Наші пропозиції щодо взаємопорозуміння

Заслужений вчитель України, засновник групи аналітиків "Галицький аналітичний центр"
 

У Польщі знову закипіло проти України. Польські шовіністи, кресов’яки і навіть офіційні особи засуджують УПА за нібито геноцид поляків на Волині, навіть не згадуючи при тому масове винищення українців. Ми багато писали про ці події, дискутуючи з польською стороною і з українськими адептами поляків, яких чимало розвелося на Україні. Пропонуємо, складені нами аксіоми, які б могли привести до примирення  між нашими народами у цьому питанні:

Аксіома №1

Нищення мирного населення проводилося з ОБОХ боків. Науковці повинні виявляти кількість жертв та співвідношення, хто почав, хто спровокував тощо,але ніхто не може заперечити, що напади були і з українського, і з польського боків.

Аксіома№2

Слід засудити ті підрозділи, та групи, які нападали на мирне населення, однак не можна засуджувати обидві армії(АК і УПА),так само, як і визвольні рухи в цілому.

Аксіома №3

Обидві сторони повинні повністю відмовитися від політизації даного питання, використання односторонньої та шовіністичної риторики, фальсифікації даних,припинити спекуляції на дослідницькому рівні.

Аксіома№4

Обидві сторони мають взяти на себе зобов’язання ніколи більше не творити причин та приводів,які привели до такої взаємної ненависті.

Аксіома№5

Обидві сторони мають взяти на себе обов’язок у ПОВНІЙ мірі вшановувати пам’ять загиблих, знову ж таки, не вдаючись до політичної реклами.

Перераховані положення разом із прийнятим уже обома сторонами твердження "простіть і будете прощені" можуть, якщо не привести до примирення, то, принаймні, закласти його(фундамент)!

Закликаємо польську сторону дати об’єктивну оцінку нашим пропозиціям.

 

 

 

 

 

 

 


КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm