Адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе заявив, що незаконно засудженому в РФ українському режисеру Олегу Сенцову пригрозили, що зроблять з нього овоч, якщо той не припинить голодування.

Про це він розповів в інтерв’ю «Медузі».

Так, Дінзе зазначив, що російські лікарі і тюремники  дали Сенцову тиждень на роздуми, а в разі відмови припинити голодування – пообіцяли вивезти до реанімації, прикувати до ліжка і почати примусово годувати через трубку.

Він додав, що з Сенцова також обіцяли зробити овоч – «це він просто тупо лежатиме на ліжку з люлькою в носі або в роті».

«Вони вважають, що він вже нездатний віддавати звіт своїм діям, що голодування перейшло в стадію, коли настала точка неповернення» – пояснив він.

Як відомо, Олег Сенцов заявив, що його годуватимуть примусово.

Зазначимо, що сьогодні заступник директора Федеральної служби виконання покарань Росії Валерій Максименко заявив, що Сенцов припинив голодування.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова наразі вищезазначеної інформації не підтвердила, а Ірина Геращенко, перший заступник голов ВРУ, засумнівалася в ній.

Водночас, адвокат Сенцова розповів про шанси українського кінорежисерв, якого незаконно засудили у Росії, вийти з голодування.

Разом з тим, міністр закордонних справ України Павло Клімкін також розповів про критичний стан здоров’я  Сенцова.

Як відомо, 14 травня незаконно засуджений в Росії Олег Сенцов почав безстрокове голодування, вимогою якого є звільнення українських бранців Кремля.

Український режисер пообіцяв, що голодуватиме навіть до фатального кінця.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денисова заявила, що керівництво російської колонії не пустило її на зустріч із Олегом Сенцовим та відмовилося надавати будь-яку інформацію. Російський омбудсмен Тетяна Москалькова стверджує, що він голодування припинив.

Крім цього, 5 липня двоюрідна сестра незаконно засудженого в Росії Олега Сенцова вперше за чотири роки зустрілася з братом.

Згодом сестра повідомила, що український режисер, котрий голодує в російській колонії, перебуває на межі життя та смерті.

31 липня у Росії не дозволили українському священику відвідати незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

4 липня українського незаконно ув’язненого режисера Сенцова у російській колонії міста Лабитнангі відвідав місцевий священик Богдан Василюк. Однак бранець Кремля відмовився йому сповідатися.

Водночас, МЗС України вкотре вимагає від Росії звільнити політв’язнів Сенцова та Балуха.