Головне управління розвідки Міністерства оборони встановило персональні дані членів екіпажів російських вертольотів і літаків, що обстріляли українські кораблі поблизу Керченської протоки.

Про це в інтерв’ю “5 каналу” розповів представник ГУ розвідки Вадим Скібіцький.

За його словами, 25 листопада, проти українських кораблів працювали штурмові вертольоти Ка-52, штурмовики Су-25, винищувачі Су-27 та близько 15 кораблів.

“Маємо інформацію про екіпажі 15 російських кораблів, які атакували українські катери і буксир 25 листопада”, – повідомив він.

Як відзначається, наразі розвідка вивчає наявні радіограми перехоплених розмов російських військових.

“Є переговори між керівниками всієї цієї операції зі сторони РФ, вони вже встановлені. І ті, які безпосередньо керували, і ті, які безпосередньо брали участь і в обстрілі, і в таранах. Але є ще й екіпажі і пілоти літаків та бойових вертольотів, які теж нами зараз активно відпрацьовуються, для того, щоб зрозуміти, хто безпосередньо брали участь, хто виконував накази. Ми їх вже знаємо”, – додав Скібіцький.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері Росія атакувала українські катери у Керченській протоці. У Мережі з’явилося відео атаки.

За даними ВМС України, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення. Московити ж кажуть, що внаслідок атаки в морі “отримали легкі поранення” троє українських військових. Також Росія захопила три українські військові катери.

26 листопада депутати Верховної Ради проголосували за введення воєнного стану на 30 діб від 14.00 26 листопада. Однак не в усій країні, а лише на території десяти областей, які межують із окупованим Кримом та невизнаним Придністров’ям.

27 листопада опублікували новий указ Президента про воєнний стан.