Ключові теми для обговорення: фізична безпека журналістів, міжнародні зусилля в боротьбі з безкарністю за злочини проти журналістів, свобода слова і плюралізм думок у часи конфліктів, боротьба з пропагандою війни і насильства, саморегулювання ЗМІ, варіанти допомоги українським журналістам (які опинилися в біді) з боку міжнародних журналістських організацій.

У дискусії беруть участь:

– голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко;

– радник Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ АйдарБотагаров (Відень);

– президент Литовської спілки журналістів ДайнюсРадзявічус ;

– віце-президент Європейської федерації журналістів Надія Ажгіхіна;

– секретарі НСЖУ Валерій Макеєв та Ольга Куліш.

У рамках заходу відбудеться презентація проектів Бюро Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ (м. Відень), а також спільних проектів ОБСЄ з Національною спілкою журналістів України.

Співорганізатори регіональних дискусій – Львівський прес-клуб та Міжнародна академія демократії (м.Луцьк).

Заходи відбудуться в Львові 3 квітня та у Луцьку 4 квітня (початок – 10:00).

Також у вказаних містах буде проведено навчальний семінар з питань фізичної безпеки журналістів та захисту прав, журналістської етики у кризові часи, самоорганізації журналістської діяльності (тренери – ДайнюсРадзявічус і Валерій Макеєв).

Для участі в дискусії прохання зареєструватися – http://goo.gl/ihKTja

По довідкову інформацію прохання звертатися за адресами: oblik@nsju.org (офіс НСЖУ), pressclub@pressclub.lviv.ua(Львів), acaddemocracy@gmail.com (Луцьк).

Контактна особа – член Секретаріату НСЖУ Ольга Куліш (0503784032).

Дискусії у Львові та Луцьку стануть продовженням практики організації спільних регіональних заходів НСЖУ та Бюро Представника ОБСЄ з питань свободи медіа. Минулого року дискусії з безпеки журналістів за участі національних та міжнародних експертів вже пройшли у Запоріжжі, Харкові, Одесі, Миколаєві, Івано-Франківську, Полтаві та Черкасах.