Україна не буде відмовлятися від використання Керченської протоки в інтересах своїх військових кораблів і Військово-морських сил.

Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак в ефірі телеканалу “Прямий”.

“Ми не порушили жодного пункту жодного договору, ми діяли абсолютно так само, як і попереднього разу. Але ми не відмовимося від нашого права проходити через Керченську протоку і від нашого права бути присутніми в Азовському морі”, — зазначив глава Мінборони.

За його словами, Україна не може собі дозволити відмовитися від проходження військових кораблів у Керченській протоці. Оскільки це означатиме, що РФ повністю окупувала Азовське море.

Генерал наголосив, що “сьогодні ніхто нікуди не йде”, Україна відновить користування Керченською протокою, коли ВМСУ “будуть готові”.

“Коли будемо готові до проведення наступного переходу для ротацій наших підрозділів, ми будемо здійснювати такі ж проходи з виконанням усіх міжнародних норм і прав. До цього часу, думаю, міжнародний тиск на РФ дасть їм зрозуміти, що вони не виконують міжнародні зобов’язання”, — зауважив міністр.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері Росія атакувала українські катери у Керченській протоці. У Мережі з’явилося відео атаки.

За даними ВМС України, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення. Московити ж кажуть, що внаслідок атаки в морі “отримали легкі поранення” троє українських військових. Також Росія захопила три українські військові катери.

26 листопада депутати Верховної Ради проголосували за введення воєнного стану на 30 діб від 14.00 26 листопада. Однак не в усій країні, а лише на території десяти областей, які межують із окупованим Кримом та невизнаним Придністров’ям.

27 листопада опублікували новий указ Президента про воєнний стан.