"Прославу” Квіслінга, як колаборанта, зрадника і ярого прихильника німецького фюрера Гітлера розпочали англійці. Майже весь післявоєнний період слово “квіслінг” асоціювалося із прислужництвом фашизму і особливо старалися московські пропагандисти. У 60-70рр. в СРСР про нього забули і викреслили з історичного “вжитку”. А справа в тому, що В. Квіслінг довго працював в СРСР, жив у Москві і в Україні, і обидві його дружини були росіянками. Є припущення, що друга дружина Квіслінга була агентом ГПУ і її завданням було не тільки кохати цього непересічного чоловіка, але і шпигувати за ним та доносити Москві про всі його дії.

Квіслінг народився в норвезькій аристократичній родині. Здобув престижну військову освіту і став кадровим військовим, дослужившись до майора. Далі був шлях у політику. В радянсько-російській історіографії не підкреслено того, чому Квіслінг став ярим антикомуністом, а причина в тому, що він був свідком організації більшовиками першого голоду 1921-1923рр. в Україні та в Поволжжі, бо працював у складі гуманітарної організації видатного дослідника Ф. Нансена, який допомагав голодуючим. Крім того, Квіслінг бачив на свої оч і стиль керівництва партії більшовиків і її ставлення до інтелігенції, духовенства, вихідцем з якого він був сам.

Після розриву дипломатичних відносин між СРСР та Англією, Квіслінг представляв інтереси цієї країни в Москві і ,очевидно, успішно, бо був нагороджений високим Орденом Британської імперії.

Перебуваючи в Україні, Квіслінг знайомиться в Харкові з молодою російською аристократкою Олександрою Вороніною, яка з бабусею відмовилися емігрувати на захід в часі приходу більшовиків до влади. Дівчина навчила цього холодного аристократа російської мови і невдовзі вони одружилися. Квіслінг не любив 17-тилітньої Олександри, жорстоко до неї ставився. На деякий час сім”я Квіслінгів повернулася в Норвегію і проживала в Осло. Далі знову був Харків. І тут Квіслінг знайомиться з дочкою прислуги-Марією Пасєчніковою, яка стає його коханкою. Олександра робить спробу покінчити життя самогубством, але лікарі врятували їй життя. Вони розлучилися і Олександра виїхала у Францію, де знову вийшла заміж. Померла вона в 1993р. у США.

Марія Пасєчнікова була агентом ГПУ і мусіла “кохати” непривітного Квіслінга, доповідаючи начальству про кожний його крок.

Повернувшись в Норвегію, Квіслінг поринув з головою в політику і невдовзі заснував партію “Національна єдність.” Партія великого впливу не мала і він переходить на крайні праві позиції і його авторитетом стає Адольф Гітлер, з яким він дедалі зближується і пропагує в Норвегії націонал- соціалістську ідеологію. В 1931-1933рр. стає міністром оборони в королівському уряді Норвегії. В часі нападу нацистів на Норвегію в 1940р., Квіслінг фактично здійснив державний переворот. Німці ліквідували монархію і він став одноособовим правителем країни, отримавши посаду міністра- президента. Квіслінг негайно заборонив Комуністичну партію, заборонив інші політичні середовища і почав відправляти євреїв в німецькі концтабори, одночасно переслідував і норвезьких учасників Руху Опору.

Після закінчення Другої світової війни, Квіслінг був заарештований і 24 жовтня 1945р., у віці 58 років- розстріляний. Так безславно закінчив своє життя цей відомий колаборант, яскравий антикомуніст і друг фюрера. Його ім”я стало символом колабораціонізму в повоєнній Європі, хоч було чимало і інших прямих і жорстоких прихильників “нового порядку, зокрема, Муссолліні, Антонеску, Глінка, Власов, Франко, Горті та інші. Москва замовчувала про те, що Квіслінг довго працював в СРСР, мав прямі контакти з більшовицькими лідерами і організовував нансенську допомогу голодуючому населенню. А їх послідовники у нинішній Росії мовчали і про те, що обидві дружини норвезького прихильника Гітлера були росіянками. Як пише Ольга Соколовська у своїй статті “Дві лампади”( Див. Загадки истории.№16, 2017р.), Марія Пасєчнікова дожила до 1980р. і в її помешканні висіли портрети Квісліна та Гітлера, а під ними горіли лампадки.