Як депутати у Львівській облраді придумали школи закривати

Заступник голови ГО «Громада та ініціатива»
За проведення оптимізації в області на сесії обласної ради 22 листопада 2016 року проголосували голова обласної ради Олександр Ганущин, депутати фракцій БПП, Самопоміч, Батьківщина, Громадянська позиція, УКРОП, Народний Контроль, та Народний Рух України. Не голосували депутати фракцій Свобода та Радикальна партія.

22 листопада 2016 року на сесії обласної ради був розглянутий проект рішення "Про інформацію Львівської обласної державної адміністрації щодо функціонування мережі закладів освіти та виплати заробітної плати вчителям в області".

У проекті рішення, співініціатором якого виступила ГО "Громада та ініціатива", були правильні пункти, які, скажімо, передбачали збереження мережі закладів освіти, недопущення звільнення освітян, надання освітньої субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам тощо.

Ніщо не віщувало біди, як раптом під час розгляду питання на трибуну виходить голова комісії з питань освіти і науки Володимир Вантух (фракція ВО "Батьківщина") і повністю підмінює проект рішення. По-перше, знімає відповідальність за збереження мережі закладів освіти з облдержадміністрації, і по-друге, натомість, пропонує дати доручення ОДА здійснювати заходи з оптимізації.

Після цього починається артобстріл переконаннями присутніх депутатів. Виступає депутат від БПП Мирослава Лісна, і висловлює геніальну думку, що оптимізація - це не процес закриття шкіл, а діти 5-их класів, які нібито будуть вчитися у кращих школах (як цього року влада забезпечила закупівлю школяриків уже стало притчею во язицех). Далі виступає член профільної комісії Ольга Грицик, котра, не повірите, є головою освітянської профспілки в одному з районів, і теж агітує за заходи оптимізації.

Як наслідок, обласна рада 43 голосами ухвалює ганебне рішення. Голос голови обласної ради Ганущина - став вирішальним!

Ніколи не думав, що рідна Львівська обласна рада, не у Донецьку чи Луганську, буде виконувати програму Януковича-Азарова щодо оптимізації закладів освіти.

Виявляється, не за освіту душа болить у депутатської більшості, а за те, щоби випадково не проголосувати на сесії за очищення області від корумпованих чиновників (відповідне звернення двічі не було підтримане більшістю облради).
На жаль, голова комісії ввів в оману депутатський корпус і не повідомив, що своїм рішенням обласна рада порушує законодавство та свої ж рішення.

Частиною четвертою статті 22 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" передбачено, що місцеві адміністрації не нищать освіту, а вживають заходів до збереження мережі закладів освіти, розробляють прогнози її розвитку, враховують при розробці програм соціально-економічного розвитку. Закривати заклади освіти можуть лише засновники, тобто районні або міські ради Львівської області.

 


КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram