Канцлерка Німеччини Анґела Меркель відкинула ідею повернення до загального призову у Німеччині. "Я не хотіла би повертати призов", – заявила канцлерка в інтерв'ю телеканалу ARD, яке вийшло в ефір у неділю, 26 серпня, повідомляє DW.

Ідея поновлення призову, який скасували в 2011 році, була висунута у лавах Християнсько-демократичного союзу (ХДС), однак і Меркель, і міністерка оборони Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen), а також сестринська партія Християнсько-соціальний союз (ХСС) виступають проти. Однією з причин є те, що поновлення призову вимагатиме додаткових витрат із бюджету Бундесверу, а це означатиме нестачу коштів на модернізацію оснащення збройних сил, зазначає агентство dpa.

Також в інтерв'ю Меркель висловила незгоду з планом Єврокомісії підвищити вимоги щодо скорочення викидів парникових газів у ЄС. Якщо раніше йшлося про скорочення до 2030 року рівня викидів парникових газів на 40 відсотків порівняно з 1990 роком, то нині єврокомісар з питань клімату та енергії Мігель Аріас Каньєте пропонує скорочення на 45 відсотків. Меркель пояснила, що вона "не дуже задоволена нині цими новими пропозиціями, оскільки багато країн-членів вже не можуть впоратися із тим, що вони обіцяли". На думку канцлерки, слід спершу досягти вже поставлених цілей.

Окрім того, канцлерка прокоментувала заклик міністра фінансів ФРН, соціал-демократа Олафа Шольца (Olaf Scholz) щодо гарантування пенсії на рівні 48 відсотків від середньої зарплати до 2040 року. Раніше у правлячій коаліції було домовлено про підтримку пенсій на такому рівні до 2025 року. Меркель наголосила, що нині вже працює спеціальна комісія, яка має вирішити, що буде із пенсіями в майбутньому. До соціал-демократів канцлерка звернулася із проханням "не створювати невизначеності".