Нова сміттєсортувальна лінія вже працює у Луцьку в тестовому режимі.

Про це власкору «Вголосу» повідомив заступник мера Григорій Недопад.

За словами посадовця, на лінії сортують суху сміттєву фракцію та ПЕТ-пляшки. Вона не тільки розвантажить полігон у Брищі, сприятиме поліпшенню екологічної ситуації в місті, а й забезпечить прибутки від збуту відсортованих відходів для комунального підприємства «Луцькспецкомунтранс».

«На ці кошти продовжимо розвивати екологічні програми по закупці сміттєвих контейнерів, сміттєвозів, техніки, яка працюватиме для збереження чистоти в нашому місті. Сміття на сортувальну станцію доставлятимуть і з контейнерів, що встановлюють у Луцьку для збору сухої фракції. Такі контейнери вже встановлені в окремих районах міста, поступово вони будуть поширені по всьому Луцьку», — зауважив Недопад.

Сухі відходи потрапляють на нову сортувальну лінію, потім у сепараторній системі їх вивільняють від мішків та очищають від дрібного сміття. Далі крупна фракція сортується вручну працівниками підприємства.

Відходи розподіляють на кілька типів ПЕТ-пляшок, два тиди скла, поліпропілен, метал, алюмінієві банки, папір. Відсортовані та спресовані матеріали збувають підприємствам, які займаються переробкою сміття. При повному навантаженні лінія здатна пропустити через себе 50 тис. тонн сміття на рік.