Про це заявив голова фракції ВО "Свобода" у Київраді Юрій Сиротюк, наголошуючи на неприпустимості погашення боргів перед НАК "Нафтогаз" за рахунок бюджету.

"У 2016 році спливав термін ганебної концесії "Київенерго" донецьким олігархом Ахметовим. За цей час тепломережі були доведені до "ручки", знищені, місто опинилося на межі технологічного колапсу. "Свобода" ще в 2016 році зареєструвала проект рішення про повернення тепло- та електрогенерації у власність міста. Ми вимагали провести аудит, ми казали, що платити має той, хто користувався нашим майном. Замість того Київрада ухвалила рішення продовжити концесію на рік, бо, мовляв, треба було підписати продовження угоди з "Нафтогазом". 

Минув рік, система була ще зношена, борги ще збільшилися, натомість в той час Київрада голосувала за списання півмільярда боргу перед приватними монополістами. А тепер ви (депутати Київради,- ред.) хочете ще раз залізти в кишеню містянина. Замість того, щоб змусити донецького олігарха, який користувався нашим майном, заплатити за те, що він наробив, ви сьогодні робите місто заручником "Нафтогазу". Ви чомусь постійно йдете назустріч Ахметову. Найбагатша людина Східної Європи нажилася на кожному киянину і ні в чому не винна? Ми, "Свобода", вважаємо, що за все має заплатити Ахметов. Він має повернути тепломережі. Не місце донецькому кримінально-олігархічному бізнесу в нашому місті. І не маємо ми розплачуватись за борги олігархів з кишені міста", – виголосив Сиротюк. 

Попри те, більшість депутатів проголосували "ЗА" визнання боргу. Фракція "Свободи" утрималась від голосування.