Мер Анатолій Белей – це така собі провінційна копія Андрія Садового. Будь-які порушення в законодавстві пан Анатолій пояснює своєю господарністю. І справді, за часів свого управління містом пан Белей розжився земельними ділянками (звісно, зареєстровані не на себе), готелем "Європа", розважальним закладом "Бродвей". До речі, в останньому цілодобово продають алкоголь, незважаючи на заборону міськради.
 

 

А тепер до суті справи. 31 травня 2016 року відбулася сесія Бродівської міської ради, на якій було ухвалене рішення щодо надання дозволу на виготовлення детального плану території земельної ділянки для будівництва житлових будинків на вулиці Заставки. В це рішення були включені вдови та матір учасників АТО: вдова Віктора Поцілуйка Альбіна, матір загиблого в АТО Йосипа Крутяка Марія та вдова вертолітника Ігоря Грішина Марія. Про цю подію бравурно поінформовано на сайті міськради. "Ну хіба не найкращий мер міста Броди?", – можна запитати себе. Насправді, історія мала зовсім інше продовження.

 

За кілька тижнів пані Альбіна Поцілуйко звертається до міськради, аби їй надали завізоване рішення для подальших процедурних моментів з виготовленням документації. А виявляється, що ні її прізвища, ні прізвища інших родичів учасників АТО не має у рішенні. Отакої!

І ось вчора, на черговій сесії Бродівської міськради депутат Михайло Чунгін порушує це питання і заявляє про фальсифікацію.

Після цього розпочинається театралізоване дійство під назвою "Мер і його молода команда дбають про інтереси громадян". Що цікаво, і міський голова, і землевпорядник визнають сам факт зміни у рішенні органу місцевого самоврядування, але не вважають, що це фальсифікація. Хоча стаття 366 Кримінального Кодексу України чітко окреслює відповідальність за такі діяння, вже не говорячи про моральний аспект.

Щодо тлумачення своїх дій бере слово Анатолій Белей: "Я не вважаю, що це фальсифікація (???)". Пояснює дії посадовців міськради і землевпорядник Людмила Шелестак : "Це рішення зроблене правильно (???). Ми (???) просто не хотіли втягувати кошти заявників, щоб вони платили гроші за детальний план". Оце треба взяти приклад, як турбуються про родичів АТОшників очільники ратуші! Конституційний  та Верховний Суди України просто позаздрять як можна миттєво, просто на хлопський розум, змінювати акти органів місцевого самоврядування.

Але що цікаво, клоунада на сесії продовжувалася. В той же час розглядаються питання про розробку детального плану території земельної ділянки розміром 0,3 га для будівництва і обслуговування багатоквартирного будинку (!!!) на вулиці Залізничній, 40. І кому би Ви думали? Невістці міського голови Белея (за сумісництвом дочці першого заступника міського голови) Роксоляні Белей. Щоб Ви розуміли, комерційна вартість цієї ділянки приблизно від 1 млн грн. Вдумайтеся, ця ділянка виділяється фізичній особі для будівництва багатоквартирного будинку. Одним словом, інновації по-бродівськи.

Під час розгляду цього питання депутат Михайло Чунгін розповідає про те, що на попередній сесії було досягнуто домовленості про те, що земельні питання не будуть розглядатися, допоки не будуть вирішені питання надання земельних ділянок для бійців АТО. Тут же зривається з місця пані Людмила Шелестак, яка гукає опозиційному депутатові: "Не займайте ефірного часу". Зал вибухає сміхом. Але сесія голосує так як треба.

Наступне питання порядку денного теж цікаве. Родині голови бюджетної комісії, а також презентаційному лідерові у списку БПП на виборах до міськради пану Старикові надається дозвіл на виготовлення детальних планів під будівництво 7 гаражів (!!!) в районі вулиці Привокзальної. Це теж одне з комерційно привабливих місць. Пан Старик виправдовується, що він уже багато коштів вклав на замощення території перед ділянками. В унісон підігрує землевпорядник Людмила Шелестак: "А тут ніхто інший і не може отримати земельну ділянку, бо вона всеодно пролягатиме через ділянку Старика". Міський голова називає голову бюджетної комісії інвестором і меценатом, а тому мотивує депутатів в районі автовокзалу, де і так купа комерційної нерухомості голови бюджетної комісії, надати дозволи.

Але і це не все. Розглядається питання про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою на будівництво жилих будинків….учасникам АТО. Депутат Михайло Чунгін задає питання, за яким принципом надаються земельні ділянки АТОшникам. Бо незрозуміло, чому одним такі ділянки знаходять, а інших – футболять. Один із підконтрольних міському голові депутатів розривається тирадою про те, що ці ділянки є у несприятливих місцях: "Я би не радив надавати ті земельні ділянки навіть АТОшникам, це буде покарання для них". Встає і пускає щиру сльозу пані Людмила Шелестак: "Я мушу все пропустити через себе". І розказує, як вона ретельно розглядає заяви містян. А в дійсності, мабуть, мала на увазі корупційну схему, як отримувати земельні ділянки в місті, – тобто, спочатку йти треба до неї ))).

До слова, генеральний план міста розробляється уже з 2000-их років. Мабуть, так і вигідно буде його розробляти до кінця цього століття, бо без генплана – це прогнозований хаос з видачею земельних ділянок і забудовами. Ні міський голова, ні землевпорядник так і не спромоглися відповісти, чому і за яким принципом відбираються щасливчики.

На жаль, театралізоване дійство завершилося, але вдови і матері учасників АТО і далі будуть оббивати пороги можновладців.