів та підприємств конкурентів. Наш Президент «віджимає» за допомогою державних органів та правоохоронців активи в олігархів. Тут варто згадати історію з Коломойським, Фірташем, Тарутою, Онищенком та представниками попередньої влади. І тут, як приклад, пригадуєте історію із 50 мільйонами доларів активів, які Янукович вкрав у держави? Так-от, а де ці активи, що повернулось в бюджет України? Та ці гроші вже давно розділили представники нинішньої влади. Причому зробили це за допомогою рейдерства та участі силових органів, переділу коштів шляхом націоналізації та приватизації підприємств. Окрім того, наша влада зараз повністю закріпила за собою грошові потоки з митниці. Представники президента контролюють ринок палива – ми бачимо, що зараз відбувається із скрапленим газом, як ціни на нього раптово та економічно необґрунтовано виросли. Окрім того, Порошенко контролює тарифи на комунальні послуги, адже не варто забувати, що голова НКРЕП  Вовк раніше працював у компанії «Рошен».

Вже очевидно, що Президент та його оточення мають пряме відношення до енергетичних схем, що стосуються постачання вугілля за тарифом «Роттердам плюс» та «Пенсільванія плюс». За оцінками експертів, через ці непрозорі схеми Україна втратила 18 мільярдів гривень. Окрім того, Порошенко та його друзі намагаються зараз приватизувати усе те, що подає ознаки життя. Останній приклад –  арешт комп'ютерів, які призначались для вираховування криптовалюти. Хоча насправді нічого незаконного у цій криптовалюті немає, нею користується весь світ. Але влада навіть цю сферу хоче підім'яти під себе.

Андрій Новак:

Додам, що зараз надзвичайно високими темпами зростає банківський бізнес Порошенка. Активи його Міжнародного інвестиційного банку щороку збільшуються в рази. Так, за перші шість місяців 2017 року, у порівнянні з 2016 роком вони зросли у 2,6 рази, або ж на 53 мільйони гривень зріс чистий прибуток банку, який належить Порошенку. А за останні три роки активи банку Президента виросли майже на 85%. І це при тому, що вся банківська система за останні три роки в Україні обвалилася. А через політику Нацбанку, яким керувала Гонтарєва, збанкрутіла понад половина українських банків, залишивши тисячі українців без депозитів. Як економіст пояснюю: у природному економічному процесі такого немає, що коли у всіх криза, а в одного банку відбувається раптове «покращення» і неймовірний ріст. І за дивним збігом обставин, цей успішний банк належить Президенту. Вочевидь, голова Нацбанку дуже постаралась, щоб цей банк став таким успішним.

Окрім того, мабуть, уже усі українці помітили зростання кондитерського бізнесу Порошенка, коли по всій Україні відкриваються нові магазини кондитерської фабрики «Рошен». До того ж, у більшості випадків відкриваються вони не в орендованих приміщеннях, а у тих, які раптово опинились у власності фірми Порошенка. Такого за умов нормального розвитку бізнесу просто не буває.

Задля переділу активів діюча влада використовує старі, перевірені схеми: компанії реєструють на фейкових власників. Також використовуються багатосходинкові офшорні схеми реєстрації великих холдингів, внаслідок чого знайти справжніх господарів великих компаній просто неможливо.

Тобто влада фактично займається незаконною діяльністю?

Андрій Новак:

Я впевнений, що Порошенко уже давно захистив свої активи юридично. На нього працюють цілі юридичні кампанії. Він цим не переймається.

Ви кажете: Порошенко зайнявся перерозподілом майна в Україні. А що з іншими олігархами?

Олег Соскін:

Від дій олігарха Порошенка уже постраждали його конкуренти – Коломойський, Жеваго, Онищенко, Мартиненко, Жванія. Ці олігархи мали свої успішні фінансово-корпоративні групи, а зараз мало що з них залишилось. Порошенко розгромив групу Єфремова-Королевської, групу Януковича, Азарова. Потіснив групу Ющенка, яка донедавна була його васалом. Тепер наліг на групу Тимошенко. Той же олігарх Балога зараз притих, як миша, що боїться кота.

Ті, хто з ним співпрацює – це Ахметов та Бахматюк.

А наступними олігархами, яких знищить Порошенко, будуть групи Іванющенка, Фірташа та братів Дубневичів.  У подальшому всі інші олігархи будуть або розгромлені, або вбиті, або ж втечуть з України. А Порошенко передаватиме владу своїм спадкоємцям.

Тобто це деолігархізація в дії?

Олег Соскін:

Не варто плутати це зі справжньою деолігархізацією. Адже у разі знищення інших олігархів усі кошти опиняються не у руках держави, а у руках інших фінансово-корпоративних груп – Порошенка та його оточення. Тобто Україні з цього немає жодного позитиву, радше навпаки. Наша економіка ще більше монополізується. Порошенко зараз формує надмонополію. Це раніше пробував робити Кучма, коли створив режим бандократії. Потім Ющенко пробував вибудувати режим олігополії. Модель єдиної монополії, яку зараз реалізовує Порошенко, свого часу прагнув звести Янукович. Але у нього не вистачило на це розуму. Натомість Порошенко – це хитрий, витончений і підступний олігарх, який хоче зруйнувати дерево під назвою Україна та замінити його на дерево «Рошен».

Віктор Небоженко:

Порошенко під час передвиборчої кампанії збрехав своїм виборцям про деолігархізацію України. Насправді все навпаки. Справа в тому, що у нас олігархічний капіталізм. І в обличчі діючого Президента Петра Порошенка ми бачимо вищу стадію розвитку олігархічного капіталізму в Україні. У нас фактично залишились два потужних олігархи: Ахметов, якого підтримує Москва, і Порошенко, який володіє величезним олігархічним майном та абсолютною владою в Україні. Зараз ми переживаємо пік розвитку олігархічної системи в Україні. І, на жаль, ми це мусимо пережити. Після Порошенка та Ахметова – таких потужних олігархів в Україні більше не буде. А нинішні в нових умовах стануть або бізнесменами, або створять свої транснаціональні компанії. Проте більшість з них втратить свої статки.

Які наслідки усе це може мати для Порошенка?

Руслан Бортник:

Президент сьогодні знаходиться в оточенні ворогів: він розсварився із великою кількістю олігархів та непопулярний у суспільстві. Таке враження, що усі чекають, коли він ослабне, щоб позбавити його влади.

Віктор Небоженко:

Хоч Порошенко і став найбагатшим Президентом України та вміло поповнює свої статки, але я думаю, що це триватиме не довго і, швидше за все, Порошенко після цього не залишиться в Україні.

PS: «Вголос» у матеріалі «Не варто очікувати реформ від влади, яка сидить на валізах» уже писав, куди у разі потрясінь тікатимуть діючі представники української влади.

Марія Чижевська, «Вголос»

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 24 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Світоч2 вересня 2017 19:22 Відповісти IP:  204.194.29.--- Москалям тут не місце. Прикольно, свого президента їм обговорювати забороненно - лізуть чорними пяними ротами до нас. Нах пішли з коментарів, недоумки російські, стійте на колінах далі.
 • патриот1 вересня 2017 15:29 Відповісти IP:  195.98.82.--- Шоколадный свин красавец, сумел все-таки превратить украинцев в бандерлогов, и продолжает обувать всех в лапти. с голой задницей в гейропу -- прикольно! Слава дебилам!!!
  Скачем дальше!!!
 • патріот україни1 вересня 2017 21:53 Відповісти IP:  178.94.172.--- згоден
 • АНТИТЕРОРИСТ3 вересня 2017 15:30 Відповісти IP:  107.167.108.--- ЯК ПУТИНСЬКО-ТАМБОВСЬКЕ УГРУПУВАННЯ ГРАБУЄ РОСІЮ, ТАК РОШЕНІВСЬКЕ УГРУПУВАННЯ ГРАБУЄ УКРАЇНУ !!! ЯК СВОБОДІВЦІ: ПАВЛО СОБКО ТА ЮРІЙ КУЛИК І КОСТЯНТИН КРАСОВСЬКИЙ ТА ЛАРИСА ДАЦЕНКО МОГЛИ ОТРИМУВАТИ ВІДЗНАКИ ВІД НЕ УКРАЇНСЬКОГО ПРЕЗИДЕНТА ??? Будуть чесні суди і поліція - будуть кошти в бюджеті, буде ріст економіки, будуть з/п і пенсії, буде розвиток держави. ПОКИ ЩО, ТАКОГО НЕ СПОСТЕРІГАЄТЬСЯ !!! Після утримання податків і зборів Ю. Луценко У ТРАВНІ 2017 р. отримав 50 864 гривні ?? Скільки додано в Бюджет ?? РОШЕНівські шоколадні чоловічки розчищають дорогу зеленим чоловічкам для продовження здачі Донбасу!!! Петро Порошенко є представником злочинного угруповання Кучми, - М.Мельниченко. «Порошенко-хитрий, його мета натравити одного на одного» - Олександр ОНИЩЕНКО тримає компромат на Петра.
 • Світоч2 вересня 2017 19:22 Відповісти IP:  204.194.29.--- Іди нах в Росію.
 • подумалось31 серпня 2017 12:11 Відповісти IP:  194.44.56.--- А їм і не потрібно, щоб ми , тут, в Україні, мали достойну роботу, працювали і примножували добробут Держави. Повиїжджайте, ХОТЬ ВСІ, де хочете!. Головне. щоб залишилися холуї для обслуговування їхніх маєтків та для розважання на корпоративах. От все, що їм портібно!
 • Чук і Гек31 серпня 2017 21:46 Відповісти IP:  154.16.149.--- Мабуть.
 • Ігор Васильчук31 серпня 2017 07:42 Відповісти IP:  37.55.206.--- Я голосував за Порошенка, тепер дуже шкодую, бо бачу, який жах відбувається довкола: половину моїх знайомих за кордоном. Вражає те, що у Польщі чи навітть Німеччині продукти харчування дешевші, ніж в Україні.. у нас мінімальна зарплата 100 євро, у них 1500 євро. А наші кончені міністри кажуть, що ми багато їмо...Щоб вони вже нарешті нажерлися і тріснули
  Інфляція страшна, закрив минулого року бізнес, бо податки - це щось неймовірне...Маю дитину, яку теж треба годувати і утримувати.. а за 5 тис. грн це робити нереально.. Дякую владо за те, що виганяєш мене закордон на заробітки..Що не дала можливості бачити, як росте моя доня..А ще кажуть, що їх критикувати не можна, бо нападе Путін. А від того, як ти, влада, знущаєшся з народу Путін не нападе? Так відчуваю, що буде ще одна Революція. Ганьба вам!
 • Мейбі30 серпня 2017 17:59 Відповісти IP:  216.218.222.--- Хто з багатих поділиться з народом своїм багатінням - тому і скажуть дякую. Куплені журналісти на мить створять ілюзію не більше.
 • Мейбі30 серпня 2017 17:20 Відповісти IP:  216.218.222.--- Чому не націоналізоване майно Ахметова і Фірташа? Хто качав сепаратизм на Донбасі?
 • Обзервер30 серпня 2017 15:18 Відповісти IP:  178.212.101.--- Цитата: "Петро Порошенко - єдиний Президент України, який, перебуваючи на цій посаді, не примножив своїх статків, а втратив гроші.
  Про це заявив політтехнолог Віктор Уколов. Як доказ Уколов навів дані досліджень, згідно з якими статки Порошенка на початок 2014 року оцінювалися в 918 мільйонів доларів, а сьогодні капітал президента оцінюється в 589 мільйонів доларів".
  https://ua.[***]/v453245
  Автор читав цю інформацію, чи свідомо не подав жодних конкретних цифр?
 • Дзюник30 серпня 2017 20:05 Відповісти IP:  213.130.17.--- Хтось десь подав інформацію,що "Порошенко за час президенства не примножив своїх статків"... - і ми повинні у ці "факти" вірити?...А я ось вірю власним очам,які бачать,що за останній рік весь перший поверх готелю "Львів" перетворився в магазин "Рошен"...По всьому центру повиростали подібні магазини - на Валовій,Франка,Личаківській,Городоцький...та легше назвати вулицю де їх нема...І це тільки одна складова бізнесу Бариги,а скільки таких невидимих,або таких про яких ми не знаємо...І за нього проголосувало п"ятдесят два відсотки...Їх,правда,зараз дуже важко знайти,всі відхрещуються,навіть депутати з БПП так по секрету кажуть що за того поца не голосували...
 • читач30 серпня 2017 17:39 Відповісти IP:  194.44.84.--- До речі, як ви ставитесь до педофілів і сектантів?
  Педофільський скандал, який вибухнув восени 2010 року і торкнувся імена трьох нардепів, дещо несподівано вплинув на долю одного з його фігурантів, депутата-бютівця Віктора Уколова. Потрясіння, яке пережив і він, і його сім'я, змусило їх звернутися до Бога і стати баптистами. Тепер депутат разом з дружиною і дітьми відвідує один із храмів цієї церкви на вулиці Мічурінський (біля мосту Патона та Ботанічного саду). Мало того, він вже півроку співає там у хорі. Туди ж ходить і інший видатний бютівець, Олександр Турчинов. Про це Уколов сам розповів "Сегодня". До речі, батьки політика також баптисти-євангелісти (хрещення вони взяли 15 років тому) і давно його запрошували до своєї церкви"
  http://www.[***]/politics/power/pocle-pedofilckoho-ckandala-ukolov-ushel-v-bapticty-i-poet-v-khore.html
 • читач30 серпня 2017 16:39 Відповісти IP:  194.44.84.--- Уколов - це порошенківський політтехнолог, який як треба, то скаже, що Петро Олексійович - це месія. І заявить, що він бачив німб над його головою! За його словами, Порошенко на Сході Путіна Переміг, і Рошен продав, і переозброїв армію, і українці раптово стали їсти більше, бо ж багаті!
  Вас не бентежать такі солодкаві коментарі?
 • Обзервер30 серпня 2017 17:06 Відповісти IP:  178.212.101.--- Ви можете спростувати його цифри своїми, чи за прикладом автора хочете просто поговорити?
  Напр. автор пише, що Порошенко "віджимає" чиїсь бізнес, але не назвав жодного бізнесу, який він у когось забрав, тому стаття нагадує тривіальну політпропаганду :(
 • Обзервер30 серпня 2017 22:07 IP:  185.145.182.--- Самі спростовуєте автора статті, який стверджує, що статки Порошенка зросли в десятки разів, а насправді зменшилися у порівнянні з 14-м роком. Автор пише про захоплення Порошенком бізнесів, не наводячи жодного прикладу. Також не надано слова експертам з іншою точкою зору - висловилися загальними пропагандистськими гаслами ангажовані люди з милою автору позицією. Це не журналістика і не аналітика, а пропаганда :(
 • читач30 серпня 2017 17:26 IP:  194.44.84.--- А наскільки виросли Ваші доходи?
  Скільки ви платите за комунальні послуги? Чи у вас субсидія?
 • читач30 серпня 2017 17:25 IP:  194.44.84.--- Цитую текст: Андрій Новак: високими темпами зростає банківський бізнес Порошенка. Активи його Міжнародного інвестиційного банку щороку збільшуються в рази. Так, за перші шість місяців 2017 року, у порівнянні з 2016 роком вони зросли у 2,6 рази, або ж на 53 мільйони гривень зріс чистий прибуток банку, який належить Порошенку. А за останні три роки активи банку Президента виросли майже на 85%. І це при тому, що вся банківська система за останні три роки в Україні обвалилася.
  Руслан Бортник: Вже очевидно, що Президент та його оточення мають пряме відношення до енергетичних схем, що стосуються постачання вугілля за тарифом «Роттердам плюс» та «Пенсільванія плюс». За оцінками експертів, через ці непрозорі схеми Україна втратила 18 мільярдів гривень. Окрім того, Порошенко та його друзі намагаються зараз приватизувати усе те, що подає ознаки життя. Останній приклад – арешт комп'ютерів, які призначались для вираховування криптовалюти. Хоча насправді нічого незаконного у цій криптовалюті немає, нею користується весь світ. Але влада навіть цю сферу хоче підім'яти під себе.
  Якщо проаналізувати рейтинг «Форбс», то можна побачити, як Порошенко стрімко прогресує у списках найбагатших людей України. Так, у 2011 році Порошенко був 13 у списку найбагатших українців, у 2012 – вже 8, у 2013 році – 7, у 2014, коли почалася війна, – 6 у списку з річними доходами 16, 1 млн доларів. Якщо оцінювати статки, то за даними журналу «Новое время» прибутки Порошенка за 2015 рік виросли на 20% – до 979 мільйонів доларів. І це тільки офіційно. Насправді ж статки Президента і його оточення виросли не лише у рази, а у десятки разів.
  У мене нема більше, що спростовувати!
 • Дані Форбс за 2016 рік30 серпня 2017 17:22 IP:  194.44.84.--- У минулому році статки Порошенка зросли на 100 мільйонів ДОЛАРІВ.
  Видання "Forbes Україна" представило новий рейтинг найбагатших людей України. Редакція зазначає, що зрушення в товарно-географічній структурі українського експорту, а також трансформація в політичному житті України спровокували низку суттєвих змін у списку.
  Читайте також: В Ірані засудили до смертної кари одного з найбагатших людей в країні В Ірані засудили до смертної кари одного з найбагатших людей в країні В Ірані засудили до смертної кари одного з найбагатших людей в країні
  Перше місце в рейтингу вже за традицією посів Рінат Ахметов. Видання пише, що його статки за останній рік знизилися на $ 4,6 млрд, і тепер вони становлять $ 2,3 млрд. Зниження вартості активів мільярдера пов'язують зі спадом світових цін на залізорудну сировину і метал. Також знизився попит на продукцію ГМК і всередині країни. Майже всі підприємства Ріната Ахметова мають велику заборгованість перед кредиторами.
  На другому місці Ігор Коломойський, статки якого оцінили в $ 1,3 млрд. За останні п'ять років його статки знизилися більш ніж удвічі, пише Forbes. Торік, як відомо, він залишив посаду очільника ОДА Дніпропетровської області.
  На третьому місці - Геннадій Боголюбов. Він зберіг розмір своїх статків на колишньому рівні – $ 1,3 млрд. Через анексію Криму та війну в зоні АТО ПриватБанк втратив кілька сотень відділень і кардинально зменшив виторг – до 267 млн грн. Проте саме ПриватБанк сьогодні входить до списку системно важливих для країни банків, наголошує видання.
  Читайте також: Цукерберг увірвався у п'ятірку найбагатших людей планети. Інфографіка Цукерберг увірвався у п'ятірку найбагатших людей планети. Інфографіка Цукерберг увірвався у п'ятірку найбагатших людей планети. Інфографіка
  Віктор Пінчук опинився на четвертому місці. Його статки оцінили у $ 1,2 млрд. Як пише Forbes, останні кілька місяців для мільярдери були успішними: йому вдалося укласти мирові угоди відразу за двома позовами до Коломойського.
  До п'ятірки лідерів увійшов Юрій Косюк зі статками $ 1 млрд. Він і надалі інвестує в розвиток бізнесу попри кризу: 2016-го тільки в українські проекти буде вкладено до $ 110 млн. До того ж Косюк запускає власне виробництво і переробку м'яса птиці в Нідерландах.
  Президент Петро Порошенко опинився на шостому місці зі статками у $ 858 млн. За останній рік вони зросли на $ 100 млн. Крім корпорації Roshen, яку Порошенко передав у "сліпий траст", він володіє Міжнародним інвестиційним банком, є бенефіціаром холдингу "Укрпромінвест-Агро", володіє низкою активів у крохмальній, автомобільній, суднобудівній і машинобудівній галузях. Крім того, у мультимільйонера є кілька національних і регіональних телерадіокомпаній, наголошує видання. Більше читайте тут: https://[***]/groshi/ahmetov-rahuye-milyardni-zbitki-a-gamanec-poroshenka-popovnivsya-na-100-mln-reyting-forbes-621834.html
  А взагалі стаття не про гроші президента, а про кількість підприємств, якими він володіє. Тому не потрібно маніпулювати
 • Мейбі30 серпня 2017 17:18 IP:  216.218.222.--- Пуста витрата часу, Порошенка судитимуть не за те примножив чи приховав в офшорі "сліпому трасті" статки, а за обіцянки і торгівлю з Росією з сепаратистами за домовленості про приховування розстрілу в Києві сотень людей. А кумівсто і корупція - лише супутні побічні ефекти.
 • Гетьпорох30 серпня 2017 13:27 Відповісти IP:  95.135.131.--- Львів останнім часом геть оброшенився. На кожному кроці відкриваються фірмові магазини. Не купуйте це хімічне сміття, треба бити пороха гривнею хоч там, де можемо.
 • Самий гуманний30 серпня 2017 13:38 Відповісти IP:  93.115.95.--- Не їсти цукерки Порошенка поки не перестане примушувати використовувати російський газ і ахметівську електрику.
 • Нестор Махно30 серпня 2017 12:44 Відповісти IP:  95.135.54.--- Зажрался наш, скоро репа треснет, а он не унимается, а братия сыдыть соби вытрищивши очи.
 • ПОРОХА НА РЕЮ4 вересня 2017 13:11 Відповісти IP:  82.145.222.--- ХТО ПРО УКРАЇНЦІВ ПОДУМАЄ ?? Влада україни через тарифний геноцид грабує громадяy України. НЕВЖЕ ЗАРАДИ ВЛАДИ ПОРОШЕНКА І ЙОГО МІЛЬЯРДІВ ГИНУЛА НЕБЕСНА СОТНЯ ?? ДОСИТЬ ТЕРЕВЕНІВ !!! ВСИХ ЦИХ ПРАВИТЕЛІВ: ПОРОШЕНКА, ЛУЦЕНКА, ГРОЙСМАНА, ПАРУБІЯ (КОМЕНДАНТА МАЙДАНУ) - ДО СУДУ !!!

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm