У ФСБ Росії заявили, що закриття Керченської протоки перед інцидентом із військовими судами України 25 листопада було пов’язано з попередженням нібито провокаційної акції, яка могла бути здійснена, зокрема, щодо Кримського мосту.

Про це заявив перший заступник керівника Департаменту берегової охорони Прикордонної служби ФСБ Росії Олексій Вольський, пише “Інтерфакс“.

“Передусім, це було пов’язано з попередженням провокації, провокаційної акції, яка могла бути здійснена судами ВМС України як відносно Кримського моста, так і щодо безпеки судноплавства в Керч-Єнікальському каналі”, – сказав він.

За словами Вольського, транспортно-технологічна схема в Керч-Єнікальському каналі діє таким чином, що в районах очікування накопичується велика кількість суден, зокрема, із небезпечними вантажами.

“І будь-яке відхилення від тих правил, які є обов’язковими для всіх судів, що можуть привести до аварій, пригод і техногенних катастроф”, – додав Вольський.

За його словами, у день інциденту переходу через канал очікували 166 цивільних суден.

Окрім того, Вольський вважає неправильним говорити про блокаду українських морських портів на Азовському морі з боку Росії.

“Ніякої мови про так звану блокаду українських портів не йде. Ніякої упередженості або перевищень повноважень не відбувалося”, – сказав він.

25 листопада ввечері Росія атакувала українські катери у Керченській протоці. У Мережі з’явилося відео атаки.

За даними ВМС України, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення. Московити ж кажуть, що внаслідок атаки в морі “отримали легкі поранення” троє українських військових. Також Росія захопила три українські військові катери.

26 листопада депутати Верховної Ради проголосували за введення воєнного стану на 30 діб від 14.00 26 листопада. Однак не в усій країні, а лише на території десяти областей, які межують із окупованим Кримом та невизнаним Придністров’ям.

27 листопада опублікували новий указ Президента про воєнний стан.