Куди рухається демократія у Львівській обласній раді?

Заступник голови ГО «Громада та ініціатива»
3 травня 2017 року на комісії обласної ради з питань регламенту та антикорупційної політики розглядали зміни до регламенту, серед яких і пропозиції ГО "Громада та ініціатива".
Висновок: єдина комісія облради, де домінує опозиція, і та не готова вживати рішучих заходів щодо недопущення порушень процедури, боротьби з кнопкодавством та корупційними проявами. Зокрема, розчарували представники Самопомочі і Батьківщини, які провалювали одну правку за іншою нашої громадської організації.

Якщо позиція БПП була зрозуміла, тоді чому Самопоміч і Батьківщина не підтримали напрацювання процедури проведення громадських слухань - не зрозуміло... Торік саме завдяки громадським слуханням, які проводила ГО "Громада та ініціатива" в обласній раді, не допущено дерибану комунального майна та необгрунтованого затвердження Перспективних планів спроможних громад.

"Громада та ініціатива" пропонувала заборонити реєстрацію проектів рішень без передбачених текстом додатків.

Упродовж тривалого часу в облраді ми спостерігали численні зловживання керівництва, коли реєструвалися проекти рішень без додатків.

Наприклад, у 2016 році управління майном спільної власності облради подала проект рішення за підписом голови комісії облради з майна (за дивним збігом обставин представник Батьківщини) без самих об'єктів.

Яскравий приклад цього року - голова облради зареєстрував проект рішення про уточнення показників бюджету без жодних цифр і пояснювальних записок. У результаті, на останній сесії облради 25 квітня 2017 року депутатська більшість непублічно поділила 670 млн грн.

На жаль, голослівна опозиція (Самопоміч і Батьківщина) знову не підтримала нашу організацію, фактично легітимізувавши суцільні дерибани більшості в облраді.

Комісія вихолостила пропозиції "Громади та ініціативи" щодо боротьби з кнопкодавством. Ми пропонували позбавляти депутата-порушника керівництва у комісіях. І у цьому випадку Самопоміч і Батьківщина вважали за непотрібне карати кнопкодавів.

Європейська опозиція (Батьківщина) і гнучка владо-опозиція (Самопоміч) не підтримали прогресивну норму проходження щороку керівництвом облради провірки на поліграфі на предмет корупційних діянь.

Не підтримала комісія (серед яких Самопоміч і Батьківщина) відеотрансляцію та аудіозапис засідань постійних комісій, на яких діляться сотні мільйонів гривень. На сьогодні це не коштує великих коштів - встановити веб-камеру і вести трансляцію через інтернет.

Тому складається підозра, що волання представників опозиційних партій (Самопомочі та Батьківщини) на сесіях облради - це лише добра замаскована гра, прикриваючи дерибан бюджетного ресурсу...

 


КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram