Про це повідомив російський журналіст Антон Наумлюк із посиланням на адвоката українця Дмитра Дінзе.

За його словами, якщо заяву речника Кремля Дмитра Пєскова про отримання листа матері Сенцова із проханням про його помилування можна вважати початком процедури, то необхідний термін до ухвалення рішення – від двох тижнів до місяця.

«Необхідний за законодавством «набір дій» включає в себе створення комісії, яка повинна отримати висновок з колонії про фізичний стан ув'язненого і його поведінку. Приблизно те ж саме, що відбувається при ухваленні рішення про УДЗ. Потрібно отримати психологічний висновок, висновок від керівництва колонії, чи є якісь нарікання або заохочення за час відбування покарання. У підсумку робиться висновок, чи представляє він суспільну небезпеку і чи можна його помилувати. Виносяться рекомендації, які розглядає президент і ухвалює рішення», – навів Наумлюк слова Дінзе.

Захисник Сенцова наголосив, що українець не збирається припиняти голодування і переживає третю затяжну кризу.

Як писав «Вголос», сьогодні головний редактор радіостанції «Ехо Москви» Олексій Венедиктов повідомив, що у Кремлі отримали лист матері Олега Сенцова.

Згодом речник російського лідера Дмитро Пєсков підтвердив отримання такого листа.

Нагадаємо, 13 липня Людмила Сенцова, мати режисера Олега Сенцова, якого російська влада незаконно утримує в колонії, закликала Путіна «проявити милосердя і помилувати сина, не губити його життя і життя його близьких».

Напередодні адвокат Дмитро Дінзе повідомив, що в Сенцова пульс уповільнився до близько 40 ударів на хвилину, у в’язня погано з серцем, але на лікарню він не погоджується.

Попри це у Федеральній службі виконання покарань РФ знову заявили про «задовільний» стан здоров’я Сенцова.

Двоюрідна сестра Олега Сенцова Наталія Каплан підтвердила значне погіршення стану брата.

Як відомо, 14 травня незаконно засуджений в Росії Олег Сенцов почав безстрокове голодування, вимогою якого є звільнення українських бранців Кремля. 

Український режисер Олег Сенцов сказав, що голодуватиме навіть до фатального кінця.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денісова заявила, що керівництво російської колонії не пустило її на зустріч із Олегом Сенцовим та відмовилось надавати будь-яку інформацію. Російський омбудсмен Тетяна Москалькова стверджує, що він припинив голодування.

Окрім того, 5 липня двоюрідна сестра незаконно засудженого в Росії Олега Сенцова вперше за 4 роки зустрілась з братом.

Згодом сестра повідомила, що український режисер, який голодує в російській колонії, знаходиться на межі життя і смерті.

31 липня у Росії  священику не дозволили відвідати незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

4 липня українського незаконно увязненого, режисера Олега Сенцова, у російській колонії міста Лабитнангі відвідав місцевий священик Богдан Василюк. Однак бранець Кремля відмовився йому сповідатися.

Водночас, МЗС України вкотре вимагає від Росії звільнити Сенцова і Балуха.