Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Упродовж кількох годин близько 60 лісівників висадили 1152 дерева вздовж автодороги Ковель-Володимир-Волинський-Червоноград-Жовква.

Представник Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський розповів, що організатори декларували протяжність алеї у 5600 м, але перевершили себе. Зараз ця найдовша липова алея в Україні має протяжність 5750 м.

Директор ДП «Жовківське лісове господарство» Степан Сохнацький додав, що для створення алеї вибрали  липи саме через довговічність цих дерев. 

«Липа може рости понад 200 років, – зазначив він. – А вже у найближчі 10 років, проїжджаючи повз ліс можна буде милуватися ароматом від цвітіння лип».

За його словами, саджанці вже  за місяць  мають прийнятися та пустити бруньки.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник також розповів: «Ми прагнемо, аби у нас 100% тих лісових площ, на яких провели рубки, були заліснені. Це плануємо здійснити до кінця року».

Крім того, за його словами, на Львівщині мають намір створити лісозахисні смуги вздовж автомагістралей, залізничних колій для того, аби зменшити навантаження викидів з автотранспорту на довкілля.