54% українців готові взяти участь у війні з Росією

Більше половини населення України готові взяти до рук зброю, щоб відстоювати територіальну цілісність держави в разі виникнення такої загрози.

Передає Корреспондент

Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною групою Рейтинг до Дня захисника України, яке відзначається в країні 14 жовтня.

"54% опитаних висловили готовність у випадку виникнення відповідної загрози відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках, що майже вдвічі більше в порівнянні з 2012 роком. Таких дві третини серед жителів центру і заходу. На півдні таких - половина. Зате на сході 52% сказали, що не готові захищати Батьківщину зі зброєю в руках (26% готові, 22% - не визначились)", - зазначено в дослідженні.

Зазначається, що патріотично налаштованих чоловіків більше серед україномовних і більш забезпечених.

Також 59% опитаних підтримують ідею святкування державного свята Дня захисника України 14 жовтня. Але майже така ж кількість - 56% - не підтримує ідею скасування святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого. При цьому, якщо перших більше на заході, то останніх - на півдні і сході.

"Майже половина (45%) прихильників ідеї встановлення 14 жовтня як Дня захисника України не підтримує скасування святкування радянського свята", - пишуть соціологи.

Соціологічне дослідження проводилося в регіонах України 20-29 вересня шляхом особистого інтерв'ю (face-to-face). В опитуванні взяли участь 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження - не більш ніж 2,2%.

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram