Сьогодні депутати Струсівської сільської ради зібрались на позачергову сесію через гостре та резонансне питання — незаконна процедура передачі московським попам в постійне користування шістьох споруд Почаївської Свято-Успенської лаври, коли держєстратор комунального підприємства “Струсівське” Андрій Яремко, свідомо вніс недостовірні дані та порушив законність процедури по передачі будівель у приватне користування намісникам Московського патріархату.

Цей факт хвилею обурення накрив всю Тернопільську громаду, а першими в захисті інтересів громади були тернопільські націоналісти — ВО “Свобода”, “Національний корпус” і “Правий сектор”.

Тому у процесі формування рішення Струсівської сільської ради ініціативу взяли на себе депутати фракції ВО “Свобода” Тернопільської обласної ради Олександр Башта та Василь Чашка.

Після обговорення, було прийнято рішення — “Припинити дії комунального підприємства шляхом ліквідації. Створити комісію у складі п’яти осіб”, про ліквідацію КП “Струсівське”, держреєстртор якого неправомірно передав будівлі лаври попам, що служать за канонами країни-агресора.

Проте це є недостатнім для вирішення проблеми, зокрема, повернення споруд у власність Кременецького ДІАЗУ, де вони законно перебували до цього, та понесення відповідальності за свої дії держреєстратором Яремком.

Саме тому Василь Чашка запропонував включити ще ряд важливих додатків :

  • звернутися до Міністерства Юстиції з вимогою скасувати ліцензію Андрія Яремка як державного реєстратора;
  • звернутися до Управління Національної поліції, СБУ, прокуратури зі заявою про вчинення злочину по реєстрації споруд Свято-Успенської Почаївської лаври Андрієм Яремком і перевірити всі інші його реєстраційні дії на предмет злочину;
  • комісії досконало розібратись і визначити роль та дії керівника КП “Струсівське” Василя Пацули на предмет причетности до злочинних дій підлеглого реєстратора.Олександр Башта, депутат Тернопільської обласної ради, ВО Свобода

Василь Чашка, депутат Тернопільської обласної ради, ВО Свобода