З позитивів програми можемо відзначити:

1) суттєве збільшення фінансового р-су на галузь к-ри, яка завжди фінансувалася за залишковим принципом;
2) введення конкурсності (12 конкурсів) на поділ бюджетних коштів;
3) запровадження нових важливих напрямків – музеї та мистецькі школи;
4) закупівля двох розбірних сцен під мистецькі заходи (пропозиція комісії к-ри, а не департаменту!)

А тепер негативи.

1) Піар влади. 
На думку ГО "Громада та ініціатива", вершиною цинізму від виконавчої влади стало те, що в рамках програми культури влада запланувала собі на піар 1,5 млн грн. Спробуємо пояснити.

1,5 млн грн передбачено на відзначення державних свят, пам'ятних дат, ювілеїв загальнодержавного та регіонального рівня. Здавалося би, що це добре.
Але виглядає так, що ці гроші виділені не для порятунку к-ри, а для чергового виступу голови Львівської ОДА в Оперному театрі під оплески загнаних бюджетників…

2) Подвійне фінансування заходів. Якщо проаналізувати, то з'ясовуємо, що заходи програми к-ри (1,5 млн грн) дублюють заходи програми відновлення, збереження національної пам'яті та протокольних заходів, на які виділено 960 тис. грн. А це є очевидним порушенням програмно-цільового методу бюджетування.

Зокрема, такі заходи як День Незалежності, День Гідності і Свободи, День Соборності, вшанування Шевченка, День Конституції тощо будуть мати подвійне фінансування.
Не хочемо нікого звинувачувати, але на дублюванні заходів (подвійне фінансування) найлегше відмиваються кошти.

3) Завищені кошториси заходів.
На відзначення Дня Соборності у 2017 році департамент внутрішньої п-ки спрямував 30 тис. грн, департамент к-ри 182 тис. грн! На вшанування Шевченка департамент внутрішньої політики спрямував 30 тис. грн, департамент к-ри – 165 тис. грн! День незалежності у 2017 році департамент внутрішньої політики проведе за 50 тис. грн, департамент к-ри – за 100 тис. грн!

На одному із засідань бюджетної комісії депутати ставили директорові департаменту к-ри у вину надмірні кошториси та самовільні перекидки коштів у рамках культурних заходів. На що п. Береговська відповіла, що вона не підтримує проведення дешевих заходів, які на її думку, є неякісними. А полюбляє вона проводити культурні заходи обов'язково у Оперному театрі, і обов'язково з найдорожчою апаратурою. Очевидно, що тут приховується щось більше, ніж просто гіпертрофована любов до помпезності.

4) Відсутність логіки у плануванні заходів.
Чим пояснити, що одні заходи в рамках програми будуть профінансовані з облбюджету вкрай щедро, а інші отримають облизня? Наприклад, на відзначення 110-ї річниці народження Шухевича в програмі к-ри передбачено 20 тис. грн, 110-ї річниці Олега Ольжича – 10 тис. грн, 110-ї річниці Олени Теліги – 1,5 тис. грн, вшанування Шашкевича – 5 тис. грн, вшанування Білозіра – 5 тис. грн. В той же час – на 50 річчя Світового Конгресу Українців передбачено 100 тис. грн. Люблю діаспору, але гадаю, що 2 тис. дол. наші закордонні українці були спроможні знайти самостійно, а не тягнути з країни, яка перебуває у стані війни.

5) Піар керівництва держави коштом облбюджету.
Не забули наші можновладці попіарити і Порошенка за кошти облбюджету. 250 тис. грн будуть витрачені на презентацію к-ри області у "Мистецькому арсеналі" у Києві (саме тут проводять з'їзди Порошенко з Кличком). Навіть не сумніваюсь, що у Мистецькому арсеналі буде виступати Президент України, або хтось з його посіпак. За простою логікою, хто запрошує, той і платить кошти. Але у нас все навпаки.

У порівнянні, у той же час на поїздки художніх самобутніх колективів за кордон виділено лише 200 тис. грн.

Отже, перекоси і диспропорції у видатках програми вкрай необгрунтовані. Так виглядає, що цей фінансовий ресурс буде використано не задля к-ри, а задля піару влади.