Як заявив в інтерв’ю Vox Ukraine глава НБУ Яків Смолій, він не бачить перспектив для роботи російських банків в Україні. Тому людям, котрі є клієнтами цих фінустанов варто врахувати всі ризики.

Водночас він уточнив, що українці повинні самостійно оцінювати небезпеку роботи з такими банками.

“Кожен вкладник самостійно вибирає собі банк і оцінює відповідні ризики. Зі свого боку, Національний банк неодноразово заявляв, що не бачить перспектив для роботи банків із державним російським капіталом в Україні”, — сказав Смолій.

Глава НБУ наголосив, що останнім часом російські банки самостійно йдуть з українського ринку.

“Ми виступаємо за цивілізований вихід банків із російським державним капіталом із українського ринку. І, справді, ці банки за останні два роки помітно зменшили свою присутність на українському ринку. Наприклад, “VS Банк” продали групі Сергія Тігіпка, “БМ Банк” самоліквідувався, здав ліцензію і розрахувався з усіма вкладниками”, — розповів він.

При цьому чиновник заспокоїв вкладників, що банкрутство і ліквідація російського ВТБ банку жодним чином не впливає на стабільність банківського сектора країни.

“Це жодним чином не впливає на стабільність банківського сектора України, оскільки частка фінустанови склала близько 0,6 % від чистих активів платоспроможних банків. На інші банки з російським державним капіталом ситуація з ВТБ також не впливає. Хоча їхня господарська діяльність частково обмежена рішенням суду, однак вони мають достатній запас ліквідності”, — резюмував Смолій.