Акцію «Посади дерево Миру» започаткувала в Україні УГКЦ

Бюро з питань екології УГКЦ ініціює Всеукраїнську екологічну акцію «Посади дерево Миру».

Акція буде без терміновою і розпочнеться 5 листопада, напередодні Міжнародного дня запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів.

Про це повідомляє сайт УГКЦ

«Тисячі вбитих, десятки тисяч поранених, мільйони біженців і переселенців, важкий удар по економіці і зубожіння населення всієї країни – усе це лиш деякі з-поміж згубних наслідків війни на Сході України. Разом з людьми від воєнних дій страждає все створіння Боже – природа, безмовно волаючи від болю і взиваючи про милосердя. Сотні тисяч розривів снарядів, мін та гранат понівечили землю та отруїли безліччю токсичних хімічних речовин, зокрема важкими металами та фосфором. Лише 1 кг вибухівки утворює декілька десятків куб. м токсичних газів: SO2, NOx, CO та інших, серед яких є також і ракотворні», – цитує прес-служба церкви керівника Бюро з питань екології Д-ра Володимира Шеремету.

Він наголошує, що окрім забруднення повітря, землі та води, до катастрофічних екологічних наслідків призводять лісові та степові пожежі, спричинені масовими артобстрілами та умисними підпалами в тактичних цілях. Від полум’я війни на Сході України вже постраждали сотні тисяч гектарів степової та лісової рослинності. Враховуючи, що основні масиви лісів в межах зони АТО є штучними насадженнями на місці піщаних арен, після вигорання на місці лісу відкриваються оголені піски, не вкриті рослинністю та відкриті для ерозії.

«Усі екологічні наслідки війни фокусуються на людині, яка їх спричинює, але зрештою і сама стає їх жертвою, адже через руйнування природи підриваються основи благополуччя суспільства і виникають численні загрози для здоров’я та життя людей», – підсумовує Володимир Шеремета.

Він закликав долучатися до акції «духовенство, вірних та всіх людей доброї волі».

Координаторами акції на регіональному рівні виступають єпархіальні та екзархальні референти Бюро УГКЦ з питань екології.

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram