Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав голова інформаційного управління УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) з посиланням на офіційне повідомлення секретаря Синоду.

«У рамках підготовки до надання автокефалії Православній Церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив своїх Екзархів у Києві: Архиєпископа Даниїла Памфілійського зі Сполучених Штатів та Єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади. Вони обидва служать українським православним вірним у своїх відповідних країнах у Вселенському Патріархаті», – йдеться у повідомленні.

Зазначив, що 19 квітня ВРУ проголосувала за постанову щодо звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

22 квітня Президент Порошенко заявив, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві. 

Патріарх Київський Філарет заявляв, що після отримання Томосу про автокефалію УПЦ КП парафії, священики та єпископи, які не приєднаються до Української єдиної помісної церкви, не матимуть права називатися Українською православною церквою, а будуть лише митрополією чи екзархатом Російської православної церкви в Україні.