Судді у справі державної зради екс-президента України, котрий утік і переховується у Росії, можуть сьогодні піти до нарадчої кімнати для винесення вироку.

На вчорашнє судове засідання знову не з’явилися адвокати екс-президента Олександр Горошинський та Олександр Байдик. Планувалося, що вони мали завершити свої промови у рамках судових дебатів, повідомляє УНІАН.

Проте на початку засідання стало відомо, що Горошинський не прийшов, оскільки задіяний в іншому засіданні — у справі екс-“беркутівців”, а Байдик перебуває у Москві в Януковича. Таке пояснення дав журналістам Віталій Сердюк, ще один адвокат Януковича, котрий, за його ж словами, сам нібито вийшов із цього судового процесу.

Вчора у суді, крім Сердюка, з’явився ще й Ігор Федоренко, котрий також нібито вийшов із процесу, та громадянин США, котрого захисники Януковича представили як адвоката Стівена Шнейбаума. Він, за словами Сердюка, прийшов, щоб «зробити заяву». На це головуючий у справі суддя Владислав Девятко зауважив: «Передайте будь ласка містеру Стівену, що тут судові дебати зовсім у іншому кримінальному процесі, а його заява зареєстрована в порядку запиту на публічну інформацію» (заява у справі про нібито незаконні дії поліції щодо адвокатів Януковича у приміщенні суду у серпні).

Після цього суддя попередив, що якщо 23 жовтня адвокати на з’являться для продовження дебатів, то може бути прийняте рішення про їхнє завершення і про те, що суд піде до нарадчої кімнати для винесення вироку.

Як писав “Вголос”, учора стало відомо, що Віктор Янукович їде в Україну, щоб виступити на суді з останнім словом.

Суд над Януковичем. Заключне слово

Сьогодні київський суд нарешті має заслухати президента-втікача Віктора Януковича у справі про держзраду. Чи з'явиться Янукович на суді хоча б по відеозв'язку – поки невідомоДетальніше за темою слідкуйте на УНІАН: https://www.unian.ua/theme/1076-bolshoe-ugolovnoe-delo-protiv-yanukovicha-i-ko

Опубліковано УНИАН Понеділок, 22 жовтня 2018 р.

Його звинувачують у державній зраді, пособництві представникам влади Росії, в зумисних діях, вчинених із метою зміни кордонів території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією, веденні агресивної війни, тобто в злочинах, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України. 16 серпня 2018 року на дебатах в Оболонському райсуді Києва прокурори попросили призначити Януковичу покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.