Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

«Важливо, що ця наша спроба організувати щось дійсно класне та потрібне для молоді показала, що люди чекали на щось таке. Увімкнулося 56 міст, які запитали свою місцеву владу, а які можливості для розвитку створюють у нас? Це є величезна перемога, адже нове покоління, яке хоче досягти успіху, не просто про це говорить, але й робить все можливе», – розповів Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту України. 

Юлія Ткачук, експерт із залучення громадськості проекту USAID DOBRE, зазначила, що окрім наполегливості, сучасна молодь мислить дуже тверезо та вже має чітко сформовані плани, але і в таких випадках є ризик провалу.

«Я для себе виокремила дві головні тези, які стосуються молодих людей: Молодь – Зміни – Початок – Рух та Місцева влада – Тримати – Обережно. Річ у тім, що є тисячі історій, коли юнацтво просто «закочує рукави» і робить те, на що чиновникам завжди не вистачало часу і ресурсів. На рівні громад зараз реалізовуються багато реформ, в вони стають натхненням для недосвідчених, але таких наполегливих людей. Проблема у тому, що чиновники, бачачи це, не надають допомогу, а створюють її бутафорію. Цим часто розчаровують і змушують опускати руки», – зазначає Ткачук. 

Віталій Дяків, наймолодший екс-голова сілької ради, розказав, що його мотивувало працювати, та як переміг у виборах тих, які не вважали його команду реальними конкурентами.

«Ще коли я навчався в школі, вчителі казали, колись прийде час, і майбутнє буде за вами, підростаючим поколінням. Проте вже тоді був наш час, і саме в той період потрібно було брати майбутнє у свої руки. Влада розуміє, що юнацтво є серйозною загрозою для них, адже воно згуртовується і не боїться претендувати на право змінювати життя в країні. Коли я зі своєю командою йшов на вибори, нас вважали клубом за інтересами, тобто не сприймали зовсім. Ми перемогли, і цим показали, що люди часто недооцінюють молодь», – зазначив Дяків.