Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, інформує “УП”.

Під час години запитань до уряду лідер “Радикальної партії” Олег Ляшко поскаржився, що людям заднім числом нараховують борги за газ s виставляють суми в рахунках, вищі за встановленні Кабміном.

Прем’єр зазначив, що також бачив подібні повідомлення.

“Я теж бачив це у ЗМІ і стурбований, бо людям нараховують якісь химерні борги. Заявляю, платіть не більше 8,55 (грн/куб. — Ред.) і тільки по лічильнику. Все інше — шахрайство. Ніяких попередніх боргів бути не може”, — заявив Гройсман.

Прем’єр-міністр додав, що ініціює глобальну перевірку місцевих облгазів за участю представників Міністерства регіонального розвитку та ЖКГ, Міністерства енергетики та Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

“Їх треба вжарити по перше число, бо монополісти вже сіли на голову і звісили ноги”, — заявив Гройсман.

Він додав, що планує глобальну перевірку всіх облгазів, щоб “привести їх до тями”, оскільки вже занадто багато скарг на їхню роботу.

Раніше у НАК “Нафтогаз України” повідомили, що облгази і газзбути групи РГК Дмитра Фірташа дезінформують споживачів у квитанціях за оплату газу.

Зокрема, в листопаді більшість побутових споживачів України отримали від своїх постачальників газу (газзбутів) платіжки з донарахуваннями за жовтень і попередженням про донарахування за три попередні роки зі значними сумами.

Зазначалося, що Нацкомісія з тарифів вже відреагувала на порушення і постановою від 23 листопада заборонила такі донарахування.

Як повідомляв “Вголос”, 19 жовтня Кабмін підняв на 23,5 % ціни на газ для населення.