Загалом в акції взяли участь близько 50-ти активістів, передає кореспондент «Вголосу».

Навпроти будівлі обласної прокуратури організатори заходу розгорнули велику експозицію з фотографіями та прізвищами керівників державних структур, які фігурують у корупційних скандалах.

До «чорного списку» потрапили голова Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Андрій Басараба, який працював ще за часів Януковича, голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, екс-заступник генерального прокурора України Анатолій Даниленко, заступник слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін, банкір Гонтарева, а також непокарані сепаратисти Олександр Єфремов, Олександр Вілкул, Михайло Добкін, Геннадій Кернес та інші.

Як зазначила прес-секретар львівського осередку «Антикорупційного руху Валентина Наливайченка» Анна Кузюта, експозиція дозволяє зрозуміти масштабність корупції в країні.  

«Наша мета – привернути увагу громадськості до фігурантів корупційних скандалів, які й досі залишаються на посадах або не понесли покарання за свої корупційні діяння. Це лише попереджувальна акція, однак ми маємо велике сподівання, що Президент почує народ і такі резонансні справи, як Іловайська трагедія, буде розслідувано, а винних – покарано. Сподіваємося, що Порошенко своїми важелями допоможе народу почути правду», – пояснила Кузюта.

Під час акції активісти зачитали два звернення до глави держави. Перше – про затягування розслідування Іловайської трагедії, друге – розслідування фактів, які оприлюднив начальник прес-служби 14-ї окремої механізованої бригади ОК «Захід» Владислав Якушев.

«Ми, учасники АТО, громадські діячі, волонтери, негайно вимагаємо оприлюднення результатів розслідування Іловайської трагедії і справедливого покарання винних. Минуло півтора року, а істини не встановлено. На наш погляд, подальше затягування справи є неприпустимим, адже це демонструє повну некомпетентність правоохоронної системи, нездатність держави притягувати до відповідальності винних», – підкреслила пані Анна, вдова Романа Кротка, який загинув під Зеленопіллям 11 липня 2014 року.

У другому зверненні учасники заходу закликали Порошенка відреагувати на факти, які оприлюднив журналіст Влад Якушев, системного недотримання демобілізації військових, здирництва в ЗСУ за втрачені речі, невиплати «бойових».

«Вимагаємо всебічного та об’єктивного вивчення фактів Якушева. Вимагаємо створити робочу групу за участю представників громадськості, оскільки вважаємо неприпустимим, щоб демобілізованих солдатів місяцями тримали в окопах, за що вони не отримують додаткову оплату. Вимагаємо припинити здирництво за втрачені й загублені речі. Вважаємо, що міністерські кабінети окупували чиновники, які економлять на психологічному кліматі бійців», – наголосили учасники акції.

Своєю чергою, голова ГО «Розвиток Громади» Андрій Болюбаш запевнив, що це попереджувальна акція, а в середу біля прокуратури збереться більша кількість небайдужих людей.

«Ми прийшли показати, що об’єднані, йдемо цілісною та структурною одиницею, яка надалі буде рушійною силою, що поборе корупцію. Це перша акція, яка триватиме три дні. Перші два – інформаційні, третя – радикальніша з більшою кількістю учасників. Потім ми вирушимо до Києва, щоб показати свою позицію», – підкреслив активіст.